Τρίτη 24 Οκτώβριος 2017, 06:54:13 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: ..

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1] 2 |   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Που πα ρε Καραμητρο konkost με την μαουνα...?!!  (Αναγνώστηκε 6999 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« στις: Τετάρτη 30 Νοέμβριος 2011, 16:59:19 μμ »

<a href="http://www.youtube.com/v/SrHAtyOmYgg" target="_blank">http://www.youtube.com/v/SrHAtyOmYgg</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/bUWIUm9XiqY" target="_blank">http://www.youtube.com/v/bUWIUm9XiqY</a>
Καταγράφηκε
manolo
MudMonster
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Three and the Koukos Band

« Απάντηση #1 στις: Τετάρτη 30 Νοέμβριος 2011, 21:38:29 μμ »

Tο 1ο βιντεάκι είναι κάτι το συνήθες!!!!! Grin Grin Grin
Το 2ο όμως... όλα τα λεφτά!! Σε μερικά σημεία τα χρειάστηκες από ότι είδα, ειδικά σε στο 2.10.....Πρέπει να σου έφυγαν τα χέρια,ε;
Πάντως πρέπει να πέρασες καλά. Πάντα τέτοια!!!!
Καταγράφηκε

Όλα είναι δρόμος. Ακόμα και αν φαίνεται ότι δεν υπάρχει, τότε μπορεί να δημιουργήσουμε έναν καινούριο για να φτάσουμε εκεί που θέλουμε.....
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #2 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:04:55 πμ »

Tο 1ο βιντεάκι είναι κάτι το συνήθες!!!!! Grin Grin Grin
Το 2ο όμως... όλα τα λεφτά!! Σε μερικά σημεία τα χρειάστηκες από ότι είδα, ειδικά σε στο 2.10.....Πρέπει να σου έφυγαν τα χέρια,ε;
Πάντως πρέπει να πέρασες καλά. Πάντα τέτοια!!!!
H διαδρομη στο πρωτο βιντεο πραγματι ειναι κατι το "συνηθες" Εχω περασει και πολυ χειροτερα κομματια με το ΤΑ Οχι ομως με τετοια ταχυτητα και ποτε δεν ετυχε με το καλημερα ξεκινωντας μια βολτα Μιλαμε οτι προσπαθωντας να ακολουθησσω τα αλλα ψηλοφτερα της παρεας και να αποφυγω και την πτωση μου κοπηκαν τα χερια και τα γονατα! Ξερεις πολυ καλα οτι το ΤΑ και με σχεδον γεματο ρεζερβουαρ δεν κουμανταρεται ευκολα
Στο μονοπατι αντιθετως δεν τα χρειαστηκα Απλα ζοριστηκα γιατι δεν μπορουσα να παω τοσο γρηγορα οσο θα ηθελα  Grin
Στο  2.10 αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν ενα απο τα δυο σημεια  που βρηκε κατω η ποδια του κινητηρα ( λογω στενοτητας του περασματος) Το αλλο ηταν ενα μικρο σκαλοπατι
Ολη η διαδρομη ειναι σουπερ! Πρεπει να την κανουμε παρεα μια μερα! Wink
Καταγράφηκε
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:08:30 πμ »

..... Εχω περασει και πολυ χειροτερα κομματια με το ΤΑ Οχι ομως με τετοια ταχυτητα ......

Μα στο βιντεακι, η ταχυτητα ειναι που κανει εντυπωση σε συνδυασμο με αυτο το τερρεν...
εμενα με επιασε ιλιγγος στην αρχη οταν το βλεπα...
Καταγράφηκε

Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 49.144km
azwros
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Ερωτας με την πρώτη ματιά!!

