Hellas Transalp Forum

4-6 Ιουλίου - Β. Εύβοια - Μακρύ Γιαλός με ελεύθερη κατασκήνωση

KostasC · 161986

Poll

Επιλέξτε το μέρος που θέλετε να κατασκηνώσετε

Δαφνοπόταμος
7 (35%)
Μακρύ Γιαλός
13 (65%)

Total Members Voted: 16

Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
πιστευω οτι γινομαστε μπαχαλο οποτε ας παρει καποιος ας παρει τα ηνια και να πει οτι παμε κει  η τηρουμε το επισημο προγραμα και τελειω νει




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9899
πιστευω οτι γινομαστε μπαχαλο οποτε ας παρει καποιος ας παρει τα ηνια και να πει οτι παμε κει  η τηρουμε το επισημο προγραμα και τελειω νει

Τα έχω πάρει ήδη και είπα ότι αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι το βράδυ πάμε ΜΑΚΡΥ ΓΥΑΛΟ...Αντε και καλά να περάσουμε ;D



Παύλος Καρούμπης


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9899
Το βράδυ παιδιά θα ανεβάσω φωτογραφίες (αν θέλετε βέβαια) και ένα βιντεάκι μέσα από το camp.

Ναι να ανεβάσεις, αν και αυτές που θα βγάλουμε εμείς θα είναι καλύτερες  ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline ankouts

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 167
  • Θέλω ΤΑ 600 :)
 ;D  ;D οκ τότε υπομονή μέχρι τις 7 περίπου που θα πάω σπίτι


<a href="http://www.spritmonitor.de/en/detail/310849.html" target="_blank">Spritmonitor.de" border="0[/url]


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Τα έχω πάρει ήδη και είπα ότι αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι το βράδυ πάμε ΜΑΚΡΥ ΓΥΑΛΟ...Αντε και καλά να περάσουμε ;D


;D ;D ;D ;D ;D ;D




Offline hristos3

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 850
  • Δεν δαγκώνω λέμεεεε... άμα δεν με πειράξεις
OK όλοι στο Μακρύ Γυαλό
Εμενα μου ακουγονται ολα ΟΚ


Η πίστα και ο δρόμος είναι αντιστρόφως ανάλογες καταστάσεις.
Οι περήφανοι στην πίστα είναι ταπεινοί στο δρόμο, ενώ οι ταπεινοί στην πίστα θέλουν να κάνουν τους περήφανους στο δρόμο.


Offline BilLar

  • Σιγα μην εισαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1056
  • XL650V - 01
Εμένα προσωπικά δεν μου λένε τίποτα οι φωτογραφίες και οι γνώμες για την παραλία.
Μου αρκεί η καλή παρέα (που ειμαι σίγουρος οτι θα ειναι καλή). ;)
Σε τέτοιες φάσεις μετράει το ποσο καλα θα περάσεις με την παρέα, παρά το ποσο ωραιο ειναι το μερος...
Στην τελική, αν δεν μου αρεσει δεν ξαναπηγαίνω... Αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να ξερεις.




Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Εμένα προσωπικά δεν μου λένε τίποτα οι φωτογραφίες και οι γνώμες για την παραλία.
Μου αρκεί η καλή παρέα (που ειμαι σίγουρος οτι θα ειναι καλή). ;)
Σε τέτοιες φάσεις μετράει το ποσο καλα θα περάσεις με την παρέα, παρά το ποσο ωραιο ειναι το μερος...
Στην τελική, αν δεν μου αρεσει δεν ξαναπηγαίνω... Αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις να ξερεις.

+1

Το κυριοτερο ειναι η παρεα, και να βρεθουμε ολοι μαζι.
Οπου και να παμε θα περασουμε καλα.

Ας παμε λοιπον Μακρυ Γιαλο ;D ;D και θα κατασκηνωσουμε ψηλα να ειμαστε μονοι μας.
Ετσι κι αλλιως ποιος "ξενος" θα αντεξει να κατασκηνωσει διπλα μας....... :o :o :o



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Το κυριοτερο ειναι η παρεα, και να βρεθουμε ολοι μαζι.
Οπου και να παμε θα περασουμε καλα.

