Hellas Transalp Forum

Που πα ρε Καραμητρο konkost με την μαουνα...?!!

konkost · 20701


Offline manolo

  • MudMonster
  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 889
  • Three and the Koukos Band
Reply #1 on: Τετάρτη 30 Νοέμβριος 2011, 21:38:29 μμ
Tο 1ο βιντεάκι είναι κάτι το συνήθες!!!!! ;D ;D ;D
Το 2ο όμως... όλα τα λεφτά!! Σε μερικά σημεία τα χρειάστηκες από ότι είδα, ειδικά σε στο 2.10.....Πρέπει να σου έφυγαν τα χέρια,ε;
Πάντως πρέπει να πέρασες καλά. Πάντα τέτοια!!!!


Όλα είναι δρόμος. Ακόμα και αν φαίνεται ότι δεν υπάρχει, τότε μπορεί να δημιουργήσουμε έναν καινούριο για να φτάσουμε εκεί που θέλουμε.....


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #2 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:04:55 πμ
Tο 1ο βιντεάκι είναι κάτι το συνήθες!!!!! ;D ;D ;D
Το 2ο όμως... όλα τα λεφτά!! Σε μερικά σημεία τα χρειάστηκες από ότι είδα, ειδικά σε στο 2.10.....Πρέπει να σου έφυγαν τα χέρια,ε;
Πάντως πρέπει να πέρασες καλά. Πάντα τέτοια!!!!
H διαδρομη στο πρωτο βιντεο πραγματι ειναι κατι το "συνηθες" Εχω περασει και πολυ χειροτερα κομματια με το ΤΑ Οχι ομως με τετοια ταχυτητα και ποτε δεν ετυχε με το καλημερα ξεκινωντας μια βολτα Μιλαμε οτι προσπαθωντας να ακολουθησσω τα αλλα ψηλοφτερα της παρεας και να αποφυγω και την πτωση μου κοπηκαν τα χερια και τα γονατα! Ξερεις πολυ καλα οτι το ΤΑ και με σχεδον γεματο ρεζερβουαρ δεν κουμανταρεται ευκολα
Στο μονοπατι αντιθετως δεν τα χρειαστηκα Απλα ζοριστηκα γιατι δεν μπορουσα να παω τοσο γρηγορα οσο θα ηθελα  ;D
Στο  2.10 αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν ενα απο τα δυο σημεια  που βρηκε κατω η ποδια του κινητηρα ( λογω στενοτητας του περασματος) Το αλλο ηταν ενα μικρο σκαλοπατι
Ολη η διαδρομη ειναι σουπερ! Πρεπει να την κανουμε παρεα μια μερα! ;)



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #3 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:08:30 πμ
..... Εχω περασει και πολυ χειροτερα κομματια με το ΤΑ Οχι ομως με τετοια ταχυτητα ......

Μα στο βιντεακι, η ταχυτητα ειναι που κανει εντυπωση σε συνδυασμο με αυτο το τερρεν...
εμενα με επιασε ιλιγγος στην αρχη οταν το βλεπα...


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #4 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:14:56 πμ
Αν θελεις να βγαζεις τετοια γουστα πρέπει να αλλάξεις μηχανάκι και να πάρεις ενα σαν αυτα της παρέας σου!!! :goofy:
Καλό το ΤΑ αλλά σε τετοιες καταστασεις λίγο κουραστικό!!!
Οπως και να χει ομως ο καθενας πάει με οτι έχει και το σημαντικότερο είναι η απόλαυση. Και μεις στον Κίσσαβο τα ίδια κάνουμε και μας βλέπουν οι μοτοκροσάδες και γελάνε!!!! ;D


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #5 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:19:39 πμ
Οπως και να χει ομως ο καθενας πάει με οτι έχει και το σημαντικότερο είναι η απόλαυση.
:eusa_clap:



Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #6 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:19:04 πμ
Μαουνα το ΤΑακι αλλα μπορει να παει σχεδον παντου οπου πανε και τα ελαφρα ψηλοφτερα  ;) Και οχι απλα να περασει αλλα να παει εντουραδικα και να δωσει ευχαριστηση στον αναβατη   ;D

Τα κιλα του, αν και πολλα, ειναι σχεδον στο οριο του τι μπορει να κουμανταρει σε σοβαρες εντουραδες ενας κοινος θνητος πχ κοψια konkost κ δικη μου  ;) (βεβαια καλυτερες αναρτησεις βοηθανε και περισοτερα κιλα) και το υψος της σελλας ειναι τετοιο ωστε μπορει κανεις να βαλει ευκολα ποδι κατω.


" the PouroDuro spirit "


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #7 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:28:58 πμ
Αν είχες πάει την Κυριακή, είχαμε πάει και εμείς... να το ήξερα.
Η Πάρνηθα είναι ο παράδεισος του enduroΜονοπατιού. Αν βρεις κάτι μικρό μια μέρα, πάμε να δούμε τα πολύ..λαγούμια.
Φαντάζομαι τη φάτσα των εντουράδων... "Τι κάνει αυτό εδώ ? μπας είναι μπάτσος ?"