« Απάντηση #4 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:14:56 πμ »

Αν θελεις να βγαζεις τετοια γουστα πρέπει να αλλάξεις μηχανάκι και να πάρεις ενα σαν αυτα της παρέας σου!!!
Καλό το ΤΑ αλλά σε τετοιες καταστασεις λίγο κουραστικό!!!
Οπως και να χει ομως ο καθενας πάει με οτι έχει και το σημαντικότερο είναι η απόλαυση. Και μεις στον Κίσσαβο τα ίδια κάνουμε και μας βλέπουν οι μοτοκροσάδες και γελάνε!!!! Grin
Καταγράφηκε

Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #5 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 09:19:39 πμ »

Οπως και να χει ομως ο καθενας πάει με οτι έχει και το σημαντικότερο είναι η απόλαυση.
Καταγράφηκε
XLGeorge
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Member of the Pouroduro ..band!

« Απάντηση #6 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:19:04 πμ »

Μαουνα το ΤΑακι αλλα μπορει να παει σχεδον παντου οπου πανε και τα ελαφρα ψηλοφτερα  Wink Και οχι απλα να περασει αλλα να παει εντουραδικα και να δωσει ευχαριστηση στον αναβατη   Grin

Τα κιλα του, αν και πολλα, ειναι σχεδον στο οριο του τι μπορει να κουμανταρει σε σοβαρες εντουραδες ενας κοινος θνητος πχ κοψια konkost κ δικη μου  Wink (βεβαια καλυτερες αναρτησεις βοηθανε και περισοτερα κιλα) και το υψος της σελλας ειναι τετοιο ωστε μπορει κανεις να βαλει ευκολα ποδι κατω.
Καταγράφηκε

XLV650 x 2, VFR800 VTEC, CRF1000
KostasC
Administrator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Γαβ !

« Απάντηση #7 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:28:58 πμ »

Αν είχες πάει την Κυριακή, είχαμε πάει και εμείς... να το ήξερα.
Η Πάρνηθα είναι ο παράδεισος του enduroΜονοπατιού. Αν βρεις κάτι μικρό μια μέρα, πάμε να δούμε τα πολύ..λαγούμια.
Φαντάζομαι τη φάτσα των εντουράδων... "Τι κάνει αυτό εδώ ? μπας είναι μπάτσος ?"
Καταγράφηκε

BilLar
Σιγα μην εισαι
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

XL650V - 01

« Απάντηση #8 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:33:30 πμ »

Μας άναψες φωτιές τωρα...

Το νωπο χωμα με λίγη πετρούλα, χωρις να εχει γλιτσα ή λάσπη, νομίζω είναι ότι καλύτερο για τέτοια γούστα!
Καταγράφηκε

African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #9 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:47:58 πμ »

Γεια σου ρε Κώστα με τα ωραία σου.....

Άραγε το varadero πάει εκεί....  Grin Grin Grin Grin Grin
Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"
KostasC
Administrator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Γαβ !

« Απάντηση #10 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:49:37 πμ »

Γεια σου ρε Κώστα με τα ωραία σου.....

πάει πάει... αν θα φύγει ολόκληρο δε ξέρω.
Καταγράφηκε

παλτακης
η anaconda team..
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

anaconda team is back sssssssssssssss

« Απάντηση #11 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 11:50:06 πμ »

Πολυ αερα εχεις παρει εσυ  

Μπραβο Κωστα   ...εγω να πω την αληθεια θα το λυπομουνα να το ακουω να κοπαναει στα κοτρωνια  
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #12 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 12:38:43 μμ »

Πολυ αερα εχεις παρει εσυ  

Κάτσε Παναγιώτη μου να δεις τι Project αναμένεται το Σάββατο το πρωί στο dero μου και μετά πες μου αν έχω πάρει αέρα η όχι.... Wink

Εν αναμονή...

Κώστα την Κυριακή θα πας καμιά χωμάτινη;
Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
andy
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 12:51:36 μμ »

Θα πάω εγώ που έχω και εμπειρία και θα σου πώ Λευτέρη αν είναι να πας και εσύ. 