Αμ, δε θα βρεθούμε όλοι μαζί.  :-[

Λυπάμαι, αλλά σοβαροί οικογενειακοί λόγοι με αναγκάζουν να μείνω Αθήνα αυτό το ΣΚ. Ελπίζω και εύχομαι να περάσετε καλά, γιά να υπάρξουν πολλά άλλα ΣΚ γιά να τα πούμε από κοντά.

(Ευτυχώς που δεν πάμε Δαφνοπόταμο, γιατί ποιός με γλύτωνε....)



Offline Ghallas

  • Azariah ben Moses dei
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
  • Quocunque Jeceris Stabit
Τώρα που λύσαμε το που θα πάμε, να πούμε τίποτα και για το πότε?

Αν κατάλαβα καλά, από Αθήνα έχουμε 2 group. Της Παρασκευής βράδυ και του Σαββάτου πρωί (και κάποιους μοναχικούς καβαλάρηδες ?)

Εγώ ψήνομαι και για τα δύο, αλλά εξαρτάται από την ώρα αναχώρησης του group της Παρασκευής. Μήπως να κάνουμε μια σούμα κάπου να δούμε τι γίνεται?



My bike got stolen and all I got was this lousy thread. And the bike back...


Offline ankouts

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 167
  • Θέλω ΤΑ 600 :)
Όπως υποσχέθηκα οι φωτογραφίες και η ενημέρωση του οδηγού!

Μια πρώτη εικόνα από δορυφόρο για το χωριό Βλαχιά. Από κάτω είναι το camping.

http://www.servitoros.gr/map-evia-google/map.php?n=38.7432388889&e=23.6659444444&z=14

Να γράψω έναν όδηγο για το πως θα φτάσετε, για τα παιδιά που δεν γνωρίζουν.

Λοιπόν, φτάνοντας στην Χαλκίδα (προτιμότερο από την καινούρια γέφυρα) ακολουθείτε πινακίδες πρός Βόρεια Εύβοια. Περνάτε την Νέα Αρτάκη και συνεχίζετε ολοταχώς ευθεία. Λίγο παρακάτω θέλουν 2 σημεία προσοχή. Κάποια στιγμή θα δείτε πινακίδα (Χάρτης 1, σημείο 1 ) που θα σας λέει ευθεία για ΤΕΙ Χαλκίδα. Εκεί υπάρχει φανάρι και στρίβουμε λοξά αριστερά.




Περνάμε μέσα από το μικρό χωριουδάκι, φτάνοντας πολύ σύντομα στη διασταύρωση, που από φέτος έχει φανάρι (επιτέλους)(Χάρτης 1, σημείο 2 ). Εδώ περνάμε απέναντι και αρχίζουμε να ανεβαίνουμε το βουνό πρός Προκόπι - Άϊ Γιάννης Ρώσσο, οπου κι εκεί θέλει προσοχή λόγω του ότι κάποιοι πάνε σε αυτο το βουνό για να ξεκαπνίσουν τα οχήματά τους  :o, προσοχή λοιπόν. .


ΧΑΡΤΗΣ 1

  ΧΑΡΤΗΣ 2

Αφού λοιπόν περάσετε το βουνό και εισπνέυσετε καθαρότατο αέρα, φτάνετε στο χωριό Προκόπι,

 οπού είναι και το χωριό που βρίσκετε η εκκλησία του Άϊ Γιάννη Ρώσσου (να πάτε για ένα κεράκι όπωσδήποτε στο γυρισμό). Με το που φτάνετε λοιπόν στο Προκόπι, υπάρχει δρόμος δεξία με πινακίδα ΠΥΛΙ 11ΧΛΜ - ΒΛΑΧΙΑ 17ΧΛΜ (Χάρτης 2, σημείο 3 )

όπου και μπαίνουμε δεξιά. Ο δρόμος μέχρι το Πύλι δεν είναι και ο καλύτερος δυνατός και μερικά σημεία θέλουν ιδιαίτερη προσοχή (κάνουν έργα και υπάρχει φαγωμένη άσφαλτος και χώματα).