Offline BilLar

  • Σιγα μην εισαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1056
  • XL650V - 01
Reply #8 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:33:30 πμ
Μας άναψες φωτιές τωρα...
 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Το νωπο χωμα με λίγη πετρούλα, χωρις να εχει γλιτσα ή λάσπη, νομίζω είναι ότι καλύτερο για τέτοια γούστα!




Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #9 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:47:58 πμ
Γεια σου ρε Κώστα με τα ωραία σου..... :eusa_clap: :eusa_clap:


Άραγε το varadero πάει εκεί....  ;D ;D ;D :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: ;D ;D


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #10 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:49:37 πμ
Γεια σου ρε Κώστα με τα ωραία σου..... :eusa_clap: :eusa_clap:


Άραγε το varadero πάει εκεί....  ;D ;D ;D :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: ;D ;D

πάει πάει... αν θα φύγει ολόκληρο δε ξέρω.


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #11 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:50:06 πμ
Άραγε το varadero πάει εκεί....  ;D ;D ;D :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: ;D ;D
Πολυ αερα εχεις παρει εσυ  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Μπραβο Κωστα  :eusa_clap: ...εγω να πω την αληθεια θα το λυπομουνα να το ακουω να κοπαναει στα κοτρωνια  :goofy:




Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #12 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 12:38:43 μμ
Πολυ αερα εχεις παρει εσυ  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Κάτσε Παναγιώτη μου να δεις τι Project αναμένεται το Σάββατο το πρωί στο dero μου και μετά πες μου αν έχω πάρει αέρα η όχι.... ;)


Εν αναμονή...


Κώστα την Κυριακή θα πας καμιά χωμάτινη;


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


andy

  • Guest
Reply #13 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 12:51:36 μμ

Άραγε το varadero πάει εκεί....  ;D ;D ;D :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: ;D ;D
Θα πάω εγώ που έχω και εμπειρία και θα σου πώ Λευτέρη αν είναι να πας και εσύ.  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Μπράβο Κώστα!!!!
Αυτό είναι εντουράδα και όχι κάτι αδερφίστικες  που πάνε ορισμένοι και τις  λένε "αντρικές" :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #14 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 12:57:22 μμ

Αυτό είναι εντουράδα και όχι κάτι αδερφίστικες  που πάνε ορισμένοι και τις  λένε "αντρικές" :2hysterical: :2hysterical:

Αγαπούλα ΔΕΝ έχεις έρθει ποτέ γι αυτό γελάς....

Για κόπιασε κάποια φορά και θα σου πω αν είναι Αντρική η όχι... ;D ;D





"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


andy

  • Guest
Reply #15 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 13:10:59 μμ
Αγαπούλα ΔΕΝ έχεις έρθει ποτέ γι αυτό γελάς....

Για κόπιασε κάποια φορά και θα σου πω αν είναι Αντρική η όχι... ;D ;D




με το μηχανάκι που πας όχι μόνο αντρική αλλά macho man.  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
http://www.break.com/findpix/macho-man/family-off/

δεν κοροϊδεύω βρε. Πλάκα κάνω :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline plimiras

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 209
Reply #16 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 14:32:33 μμ
 :eusa_doh: :eusa_doh: :eusa_doh: με εβαλες σε σκεψεις. να κρατησω την γιαγια και να την σενιαρω για σπασιμο η να  μην την κρατησω :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think:




Κώστας        (plimiras)            Σαμποτέρ


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #17 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 15:46:48 μμ
Μαουνα το ΤΑακι αλλα μπορει να παει σχεδον παντου οπου πανε και τα ελαφρα ψηλοφτερα  ;) Και οχι απλα να περασει αλλα να παει εντουραδικα και να δωσει ευχαριστηση στον αναβατη   ;D

Τα κιλα του, αν και πολλα, ειναι σχεδον στο οριο του τι μπορει να κουμανταρει σε σοβαρες εντουραδες ενας κοινος θνητος πχ κοψια konkost κ δικη μου  ;) (βεβαια καλυτερες αναρτησεις βοηθανε και περισοτερα κιλα) και το υψος της σελλας ειναι τετοιο ωστε μπορει κανεις να βαλει ευκολα ποδι κατω.
Ρε συ Γιωργο εμεις τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες Ενταξει καλο το ΤΑ, δεν λεω Ασπροπροσωπο με εχει βγαλει χωρις να σκορπισει σε διαδρομες που ουτε φανταζομουν οτι θα περναγε αλωβητο, αλλα πως να το κανουμε μαουνα ειναι! Στο μονοπατι ΔΕΝ πηγα εντουραδικα Απλα περασα!
ΟΚ ευχαριστηση παντως εισεπραξα ;)



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #18 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 15:55:24 μμ
Αν είχες πάει την Κυριακή, είχαμε πάει και εμείς... να το ήξερα.
Σαββατο πηγαμε
Η Πάρνηθα είναι ο παράδεισος του enduroΜονοπατιού. Αν βρεις κάτι μικρό μια μέρα, πάμε να δούμε τα πολύ..λαγούμια.
Την κραταω την προταση..
Φαντάζομαι τη φάτσα των εντουράδων... "Τι κάνει αυτό εδώ ? μπας είναι μπάτσος ?"
Φαντασου τωρα και την φατσα τους οταν στις φλαταδουρες τους ειχα ροδα  8)





Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #19 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 16:10:35 μμ
Μας άναψες φωτιές τωρα...
Επιτηδες το εκανα  ;D
 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Το νωπο χωμα με λίγη πετρούλα, χωρις να εχει γλιτσα ή λάσπη, νομίζω είναι ότι καλύτερο για τέτοια γούστα!



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #20 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 16:37:37 μμ
Μπραβο Κωστα  :eusa_clap: ...εγω να πω την αληθεια θα το λυπομουνα να το ακουω να κοπαναει στα κοτρωνια  :goofy:
Ρε δεν παθαινει τιποτα λεμε! Το πολυ πολυ να καταντησει η ποδια οπως η δικια μου Φτηνη ειναι μετα απο μερικες τετοιες βολτες την αλλαζεις!  Αντε και κανα γδαρσιματακι στις ζαντες
Παντως πρεπει να παραδεκτω οτι οταν πριν απο πεντεμιση χρονια αγοραζα το ΤΑ δεν περιμενα να κανω τετοιου ειδους διαδρομες με αυτο Νομιζα οτι συντομα θα αρχιζε να σκορπαει Διαψευτηκα και οι μονες φθορες που εχει απο την χωματινη χρηση ειναι η πολαπλως σπασμενη ποδια του κινητηρα και καποια μικρα σημαδια στις ζαντες τα οποια φαινονται μονο επειδη ειναι μαυρες Κατα τα αλλα οι φυσιολογικες μονο φθορες που μπορει να εχει μια καλοσυντηριμενη ΤΑ



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #21 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 16:45:40 μμ
Κάτσε Παναγιώτη μου να δεις τι Project αναμένεται το Σάββατο το πρωί στο dero μου και μετά πες μου αν έχω πάρει αέρα η όχι.... ;)


Εν αναμονή...
Για πες για πες!


Κώστα την Κυριακή θα πας καμιά χωμάτινη;
Μπααα! Γιατι η κυρα Τασια... :clubbed:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #22 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 17:07:33 μμ

Για πες για πες!


Το Σάββατο αν πάνε όλα καλά θα ανοίξω θέμα....  ;)


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #23 on: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 19:43:46 μμ
Ρε συ Γιωργο εμεις τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες Ενταξει καλο το ΤΑ, δεν λεω Ασπροπροσωπο με εχει βγαλει χωρις να σκορπισει σε διαδρομες που ουτε φανταζομουν οτι θα περναγε αλωβητο, αλλα πως να το κανουμε μαουνα ειναι! Στο μονοπατι ΔΕΝ πηγα εντουραδικα Απλα περασα!
ΟΚ ευχαριστηση παντως εισεπραξα ;)

Αντε παλι, "πνευμα αντιλογιας" οπως παντα, δεν φτιαχνεις με τιποτα  ;D Προσεξε ομως τι μου λες προφορικα γιατι θα σε μαγνητοφωνησω κρυφα και θα το ανεβασω στο youtube  ;)  ;D

Οτι το ΤΑ ειναι μαουνα (ή μαλλον για να ειμαι δικαιος μαουνιτσα σε σχεση με αλλα πιο χοντρα on-off) δεν υπαρχει αμφιβολια και αυτο ειπα κι'εγω, εξ'αλλου το εχω γραψει και στο νημα "Προσωπικες σκεψεις" http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,17130.0.html. Σε μονοπατι ουτε τα μικρα δεν πανε ευκολα εντουραδικα, μιλαγα για τις αλλες διαδρομες που πας και εχουμε παει και μαζι, οπως στο πρωτο βιντεο.

Ας το πω κι'αλλιως: δεν εχω δει ποτε Vara ή GS1200 ή Capo ή Tiger1050 ή VStrom650 ή .... να παει ετσι στο χωμα αλλα εχω δει αρκετα ΤΑ600/650 να τα πανε εντουραδικα οι αναβατες τους και να το φχαριστιονται, ετσι απλα  :)  Και μιλαω για νορμαλ αναβατες, οχι πρωταθληματικους εντουραδες.


" the PouroDuro spirit "


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #24 on: Παρασκευή 02 Δεκέμβριος 2011, 00:47:52 πμ
Άραγε το varadero πάει εκεί....  ;D ;D ;D :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: ;D ;D

Γιατί να μην πάει? Μια χαρά.