Hellas Transalp Forum

Yamaha Townmate t-50

Stoneman · 227601

Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #25 on: Σάββατο 01 Δεκέμβριος 2012, 20:22:20 μμ
Εχω τέτοια λιγούρα τώρα που ουτε εγώ γυρίζω στην πίσω σελίδα  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Greek patenta for ever :thumbup: :thumbup: :thumbup:



kostasxlv

  • Guest
Reply #26 on: Δευτέρα 04 Φεβρουάριος 2013, 19:40:54 μμ
Φιλε stoneman θα ηθελα τη βοηθεια σου.Ξεθαψαμε στη δουλεια τεσσερα παπια σαν το δικο σου,παρατημενα καμποσα χρονια και μας ειπαν να τους κανουμε μια συντηρηση και εκτιμηση των ζημιων που εχουν.Ειδα που λες για γρασσο στο διαφορικο(ψαχναμε για ταπα και βαλβολινες εμεις).Πως το αλλαζουμε?



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #27 on: Δευτέρα 04 Φεβρουάριος 2013, 20:21:51 μμ
90793-40011-00 και κοστίζει γυρω στα 32 Ευρω.



είναι 120 ml και το χρησιμοποιείς ολο.

Εδώ θα βρείς κωδικους ανταλλακτικών και αναλυτικά διαγράμματα:

http://www.yamahamotorcyclespares.co.uk/spares/epc2.asp?PageiD=1&modelID=9063&m=YAMAHA+T80+TOWNMATE+++1986+CYLINDER+HEAD&uID=0

και εδώ θα βρείς κατι σε ποιό φθηνό  http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=17362

Τι έκανα εγώ? Αγόρασα το γράσσο απο Yamaha, τοτε δεν ηθερα για τον aftermarket, διέλυσα το διαδορικό, το καθαρισα με βενζίνη, με τα o-ring στο χερι πήγα σε ενα καταστημα SKF και πήρα ολα τα o-rings με 5 ευρώ , στην Yamaha οσα υπήρχαν κόστιζαν οσο το παπί  :2hysterical:, και το εδεσα και πάλι. Στον αξονα εβαλα γραφιτόγρασσο.

Ερώτηση οταν λές στην δουλειά, τι δουλειά εννοείς?

« Last Edit: Τρίτη 21 Νοέμβριος 2017, 17:12:28 μμ by Stoneman »



kostasxlv

  • Guest
Reply #28 on: Τρίτη 05 Φεβρουάριος 2013, 16:20:09 μμ
Σ'ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες και για το manual.Στον αξονα θα μπει γραφιτουχο αλλα στο διαφορικο επειδη το βλεπω χλωμο να δωσουν χρηματα λεω να βαλω ενα μπλε λιθιου υψηλης πιεσης και θερμοκρασιων http://www.tchjcb.com/jcb-parts-online/jcb-featured-parts/jcb-grease-products
που δινει η Jcb και εχω αρκετο.
Μηχανικος οχηματων ειμαι σε ΟΤΑ.



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #29 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 17:38:57 μμ
Αυτός ο πάπος δεν θα ησυχάσει όσο είναι στα χέρια  μου ....

Tο λοιπόν ...

Μετά απο ένα ξεσαβούριασμα στην υπόγα, βρήκα την παλιά μου ζελατίνα .
Την είχα κρατήσει μήπως κάποιος ηθελε το πάνω κομμάτι της για φρύδι/επέκταση της δικιάς του
Κάποια στιγμή λέω δεν δοκιμάζω πώς θα ηταν επάνω στον πάπο? Κακό πράγμα η περιέργεια ...   
Σε βάζει σε μπελάδες μερικές φορές. :2hysterical:
Μ' άρεσε, έκατσε καλά, και ετσι μπου μπήκαν ιδέες ...    ;D

Αρχισα να ψάχνω στο νετ και έπεσα πάνω σε αυτό : http://blogs.yahoo.co.jp/icarus777z/58126873.html
καλή κατασκευή αλλά εγώ δεν ηθελα κανονική ζελατίνα, στο 1.87 που είμαι αν βάλω τόσο ψηλή ζελατίνα να με καλύπτει τότε στον κόντρα ανεμο ο πάπος θα πηγαίνει με την όπισθεν.
Αρα ηθελα κατι μικρό ωστε να μην κόψει και ... χιλιόμετρα το τέρας   :2hysterical: 
Δλδ αυτό ...