Φτάνοντας στο Πύλι θα βρείτε περίπτερο, Σούπερ Μάρκετ, Κρεοπωλείο, Μανάβικο. Προμηθευτείτε ότι θέλετε από εδώ (νερό κλπ υπάρχουν και στο Μινι Μάρκετ του camp μη τα κουβαλάτε από εδώ). Αν θέλετε πάγο μόνον εδώ θα βρείτε, στη Βλαχιά δεν υπάρχει. Στο Σούπερ Μάρκετ απέναντι από το περίπτερο θα βρείτε τα πάντα. Διασχίζοντας το Πύλι βλέπουμε στα δεξιά μας την πινακίδα πρός Βλαχιά, (Χάρτης 2, σημείο 4 )

. Μετά από 6 χλμ φτάνετε στο χωριό ΒΛΑΧΙΑ (ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΥΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΙΓΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ, Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΟΣ. )

Εκεί λοιπόν θα δείτε και μια ταβέρνα που σας την συστήνω ανεπιφύλαχτα, πολύ οικονομικά και ΑΑΑ φαγητό!!!

Εσείς συνεχίζετε όλο ευθεία, θα κατέβετε όλο το βουνό και μετά από 3χλμ (10 λεπτά) θα βρεθείτε στην παραλία Μακρυγιαλός.. οπου και το τοπίο θα σας ανταποδώσει την κούραση!!!! (Χάρτης 2, σημείο 5 )


Πάμε τώρα να δούμε φωτογραφίες από το Camping

Σάββατο


Το πάνω σημείο. Δεν υπάρχει ούτε μια σκηνή


Μπαίνοντας στο Camp...πόσες σκηνές μετράτε? 3-4?




Η αριστερή πλευρά της παραλίας. Δεν είναι η καλύτερη παραλία, μέτρια θα έλεγα




Μέσα από την Ταβέρνα



Κυριακή






Το επάνω σημείο την Κυριακή στις 9:00 το πρωί. Ήλιος σχεδόν πουθενά και μόλις 3,4 σκηνές εγκαταστάθηκαν εδώ το Σάββατο το βράδυ


Το ίδιο σημείο

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=7163934374565264575&hl=en&fs=true
Video Κυριακή 9:00 το πρωί

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=4884289327995089614&hl=en&fs=true
Video Κυριακή 9:00 το πρωί στο πάνω σημείο το "ερημικό"


Εύχομαι να περάσετε όμορφα. Το μέρος αυτο το νιώθω σαν σπίτι μου, έτσι νιώθω την ανάγκη να σας παρακαλέσω να σεβαστείτε την φύση (είμαι σίγουρος ότι θα το κάνετε.. αλλά απλά ξέρετε, μου βγαίνει να το πώ! )

Ααααχ και να χα κι εγώ ένα ΤΑ 600  :'(
« Last Edit: Δευτέρα 30 Ιούνιος 2008, 20:07:57 μμ by ankouts »


<a href="http://www.spritmonitor.de/en/detail/310849.html" target="_blank">Spritmonitor.de" border="0[/url]


TransalpMan

  • Guest
Αν μπορέσω θα περάσω μια βόλτα να δώ και τον Αποστόλη να τα πούμε και από κοντά.Μονοήμερο έτσι  ;Dμη νομίζετε ότι θα έρθω με τίποτα σκηνές και τέτοια πράγματα  ;D ;D ;D



Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Πολύ καλή η αναφορά ankouts, για τον Μακρύ Γιαλο  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Καλύτερη ανάλυση για προτεινόμενο μέρος δεν έχει υπάρξει ! μπράβο και πάλι.
Το μέρος δείχνει μια χαρά, να περάσετε τέλεια !  :'(


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9899
Ο κύβος ερίφθη!!!

Το HTC στις 4,5,6 Ιουλίου θα βρίσκεται στο Μακρύ Γιαλό. Όσοι πιστοί προσέλθετε :walk:

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει: Ξάπλες, μάσες, πιώμα και κολύμπι... παρακαλώ όσοι δεν αντέχουν τέτοιο βαρύ πρόγραμμα να μην έρθουν. :eusa_naughty:

Προσωπικά θα φύγο Παρασκευή, άγνωστο τι ώρα. Προτείνω αναχώρηση για τους εκδρομείς του Σαββάτου κατά τις 9 για να μη σας πιασει η ζέστη.

Οργανωθείτε μέσω φόρουμ για ομαδική αναχώρηση. :moped: :moped: :moped:

ΥΓ: Αντρέα ευχαριστούμε για την περιγραφή του μέρους, μας έφτιαξες :eusa_dance: :eusa_dance: :thankyou:


Παύλος Καρούμπης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
λογω εργασιας θα ξεκινησω στις 16.00 το σαββατο υπαρχει καποιος που θα κανει το ιδιο να παμε μαζι τηλ στο προφιλ




Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Παίδες ποιοι θα φύγουμε Σάββατο;


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9899
Ξαναβάζω εδώ αυτά που πρέπει να προσέξετε

Μερικές χρήσιμες πληροφορίες :
Θα χρειαστείτε σκηνή το βράδυ με ελαφρύ sleeping bag, σίγουρα ομπρέλα για τη διάρκεια της ημέρας, ίσως και μια τέντα παραλίας.
Όποιος έχει σχάρα, τη φέρνει και ψήνει... να μη ξεχάσει να φέρει και φαγητά.
Αντηλιακό φούλ, καμιά ρακέτα, φουσκωτό στρώμα, καπελάκια,αντικουνουπικό, ΝΕΡΟ.
Κανένα πιρουνάκι και πιατάκι δε θα ήταν άσχημο.
Άν κάποιος έρθει με αυτοκίνητο θα μπορούσε να φέρει και πάγο σε ψυγειάκι .

ΠΡΟΣΟΧΗ στο άναμα φωτιάς. Μακριά απο χόρτα,θάμνους κλπ... και σίγουρα κάποια μπουκάλια νερού γεμάτα σε περίπτωση που φύγει καμιά σπίθα. Σίγουρο σβήσιμο στο τέλος.


Παύλος Καρούμπης


Offline hristos3

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 850
  • Δεν δαγκώνω λέμεεεε... άμα δεν με πειράξεις
ΣΚΗΝΗ (για σφυρι εχουμε πετρες ;))
ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ
ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ
ΑΝΤΙΚΟΥΝΟΥΠΙΚΟ
ΑΝΤΙΛΙΑΚΟ
ΚΑΠΕΛΟ
ΟΜΠΡΕΛΑ
ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ
ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ
ΘΕΡΜΟΣ Ή ΚΑΙ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΕΣ ΤΣΑΝΤΕΣ
ΠΙΑΤΑ-ΠΙΡΟΥΝΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ
ΦΩΤΙΣΜΟΣ
ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ
ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ
ΣΧΑΡΕΣ ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ Ή ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ
ΚΡΕΑΤΙΚΑ
ΠΟΤΑ
ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ (ποτέ δεν ξέρεις ;))
« Last Edit: Τρίτη 01 Ιούλιος 2008, 11:03:37 πμ by hristos3 »


Η πίστα και ο δρόμος είναι αντιστρόφως ανάλογες καταστάσεις.
Οι περήφανοι στην πίστα είναι ταπεινοί στο δρόμο, ενώ οι ταπεινοί στην πίστα θέλουν να κάνουν τους περήφανους στο δρόμο.


Offline ankouts

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 167
  • Θέλω ΤΑ 600 :)

ΥΓ: Αντρέα ευχαριστούμε για την περιγραφή του μέρους, μας έφτιαξες :eusa_dance: :eusa_dance: :thankyou:

Να στε καλά παιδιά και να περάσετε όμορφα σας εύχομαι.

Μαζί με τα must εγώ θα πώ και στρώμα για ύπνο. Είναι λίγο απίθανο χωρίς στρώμα να κοιμηθείτε, λόγω του εδάφους (έχει πέτρες κλπ). Με σκέτο sleeping bag δε πρόκειται να κοιμηθείτε με τίποτα. (εγώ κοιμάμαι πάντα σε φουσκωτό στρωματάκι  ;D )

Επίσης... να έχετε φώτα γιατί εκεί είναι πίσσα σκοτάδι σχεδόν...κάποιος να πάρει σφυρί για τα πασσαλάκια (σκληρό χώμα είπαμε). Αν θυμηθώ κάτι ιδιαίτερο που θέλει το μέρος, θα επανέλθω!


<a href="http://www.spritmonitor.de/en/detail/310849.html" target="_blank">Spritmonitor.de" border="0[/url]


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
ΠΙΑΤΑ-ΠΙΡΟΥΝΙΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ

καλό είναι να αποφεύγουμε τέτοιες λύσεις. Επιβαρύνουν το περιβάλλον άσκοπα και προσφέρουν άχαρο σερβίρισμα. 
Ενα πιατάκι μεταλλικό ή πλαστικό απο το σπίτι μας, ή ακόμα καλύτερα ενα μπολ που θα μεταφέρει και μερικά πράγματα στο πήγαινε, είναι
η καλύτερη λύση. Το ίδιο για τα πιρούνια/μαχαίρια κλπ . Μετά τη χρίση μπορούν να ξεπλυθούν με λιγο νερό και μια χαρτοπετσέτα για
σκούπισμα μέχρι την επόμενη φορά.


Offline hristos3

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 850
  • Δεν δαγκώνω λέμεεεε... άμα δεν με πειράξεις
Συμφωνο μαζί σου Κώστα
Θα ψησουμε όμως ή τζαμπα θα κουβαλησουμε πράγματα?
Υπάρχει διαθεση για ψησταρια?
Επίσης θα την βγάλουμε μονο με ψησιματα ή θα κανουμε και ταβερνειο? Να ξερουμε τι εφόδια θα φερουμε.
Το σεναριο τι λέει? Ας μας το γραψει καποιος
Αναχώρηση την Κυριακή πότε θα γίνει? (φανταζομαι απόγευμα)
ΛαρισοΤρίκαλα θα παρουσιαστούν το Σαββατο πρωί (περιπου 10:00).
Λόγω υποχρεώσεων δεν μπορουμε να φύγουμε πριν τις 5 - 5:30μμ και λόγω καραβιου το ταξίδι μας ειναι περίπου 4 ώρες αν δεν χασουμε καραβι, το οποιο ειναι οριακό, μετα εχει μισή ωρα ακόμα καθυστερηση.


Η πίστα και ο δρόμος είναι αντιστρόφως ανάλογες καταστάσεις.
Οι περήφανοι στην πίστα είναι ταπεινοί στο δρόμο, ενώ οι ταπεινοί στην πίστα θέλουν να κάνουν τους περήφανους στο δρόμο.


Offline ankouts

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 167
  • Θέλω ΤΑ 600 :)
Παιδιά αν θέλετε να ψήσετε και πρέπει να προμηθευτείτε κάρβουνα, να τα πάρετε μαζί σας, εκεί δεν έχει (βέβαια ξύλα, ξυλάκια για προσανάματα κλπ έχει το μέρος αφού είναι δάσος).

Κάτι ακόμα, να πάρετε μαζί σας αυτα τα Solar Bags, που είναι ότι πρέπει να κάνετε ντουζάκι. Τα γεμίζετε με νερό από τη παραλία που έχει βρύση, τα κρεμάτε σε ένα δένδρο και κάνετε υπέροχο ντουζάκι! Εγώ το χρησιμοποιώ συνεχώς κάθε φορά!

Χμμμ, καλό θα είναι πρίν ξεκινήσετε να πιείτε ένα Milko για να επισκεφτείτε την τουαλέτα σας στο σπίτι σας. Αυτο μπορεί να σας κρατήσει όλο το ΣΚ χωρίς εντερικά  ;D προβλήματα . Εγώ έτσι έκανα και δεν είχα κανένα άγχος!!!  :goofy:
« Last Edit: Τρίτη 01 Ιούλιος 2008, 11:24:39 πμ by ankouts »


<a href="http://www.spritmonitor.de/en/detail/310849.html" target="_blank">Spritmonitor.de" border="0[/url]


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9899
Συμφωνο μαζί σου Κώστα
Θα ψησουμε όμως ή τζαμπα θα κουβαλησουμε πράγματα?
Υπάρχει διαθεση για ψησταρια?
Επίσης θα την βγάλουμε μονο με ψησιματα ή θα κανουμε και ταβερνειο? Να ξερουμε τι εφόδια θα φερουμε.
Το σεναριο τι λέει? Ας μας το γραψει καποιος

Όπως είπα και πριν πρόγραμμα δεν υπάρχει γιατί απλά δε θέλουμε να υπάρχει. Το ψήσιμο είναι καλή φάση γιατί έχει χαβαλέ αλλά προυποθέτει να έχουν αγοραστεί τα υλικά.

Προτείνω όποιος έρθει με αυτοκίνητο ας φέρει καμιά σχάρα και αν μας προκύψει να ψήσουμε και βρούμε και χασαπικο για κρέατα, το οργανώνουμε επί τόπου.


Παύλος Καρούμπης


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Ως ενήλικες κάποια πράματα θα τα λύσουμε εκεί.
Ας μη μιλάμε γιά ψησίματα εδώ.


Μεσημέριασε κιόλας.... :P




ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?