Hellas Transalp Forum

Διεθνής Συνάντηση Transalp 2008 - Ελλάδα - Πάργα 1-4 Μαϊου

KostasC · 164497

rastabill

  • Guest
Reply #50 on: Παρασκευή 14 Δεκέμβριος 2007, 11:17:19 πμ
Ε βρε τι προβλήματα αντιμετωπίζει ο κόσμος??


Δεν μίλησε κανείς για πρόβλημα.



Offline giorgosxl650v

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 411
  • Παρε μανέτα μαζί σου Γιωργάκι.
Reply #51 on: Παρασκευή 14 Δεκέμβριος 2007, 12:22:54 μμ
Θα πάρουμε και τα παιδιά μαζί.

Φέρε τα παιδάκια σου μπιλάκο αλλά προσοχή στα δάση φιλαράκι


Γιώργος Κεκές


tzenitzou

  • Guest
Reply #52 on: Παρασκευή 14 Δεκέμβριος 2007, 13:40:57 μμ
Δεν μίλησε κανείς για πρόβλημα.
Αμαν βρε Βασιλάκη......πολύ με προγκάς τελευταία.....
 Ούτε ένα αστείο δε μπορούμε να κάνουμε!!!!!
[/color]
Τη μία σε πειράζει που μιλάω, την άλλη που αναφέρω και εγώ την χαρά μου που θα είμαι με τον Τζου....



Offline hristos3

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 850
  • Δεν δαγκώνω λέμεεεε... άμα δεν με πειράξεις
Reply #53 on: Παρασκευή 14 Δεκέμβριος 2007, 15:01:33 μμ
Καλημέρα σε όλους.
Δεν ξέρω ίσως να το αντιλαμβάνομαι λάθος αλλά...
1 Είπαμε τα ξενοδοχεία πρέπει να κλειστούν (σωστό και απόλυτα κατανοητό). Οι υπόλοιποι ας κάνουμε το κουμάντο μας και σε τελική δικό μας το πρόβλημα ας το λύσουμε.
2. μπλουζάκια και λοιπά δεν είναι πρόβλημα (θα μπορούσαν να είναι έσοδα για το σύλλογο) δεν νομίζω ότι θα τυπωθούν αποκλειστικά 200 (συλλεκτικά και σπάνια θα τα κάνουμε?)
3. Η ένσταση είναι για τις δραστηριότητες που θα διοργανωθούν κατά την διάρκεια της συνάντησης και ποιοι θα έχουν "δικαίωμα" συμμετοχής.
Το "μόνο 200 άτομα" είναι λίγο....... κάπως
Θα έρθω πχ εγώ και 10-20-30 άλλοι και στις εκδρομές θα μας πείτε δεν δικαιούστε?
Πως θα το πείτε αυτό?
με ποιό τρόπο εννοώ?
Θα βγει ανακοίνωση όσοι δηλώσατε συμμετοχή από Φεβρουάριο κλπ κλπ.... οι υπόλοιποι δεν....?
Γνώμη μου είναι ότι αυτές οι συγκεντρώσεις πρέπει να είναι ανοιχτές για όλους όσους επιθυμούν να συμμετάσχουν και "έστω" είναι μέλη του συλλόγου ΤΑ.
Δεν είμαστε prive club.
Άλλωστε η διοργάνωση νομίζω είναι των τρανσαλπαδων όχι των μελών των συλλόγων τρανσαλπ.
Πάρα πολλοί δεν θα διαθέτουν καν τρανσαλπ όπως γίνεται σε κάθε συγκέντρωση μοτοσικλετιστών. Διοργανώνουμε ένα γεγονός για να βρεθούμε όσοι έχουμε κοινό ενδιαφέρον την μοτοσικλέτα κατ αρχήν και το εξειδικεύουμε και σε μάρκα και μοντέλο που είναι όντως δευτερεύουσας σημασίας.
Η  κύρια ιδιότητα των συμμετεχόντων είναι η "μοτοσικλετοκίνηση".
Ερχόμαστε λοιπόν εμείς ως διοργανωτές και λέμε ότι υπάρχουν οι συμμετέχοντες  και οι "άλλοι" που θα μπορούν μόνο να ¨χαλβαδιάζουν". Οι "δεν σας παίζουμε". Δεν μου κάθεται καλά ρε παιδιά.
Π.Χ. Γίνεται εκδρομή τριγύρω. Ποια είναι η κρίσιμη μάζα μηχανών που μπορούμε να διαχειριστούμε? 10? 20? 30? πόσο? αν βάλουμε +10 ή +5 θα αλλάξει κάτι?
Δεν μπορούνε όσα γίνουν να γίνουν σε γκρουπ ώστε να εξυπηρετήσουμε κόσμο?.
Αν στο παραπάνω παράδειγμα δηλώσουν συμμετοχή 100 θα γίνει ένα κομβόι 100 μηχανών?
Δύσκολο (αν και όλοι έχουμε δει και μεγαλύτερα κομβόι έστω και σε φωτό).
Ε άμα είναι 100 τότε μπορεί να είναι και 110 και 120.
Η διαχείριση θα είναι το ίδιο δύσκολη και θα πρέπει να βρεθεί λύση.
Τα προβλήματα των διοργανωτών είναι τα καταλύματα που πρέπει να γίνει προκράτηση και η διαχείριση των εκδηλώσεων.
Για τα καταλύματα είπαμε ότι όποιος θέλει τώρα ΟΚ διαφορετικά κόψε το λαιμό σου και βολέψου μόνος σου τότε.
Στις εκδρομές όμως θα δηλώσουν από τώρα συμμετοχή?
Στους διαγωνισμούς που πιθανόν θα γίνουν πάλι από τώρα θα δηλώσουν συμμετοχή?
Φυσικά όχι.
Κάποια πράγματα αναγκαστικά γίνονται την τελευταία στιγμή ή και επιτόπου.
Τι να προβλέψεις από τώρα για τότε λοιπόν?
Όσο για το κόστος δεν ξέρω για εσάς αλλά 130€ x 2 = 260€.
Εμένα αλλά και κάποιους άλλους σίγουρα δεν μας περισσεύουν για να τα χάσουμε σε περίπτωση που δεν μπορέσουμε να πάρουμε άδεια.
Εγώ προσωπικά επειδή μου είναι πραγματικά αδύνατον να γνωρίζω από τώρα για Μάιο δεν μπορώ να δηλώσω συμμετοχή δυστυχώς.
Πάντως θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να είμαι παρόν, έστω και ως "αδήλωτος". Η παρέα θα βρεθεί για να περάσουμε όλοι καλά.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι όσοι εμπλακούν με την διοργάνωση θα χρειαστούν μεγάλο στομάχι και γερά νευρά καθώς επίσης και πολύ κουράγιο για να ανταπεξέλθουν στην κούραση.
Είμαι όμως σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα είναι το αναμενόμενο.
Όλα τα παραπάνω παρακαλώ να διαβαστούν με πνεύμα καλής διάθεσης και να εκγλυφθούν ως καλοπροαίρετες παρατηρήσεις γιατί αυτό είναι και το δικό μου πνεύμα
Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές
Δυστυχώς θα μπορέσω να ξαναμπώ forum την Δευτέρα και δεν θα μπορέσω να δω απαντήσεις μέχρι τότε.

« Last Edit: Παρασκευή 14 Δεκέμβριος 2007, 15:03:40 μμ by hristos3 »


Η πίστα και ο δρόμος είναι αντιστρόφως ανάλογες καταστάσεις.
Οι περήφανοι στην πίστα είναι ταπεινοί στο δρόμο, ενώ οι ταπεινοί στην πίστα θέλουν να κάνουν τους περήφανους στο δρόμο.


strofakias

  • Guest
Reply #54 on: Σάββατο 15 Δεκέμβριος 2007, 14:44:07 μμ
κυριοι γει σασ.προσπαθω να δηλωσω σημετοχη και οταν παταω <submint> λαβαινω την απαντηση <not able to send client email>...τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #55 on: Τρίτη 18 Δεκέμβριος 2007, 08:17:31 πμ
σπο το μεσημέρι και μετα πρεπει να λαμβάνεις άλλο μήνυμα. Το προβλημα εμφανιζεται μόνο με τον ΙΕ και απλα δεν στέλνει τα στοιχεία σου στο email που έχεις βάλει. Την αίτηση ομως τη λαμβάνουμε κανονικά. (και λάβαμε και τη δική σου)


Offline Παύλος Α

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 905
Reply #56 on: Πέμπτη 20 Δεκέμβριος 2007, 17:33:32 μμ
Όπως μπορείτε να δείτε στο επίσημο site της ΙΤΤ2008 οι δηλώσεις συμμετοχής στην εκδήλωση έχουν κλείσει προσωρινά, λόγω του μεγάλου αριθμού αιτήσεων που υπάρχουν μέχρι στιγμής, και την συμπλήρωση των διαθεσίμων δωματίων.

Προσπαθούμε να κλείσουμε και δεύτερο ξενοδοχείο και να ανοίξουμε ξανά την διαδικασία συμμετοχών.

Θα παρακαλέσω θερμά όσους από τους συμμετέχοντες δεν έχουν πληρώσει την συμμετοχή τους να το κάνουν για να εξασφαλίσουν το δωμάτιο και την συμμετοχή τους στην εκδήλωση έγκαιρα.

Η πληρωμή, εκτός του ότι σας εξασφαλίζει για το δωμάτιο που έχετε κλείσει, μας βοηθά στο να ξέρουμε εγκαίρως και να κάνουμε τον αναγκαίο προγραμματισμό σε όλα τα θέματα προετοιμασίας που χρειάζονται.

Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.



Παύλος Αγγελίδης


Offline thleon

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 836
  • Transalp GS Forum
Reply #57 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 10:01:17 πμ
Όπως μπορείτε να δείτε στο επίσημο site της ΙΤΤ2008 οι δηλώσεις συμμετοχής στην εκδήλωση έχουν κλείσει προσωρινά, λόγω του μεγάλου αριθμού αιτήσεων που υπάρχουν μέχρι στιγμής, και την συμπλήρωση των διαθεσίμων δωματίων.

Προσπαθούμε να κλείσουμε και δεύτερο ξενοδοχείο και να ανοίξουμε ξανά την διαδικασία συμμετοχών.

Θα παρακαλέσω θερμά όσους από τους συμμετέχοντες δεν έχουν πληρώσει την συμμετοχή τους να το κάνουν για να εξασφαλίσουν το δωμάτιο και την συμμετοχή τους στην εκδήλωση έγκαιρα.

Η πληρωμή, εκτός του ότι σας εξασφαλίζει για το δωμάτιο που έχετε κλείσει, μας βοηθά στο να ξέρουμε εγκαίρως και να κάνουμε τον αναγκαίο προγραμματισμό σε όλα τα θέματα προετοιμασίας που χρειάζονται.

Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.



Παύλο, επειδή οι επόμενες 2 Τρίτες είναι στις 25/12 και 1/1 θέλεις να πληρώσουμε στις 8/1 ή να καταθέσουμε τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό νωρίτερα?

Θεόφραστος



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #58 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 10:38:29 πμ
Παύλο, επειδή οι επόμενες 2 Τρίτες είναι στις 25/12 και 1/1 θέλεις να πληρώσουμε στις 8/1 ή να καταθέσουμε τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό νωρίτερα?

Θεόφραστος

Ελάτε σήμερα στο Πάρτυ να πληρώσετε, μ' ενα σμπάρο δυο τρυγώνια  ;D

Τωρα θα βγει ο Λουρος και θα με πει σπαγγο πάλι


Παύλος Καρούμπης


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #59 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 10:46:36 πμ
Τωρα θα βγει ο Λουρος και θα με πει σπαγγο πάλι

 :bomb: Και έρχονται και γιορτές......
Όχι μωρέ ...τι σπάγγος απλά έχεις τον τρόπο σου.



Να τα παίρνεις. ::)


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #60 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 10:49:23 πμ
:bomb: Και έρχονται και γιορτές......
Όχι μωρέ ...τι σπάγγος απλά έχεις τον τρόπο σου.

Να τα παίρνεις. ::)

 :goofy: :goofy: :-*


Παύλος Καρούμπης


Offline thleon

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 836
  • Transalp GS Forum
Reply #61 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 11:59:37 πμ
Δεν ξέρω αν θα προλάβω να έρθω στο πάρτυ γι αυτο ρωτάω..

Οικογενειακές υποχρεώσεις βλέπεις



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #62 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 12:16:17 μμ
Δεν ξέρω αν θα προλάβω να έρθω στο πάρτυ γι αυτο ρωτάω..

Οικογενειακές υποχρεώσεις βλέπεις

Τοτε περίμενε απάντηση από τον άλλο Παύλο  ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #63 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 12:46:19 μμ
Τοτε περίμενε απάντηση από τον άλλο Παύλο  ;D
Μ αυτόν τον Πάυλο  κουβέντα  δε γίνεται. :nono:






Άμα δώσεις κάτι παραπάνω... :goofy:


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline thleon

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 836
  • Transalp GS Forum
Reply #64 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 12:56:15 μμ
Τοτε περίμενε απάντηση από τον άλλο Παύλο  ;D

Εμ απο τον άλλο περιμένουμε ;D



Offline Chris the Loutrinos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 893
Reply #65 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 13:39:56 μμ
Κατεθεσα το σταλο παιδες.
Εβαλα αιτιολογια το ονοματεπωνυμο μου.


Μάνος Παπακυριακού
1972-2010


Offline Παύλος Α

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 905
Reply #66 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 14:30:15 μμ
Όπως είπα και παραπάνω, όσοι έχετε κάνει δήλωση συμμετοχής, με την πληρωμή σας εξασφαλίζετε δωμάτιο.

Αν θέλετε μπορείτε να πληρώσετε το βράδυ, ή να καταθέσετε στην Τράπεζα, ότι θέλετε...

Παρακαλώ στην Τράπεζα να βάλετε το όνομά σας...



Παύλος Αγγελίδης


Offline vasko

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 766
  • ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ
Reply #67 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 18:49:23 μμ

Παύλο πότε να περιμένουμε για το άλλο ξενοδοχείο που έλεγες?

Υπάρχει περίπτωση από τώρα να έχουν κλεισει όλες οι θέσεις?

Γιατί στέλνω την αίτηση και εξακολουθεί η σελίδα να μην τη δέχεται.

Βάλτε νεότερη πληροφόρηση το συντομότερο παρακαλώ








Όπως είπα και παραπάνω, όσοι έχετε κάνει δήλωση συμμετοχής, με την πληρωμή σας εξασφαλίζετε δωμάτιο.

Αν θέλετε μπορείτε να πληρώσετε το βράδυ, ή να καταθέσετε στην Τράπεζα, ότι θέλετε...

Παρακαλώ στην Τράπεζα να βάλετε το όνομά σας...




Ω ρε που πάμε ρε!!!


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #68 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 18:55:09 μμ
Παύλο πότε να περιμένουμε για το άλλο ξενοδοχείο που έλεγες?

Υπάρχει περίπτωση από τώρα να έχουν κλεισει όλες οι θέσεις?

Γιατί στέλνω την αίτηση και εξακολουθεί η σελίδα να μην τη δέχεται.

Βάλτε νεότερη πληροφόρηση το συντομότερο παρακαλώ

Βασίλη καλησπέρα, που ακριβώς έχεις πρόβλημα;


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #69 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 20:08:28 μμ
Όπως είπα και παραπάνω, όσοι έχετε κάνει δήλωση συμμετοχής, με την πληρωμή σας εξασφαλίζετε δωμάτιο.

Αν θέλετε μπορείτε να πληρώσετε το βράδυ, ή να καταθέσετε στην Τράπεζα, ότι θέλετε...

Παρακαλώ στην Τράπεζα να βάλετε το όνομά σας...



Οπότε, ευκαιρία, σήμερα το βράδυ, πληρώνω και εγώ!



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #70 on: Παρασκευή 21 Δεκέμβριος 2007, 21:53:16 μμ
η φόρμα δέχεται κανονικά τις αιτήσεις, απλα το μηνυμα που βγάζει έχει να κανει με την μη δυνατοτητα αποστολης email επιβεβαίωσης , στο δικό σας email. αυτό αφορά bug που ειχα δεί στον ΙΕ.
Το κοιτάμε ...γενικά.... :o


Offline Βάιος ο Βραδύπους_ΤΑ

  • Απο
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2457
  • Tie wrap friendly
Reply #71 on: Σάββατο 22 Δεκέμβριος 2007, 09:54:17 πμ
Πλερωσα οποτε αρχιζω τις ετοιμασιες λοιπον:

Μην ξεχασω
1)Εσωρουχα
2)3 παντελονια και ενα που φοραω 4
3)3 μπλουζακια Γιωτααααααα(η γυναικα μου ) που ειναι τα μπλουζακια του club ,Τιιιιιιιιιι απλυτα, εχεις 5 μηνες να τα εχεις ετοιμα
4)3 μπλουζακια οχι του Club γιατι συνηθως στο φαγητο εχω θεμα
5)σαλιαρα του παιδιου μηπως και γλυτωσουμε κανα λεκε
6)Μαγιο (δεν το πολυ βλεπω να βουταω γιατι θα εχουμε θεμα με τις γυναικες που θα φερει ο Στρατηγος)
7)Σαγιοναρα Μιτσουκο με το διαχωριστικο για να ταλαιπωρουμε και να βριζω
8)παπουτσι αθλητικο
9)αα Σορτσακι (να θυμηθω να κανω αποτριχωση μην ειμαι σαν αρκουδα και με παρουν μαζι τους φευγοντας τιποτα Βορειο ευρωπαιοι)
10)ωτοασπιδες μηπως ο Αχιλλεας ροχαλιζει και δεν κλεισουμε ματι τοσες μερες.
11)μπατονετες για τα αυτια μηπως μπουν τιποτα νερα κατα το λουσιμο ,οχι ρε Γιωτα δεν θελω πιστολακι θα με κραξουν αυτοι οι χαβαλεδες
12)στρωμα φουσκοτο μηπως με διωξει ο Αχιλλεας απο το δωματιο (οταν ειμαι κουρασμενος ροχαλιζω)
13)Sleeping bag μην παγωσω κιολας
14)υποστρομα για το Sleeping bag (γιατι αμα το λερωσω θα με τσακισει η γυναικα)
15)σαμπουαν θα φερει ο Αχιλλεας
16)Αφρολουτρο (τρακα απο το διπλανο δωματιο το ξεχασα και καλα)
17)οδοντοβουρτσα
18)οδοντοκρεμα απο τον Αχιλλεα (μην ξενιτευομαστε με την τσιμπλα στο ματι)
19)ζελε δεν βαζω οποτε μην το κουβαλησω αδικα
20)ααα καλτσες ξεχασα
21)ψαλιδακι και λιμα για τα νυχια
22)αντισυλληπτικα (για να μην συλλαμβανομαι )
 
τελος τα προσωπικα παμε στα της μηχανης

23)σπρει λαδιου θα την εχω λαδωσει απο το σπιτι αλλα μαλλον θα χρειαστω
24)Φαστ (εχω δεμενο κατω απο την μπαγκαζιερα )
25)τα εργαλεια της κατω απο την σελα
26)εφεδρικη μανεττα (θα εχει ο Μεμος)
27)σετ αλλαγης ελαστικου (θα εχει ο Μεμος)
28)σαμπρελα εφεδρικη (θα εχει ο Μεμος)
29)Λαδι κινητηρα (να θυμηθω να πω στον Μεμο τι λαδια βαζω μην παει και παρει οτι γουσταρει)
30)Παραφλου (εχει σιγουρα ο Μεμος μετα τα Ποζαρ)
31)μια Λαμπα ΧΕΝΟΝ μην μεινουμε και στα σκοταδια
32)φαρμακειο (να θυμηθω να παρω τα ληγμενα μου μαζι)
33)εγχειριδιο αντιμετωπισης βλαβων (να περασω το τηλ. του Chris_de_je στο κινητο μου)


ΑΥΤΑ μεχρι τωρα, να δω τι αλλο θα χρειαστω σε λιγες μερες καιρο εχουμε αλλωστε.


http://www.youtube.com/watch?v=n_hDmkAIDCM


Πάντα να αφήνεις κάποιον άλλον να οργανώνει τις εκδρομές και τα ταξίδια. Μετά θα έχεις κάποιον να βρίζεις.


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #72 on: Σάββατο 22 Δεκέμβριος 2007, 14:02:31 μμ
Πλερωσα οποτε αρχιζω τις ετοιμασιες λοιπον:

Μην ξεχασω
1)Εσωρουχα (για οικονομία χώρου μπορείς να πάρεις "φύλλο συκής"  :butthead: )
2)3 παντελονια και ενα που φοραω 4 (γιστί τοσα πολλά; θα είναι και η Μόνικα Λεβίνσκη στην Πάργα;  ;) )
3)3 μπλουζακια Γιωτααααααα(η γυναικα μου ) που ειναι τα μπλουζακια του club ,Τιιιιιιιιιι απλυτα, εχεις 5 μηνες να τα εχεις ετοιμα μην την αγχώνεις , έχει χρόνο μπροστά της   :D)(
4)3 μπλουζακια οχι του Club γιατι συνηθως στο φαγητο εχω θεμα (μήπως ένα μπουρνούζι; :alright: )
5)σαλιαρα του παιδιου μηπως και γλυτωσουμε κανα λεκε (θα έχουμε και τα τραπεζομάντιλα  :xxpuke: )
6)Μαγιο (δεν το πολυ βλεπω να βουταω γιατι θα εχουμε θεμα με τις γυναικες που θα φερει ο Στρατηγος) (όλο λόγια είναι ο Σάκης  :cussing: )

7)Σαγιοναρα Μιτσουκο με το διαχωριστικο για να ταλαιπωρουμε και να βριζω (μαζοχισμός λέγεται ;:bullwhip:)
8 )παπουτσι αθλητικο(σωστόοοοοοοος  :thumbright:)

9)αα Σορτσακι (να θυμηθω να κανω αποτριχωση μην ειμαι σαν αρκουδα και με παρουν μαζι τους φευγοντας τιποτα Βορειο ευρωπαιοι) (τυχερέεεε  θα πας και στον Πάγκαλο   :alright:)
10)ωτοασπιδες μηπως ο Αχιλλεας ροχαλιζει και δεν κλεισουμε ματι τοσες μερες. (θα έχεις και το κράνος :eusa_whistle: )
11)μπατονετες για τα αυτια μηπως μπουν τιποτα νερα κατα το λουσιμο ,οχι ρε Γιωτα δεν θελω πιστολακι θα με κραξουν αυτοι οι χαβαλεδες (εάν έχει 12volt πάρτο για να φουσκώνουμε τα λάστιχα  :laughing9:)
12)στρωμα φουσκοτο μηπως με διωξει ο Αχιλλεας απο το δωματιο (οταν ειμαι κουρασμενος ροχαλιζω)  (μπα δεν νομίζω αφού εδώ υπάρχει . . .  :love8: :love4: :love8:)
13)Sleeping bag μην παγωσω κιολας (άμα δεν ξουρίσεις τρίχες δεν θα έχεις πρόβλημα  :munky:)
14)υποστρομα για το Sleeping bag (γιατι αμα το λερωσω θα με τσακισει η γυναικα) (babylino  :badair:)
15)σαμπουαν θα φερει ο Αχιλλεας (έχω και εγώ κάτι μπουκάλια, αχρησιμοποίητα εδώ και κάτι χρόοονια, σαν καινούργια  O0)
16)Αφρολουτρο (τρακα απο το διπλανο δωματιο το ξεχασα και καλα) (με τόσες τρίχες . . .  το σαπουάν χρειάζεσαι  :eusa_dance:)
17)οδοντοβουρτσα (έχει ο Γιαννόπουλος, με αυτή βάζει στην αλυσίδα λάδι χρόοοονια τώρα με επιτυχία :brushteeth:)
18)οδοντοκρεμα απο τον Αχιλλεα(μην ξενιτευομαστε με την τσιμπλα στο ματι)(είπαμε . . . Γιαννόπουλος :brushteeth:)
19)ζελε δεν βαζω οποτε μην το κουβαλησω αδικα ( οπότε ούτε και εγώ να φέρω  :eusa_dance:)
20)ααα καλτσες ξεχασα (είπαμεεεε, δεν θα κανεις χαλάουα  :eusa_naughty: )
21)ψαλιδακι και λιμα για τα νυχια (θα έχω κλαδευτήρι  :5wolverine: )
22)αντισυλληπτικα (για να μην συλλαμβανομαι ) (και εδώ σωστόοοοοος   :thumbright:)
 
τελος τα προσωπικα παμε στα της μηχανης

23)σπρει λαδιου θα την εχω λαδωσει απο το σπιτι αλλα μαλλον θα χρειαστω (θα βρούμε εκεί εκκλησίες :pope: )
24)Φαστ (εχω δεμενο κατω απο την μπαγκαζιερα) (θα έχω μαζί μου κόφτάκι . . . δες παρακάτω στο 5  :evil4:)
25)τα εργαλεια της κατω απο την σελα (θα στα αφαιρέσω για να σου ενοικιάσω τα δικά μου :rockout: )
26)εφεδρικη μανεττα (θα εχει ο Μεμος) (θα την χρεώνω πλέον 25 ευρά  :snap: )
27)σετ αλλαγης ελαστικού (θα εχει ο Μεμος) (αυτό 15  :snap: :snap: )
28)σαμπρέλα εφεδρική (θα εχει ο Μεμος) (αυτή 20  :snap: :snap: :snap: )
29)Λαδι κινητηρα (να θυμηθω να πω στον Μεμο τι λαδια βαζω μην παει και παρει οτι γουσταρει) (αυτό 7.5 το λίτρο, αφού πρώτα έχω πάρει σπορέλαιο και έχω αλλάξει τα μπουκάλια  :evil4: )
30)Παραφλου (εχει σιγουρα ο Μεμος μετα τα Ποζαρ) (άμα δεν βρούμε πουθενά τουαλέτες θα σου έχω ένα παραφλού ουουουουουου, ένα+ένα  :pissing: )
31)μια Λαμπα ΧΕΝΟΝ μην μεινουμε και στα σκοταδια (άμα βγάλω κράνος . . . βγαίνει και ο ήλιος  :shoking: )
32)φαρμακειο (να θυμηθω να παρω τα ληγμενα μου μαζι) (Αααααα τώρα κατάλαβα . . . είπα και εγώ τι φταίει, μα τι φταίει  ;) )
33)εγχειριδιο αντιμετωπισης βλαβων (να περασω το τηλ. του Chris_de_je στο κινητο μου) (θα τρέχει και δεν θα φτάνει ο Χρήστος εκείνες τις μέρες  :qriding: )


ΑΥΤΑ μεχρι τωρα, να δω τι αλλο θα χρειαστω σε λιγες μερες καιρο εχουμε αλλωστε.
« Last Edit: Σάββατο 22 Δεκέμβριος 2007, 20:10:08 μμ by memos »


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline Βάιος ο Βραδύπους_ΤΑ

  • Απο
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2457
  • Tie wrap friendly
Reply #73 on: Σάββατο 22 Δεκέμβριος 2007, 15:09:18 μμ
Οπως καταλαβες θα συνταξιδεψουμε αυτο ηθελα να πω ;D ;D ;D ;D


http://www.youtube.com/watch?v=n_hDmkAIDCM


Πάντα να αφήνεις κάποιον άλλον να οργανώνει τις εκδρομές και τα ταξίδια. Μετά θα έχεις κάποιον να βρίζεις.


flwrina

  • Guest
Reply #74 on: Σάββατο 22 Δεκέμβριος 2007, 15:14:33 μμ
παντως εγω και ισως καποιοι αλλοι εχουμε την ατυχια να μην μπορουμε απο τωρα για τον Μαιο να να κανονισουμε τις τοτε υποχρεωσεις μας επαγγελματικες-προσωπικες (ειναι και περιοδος γιορτων του Πασχα) αλλα βρε παιδια μην υποστουμε αν καταφερουμε εστω και μια μερα να ερθουμε και την αδικια της μη συμμετοχης... :-[ :-[   νομιζω οτι για γιορτη προκειται και οχι απλα συναντηση μιας μεγαλης παρεας.. και να φαμε θα βρουμε και να κοιμηθουμε, αλλα στις υπολοιπες δραστηριοτητες που δεν γινομαστε ''βαρος'', νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα. και επειδη ξερουμε ολοι μας ποιοι ειμαστε το Δ.Σ δεν πρεπει να ανησυχει περι...ποσοτητας εκδρομεων που θα βλαψει την ποιοτητα. δεν παμε να κανουμε οτι κανουν στην ΜΟ.ΤΟ.Ε. προς θεου.... και στο κατω κατω θα αισθανθειτε ωραια αν μας δειτε κανα 10-20-30-50 ατομα να ''καθομαστε'' σε μια γωνια και να σας κοιταμε??