... που βρήκα στο eBay δεν ηταν με τπτ το ζητούμενο, ούτε και αυτό



αν και ηταν το μοναδικό της προκοπής.
Επειτα το ζητούμενο ηταν το ... μηδενικό κόστος.
Προσπάθησα να κάνω μια ψαχτική για βάσεις , αλλά δεν βρήκα τπτ ,δεν ηθελα κάτι ογκώδες γενικής χρήσης με ενα σωρό βίδες ωστε να ερθει στα μέτρα του πάπου.
Και όχι κάτι που δεν θα μπορούσα να αφαιρέσω γρήγορα δίχως να κάνω τρύπες η μετατροπές.

Ετσι πήρα την απόφαση να προχωρήσω στην ΙΔΙΟκατασκευή.

Αρχικά να φτιάξω την ζελατίνα στα μέτρα του πάπου και μετά να βρώ τρόπο να την στηρίξω.
Την κατέβασα ξανα στην υπόγα , στον πάγκο ...



... εκοψα τα πατρόν ,ωστε να βρώ την συμμετρία της, και το που θα την κόψω, γιατί αν κοβόταν στραβά δεν θα είχα δεύτερη ευκαιρία ...



και ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι, η μάλλον πριονόλαμα  ;D  αρχισε το κόψιμο ...





Τρίφτηκε με το τρυπάνι για να ερθει στα σωστά του το κομμάτι που αφαιρέθηκε για το φανάρι ...



Και εδώ στην τελική μορφή της ...



Τώρα έπρεπε να βρώ το που θα στερεωθεί, στους καθρέπτες όπως του Ιάπωνα παραπάνω η στις βίδες των φλάς (Β) η στην βίδα του τιμονιού (Α)



Η βίδα του καθρέπτη απορρίφθηκε αφού οι αλουμινιένιοι διακόπτες δεν είναι για πολλά, το ίδιο και αυτή των φλάς που θα επρεπε να κόψω ενα κομμάτι απο το πλαστικό πίσω μέρος τους.
Η μόνη λύση ηταν η βίδα που στερεώνει το επάνω μεταλικό τμήμα του τιμονιού με το πλαστικό κάτω μέρος του.

Μπήκαν στο παιχνίδι οτι μεταλικά εξαρτήματα είχα, γωνιές, στηρίγματα, και δοκιμάστηκαν.
Το μόνο που ταίριαξε , η που θα ταίριαζε μετα απο επεξεργασία ηταν δύο βάσεις υδρορόης μεταλικές απο λαμάκι 30*2mm.

Αρχικά ανοίχτηκε στα 8mm η τρύπα που θα επιανε στην βίδα του τιμονιού



Και μετα στένεψαν κατά 1εκ ωστε να χωράνε ανετα ανάμεσα φλάς και φανάρι



« Last Edit: Τρίτη 21 Νοέμβριος 2017, 17:37:52 μμ by Stoneman »



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #30 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 17:41:36 μμ
και ανοιχτηκαν 6αρες τρύπες για τις 25*6 ανοξείδωτες βίδες



Η βίδα του τιμονιού βγήκε :



Μια πρώτη δοκιμή για να δουμε αν ταιριάζει, ελπίζω τελικά οι γωνιές να αντεχουν κ να μην τρεμει η ζελατίνα στις λακκουβες η στο ρελαντί , γιατι τα μονοκύλινδρα έχουνε ενα παραξενο ρελαντί.



Καλά πάμε .... :goofy:


Συνεχίζεται ....
« Last Edit: Δευτέρα 27 Νοέμβριος 2017, 16:32:16 μμ by Stoneman »



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #31 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 17:47:44 μμ
Πάμ' παρακάτ '


μια κοντινή



μια δοκιμαστική





Κάπως όρθια δείχνει κ είναι , σαν παλιά δέσπα μοιάζει .
Θα δω αν αυτό διορθώνεται.

Τις εστρεψα 30 μοίρες επειδή η ζελατίνα είναι κυκλική.
Τι ρόλο παίζει εκεί το μπλέ αφρολέξ? Να μην γρατζουνάει η ζελατίνα το χρώμα, αφού δεν μπορώ να βάζω βίδες στην μια μεριά και να να την κρατάω και ορθια, δεν φτάνουν τα χέρια ...   :goofy: :goofy:

Δεν θυμάμαι ποσες φορές την δοκίμασα, πόσες φορές ανεβοκατέβηκα στο υπόγειο για να τις δουλέψω στην μέγγενη, και πόσες φορές βίδωσα και ξεβίδωσα τις βίδες    :goofy:

Αντί για βάψιμο, ηταν και γαλβανισμένες που σημαίνει αστάρωμα κλπ, ενα θερμοσυστελόμενο εκανε πολύ καλή δουλειά, και πλαστικό ωστε να μην γρατζουνιέται  :thumbright:



Στις ακρες που εκοψα κυκλικά το μακαρόνι έβαλα μαύρη σιλικόνη για στεγάνωση.

Σειρά έχει η κατασκευή ροδελών απο μια παλιά σαμπρέλα






Δοκιμή ... ΟΚ :thumbright:

« Last Edit: Δευτέρα 27 Νοέμβριος 2017, 16:41:47 μμ by Stoneman »



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #32 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 17:56:39 μμ
Υπομονή τελειώνω ....  :2hysterical:

Ροδέλες, βίδες, λαστιχένιες ροδέλες και οι βάσεις τοποθετούνται





Μετά ακολουθεί η τοποθετηση στον πάπο , ιδού το αποτέλεσμα





 
Είναι και φιμέ , τρομάρα του , σαν Βέσπα μοιάζει πράγματι :2hysterical:   της έδωσα κ μια μικρή κλίση κ είναι οκ.



Η κατασκευή έγινε απλά για πλάκα, να περάσω την ώρα μου, δεν έχει κάποιο λόγο ύπαρξης, ουτε προστατεύει απο αέρα η και να το κάνει θα είναι ελάχιστη η προστασία, ουτε έχει κάποιο λόγο το να υπάρχει εκεί , απλά είναι κάτι διαφορετικό.
Μόνο φοβάμαι μην κ κόβει τελική απο το θηρίο  :2hysterical:
Μάλιστα στην αρχή είπα να την κάνω τόσο μικρή σαν τα μικρά φρίδια που έχουν τα σκουτερ, αυτά τα διακοσμητικά που απλά προστατεύουν τα όργανα και ετσι.

 
« Last Edit: Δευτέρα 27 Νοέμβριος 2017, 16:48:51 μμ by Stoneman »



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #33 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 18:26:45 μμ
βαλε και περιμετρικο λαστιχο στην κατω πλευρα της ζελατινας και φερε την ζελατινα ενα κλικ προς στην πλευρα του οδηγου και εισαι τζετ .....


μην την βγαλεις ειναι ωραια και δεν θα σε κοβει ....τι  να καταλαβει ο παπιος με την υποδυναμη που εχει με μια ζελατινα  ;D :eusa_clap:




Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #34 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 18:40:43 μμ
Tώρα λέω, βασικά ιδέα του Κωνκωστή είναι, να βάλω στο κάτω μέρος μέχρι να καλύψω τις βάσεις αυτό το μαύρο που έχει της ΤΑ.

Αλλά δεν ξέρω τι υλικό είναι, για καρμπόν δεν το βλέπω, είναι πολύ μονδέρνο υλικό για την ηλικία του πάπου.

Επίσης ψάχνω ασημί γραμματα σαν αυτά της ΤΑ .

Εχεις κάτι υπ όψιν σου? ρώτησα σε κάνα δυό σήμερα Ελευσίνα, οχι οτι έχει και αλλους, και θέλοιυν παραγγελιά απο 100 τεμ.



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #35 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 19:02:29 μμ
Tώρα λέω, βασικά ιδέα του Κωνκωστή είναι, να βάλω στο κάτω μέρος μέχρι να καλύψω τις βάσεις αυτό το μαύρο που έχει της ΤΑ.

Αλλά δεν ξέρω τι υλικό είναι, για καρμπόν δεν το βλέπω, είναι πολύ μονδέρνο υλικό για την ηλικία του πάπου.

Επίσης ψάχνω ασημί γραμματα σαν αυτά της ΤΑ .

Εχεις κάτι υπ όψιν σου? ρώτησα σε κάνα δυό σήμερα Ελευσίνα, οχι οτι έχει και αλλους, και θέλοιυν παραγγελιά απο 100 τεμ.
:-\ :-\




Offline mantis

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 95
Reply #36 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 20:07:34 μμ
Stoneman απλα  :2bowing: :2bowing: :2bowing: :thumbup:



Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
Reply #37 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 21:07:14 μμ
Tώρα λέω, βασικά ιδέα του Κωνκωστή είναι, να βάλω στο κάτω μέρος μέχρι να καλύψω τις βάσεις αυτό το μαύρο που έχει της ΤΑ.

Αλλά δεν ξέρω τι υλικό είναι, για καρμπόν δεν το βλέπω, είναι πολύ μονδέρνο υλικό για την ηλικία του πάπου.

Επίσης ψάχνω ασημί γραμματα σαν αυτά της ΤΑ .

Εχεις κάτι υπ όψιν σου? ρώτησα σε κάνα δυό σήμερα Ελευσίνα, οχι οτι έχει και αλλους, και θέλοιυν παραγγελιά απο 100 τεμ.
Πηγαινε σε ενα μαγαζι με ψηφιακες εκτυπωσεις offset και ζητα του να σου φτιαξει ενα αυτοκολλητο το οποιο θα ειναι περιπου οπως το θες.Συνηθως ειναι ενα μαυρο αυτοκολλητο του οποιου το ενω ακρο γινεται σχεδιο (διατρητο )... Παρτο, κοψτο και βαλτο απο μεσα στην αυτοσχεδια ζελατινα σου,


HONDA ή γενόσιμο?


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #38 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 21:18:34 μμ
Πηγαινε σε ενα μαγαζι με ψηφιακες εκτυπωσεις offset και ζητα του να σου φτιαξει ενα αυτοκολλητο το οποιο θα ειναι περιπου οπως το θες.Συνηθως ειναι ενα μαυρο αυτοκολλητο του οποιου το ενω ακρο γινεται σχεδιο (διατρητο )... Παρτο, κοψτο και βαλτο απο μεσα στην αυτοσχεδια ζελατινα σου,

Αυτό δεν το κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει.



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #39 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 22:22:00 μμ
αυτο το μαυρο που θες να κανεις στην ζελατινα,μπορεις να το κανεις και με plasti-dip.
ειναι πανευκολο και νομιζω θα το κανεις πολυ καλυτερο απο οτι εκανα εγω την δικη μου.

