Hellas Transalp Forum

Ψάχνω πρώτη μηχανή TA 600-650

drsperker · 10411

Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #25 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 12:26:12 μμ
Χρηστο τσιμπα τι τρανσαλπινα οταν τι βρεις,μη το κουραζεις πολυ γιατι στο τελος θα κανεις καμια μ@λ@κι@ και θα το μετανιωσεις που δε τι πηρες...

Βασίλη ξέρεις τί γίνεται ; Με τρώει η βιασύνη μου για να προλάβω να κάνω καμιά ευχάριστη βόλτα στον Αύγουστο , αλλά απ'οτι βλέπω δέν τον προλαβαίνω :D

Δέν μου λές  , στα 100Km πόσα λίτρα καταναλώνει  αν π.χ πάς με 100-120 στον δρόμο ;



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #26 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 12:28:36 μμ
Αυτό εδώ
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/23700973-honda-transalp-600

ούτε για πλάκα έ ; :D



Offline stefosg

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 565
Reply #27 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 12:54:05 μμ
Κοιτα, και τα δυο μοντέλα και το 600 και το 650 έχουν πολλά  κοινά χαρακτηριστικά και ότι πρέπει να προσέξεις για το ένα πρέπει να δεις και στο άλλο (πχ. καρέ άξονα, κλπ). Αν είναι σωστά συντηρημένα είναι αξιόπιστα και τα δυο. Το 600 είναι λίγο καλύτερο εκτός δρόμου και λίγο πιο οικονομικό στην καταναλωση βενζίνης. Η παραπάνω παραδοχή ισχύει. Ή θα παρεις φτηνό μηχανάκι που θέλει πολύ μάζεμα, ή που θα πάρεις ακριβότερο πιο φροντισμένο. Ανάλογα τις ανάγκες σου προχωράς. Όσο για τις βόλτες το καλοκαίρι για εμένα προσωπικά δεν είναι απο τις καλύτερες, προτιμώ όλες τις  άλλες εποχές.



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #28 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 13:51:09 μμ
Κοιτα, και τα δυο μοντέλα και το 600 και το 650 έχουν πολλά  κοινά χαρακτηριστικά και ότι πρέπει να προσέξεις για το ένα πρέπει να δεις και στο άλλο (πχ. καρέ άξονα, κλπ). Αν είναι σωστά συντηρημένα είναι αξιόπιστα και τα δυο. Το 600 είναι λίγο καλύτερο εκτός δρόμου και λίγο πιο οικονομικό στην καταναλωση βενζίνης. Η παραπάνω παραδοχή ισχύει. Ή θα παρεις φτηνό μηχανάκι που θέλει πολύ μάζεμα, ή που θα πάρεις ακριβότερο πιο φροντισμένο. Ανάλογα τις ανάγκες σου προχωράς. Όσο για τις βόλτες το καλοκαίρι για εμένα προσωπικά δεν είναι απο τις καλύτερες, προτιμώ όλες τις  άλλες εποχές.

Το ότι είναι του 97 μοντέλο δέν λέει κάτι αυτό άν το έχει καλά συντηρημένο έτσι ;
Καλά αυτό με το καρέ του άξονα σίγουρααα  μου έχει γίνει θετικός εφιάλτης απο την μέρα που το αναφέρατε εδώ :D .

Τίς άλλες εποχές  :O .. ;  Το καλοκαίρι δέν είναι που γίνεται ο χαμός με την ζέστη και η ανάγκη για αέρα; :D



Offline stefosg

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 565
Reply #29 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 14:06:10 μμ
Το ότι είναι του 97 μοντέλο δέν λέει κάτι αυτό άν το έχει καλά συντηρημένο έτσι ;
Καλά αυτό με το καρέ του άξονα σίγουρααα  μου έχει γίνει θετικός εφιάλτης απο την μέρα που το αναφέρατε εδώ :D .

Τίς άλλες εποχές  :O .. ;  Το καλοκαίρι δέν είναι που γίνεται ο χαμός με την ζέστη και η ανάγκη για αέρα; :D
Οχι η χρονολογία δεν λέει κάτι, η συντήρηση όμως λέει. Εμενα προσωπικά το καλοκαίρι είναι η χειρότερη εποχή για ταξίδια. Οι βόλτες είναι ωραίες μόνο νωρίς το πρωί και αργα το απόγευμα. Φοραω πάντα πλήρη εξοπλισμό είτε ειμαι στην πόλη, είτε ταξιδεύω. Ναι όσοι ανεβαίνουν με σαγιονάρα κια βερμούδα μπορει και να δροσιζονται δεν ξερω.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk




Offline CorpseAlive

  • Μέλος HTC
  • νέος οδηγός
  • ***
    • Posts: 57
    • Δικηγορική Εταιρεία Καλούδης
Reply #30 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 14:08:31 μμ
Το καλοκαίρι είναι κακό σε χαμηλά υψόμετρα και φουλ εξοπλισμό γιατί και ο αέρας που φυσάει είναι θερμός και σε αφυδατώνει .
Καλύτερη εποχή είναι είτε μέσα Οκτ. και μετά μέχρι Δεκ. είτε Αρχές απριλίου. (Προσωπική άποψη)


New Transalpisti on the road.


Offline jimpan21

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 38
Reply #31 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 14:56:20 μμ
Πήγα σήμερα να δώ ένα παπί  , ε πάνω κάτω μου βγαίνει 2000 χοντρά  καιιι κάπου το ξανα σκέφτομαι (ούτε κάν 110 max ,  100 ) , γιατί πόσο θέλει το transalp έξοδα συντήρησης στο μήνα ; πάνω απο 100 ; τραγικό μου φένεται .

Έτσι ε ;  Απο πού το βλέπεις θα θελα να ξερα

 Α’ααρε Παντελήηηη είσαι Αθήνα ρε γαμώτο ...Όλο την αγγελία σου κοιτάω :D

Από τα αυτοκόλλητα, τον πίνακα οργάνων, την απόληξη των εξατμίσεων, τις ζάντες κλπ κλπ...



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #32 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 14:56:57 μμ
Βασίλη ξέρεις τί γίνεται ; Με τρώει η βιασύνη μου για να προλάβω να κάνω καμιά ευχάριστη βόλτα στον Αύγουστο , αλλά απ'οτι βλέπω δέν τον προλαβαίνω :D

Δέν μου λές  , στα 100Km πόσα λίτρα καταναλώνει  αν π.χ πάς με 100-120 στον δρόμο ;


πορεια με κουμπωμενη 5η περιπου 5- 5μιση λιτρα οσο εκαιγε και το versys με  κουμπωμενη 6η ψεκαστη και ιριδιου μπουζι απο το εργοστασιο οπως σου ειπα...
περσυ που τι πηρα ημουν και ανεργος να φανταστεις και δε κοιταγα για μικροτερο γιατι θα το μετανιωνα
μη βιαζεσαι μη παρεις κανενα χρεπη καλες ευκαιριες βρισκεις απο οκτωβριο μεχρι μαρτιο το χειμωνα δηλαδη τωρα και αυτοι που τις πουλαγαν τις κρατανε να βγαλουν το καλοκαιρι τσεκαρισμενο...
θα βρεις και τωρα αλλα ειναι πιο λιγες...
θα ψαξω και εγω να σε βοηθησω μοναχα πεσμου τι περιοχες σε ενδιαφερουν αλλα να ξερεις τις πολλες απο αθηνα τις βρισκεις οπως και τι δικια μου που πηρα



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #33 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 15:24:20 μμ


θα ψαξω και εγω να σε βοηθησω μοναχα πεσμου τι περιοχες σε ενδιαφερουν αλλα να ξερεις τις πολλες απο αθηνα τις βρισκεις οπως και τι δικια μου που πηρα

Ναι ρε γαμώτο , οι πιό πολλές Αθήνα και εκεί είναι που δέν ξέρω κανέναν μηχανικό εντελώς . Κυρίως Θεσσαλία  και Θεσσαλονίκη .

ωπ , να και μια στην πόλη μου .  Πώς την βλέπετε ;  Τσιμπημένη λίγο σε τιμή ;  Είναι του 07 ? :D

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/313145367-honda-transalp-650



Offline stefosg

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 565
Reply #34 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 15:30:18 μμ
Ναι ρε γαμώτο , οι πιό πολλές Αθήνα και εκεί είναι που δέν ξέρω κανέναν μηχανικό εντελώς . Κυρίως Θεσσαλία  και Θεσσαλονίκη .

ωπ , να και μια στην πόλη μου .  Πώς την βλέπετε ;  Τσιμπημένη λίγο σε τιμή ;  Είναι του 07 ? :D

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/313145367-honda-transalp-650
Νομίζω είναι γιατί εχει λευκα φλας, κωνικες απολήξεις εξάτμισης και τρισδιάστατα γραφικά στο τεποζιτο. Οπτικα δείχνει καλή. Αυτή ήταν η τελευταία γενιά πριν σταματήσει να παράγεται το μοντέλο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk




Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #35 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 15:39:43 μμ
Το καλοκαίρι είναι κακό σε χαμηλά υψόμετρα και φουλ εξοπλισμό γιατί και ο αέρας που φυσάει είναι θερμός και σε αφυδατώνει .
Καλύτερη εποχή είναι είτε μέσα Οκτ. και μετά μέχρι Δεκ. είτε Αρχές απριλίου. (Προσωπική άποψη)

Στις περιοχές εδώ ,  τέτοιους μήνες  ρίχνει κάτι όπως τα λέμε  "ξαφνοβρόχια" :D  που δέν ξέρω τί κάνεις άν είσαι πάνω σε μηχανή .



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #36 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 15:44:12 μμ
Νομίζω είναι γιατί εχει λευκα φλας, κωνικες απολήξεις εξάτμισης και τρισδιάστατα γραφικά στο τεποζιτο. Οπτικα δείχνει καλή. Αυτή ήταν η τελευταία γενιά πριν σταματήσει να παράγεται το μοντέλο.



Πωωω ρε χαχα έχω πολλά να μάθω ακόμα .

Και αυτήν εδώ μπορώ να πάω να δώ

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/312898759-honda-transalp-600

92  θα χει ανταλλακτικά ;   ..  Πάντως η αλυσίδα φένεται να μήν είναι τσίτα Στέφανε



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #37 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2021, 22:49:41 μμ
κοιτα για 650 που σου ειπα τα 600 εχουν θεμα με τις ηλεκτρονικες




Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #39 on: Πέμπτη 22 Ιούλιος 2021, 18:36:31 μμ
Μάστορη , το μεταχειρισμένο είναι λαχείο . Τέλος .
Οσα πιο πολλά ξέρεις , κ όσο πιο καλά το ελέγξεις απλά μειώνεις τις πιθανότητες να την πατήσεις .

Τι κοιτας φωτογραφίες ? Πάς , τις βλέπεις και σε κάθε μια όλο κ καποια διαφορά θα δείς . Μετά απο καμμιά 10ριά μηχανάκια θα αρχίσεις
να αποκτάς άποψη , αντε το πολύ πολύ δες τραβας φωτό τις ανεβάζεις  εδώ , μας λές τι σου είπαν οι ιδιοκτήτες κ βλέπουμε ποια ισχυουν κ ποιά όχι .

Εμένα οταν πήγα να την αγοράσω το 2009 μου είπαν μοντέλο 2005, κ τιμή 3500, οταν σηκωσα την σέλα και είδα το αυτοκόλητο να γράφει XL650V2  (το τελευταιο νουμερο είναι το έτος κατασκευής ) του λέω ώπα μαστορη λάθος κάνεις είναι του 2002, μου λεει συγγνώμη την μπέρδεψα με την διπλανή , σιγα μην την μπέρδεψε , η αν είχα πληρώσει σιγά μην μου γύριζε πίσω την διαφορά , ετσι η τιμη πήγε στα 3000 με την μία.



Φυσικά ασχετος τότε με μηχανάκια , απο ενα παπί 50 κυβικά πήγαινα στα 650 τρομάρα μου :goofy:
Δεν ηξερα , αλλά ρώταγα εδώ μεσα , όμως δεν είχα προλάβει να ρωτήσω κ πολλά ,
ετσι την πήρα με μια πίσω δισκόπλακα κομμένη στην μέση :



Kαι με χειροποίητα τακάκια , φτιαγμένα στο χερι ,αξία ανεκτιμητη  :2hysterical: :2hysterical::





Η οποία δισκόπλακα αγοράστηκε απο Αγγλία στα 120 ευρω , κ μπήκε μαζί με τακάκια γνήσια , με κόστος συνολικά μαζί με κατι ψιλολόγια , επειδή εχω την λόξα να μην ξαναβαζω τις ίδις βίδες  :goofy: :goofy: κάπου στα 200 ευρουλάκια.



Οσο για τα ανταλλακτικά επειδή είμαι τρελός με τα Χόντα , οτι κ αν εχω ζητήσει μεχρι σήμερα , μεχρι κατι πλαστικά ροδελάκια του 0,02 ευρω το ένα για την ζελατίνα η αντιπροσωπεία τα είχε, κ να μην τα είχε τα φερνει σε δυο βδομάδες.
Ανταλλακτικά πάντα θα βρίσκεις , το κόστος είναι που τσούζει .
« Last Edit: Πέμπτη 22 Ιούλιος 2021, 18:41:02 μμ by Stoneman »



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32

Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #41 on: Παρασκευή 23 Ιούλιος 2021, 15:50:11 μμ
Μάστορη , το μεταχειρισμένο είναι λαχείο . Τέλος .


Ωραία . Και η δικιά σου αυτήν που πήγες και πήρες τί προβλήματα σου έβγαλε ;
Αυτό με την θέση δέν το ήξερα , αλλά δέν μπορεί ο άλλος να έχει κολλήσει ψεύτικο ; :D



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #42 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 08:33:08 πμ
Ωραία . Και η δικιά σου αυτήν που πήγες και πήρες τί προβλήματα σου έβγαλε ;

Πρώτον έμαθα εκ των υστέρων μεσω φίλου ασφαλιστή οτι είχε εμπλακει σε δυο ατυχήματα το ένα με σωματικές βλάβες.
Και ήταν αλλαγμένα τα πλαστικά .
Εκτός απο την δισκόπλακα , ηθελε γρανάζια αφού είχαν μάλλον αλλάξει αλυσίδα αλλά κράτησαν τα ίδια γρανάζια , φυσικά δεν συζητάμε για λάδια
, ψυκτικό υγρό , ψυγεια που ηταν σχεδόν βουλωμένα , φυσσούνες στα πηρούνια , και ενα κεντρικό διακόπτη σπασμένο που είχαν μπαλώσει με ταινία
κ κοντεψα να πάρω φωτιά στην εθνική .





Oλα αυτα δείχνουν λίγα αλλά στην τσέπη τελικά βγαινουν πολλά. Γιατί αν δεν το κάνεις μόνος σου για να αλλάξεις τις φυσσούνες στα πηρουνια πρέπει να τα βγάλεις , κ αν τα βγαλεις δεν θα αλλάξεις κ λάδια αφου θα τα έχεις στο χέρι? μονος θα πληρωσεις 15 ευρω το λάδι , 6 ευρω τα ο-ρινγκ στις τάπες, και 70 ευρω οι φυσουνες οι γνησιες κ στα μισα οι αφτερμαρκετ.
Αν πάς σε συνεργειο βαλε τα διπλά . Αλλά πρέπει να γίνει το μηχανάκι ετσι  ;D :

 


Γενικά ενα ευτυχώς καλό μηχανικά μηχανάκι , αλλά καλοπλυμένο κ φτιαγμένο για το μάτι του αγοραστή ωστε να ''φύγει''.



Αυτό με την θέση δέν το ήξερα , αλλά δέν μπορεί ο άλλος να έχει κολλήσει ψεύτικο ; :D

Οχι , δύσκολο , αλλωστε είδες στην φωτό που πόσταρα πώς περίπου μοιάζει, μοντελο /χρονολογία κ απο κατω κωδικό χρώματος
« Last Edit: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 08:52:36 πμ by Stoneman »



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #43 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 09:16:15 πμ
Βασίλη  σ'ευχαριστώ , θα το δώ πώς θα τα καταφέρω με αυτές !

παρακαλω Χρηστο να εισαι καλα !



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #44 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 11:45:49 πμ
και ενα κεντρικό διακόπτη σπασμένο που είχαν μπαλώσει με ταινία
 κ κοντεψα να πάρω φωτιά στην εθνική .

Stoneman , αρχίζεις και με φοβίζεις αρκετά ..

Οπότε , ότι μτχ και να πάρεις , κάτι κρύβεται απο κάτω που δέν στο έχει πεί ο άλλος και το βλέπεις αργότερα .

Και όλα αυτά τα άλλαξες μόνος σου ; Πού στο καλό έμαθες να τα κάνεις ενώ δεν ήξερες τίποτα πρίν ; Είσαι μηχανικός ;



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #45 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 13:47:20 μμ
Stoneman , αρχίζεις και με φοβίζεις αρκετά ..

Οπότε , ότι μτχ και να πάρεις , κάτι κρύβεται απο κάτω που δέν στο έχει πεί ο άλλος και το βλέπεις αργότερα .

Έτσι ακριβώς είναι, εκτός κι αν αυτός ο άλλος είναι φίλος σου.


Παύλος Καρούμπης


Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #46 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 15:34:08 μμ
Έτσι ακριβώς είναι, εκτός κι αν αυτός ο άλλος είναι φίλος σου.

Δέν αξίζει τότε να δώσεις πάνω απο 2000 για μτχ . ’ν μετά του ρίξεις άλλα 2000 , ε πλησιάζεις καινούριο CB σιγά σιγά :P



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #47 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 15:37:35 μμ
Stoneman , αρχίζεις και με φοβίζεις αρκετά ..

Οπότε , ότι μτχ και να πάρεις , κάτι κρύβεται απο κάτω που δέν στο έχει πεί ο άλλος και το βλέπεις αργότερα .

Και όλα αυτά τα άλλαξες μόνος σου ; Πού στο καλό έμαθες να τα κάνεις ενώ δεν ήξερες τίποτα πρίν ; Είσαι μηχανικός ;

Χρηστάρα , τώρα αν σου πώ οτι δεν είμαι μηχανικός και όλα αυτά τα κατάφερα διαβάζοντας εδώ μέσα , ανοίγοντας νέα θεματα με τα προβλήματα
που αντιμετώπιζα και πως η βοήθεια όλων ήταν αξία ανεκτίμητη , θα με πιστέψεις ?

Ηταν κατι που χρωστάω  στα παιδιά εδώ στο φόρουμ που το εκτίμησα κ που δεν θα το ξεχάσω .

Κατέχοντας το μάνιουαλ μαζί με την λίστα ανταλλακτικών κ αγοράζοντας μερικά εργαλεία όπως πχ δυο δυναμόκλειδα για τις παράξενες βίδες,  κατάφερα απο ένα παπάκι Yamaha Townmate  50 κυβικών που δεν είχε αλυσίδα αλλά άξονα να μαθω ένα σωρό πράγματα .
Δές το εδώ : https://www.transalpforum.gr/index.php?topic=17047.0

Και για να καταλάβεις τι εννοώ  και πως ξεκίνησα απο το μηδεν , οταν έμαθα που γράφει στον σκελετό την χρονολογία κατασκευής , η πρώτη ερωτηση  που πόσταρα εδω μέσα ηταν πώς βγαζω την σέλα??  :2hysterical: 
και αφου μου απάντησαν οτι ανοίγει απο την κλειδαριά που έχει για αυτό το σκοπό , ρώτησα που στο καλό είναι αυτή η κλειδαριά. :2hysterical: :2hysterical:

Χαίρομαι που έχεις απορίες
Οπως χαίρομαι  που στις λύνουμε κ σε βοηθάμε
Μην ανησυχείς , καλύτερα να πάς φοβισμένος κ υποψιασμένος παρά να την πατήσεις.

Οσο για το μεταχειρισμένο πραγματι ετσι είναι , δυστυχώς .



Offline drsperker

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 32
Reply #48 on: Σάββατο 24 Ιούλιος 2021, 15:55:12 μμ
Χρηστάρα , τώρα αν σου πώ οτι δεν είμαι μηχανικός και όλα αυτά τα κατάφερα διαβάζοντας εδώ μέσα , ανοίγοντας νέα θεματα με τα προβλήματα
που αντιμετώπιζα και πως η βοήθεια όλων ήταν αξία ανεκτίμητη , θα με πιστέψεις ?


η πρώτη ερωτηση  που πόσταρα εδω μέσα ηταν πώς βγαζω την σέλα??  :2hysterical: 

και αφου μου απάντησαν οτι ανοίγει απο την κλειδαριά που έχει για αυτό το σκοπό , ρώτησα που στο καλό είναι αυτή η κλειδαριά. :2hysterical: :2hysterical:

Χαίρομαι που έχεις απορίες
Οπως χαίρομαι  που στις λύνουμε κ σε βοηθάμε


Οσο για το μεταχειρισμένο πραγματι ετσι είναι , δυστυχώς .

 :o :o :o :o ΑΠο εδώ μέσα ;  :o :o :o  θα με χαζέψεις ; ..

Έχεις την εντύπωση ότι εγώ ξέρω πώς γίνεται αυτό με την σέλα ; :D Ααα εκτός και αν λές αυτό που ανοίγουν οι σέλες για να βάλεις πράγματα

 Έχω αρκετές απορίες  και ειδικά απο αυτά που μου έδειξες στις φωτογραφίες έχω άλλες πόσεες αλλά συγκρατιέμαι..

Είσαι ένα παράδειγμα για αυτό που λέμε "δέν μπόρεσες όσο δέν ήθελες"

´Ετσι είναι με  τα μεταχειρισμένα έ ; .... :(






Offline Padis

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1437
Reply #49 on: Κυριακή 25 Ιούλιος 2021, 06:04:11 πμ
Πραγματικά τώρα ρε παιδιά, τι συζητάτε ???
Υπάρχει περίπτωση να πουλιέται κάτι μεταχειρισμένο χωρίς να χρειάζεται κάτι? Απλώς ψάχνεις να βρεις αυτό που έτυχε καλής συντήρησης και να χρειάζεται λιγότερα πράγματα...


«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»