Μπράβο Κώστα!!!!
Αυτό είναι εντουράδα και όχι κάτι αδερφίστικες  που πάνε ορισμένοι και τις  λένε "αντρικές"
Καταγράφηκε
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #14 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 12:57:22 μμ »

Αυτό είναι εντουράδα και όχι κάτι αδερφίστικες  που πάνε ορισμένοι και τις  λένε "αντρικές"

Αγαπούλα ΔΕΝ έχεις έρθει ποτέ γι αυτό γελάς....

Για κόπιασε κάποια φορά και θα σου πω αν είναι Αντρική η όχι... Grin Grin

Καταγράφηκε

andy
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 13:10:59 μμ »

Αγαπούλα ΔΕΝ έχεις έρθει ποτέ γι αυτό γελάς....

Για κόπιασε κάποια φορά και θα σου πω αν είναι Αντρική η όχι... Grin Grin

με το μηχανάκι που πας όχι μόνο αντρική αλλά macho man. 
http://www.break.com/findpix/macho-man/family-off/

δεν κοροϊδεύω βρε. Πλάκα κάνω
Καταγράφηκε
plimiras
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #16 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 14:32:33 μμ »

με εβαλες σε σκεψεις. να κρατησω την γιαγια και να την σενιαρω για σπασιμο η να  μην την κρατησω
Καταγράφηκε

Κώστας        (plimiras)            Σαμποτέρ
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 15:46:48 μμ »

Μαουνα το ΤΑακι αλλα μπορει να παει σχεδον παντου οπου πανε και τα ελαφρα ψηλοφτερα  Wink Και οχι απλα να περασει αλλα να παει εντουραδικα και να δωσει ευχαριστηση στον αναβατη   Grin

Τα κιλα του, αν και πολλα, ειναι σχεδον στο οριο του τι μπορει να κουμανταρει σε σοβαρες εντουραδες ενας κοινος θνητος πχ κοψια konkost κ δικη μου  Wink (βεβαια καλυτερες αναρτησεις βοηθανε και περισοτερα κιλα) και το υψος της σελλας ειναι τετοιο ωστε μπορει κανεις να βαλει ευκολα ποδι κατω.
Ρε συ Γιωργο εμεις τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες Ενταξει καλο το ΤΑ, δεν λεω Ασπροπροσωπο με εχει βγαλει χωρις να σκορπισει σε διαδρομες που ουτε φανταζομουν οτι θα περναγε αλωβητο, αλλα πως να το κανουμε μαουνα ειναι! Στο μονοπατι ΔΕΝ πηγα εντουραδικα Απλα περασα!
ΟΚ ευχαριστηση παντως εισεπραξα Wink
Καταγράφηκε
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #18 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 15:55:24 μμ »

Αν είχες πάει την Κυριακή, είχαμε πάει και εμείς... να το ήξερα.
Σαββατο πηγαμε
Η Πάρνηθα είναι ο παράδεισος του enduroΜονοπατιού. Αν βρεις κάτι μικρό μια μέρα, πάμε να δούμε τα πολύ..λαγούμια.
Την κραταω την προταση..
Φαντάζομαι τη φάτσα των εντουράδων... "Τι κάνει αυτό εδώ ? μπας είναι μπάτσος ?"
Φαντασου τωρα και την φατσα τους οταν στις φλαταδουρες τους ειχα ροδα  Cool

Καταγράφηκε
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #19 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 16:10:35 μμ »

Μας άναψες φωτιές τωρα...
Επιτηδες το εκανα  Grin

Το νωπο χωμα με λίγη πετρούλα, χωρις να εχει γλιτσα ή λάσπη, νομίζω είναι ότι καλύτερο για τέτοια γούστα!
Καταγράφηκε
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #20 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 16:37:37 μμ »

Μπραβο Κωστα   ...εγω να πω την αληθεια θα το λυπομουνα να το ακουω να κοπαναει στα κοτρωνια  
Ρε δεν παθαινει τιποτα λεμε! Το πολυ πολυ να καταντησει η ποδια οπως η δικια μου Φτηνη ειναι μετα απο μερικες τετοιες βολτες την αλλαζεις!  Αντε και κανα γδαρσιματακι στις ζαντες
Παντως πρεπει να παραδεκτω οτι οταν πριν απο πεντεμιση χρονια αγοραζα το ΤΑ δεν περιμενα να κανω τετοιου ειδους διαδρομες με αυτο Νομιζα οτι συντομα θα αρχιζε να σκορπαει Διαψευτηκα και οι μονες φθορες που εχει απο την χωματινη χρηση ειναι η πολαπλως σπασμενη ποδια του κινητηρα και καποια μικρα σημαδια στις ζαντες τα οποια φαινονται μονο επειδη ειναι μαυρες Κατα τα αλλα οι φυσιολογικες μονο φθορες που μπορει να εχει μια καλοσυντηριμενη ΤΑ
Καταγράφηκε
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #21 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 16:45:40 μμ »

Κάτσε Παναγιώτη μου να δεις τι Project αναμένεται το Σάββατο το πρωί στο dero μου και μετά πες μου αν έχω πάρει αέρα η όχι.... Wink

Εν αναμονή...
Για πες για πες!

Κώστα την Κυριακή θα πας καμιά χωμάτινη;
Μπααα! Γιατι η κυρα Τασια...
Καταγράφηκε
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #22 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 17:07:33 μμ »

Για πες για πες!

Το Σάββατο αν πάνε όλα καλά θα ανοίξω θέμα....  Wink
Καταγράφηκε

XLGeorge
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Member of the Pouroduro ..band!

« Απάντηση #23 στις: Πέμπτη 01 Δεκέμβριος 2011, 19:43:46 μμ »

Ρε συ Γιωργο εμεις τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες Ενταξει καλο το ΤΑ, δεν λεω Ασπροπροσωπο με εχει βγαλει χωρις να σκορπισει σε διαδρομες που ουτε φανταζομουν οτι θα περναγε αλωβητο, αλλα πως να το κανουμε μαουνα ειναι! Στο μονοπατι ΔΕΝ πηγα εντουραδικα Απλα περασα!
ΟΚ ευχαριστηση παντως εισεπραξα Wink

Αντε παλι, "πνευμα αντιλογιας" οπως παντα, δεν φτιαχνεις με τιποτα  Grin Προσεξε ομως τι μου λες προφορικα γιατι θα σε μαγνητοφωνησω κρυφα και θα το ανεβασω στο youtube  Wink  Grin

Οτι το ΤΑ ειναι μαουνα (ή μαλλον για να ειμαι δικαιος μαουνιτσα σε σχεση με αλλα πιο χοντρα on-off) δεν υπαρχει αμφιβολια και αυτο ειπα κι'εγω, εξ'αλλου το εχω γραψει και στο νημα "Προσωπικες σκεψεις" http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,17130.0.html. Σε μονοπατι ουτε τα μικρα δεν πανε ευκολα εντουραδικα, μιλαγα για τις αλλες διαδρομες που πας και εχουμε παει και μαζι, οπως στο πρωτο βιντεο.

Ας το πω κι'αλλιως: δεν εχω δει ποτε Vara ή GS1200 ή Capo ή Tiger1050 ή VStrom650 ή .... να παει ετσι στο χωμα αλλα εχω δει αρκετα ΤΑ600/650 να τα πανε εντουραδικα οι αναβατες τους και να το φχαριστιονται, ετσι απλα  Smiley  Και μιλαω για νορμαλ αναβατες, οχι πρωταθληματικους εντουραδες.
Καταγράφηκε

XLV650 x 2, VFR800 VTEC, CRF1000
Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #24 στις: Παρασκευή 02 Δεκέμβριος 2011, 00:47:52 πμ »

Γιατί να μην πάει? Μια χαρά.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 |   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: