Hellas Transalp Forum

Και εγώ Transalp ίσως καταλάθος

eXoTiC · 2766

Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
on: Πέμπτη 29 Μάρτιος 2007, 18:35:56 μμ
Γεία σας, είμαι νέος στο καταπλικτικό forum σας έχω διαβάσει σχεδών ότι έχει γραφτεί σε αυτό το forum  και σας συνχαίρω όλους.
Ισώς μόνο λόγο ευκερίας (λόγο του οτι είμαι μόνο 21 και λίγο σβούρος) έγινα κάτοχος Transalp xl650v πριν 1 μήνα.
Ξέχασα να σθστηθώ με λένε Γιώργο είμαι 21 χρονών απο Ρέθυμνο Κρήτης.
Αγώρασα το TΑ του αφεντικού μου [γιατι πήρε το v-strom 650 το τελευταίο με ABS το οποίο το θεωρώ πολύ καλύτερο αν και μόλις έκατσα και το έβαλα μπρωστά σκέφτικα (δεν είναι honda)] σε τιμή ευκερίας όπως είπα:
ΤΑ του 2000 μαύρο με 27.000 χλμ φυλασόμενο με κάγκελα και μεγάλη μπαγαζιέρα givi, ψιλή ζελατίνα 3.000€
τιμή για εμένα.
Συμβουλέβομαι το forum σας από όταν άρχησα να σκέφτομαι για την αγωρά του ΤΑ και μου έχει φανεί πολύ χρήσιμο.


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #1 on: Πέμπτη 29 Μάρτιος 2007, 18:44:08 μμ
  Βρε καλώς τονεεεεεεεεεε!  :welcome:
Χα! Κι άλλος σύντεκνος στο φόρουμ. Ακούει το ΔΣ?  Αισίως γίναμε πέντε! Χεχεχε.....!  :evil4:




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline Γιάννης Σταυρουλάκης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4154
  • by Jstavrou
Reply #2 on: Παρασκευή 30 Μάρτιος 2007, 10:31:01 πμ
Καλως όρισες Γιώργο στο φόρουμ και στην παρέα μας.

Από ποιό μέρος είσαι ακριβώς? Μέσα από το Ρέθυμνο? Και μένα η καταγωγή μου είναι από εκεί, αν και μένω στην Αθάνα. Ο πατέρας μου ήταν από ένα μικρό χωριό τον Καλονύχτη, 12,5 χλμ. απ' το Ρέθυμνο, στο παλιό δρόμο της Επισκοπής προς Χανιά.

Καλά ταξίδια με το 1 μηνός μωρό σου...


There are 3 kinds of people.
Those who MAKE things happen.
Those who WATCH what happens.
Those who WONDER what happened.
Μέλος Κ.Τ. XL650V


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #3 on: Παρασκευή 30 Μάρτιος 2007, 10:33:28 πμ
ΚΑλως ηρθες Γιώργο στην παρέα.
Εχωπερασειπολυ ωραια παιδικα χρονια (3 ολοκληρα καλοκαιρια) στο ρεθυμνο (κατω απο την φορτετζα) και τα αναπολω πολυ συχνα!

Καλο διαβασμα και καλα ποσταρισματα και καλα χιλιομετρα με την κουκλα σου.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #4 on: Παρασκευή 30 Μάρτιος 2007, 15:28:33 μμ
Καλώς ήλθες Γιώργο
Καλά ταξίδια με το ΤΑ, καλό κομμάτι και καλή η τιμή. Και εγώ δοκίμασα το V STROM αλλά προτιμώ το ΤΑ μου. Νομίζω ότι πατάει καλύτερα στο έδαφος. see you 8)



Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Reply #5 on: Παρασκευή 30 Μάρτιος 2007, 19:13:17 μμ
Σας ευχαριστώ όλους ;). Είμαι μέσα από το Ρέθυμνο και μένω στο κέντρο. Απο γιαγιάδες κτλ έχω στο σπιλι και Άγιο Ιωάννη μυλοποτάμου.
Θα τα λέμε συχνά ;D ;D


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!