Hellas Transalp Forum

Η κοπή της πιτας το 2007 (Χαλκίδα)

Sotos · 11754

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
on: Κυριακή 11 Φεβρουάριος 2007, 21:43:35 μμ
Δημιουργώ αυτό το θέμα, για να ποσταρουμε τις εντυπωσεις και τις φωτογραφίες μας από την κοπη της πιτας στην Χαλκίδα.

Εμείς περάσαμε ΠΑΡΑ πολύ ωραία και σας ευχαριστω ολους που βρεθηκατε εκει μαζι μας και φτιαξαμε τοσο ωραια παρεα. Μοιραστηκαν ολα τα δωρα! Συγκεντρωθηκαν περιπου 1300€ για την δωρεα που θα κανουμε σε επόμενη εκδηλωση (,πραβο σε όλους για αυτό), φαγαμε ωραια, εγινε η βραδυπορία (για πρωτη φορα στα χρονικα τοσο... υγρή), και γενικά χορτασαμε βροχη σε ολη την διαδρομη! Εμεις που ξεκινησαμε και αργότερα απο Αθήνα φαγαμε τουλουμια (ευτυχως με το αμαξι)

Ναι, τελικά ο καιρος δεν μας εχανε την χαρη, και αρχισα να αμφισβητω αυτο που ελεγα παντα... Οτι ο θεος πρεπει να εχει και ο ιδιος τρανσαλπ... Ισως άλλαξε?

« Last Edit: Δευτέρα 12 Φεβρουάριος 2007, 17:42:47 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline labrosg

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 154
    • http://users.hol.gr/~kleolab
Reply #1 on: Κυριακή 11 Φεβρουάριος 2007, 21:53:14 μμ
Πράγματι πολύ καλή η εκδήλωση, ευχάριστο και ζεστό το κλίμα!

Μπράβο σε όλους όσους ασχολήθηκαν με τη διοργάνωση!


Λάμπρος
XLV650 - Red Transalp '00
Honda CR-V Freedom BLACK '06

"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο, έχω κάποιες αμφιβολίες." Albert Einstein


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #2 on: Κυριακή 11 Φεβρουάριος 2007, 23:31:29 μμ
   Σήμερα βάλαμε πλώρη για άλλο ένα απαιτητικό αλλά και αισιόδοξο μοτοσικλετιστικό έτος με το σύλλογο.
Καλή μας χρονιά !
   Εύχομαι να το διασκεδάσατε δεόντος και του χρόνου με υγεία ακόμα καλύτερα και περισσότεροι.

   Να υπογραμμίσω τις αρκετές quest star συμμετοχές της 2ης πλέον γεννιάς του συλλόγου ! Αυτό θα πει προοπτική για τη παρέα μας !  :glasses9: :xxsunsmile:
( μόνο λίγο κρίμα για τα βρεφικά πνευμόνια λόγω της κάπνας στο χώρο ).
 
   Δείτε και μια φωτό και εννοείται περισσότερες (και στο site) τις προσεχείς ημέρες.


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #3 on: Κυριακή 11 Φεβρουάριος 2007, 23:39:18 μμ
Ναι, τελικά ο καιρος δεν μας εχανε την χαρη, και αρχισα να αμφισβητω αυτο που ελεγα σχεδον παντα... Οτι ο θεος πρεπει να εχει και ο ιδιος τρανσαλπ... Ισως άλλαξε?

Δεν άλλαξε Σώτο, απλώς κάπου κάπου χρησιμοποιεί κι αυτός αυτοκίνητο. Η ηλικία του το επιβάλει...

Πω πω! Τι κατακλυσμός ήταν αυτός ρε παιδιά? Από τις ελάχιστες φορές που χάρηκα που δεν ήρθα με μηχανή.

Με έξαίρεση την βροχή πάντος, η εκδήλωση ήταν άψογη και με μεγάλη συμμετοχή. Πάντα τέτοια παιδιά..



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #4 on: Δευτέρα 12 Φεβρουάριος 2007, 13:09:48 μμ
Στο Website του συλλόγου έχει μπει το σχετικό άρθρο και φωτογραφίες απο την εκδήλωση.


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #5 on: Δευτέρα 12 Φεβρουάριος 2007, 13:52:58 μμ
Λοιπον ο καθιερωμενος αγώνας βραδυπορίας, ειχε φετος 18 συμμετοχές.  ΠΑρομοιους αγωνες κανουμε πάντα σε  κάθε κοπή πιτας και με ότι συνθηκες και αν συναντησουμε... Εχει τυχει με χιόνι, με ήλιο, με συνεφια... κλπ. Με βροχή δεν ειχε τυχει ποτε! Εγινε και αυτο λοιπόν !!!

Για οποιον δεν γνωρίζει, να πω οτι σκοπός ειναι να κανεις μια συγκεκριμένη απόσταση, σε όσο το δυνατόν περισσότερο χρονο, χωρις να ακουμπίσεις ποδι (ή οποιοδηποτε άλλο βοηθημα!) κάτω!

Οι τρεις πρωτοι, κερδισαν από ενα κύπελο!



Παρακατω ειναι οι χρονοι αναλυτικά, που χρειαστηκαν οι "αγωνιζόμενοι" για να διανυσουν την απόσταση των περίπου 25 μέτρων

Καρουμπης   31,21"      1η θέση



fotis__XLV650   28,81"  2η θέση




Sotos      24,97" 3η θέση   (οχι με την δική mου μηχανη!, ευχαριστω kostasc)




Ξινόγαλος            23,97
Δεδες Γ.                23,56
gerontovrahos      23,41
trlonis                 23,19
gnik                    21,63
Ρούβας Ν             20,55
milger                 19,81
rastabill              19,44
Αντωνης              16,81
Ευτυχης Γλαράκης 4,28
gkalf   
Τάκης   
Κρεκουκης Χ.   
Μεμος
KostasC

Μερικές άλλες...











και ο προηγουμενος προεδρος μας οταν κατα τον τερματισμό του καταλαβαινει οτι μόνο για ενα δευτερο χανει το κυπελο!




Και του χρόνου παιδιά!
Παντα με τετοιο κέφι!

υγ.
Φωογραφια απο την απονομή, σε επομενο ποστ!

« Last Edit: Δευτέρα 12 Φεβρουάριος 2007, 17:45:15 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #6 on: Τρίτη 13 Φεβρουάριος 2007, 09:50:33 πμ
Οι πραγματικά δύσκολες συνθήκες δεν "ενόχλησαν" όσους αγαπούν το Σύλλογο και η εκδήλωση είχε επιτυχία.

Μπράβο στον Κώστα για την επιλογή του χώρου και στον Γιώργο για τα δώρα που συγκέντρωσε.  :eusa_clap:

Αλήθεια έφυγε κανείς χωρίς δώρο  :walk: ;

Ελάτε μη ντρέπεστε πείτε το



Παύλος Καρούμπης


okeanos

  • Guest
Reply #7 on: Τρίτη 13 Φεβρουάριος 2007, 18:07:24 μμ
Σας ευχαριστώ όλους για το θερμό καλωσόρισμα στην παρέα και εύχομαι σύντομα και στο σύλλογο...

πέρασα πραγματικά υπέροχα, όλοι και όλες μου δώσατε ζεστασιά και μια άλλη πλευρά των ανθρώπινων σχέσεων και επαφών!Πραγματικά ευχαριστημένος και για την αφορμή που μου δόθηκε για την εκδρομή, παρ'όλες τις αντίξοες συνθήκες του καιρού, και τον κακό εξοπλισμό που είχα...δεν αντιμετωπίζεται με τον ίδιο τρόπο η βροχή-όσο δυνατή και να είναι-μέσα στην πόλη...!

Υ.Γ. για τον φίλο που μου εμπιστεύτηκε τα "χταπόδια" του στο τζάκι(συγνώμη που δεν συγκράτησα μερικά ονόματα με την πρώτη φορά), σύντομα θα περάσω απ'το ΣΥΜΟΦΕ να τα επιστρέψω, όπως και υποσχέθηκα...(και μάλλον μου'δωσε μια αφορμή για να έρθω στο σύλλογο!) ;)

καλή μοτοσυκλετιστική χρονιά και πάντα άξιοι :)



rastabill

  • Guest
Reply #8 on: Τρίτη 13 Φεβρουάριος 2007, 19:55:54 μμ
Οι πραγματικά δύσκολες συνθήκες δεν "ενόχλησαν" όσους αγαπούν το Σύλλογο και η εκδήλωση είχε επιτυχία.

Μπράβο στον Κώστα για την επιλογή του χώρου και στον Γιώργο για τα δώρα που συγκέντρωσε.  :eusa_clap:

Αλήθεια έφυγε κανείς χωρίς δώρο  :walk: ;

Ελάτε μη ντρέπεστε πείτε το


Δεν πιστεύω να είμαι ο μοναδικός καντέμης που έφυγα χωρίς δώρο : :banghead: :crybaby: :banghead: :crybaby: :alright:
« Last Edit: Τρίτη 13 Φεβρουάριος 2007, 20:20:45 μμ by rastabill »



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #9 on: Τρίτη 13 Φεβρουάριος 2007, 20:42:44 μμ
Δεν πιστεύω να είμαι ο μοναδικός καντέμης που έφυγα χωρίς δώρο : :banghead: :crybaby: :banghead: :crybaby: :alright:

Ελα, μην παραπονιέσαι.... Θα σου δώσω το μισό μου μπουκάλι!! :beer: :beer:



Offline Sotiris

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 737
  • Χανια!!!!!
Reply #10 on: Πέμπτη 15 Φεβρουάριος 2007, 20:36:41 μμ
Εγώ αν και δεν ήρθα,είμαι στην κατηγορία των τυχερών που το πήρα το δωράκι μου. Ένας συναγερμός steelmate, τον οποίο σκοπεύω να βάλω πάνω μόλις ένας ηλεκτρολόγος της προκοπής μου δώσει το ΟΚ. Την σύνδεση μάλιστα λέω να την κάνω μόνος μου για να αποδείξω κυρίως στον εαυτό μου ότι τα καταφέρνω μια χαρά.

Αυτά που λέτε.

Δεν ήρθα βασικά στην εκδρομή λόγο βροχής, με φόβησε η βροχή. Τι να κάνω είμαι μικρός ακόμα. Κατέβηκα ΣΥ.ΜΟ.Φ.Ε. την επομένη. Λοιπόν σας αφήνω για την ώρα, και τα λέμε



Offline nikap

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 301
  • ENJOY THE SILENCE ΓΙΑΤΙ Τ΄ΟΝΕΙΡΟ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΣΙΩΠΗ...
    • τσιγάρο???
Reply #11 on: Πέμπτη 15 Φεβρουάριος 2007, 21:35:47 μμ
Καλησπέρα κι από μένα.
Ως συνήθως έχω μια χρονική υστέρηση, άτιμη δουλεία (ο τόνος δεν είναι λάθος). Λοιπόν έστω και καθυστερημένα θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να συγχαρώ όλους τους εμπλεκομένους στα της διοργάνωσεις μιας τόσο όμορφης συνεύρεσεις. Εύγε στο Δ.Σ που για ακόμα μια φορά διοργάνωσε άψογα. Αλλά βρε παιδιά τι θα γίνει με αυτή την κλήρωση??? Τόοοοσα δώρα πια!!!!! Περισσότερο χρόνο καταναλώσαμε στην μοιρασιά των δώρων παρά σε χορό-φαί!!! Υποψιάζομαι ότι ο Γιώργος την επόμενη φορά θα αρχίσει να μοιράζει τα δώρα από τα διοδια. Να σαι καλά κυρ Γιαννόπουλε και του χρόνου.
Ο καιρός δεν στάθηκε ικανός να μας πτοήσει. Αν και αναγκαστήκαμε να φύγουμε αρκετά νωρίτερα από όσο θα θέλαμε, ωστόσο φάγαμε πολλή πολλή βροχή στο δρόμο αλλά σας πληροφορώ ότι δεν το μετανιώσαμε ούτε στιγμη. Καλά τα αυτοκίνητα αλλά η οδήγηση σε τέτοιες συνθήκες ανεβάζει την αδρεναλίνη αρκετα.
Να είστε καλά και του χρόνου!








 
Καλοχαιρέτα τους πεζούς όταν καβαλικέψεις, για να σε χαιρετούν κι αυτοί όταν θα ξεπεζέψεις....


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #12 on: Κυριακή 18 Φεβρουάριος 2007, 13:38:09 μμ
Για δώρα δε ξέρω, επιφυλλάσομαι...
Μερικές φωτό ακόμα όμως !!!


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #13 on: Κυριακή 18 Φεβρουάριος 2007, 13:40:44 μμ
++++


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #14 on: Κυριακή 18 Φεβρουάριος 2007, 13:42:15 μμ
+++++


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #15 on: Παρασκευή 02 Μάρτιος 2007, 09:55:04 πμ
Σημερα το πρωι παρέλαβε και ο θείος του Θαναση Αυδίκου την καρτουλα  για την παραλαβή του κρανους AIROH αξιας 160€ το οποιο και θα παραλαβει σημερα απο το καταστημα Honda Παπαγεωργίου που ευγενικα μας το προσεφερε για την κοπη της πίτας μας).

Ο Θανασης ειναι το δευτερο μελος απο επαρχία που κερδισε ενα απο τα μεγαλα δωρα της κλήρωσης.

Να σαι πάντα τυχερός Θανάση.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km