στο νημα plasti dip νομιζω εχω βαλει φωτο.


https://imageshack.com/i/0rnt93j
« Last Edit: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 22:23:41 μμ by trackler »




Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
Reply #40 on: Παρασκευή 17 Ιανουάριος 2014, 22:42:35 μμ
Αυτό δεν το κατάλαβα, αλλά δεν πειράζει.
Ε πως να το καταλαβεις ετσι οπως το εγραψα.....
Σκεψου τις εκτυπωσεις που κατα καιρους κολλανε πανω στα λεωφορεια του ΟΑΣΑ...Εχεις παρατηρησει οτι ειναι ακομη και στα τζαμια σιγουρα...Αν προσεξεις, η εκτυπωση σε αυτα τα κομματια(που ειναι για τζαμι) δεν ειναι συνεχης, μονοκομματη, πανω σε ενα φυλλο αλλα ειναι διατρητο ωστε απο μεσα να βλεπεις....αυτες οι εκτυπωσεις γινονται σε αυτα τα μαγαζια.Εσυ θα ζητησεις ενα μαυρο που στο ανω ακρο του θα σβηνει ετσι ακριβως (με τρυπουλες....)


HONDA ή γενόσιμο?


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #41 on: Σάββατο 18 Ιανουάριος 2014, 16:33:26 μμ
@ Βρε Παναγιώτη τι πήγες και εκανες? Δεν της πάει αυτή η μαυρίλα, ευτυχώς που βγαίνει.
Εβαλες και λαδωτήρι? Πιτσιλάει?

@Σωτήρη, δλδ να καλύψω ολη τη ζελατίνα? Η να έχει τρύπες ωστε να το κόψω εύκολα?



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #42 on: Σάββατο 18 Ιανουάριος 2014, 16:42:17 μμ
ναι τελικα πολυ μαυριλα,θα τα βγαλω.

οσο για το λαδωτηρι,δεν εχω κανει καμια μεγαλη αποσταση,η μεγαλυτερη που εχω κανει ειναι 30χλμ και οχι δεν πιτσιλαει.οχι περισσοτερο απο το σπρευ γρασσο που εβαζα και σαφως λιγοτερο απο την βαλβολινη.καποιες πιτσιλιες(αρκετες) που ειχα στην αρχη ηταν επειδη πειραματιζομουν.
αφου βρηκα την ρυθμιση(νομιζω) και μετα απο προταση αλλου που το εχει,δεν εχω κανενα προβλημα.
η εικονα που βλεπεις με την αλυσιδα και το γραναζι καθαρα χωρις βρωμιες και τα κυλινδρακια της αλυσιδας να γυρνανε κανονικα οπως πρεπει,εμενα μου αρεσει πολυ.
με τον ρυθμο που κυκλοφορω πλεον ισως αργησω να κανω αποσβεση αλλα δεν βαριεσαι,εμενα μου αρεσει.




Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
Reply #43 on: Κυριακή 19 Ιανουάριος 2014, 19:31:09 μμ

@Σωτήρη, δλδ να καλύψω ολη τη ζελατίνα? Η να έχει τρύπες ωστε να το κόψω εύκολα?
Niko μου καλησπέρα!συγγνώμη που αργησα να απαντήσω αλλα εχω πολλά τρεχάματα.....Λοιπόν αυτό που εννοούσα και δεν μπορούσα να σου περιγράψω ήταν αυτό:
Μια εικόνα αξίζει οσο χιλιες λέξεις...

Μπορείς να απευθυνθείς σε ενα καταστημα ψηφιακων εκτυπωσεων και να τους δειξεις περιπου τι θελεις...Χοντρικά θα ζητησεις ενα μαυρο αυτοκολλητο όπως το σημείο Β της φωτό(εκτυπωση) το οποίο στο ανω του τελειωμα θα "σβηνει" όντας διατρητο(διαφανο/μαυρο) όπως ειναι  το σημείο Α της φωτο.Εσυ μετα , το κόβεις και το κολλας σην ζελατινα σου.Μαλιστα αυτοί μπορούν και να σου δωσουν την καταλληλη καμπύλη που χρείαζεσαι ( αν πας με πατρον) και να σου ενσωματώσουν στο μαυρο σημείο οποιαδήποτε γραμματα θέλεις (πχ ΗΟΝDA, STONEMAN etc).Eιχα φτιαξει καποτε κατι αυτοκόλλητα (παρομοια με αυτα του φορουμ) και ηταν φοβερα οικονομικά και καταπληκτικά ως αποτελεσμα....


HONDA ή γενόσιμο?


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #44 on: Δευτέρα 20 Ιανουάριος 2014, 15:34:27 μμ
Κατάλαβα, αλλά η ζελατίνα δεν είναι η γνήσια που το μαύρο σβήνει, αλλά αγορασμένη απο Motoplast και έχει απλά μια μαύρη περιοχή.

Πήγα σε ενα Ελευσιναίο με ψηφιακές εκτυπώσεις και δεν καταδέχεται να φτιάξει ενα κομμάτι, μάλιστα είπε οτι για 100 κάτι γίνεται.

Το θέμα είναι οτι ετσι όπως την βλέπω δεν μου αρέσει με μαύρη περιοχή, ακόμα και με το μαύρο παστιχάκι περιμετρικά δείχνει πιο ασχημη , πιο όμορφη δλδ είναι σκέτη.

Οσο για τα γράμματα ισως βρώ αυτοκόλητα γράμματα και τα κολήσω, θα δώ.

Δοκίμασα σε ενα κομμάτι της παλιάς να περασω ενα χέρι σπρευ μαύρο, ακόμα και με το δεύτερο χέρι είναι σαν διάφανο, ωραίο είναι όμως και κολάει φοβερά, δεν βγαίνει με τπτ.

Ομως με το σπρέυ η κατασκευή είναι μονόδρομος δεν ξαναβγαίνει, οπότε θα βάλω μια ζελατίνα(αν βρώ) και θα δώ πώς θα φαίνεται, και ανάλογα πράττω.



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #45 on: Δευτέρα 20 Ιανουάριος 2014, 16:06:40 μμ
μπορείς με ένα καλό μαύρο χρώμα, ή plastidip, και αρκετή χαρτοταινία μαρκαρίσματος να φτιάξεις πατρόν με όποιο σχέδιο (και το παραπάνω) θέλεις και να τελειώνει το παραμύθι. Κι αν το βάψιμο το κάνεις από τη μέσα πλευρά δεν πρόκειται να πάθει τίποτα ποτέ.




Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #46 on: Δευτέρα 20 Ιανουάριος 2014, 16:08:48 μμ
Αυτή είναι η φθηνή λύση, αλλά για να γίνει πρέπει πρώτα να περάσω μια μαύρη επιφάνεια να δώ ''αν του πάει'' , γιου νόου γουότ αι μιν?



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #47 on: Δευτέρα 20 Ιανουάριος 2014, 16:30:53 μμ
πέρνα μαύρη μονωτική ταινία. Φτηνή λύση, θα βγάλεις τα συμπεράσματά σου και αφαιρείται εύκολα.




Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9811
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #48 on: Δευτέρα 20 Ιανουάριος 2014, 16:33:40 μμ
Πάντα έχεις τη λύση ετσι?

Και αν δεν την κόψω την ξανατυλίγω ωστε να μην πάει χαμένη . :2hysterical:



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #49 on: Δευτέρα 20 Ιανουάριος 2014, 17:23:15 μμ
Πάντα έχεις τη λύση ετσι?

Και αν δεν την κόψω την ξανατυλίγω ωστε να μην πάει χαμένη . :2hysterical:
Λεπτά υπάρχουν.............. :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Αντε να πας σε ένα βιβλιοπωλείο να πάρεις αυτοκόλλητα φύλα που ντύνουν τα τετράδια, και μάλιστα πολλά χρώματα να την κάνεις σαν τους Ινδιάνους του πολέμου............... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Υ.Γ. Ότι περισσέψουν ξέρεις εσύ, ουρά για τον χαρταετό.... :2hysterical: