Hellas Transalp Forum

12o ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΡΑΛΛΥ HELLAS TRANSALP CLUB 2019 (κουβέντα Γοήτρου)

Silversurfer · 106849

Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #50 on: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2019, 08:10:14 πμ
Προταση προς ΔΣ ....
ανακοινωστε την εκδρομη επισημα ωστε να δειτε και τις συμμετοχες .....
ψαξτε παραλληλα και για αλλα καταλυματα στην γυρω περιοχη ...μην κολατε στο ραντζο ....αυτο που μας ενδιαφερει σε φαγητο ειναι πρωινο ...το σαββατο θα ειμαστε στους δρομους θα φαμε προχειρα ...βραδυνο μπορουμε και σε καποια ταβερνα της περιοχης ..........

κοστολογικα δεν θα διαφερει πολυ αλλα θα εχεις την ευχερεια να πεις στο ραντζο αντε γεια ... ;)




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #51 on: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2019, 17:42:59 μμ
Περιμένοντας την ανακοίνωση, ας μου επιτρέψει το ΔΣ να προτείνω τα εξής:

Στα τελευταία ΦΡ είχε αφαιρεθεί ο όρος να υπαρχει οπωσδήποτε ΤΑ στην ομάδα, γιατί τις ψάχναμε με τα κιάλια.  ;D
Όμως τελευταία έχουμε πληθώρα από ΤΑ, όποτε προτείνω να μπει ξανά αυτός ο όρος.

Επίσης με μεγάλη μου χαρά  έχω παρατηρήσει ότι έχουν δημιουργηθεί και πάλι όμορφες παρέες και είναι κρίμα να τις χαλάσει ένας άλλος παλιός όρος που έλεγε μέχρι 5 μηχανές η κάθε ομάδα. Τι πειράζει αν είναι 6 ή και 7; Όσα περισσότερα τα άτομα τόσο μεγαλύτερος ο χαβαλές και το γέλιο.
Σίγουρα για τις μεγάλες ομάδες κάποιοι στόχοι θα είναι πιο δύσκολοι,  αλλά κάποτε που είμασταν δικαβαλοι μια χαρά βρήκαμε κουφάλα να μπούμε μέσα και κλωνάρι δέντρου να κρεμαστουμε. ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #52 on: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2019, 18:47:24 μμ
Περιμένοντας την ανακοίνωση, ας μου επιτρέψει το ΔΣ να προτείνω τα εξής:

Στα τελευταία ΦΡ είχε αφαιρεθεί ο όρος να υπαρχει οπωσδήποτε ΤΑ στην ομάδα, γιατί τις ψάχναμε με τα κιάλια.  ;D
Όμως τελευταία έχουμε πληθώρα από ΤΑ, όποτε προτείνω να μπει ξανά αυτός ο όρος.

Επίσης με μεγάλη μου χαρά  έχω παρατηρήσει ότι έχουν δημιουργηθεί και πάλι όμορφες παρέες και είναι κρίμα να τις χαλάσει ένας άλλος παλιός όρος που έλεγε μέχρι 5 μηχανές η κάθε ομάδα. Τι πειράζει αν είναι 6 ή και 7; Όσα περισσότερα τα άτομα τόσο μεγαλύτερος ο χαβαλές και το γέλιο.
Σίγουρα για τις μεγάλες ομάδες κάποιοι στόχοι θα είναι πιο δύσκολοι,  αλλά κάποτε που είμασταν δικαβαλοι μια χαρά βρήκαμε κουφάλα να μπούμε μέσα και κλωνάρι δέντρου να κρεμαστουμε. ;D

έχει συμπεριληφθεί ο όρος για τα ΤΑ φέτος, όπως και για τα δικάβαλα, όσον αφορά τις μηχανές, δε νομίζω να είναι καμια ομαδα πανω απο 5 αλλα και να ειναι δε νομιζω να εχουμε προβλημα να την περασουμε φυσικα


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline linuxfighter

  • The Technician
  • Μέλος HTC
  • Οδηγάρα
  • ***
    • Posts: 497
  • Ζήτα το και θα σου δωθεί!!!
Reply #53 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 00:21:05 πμ
Quote
μια χαρά βρήκαμε κουφάλα να μπούμε μέσα

ΧΑΧΑΧΑΧΑ κλαίω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...
Καλά αν είναι 5-6 σαν εμένα όχι κουφάλα, σπηλιά πρέπει να βρούμε για να χωρέσουμε χαχαχα

Αυτό που λέει ο Παλτάκης σχετικά με το κατάλυμα έχει δίκιο... Στις κοντινές περιοχές υπάρχουν καταλήματα με 40 και 50 ευρώ τα δίκλινα (τελικές τιμές με φπα)... Απλά έτσι έχεις την ευχέρια να πας να φας όπου θέλεις και ότι θέλεις. Αν κλείσεις στο ράντζο στην ουσία προπληρώνεις το φαγητό οπότε εν μέρη "δεσμεύεσαι" ότι θα φας εκεί. Δεν έχει νόημα να έχεις πληρώσει γευματα και να τρως αλλού.

Αυτό με τον Καρατζά μου το έχουν υποσχεθεί αρκετοί και ακόμα δεν με έχουν πάει :p :p :p
« Last Edit: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 00:38:12 πμ by linuxfighter »



Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #54 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 08:36:41 πμ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ κλαίω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...
Καλά αν είναι 5-6 σαν εμένα όχι κουφάλα, σπηλιά πρέπει να βρούμε για να χωρέσουμε χαχαχα

Αυτό που λέει ο Παλτάκης σχετικά με το κατάλυμα έχει δίκιο... Στις κοντινές περιοχές υπάρχουν καταλήματα με 40 και 50 ευρώ τα δίκλινα (τελικές τιμές με φπα)... Απλά έτσι έχεις την ευχέρια να πας να φας όπου θέλεις και ότι θέλεις. Αν κλείσεις στο ράντζο στην ουσία προπληρώνεις το φαγητό οπότε εν μέρη "δεσμεύεσαι" ότι θα φας εκεί. Δεν έχει νόημα να έχεις πληρώσει γευματα και να τρως αλλού.

Αυτό με τον Καρατζά μου το έχουν υποσχεθεί αρκετοί και ακόμα δεν με έχουν πάει :p :p :p

Σήμερα έχουμε ΔΣ, έχω κάνει αρκετά από αυτά που λέτε και θα τα ανακοινώσουμε απόψε, το θέμα είναι να περάσουμε καλά στο ΦΡ και αυτό θα γίνει, μην ανησυχείτε για τίποτα, όσο για τον Καρατζά ας όψεται το καραβάκι από Μέθανα που φεύγει 13:30 που δεν έχουμε πάει τόσο καιρό, αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #55 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 09:51:30 πμ
Σήμερα έχουμε ΔΣ, έχω κάνει αρκετά από αυτά που λέτε και θα τα ανακοινώσουμε απόψε, το θέμα είναι να περάσουμε καλά στο ΦΡ και αυτό θα γίνει, μην ανησυχείτε για τίποτα, όσο για τον Καρατζά ας όψεται το καραβάκι από Μέθανα που φεύγει 13:30 που δεν έχουμε πάει τόσο καιρό, αλλά ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

Να βάλετε στόχο: Η ομάδα να τρώει στον Καρατζά με τουλάχιστον 50 βαθμούς αφού θα βαρύνουν και θα χάσουν την υπόλοιπη ημέρα  :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline Ευτύχης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1053
Reply #56 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 10:21:27 πμ
Στα τελευταία ΦΡ είχε αφαιρεθεί ο όρος να υπαρχει οπωσδήποτε ΤΑ στην ομάδα, γιατί τις ψάχναμε με τα κιάλια.  ;D
Όμως τελευταία έχουμε πληθώρα από ΤΑ, όποτε προτείνω να μπει ξανά αυτός ο όρος.

Πίσω τα καράβια Γιάννη. Άντε πάλι η ίδια μ@λ@κι@ και φέτος.


Triumph Tiger 955i '05


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #57 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 11:01:58 πμ
Πίσω τα καράβια Γιάννη. Άντε πάλι η ίδια μ@λ@κι@ και φέτος.

τι εννοείς; δεν το καταλαβαινω


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Ευτύχης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1053
Reply #58 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 11:33:09 πμ
τι εννοείς; δεν το καταλαβαινω

Αντί να ανοίξουμε το ΦΡ και σε άλλους αναβάτες το περιορίζουμε πάλι μόνο σε αναβάτες ΤΑ.
Αυτό που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει είναι ο άνθρωπος και αυτόν θέλουμε να κάνουμε παρέα άσχετα με το τι μηχανή έχει στην κατοχή του.
Θεωρώ ότι η υποχρεωτική συμμετοχή ενός ΤΑ σε κάθε ομάδα περιορίζει και πνίγει το θεσμό του ΦΡ.
Όταν καταργήθηκε αυτός ο όρος νόμιζα ότι επιτέλους το καταλάβαμε αυτό σαν σύλλογος.
Αυτό θέλω να πω.

Είναι όμως δικαίωμα και υποχρέωση κάθε ΔΣ, να αποφασίζει και να πράττει, όπως αυτό κρίνει ότι θα είναι καλύτερα για το σύλλογο.


Triumph Tiger 955i '05


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #59 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 13:04:48 μμ


Δεν διαφωνω με αυτό που γράφεις Ευτύχη
Το σκεπτικό πίσω από τον όρο αυτόν ήταν  ώστε να μην εχει καποιο πλεονεκτημα ομάδα αν δεν εχει τρανσαλπ (ομαδα με μόνο χωματινα μηχανακια που θα παει απο χωματινη διαδρομη και θα παρει περισσότερους ποντους απο ομαδα με τρανσαλπ δεν θα δοκίμαζε να παει απο εκει....  ή ομάδα με πιο γρηγορα μηχανακια που θα κανει πιο γρηγορα την ασφαλτινη διαδρομη και δεν θα εχει το πιο αργό τρανσαλπ (ας πουμε) μαζι να την καθυστερεί.
(Δεν το γραφω για σενα, για τους αλλους φιλους που διαβαζουν και δεν ξερουν για ποιο λόγο υπήρχε αυτός ο όρος στους κανονες από την αρχή )
 
Τον βγαλαμε τον ορο για 2-3 χρονια για να είναι πιο ευρεία η συμμετοχή, αλλα τώρα εχουμε πληθώρα τρανσαλπ και είπαμε να τον επαναφέρουμε.
Θα το συζητήσουμε σήμερα πάλι.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #60 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 13:53:43 μμ
Υποχρεωτικό επίσης τον κάτοχο του ΤΑ να τον λένε Παναγιώτη και να κάνει mountain bike :2hysterical:
Μην κοιτάτε το δέντρο γιατί το δάσος θα γίνει πάλι στάχτη…


Υ.Γ (Άσχετο)
Κίτρινη κάρτα σε όποιαν είναι υπεύθυνος για τις ανανεώσεις των συνδρομών και την αποστολή ψηφοδελτίων στην επαρχία. Ούτε πληρώσαμε ούτε ψηφίσαμε. Αυτά!



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #61 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 14:06:20 μμ
Θαναση σου γραφω πμ γιατι δεν καταλαβα τι εγινε με την συνδρομη σου
υγ, τώρα είδα ότι σου ειχα στειλει μειλ τον δεκεμβρη οτι εληξε
« Last Edit: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 14:09:21 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #62 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 15:13:48 μμ
Αντί να ανοίξουμε το ΦΡ και σε άλλους αναβάτες το περιορίζουμε πάλι μόνο σε αναβάτες ΤΑ.
Αυτό που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει είναι ο άνθρωπος και αυτόν θέλουμε να κάνουμε παρέα άσχετα με το τι μηχανή έχει στην κατοχή του.
Θεωρώ ότι η υποχρεωτική συμμετοχή ενός ΤΑ σε κάθε ομάδα περιορίζει και πνίγει το θεσμό του ΦΡ.
Όταν καταργήθηκε αυτός ο όρος νόμιζα ότι επιτέλους το καταλάβαμε αυτό σαν σύλλογος.
Αυτό θέλω να πω.

Είναι όμως δικαίωμα και υποχρέωση κάθε ΔΣ, να αποφασίζει και να πράττει, όπως αυτό κρίνει ότι θα είναι καλύτερα για το σύλλογο.

Ευτύχη συμφωνώ 100% μαζί σου, η γνώμη μου μάλιστα ήταν να ανοιχτεί ο Σύλλογος και σε άλλα κλαμπ, όσον αφορά κάποιες εκδηλώσεις του, απλά αυτό που θέλει να πει ο Παύλος μάλλον και αν είναι έτσι συμφωνω απολυτως μαζι του, μιας και ειμαστε στο Transalp Club, οι ομάδες με Transalp να έχουν μια μικρή πριμοδότηση βαθμών, που ούτως ή άλλως μικρή σημασία έχει, όποιος παίρνει μέρος δεν το κάνει ούτε για το ξενοδοχειο, ουτε για το φαγητό ούτε για τους βαθμούς. Το ζητούμενο είναι η καλή παρέα, ο χαβαλές, η διασκέδαση ή δεν είναι έτσι;

Το τελειότερο πρόγραμμα να μας φέρει κάποιος, αν δεν έχουμε καλή διάθεση, θα αρχίσουμε να ψειρίζουμε τη μαιμού και όπως έγραψε και ο Aerios, θα βλέπουμε το δέντρο και θα χάσουμε το δάσος. Και είναι πραγματικά κρίμα που μετά από αρκετό καιρό, έχει μαζευτεί νέος κόσμος στο κλαμπ, με όρεξη κάτι πολύ σημαντικό για μένα.


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #63 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 15:59:16 μμ
Είτε πριμοδότηση, είτε υποχρεωτικό, κάπως πρέπει να δείχνουμε ποιος Σύλλογος είμαστε.
Όσο για το άνοιγμα του ΦΡ σε άλλους Συλλόγους, έχει αποφασιστεί εδώ και χρόνια με απόφαση Γ.Σ. αλλά δυστυχώς δεν εφαρμόστηκε ποτέ, γιατί δεν υπήρχε κάποιος να το "τρέξει". Το νέο ΔΣ πιστεύω ότι μπορεί να το κάνει  :eusa_clap:


Παύλος Καρούμπης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #64 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 16:09:57 μμ
Γιατι σας αρεσει να μπλεκεστε στις δουλειες του ΔΣ .....ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ξεκαθαρο ...


Υποχρεωτικό επίσης τον κάτοχο του ΤΑ να τον λένε Παναγιώτη και να κάνει mountain bike


 :2hysterical: :2hysterical:

ΔΣ κανε την δουλεια σου ανεπηρεαστα και αστους να λενε .... ;) ;) ;) ;)

Τα ιδια Παντελακι μου τα ιδια Παντελη μου ........ 8)




Offline Padis

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1438
Reply #65 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 16:39:00 μμ

Τα ιδια Παντελακι μου τα ιδια Παντελη μου ........ 8)

Λίγα με εμένα...   :goofy:

Αν και δεν μου πέφτει λόγος, μιας και δεν είμαι πλέον μέλος του συλλόγου, ο περιορισμός του ΤΑ είναι αναχρονιστικός. Πολλά ΤΑ μεν, αλλά λίγα τα συμμετέχοντα.
Οπότε καλό θα ήταν να μην υπήρχε. Κατά τα λοιπά, θα τα πούμε στον στίβο !


«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #66 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 17:02:40 μμ
Λίγα με εμένα...   :goofy:

Αν και δεν μου πέφτει λόγος, μιας και δεν είμαι πλέον μέλος του συλλόγου, ο περιορισμός του ΤΑ είναι αναχρονιστικός. Πολλά ΤΑ μεν, αλλά λίγα τα συμμετέχοντα.
Οπότε καλό θα ήταν να μην υπήρχε. Κατά τα λοιπά, θα τα πούμε στον στίβο !

θα σε εκπληξει ευχαριστα μαλλον το ποσα πολλα ειναι τα συμμετεχοντα!!!


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #67 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 18:53:08 μμ
Για του λόγου το αληθές:

Ενεργά μέλη σήμερα 121, μέτρησα από αυτά που γνωρίζω 94 Transalp, στα υπόλοιπα 27 μπορεί να είναι και άλλα αλλά δε γνωρίζω τα άτομα.


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Reply #68 on: Τρίτη 10 Σεπτέμβριος 2019, 21:06:47 μμ
Καλησπέρα σας κύριοι. Επανέρχομαι και εγω εν οψη του πολυαναμενόμε ου Φουρου, δρομολογείται η συνδρομή μου. Περιμένουμε με αγωνία την απόφαση του Δς να δω αν θα γυρεύω να βρω ΤΑ να ανέβω.


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #69 on: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2019, 00:06:19 πμ
Τι θα κανουμε την Κυριακή εκεί; Τοξοβολία ή βόλτες με το τραινάκι; :-\

Μπορει και τραινακι χωρις βολτα.....  :eusa_liar: :eusa_liar: :eusa_liar: :eusa_liar: :eusa_liar: :eusa_liar: :eusa_liar:




Offline pakos1406

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 681
  • Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο
Reply #70 on: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2019, 07:30:24 πμ
Αφού λοιπόν μετά από πολλές μέρες κατάφερα να μπω να διαβάσω και να απαντήσω...
Παυλακο εμένα είπες καράφλα ρε που να μη σου ανάβουν τα κάρβουνα στο επόμενο ψήσιμο....
Ευτυχη το τα καράβια πίσω με έτσουξε λιγάκι.
Δλδ για να καταλάβω... πονάει χέρι κόβει χέρι.
Αν κάτι δε σας αρέσει το πιο απλό είναι να μας το αναφέρετε και να το δούμε - συζητήσουμε.
Στην ουσία εμείς τα δύο νεουδια του ΔΣ θέλουμε την άποψη και εμπειρία των παλαιότερων και όχι την άμεση αποχώρηση τους σε περίπτωση που δεν τους αρέσει


Η ψυχοσύνθεση μου δεν αντέχει τους ηλίθιους οδηγούς


Offline pakos1406

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 681
  • Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο
Reply #71 on: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2019, 07:32:44 πμ
Όσων αφορά τα του ραντζου μέσα στην ημέρα θα σας ανακοινώσει ο Αλέξανδρος γενικά τις αποφάσεις του χθεσινού ΔΣ για το Φου Ρου.
Έχετε υπ όψιν ότι τα νεουδια είναι πολύ αγριεμένα και ζητάνε την κούπα σπίτι τους από τώρα.
Θα πέσουν κορμιά στο τερεν.


Η ψυχοσύνθεση μου δεν αντέχει τους ηλίθιους οδηγούς


Offline Ευτύχης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1053
Reply #72 on: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2019, 09:24:37 πμ
Αφού λοιπόν μετά από πολλές μέρες κατάφερα να μπω να διαβάσω και να απαντήσω...
Παυλακο εμένα είπες καράφλα ρε που να μη σου ανάβουν τα κάρβουνα στο επόμενο ψήσιμο....
Ευτυχη το τα καράβια πίσω με έτσουξε λιγάκι.
Δλδ για να καταλάβω... πονάει χέρι κόβει χέρι.
Αν κάτι δε σας αρέσει το πιο απλό είναι να μας το αναφέρετε και να το δούμε - συζητήσουμε.
Στην ουσία εμείς τα δύο νεουδια του ΔΣ θέλουμε την άποψη και εμπειρία των παλαιότερων και όχι την άμεση αποχώρηση τους σε περίπτωση που δεν τους αρέσει


Για ακόμα μία φορά διαπιστώνω πόσο απροστάτευτο είναι ένα γραπτό κείμενο.

Το "πίσω τα καράβια" το έγραψα γιατί θεωρούσα ότι η απόφαση να μην είναι υποχρεωτικό το ΤΑ σε μία ομάδα ήταν σωστή και με το να ξαναβάλουμε τον όρο στο ΦΡ γυρνάμε πίσω. Αυτό ήθελα να πω και τίποτα παραπάνω.

Θα δεις και σε παλιά μου κείμενα, να υποστηρίζω ότι όλα αυτά, πρέπει και είναι αποφάσεις του ΔΣ. Εμείς μόνο την προσωπική μας γνώμη εκφράζουμε. Το ΔΣ έχει όλα τα δεδομένα στα χέρια του και αυτό είναι που θα κρίνει τι είναι σωστό και τι λάθος για να πάρει τις αποφάσεις του. 

Ποτέ δεν είπα ότι αποχωρώ. Η ομάδα μας θα δώσει δυναμικό παρόν. Ο αγώνας θα είναι πολύ δύσκολος. δεν έχουμε σκοπό να σας αφήσουμε να κερδίσετε έτσι εύκολα.


Triumph Tiger 955i '05


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #73 on: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2019, 11:16:24 πμ
Ποτέ δεν είπα ότι αποχωρώ. Η ομάδα μας θα δώσει δυναμικό παρόν. Ο αγώνας θα είναι πολύ δύσκολος. δεν έχουμε σκοπό να σας αφήσουμε να κερδίσετε έτσι εύκολα.

Νομίζω ότι πρέπει επιτέλους να γίνεις ο αρχηγός της ομάδας. Θα τους πάρουμε τα σώβρακα, όσο για τους Ανακόντα, αυτοί φοράνε ζαρντιέρες (αν κρίνω από τη φωτό που έβαλε ο Παλτακ) :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #74 on: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2019, 11:20:31 πμ
Όσων αφορά τα του ραντζου μέσα στην ημέρα θα σας ανακοινώσει ο Αλέξανδρος γενικά τις αποφάσεις του χθεσινού ΔΣ για το Φου Ρου.
Έχετε υπ όψιν ότι τα νεουδια είναι πολύ αγριεμένα και ζητάνε την κούπα σπίτι τους από τώρα.
Θα πέσουν κορμιά στο τερεν.

Άντε να δούμε την ανακοίνωση γιατί ετοιμάζουμε ομάδα, που θα τα έχει όλα:

Μαυρομάλληδες, ασπρομάλληδες, μακρυμάλληδες, καράφλες κλπ. Όλοι κα@λωμένοι

 :2hysterical: :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης