Hellas Transalp Forum

Ο αγαπημένος μου Υμηττός.

Διαμαντης · 32089

Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 00:52:55 πμ
Και αφού η χρονιά τελειώνει και οι γιορτές μας δίνουν τον  απαραίτητο χρόνο είπα και εγώ να περάσω ένα ωραίο απόγευμα στον συννεφιασμένο πλήν πανέμορφο Υμμητό περνώντας από Καισαριανή στο Κορωπί.

Στο δρόμο για τις κεραίες.Το δικό μου χωριουδάκι.






Στη μέση της διαδρομής.Διακρίνεται η κορφή πάνω από το Κορωπί.


Έρχεται... Πανέμορφος ουρανός


Που το βρήκε το χρυσόβουλο για το χωράφι?  ???


Στο βάθος ένα μοναστήρι χωμένο στο βουνό.


Αυτό το βουνό είναι πανέμορφο.Έχει και περιπατητικές και ποδηλατικές διαδρομές.


Σε αυτό το πολύ ωραίο βράχο


ευκαιρία για καφεδάκι


Και μετά τα ωραία.Ένα μικρό και τεχνικό δρομάκι που περνιέται και με ασφάλτινα.




Λίγο πριν τη κατηφόρα για το Κορωπί


Άντε και ... του χρόνου παιδιά. ;D ;D ;D
Κοντά είναι. ;)
« Last Edit: Παρασκευή 07 Ιούνιος 2013, 16:54:14 μμ by Yianni »



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #1 on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 00:58:20 πμ
ωραιος...
πρεπει να το κανω και εγω καποτε...


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #2 on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 04:52:46 πμ
γεια σου ρε διαμαντη μοναχικε καβαλαρη παντα τετοια αλλα θα σε συμβουλευα πανω στα βουνα να περνεις και παρεα και αν δεν βρισκεις κανενα να σου δωσω το τηλεφωνο μου :2hysterical: :2hysterical:  παντα τετοια



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #3 on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 11:27:46 πμ
Διαμαντή να με παίρνεις τηλέφωνο άλλη φορά εντάξει;;; :-*

Όταν σκέφτεσαι τέτοια μικρά ωραίο όμορφα και απλά πράγματα....  ;) ;) ;)







"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline fparis

  • Anaconda Team Member
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1007
Reply #4 on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 11:53:46 πμ
Διαμαντή να με παίρνεις τηλέφωνο άλλη φορά εντάξει;;; :-*

Όταν σκέφτεσαι τέτοια μικρά ωραίο όμορφα και απλά πράγματα....  ;) ;) ;)

Και δεν μου λες θα την βγάλει το Βαρα την διαδρομή;  ;D ;D ;D

Είναι ωραίος ο Υμμητός. Και είναι και μια ανασα από την Αθήνα.


Να είσαι Έλληνας είναι περηφάνεια.
Να είσαι Μακεδόνας είναι τίτλος

…τὸ εὔδαιμον τὸ ἐλεύθερον, τὸ δ' ἐλεύθερον τὸ εὔψυχον…


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #5 on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 12:17:20 μμ
Και δεν μου λες θα την βγάλει το Βαρα την διαδρομή;  ;D ;D ;D

Τόσες και τόσες έχει βγάλει το ΜΚ3 μου........... ;)







"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #6 on: Δευτέρα 27 Δεκέμβριος 2010, 12:28:13 μμ
Οκ έχετε δίκιο.Και τ/φ και ποστάρισμα.
Το Varadero τη βγάζει βέβαια.Επειδή όμως είναι βαρύ καλό είναι να πατάει το πέλμα σου κάτω καλά έστω και με τεντωμένο πόδι.Υπάρχει και η εύκολη διαδρομή χωρίς το τελευταίο κομμάτι που έχει τα σαθρά.
Μεγάλη μου χαρά θα είναι μια μέρα να το κανονίσουμε να πάμε.



Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2744
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #7 on: Τρίτη 28 Δεκέμβριος 2010, 16:06:16 μμ
Nα είσαι καλά Διαμαντή, καλές βόλτες! Ο Μέμος δεν ακολουθεί με το Στρώμα;


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #8 on: Τρίτη 28 Δεκέμβριος 2010, 23:14:26 μμ
Το Soutzouki θα αργήσει να πάει σε τέτοια διαδρομή. :D :D :D :D :D
Αργότερα ίσως.Τώρα είναι ακόμα στα μέλια  ;D.



Offline vasilis samos

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 480
Reply #9 on: Τρίτη 28 Δεκέμβριος 2010, 23:20:59 μμ
μπραβο Διαμαντη.. ;) ;)



Offline nikosr

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 810
Reply #10 on: Σάββατο 01 Ιανουάριος 2011, 16:52:10 μμ
ωραιος...
πρεπει να το κανω και εγω καποτε...

κι εγώ κι εγώ...

για πότε λέμε?





Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #11 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 14:47:30 μμ
Ειμαι μουσκεμα ιδρωμενος, ορθιος συνεχως στα μαρσπιε και ανεβαινω το απιστευτα δυσκολο ανηφορικο δρομακι/μονοπατι που αρχιζει σχετικα κοντα στο Κορωπι και ανεβαινει προς τον βατο χωματοδρομο που βγαζει ψηλα, κοντα στις κεραιες. Καβαλαω κοτρωνια, αποφευγω οσο μπορω το λουκι απο τα νερα που χασκει βαθυ στη μεση, καβαλαω πεσμενα κλαδια και φυσικα δεν κλεινω το γκαζι στο αρκετα ανηφορικο και σαθρο πετρομονοπατι για "κανεναν και τιποτα". Το XLRακι με τα Conti TKC80 ειναι στο στοιχειο του και με βγαζει ασπροπροσωπο, οι δε αναρτησεις του καταπινουν τα κοτρωνια και με εκπλησουν γι'ακομη μια φορα, ας ειναι καλα η αναβαθμιση πριν κανα δυο χρονια (Κ-shock rebuild πισω, σεταρισμα πηρουνιου με λαδι ..16.33). Αλλα που και που σηκωνω το βλεμα για να δω αν το XLV650 τα καταφερνει κι'αυτο σ'αυτο το πανδυσκολο στραμπουλιγμενο ανηφορικο πετρομονοπατι. Και μονο που βλεπω την κατασταση του μονοπατιου πιο μακρια σκιαζομαι  :o ή θα πεσει λεω ή θα χρειαστει να το γυρισουμε, και πως?? Ευτυχως ειμαστε δυο, κατι θα γινει. Αλλα το χοντρουλο XLV650 δεν καταλαβαινει τιποτα, ανεβαινει με μια πιο μονολιθικη γραμμη απο το δικο μου (δεν μπορει να κανει κι'αλλιως), ο αναβατης του τρωει κλαδια στη μαπα, καβαλαει κι'αυτο τα κοτρωνια με τις σαφως σκληροτερες και με μικροτερη διαδρομη αναρτησεις αλλα επισης αρκετα ενδοτικες και τελικα τα βγαζει περα  8)  Οταν σταματαμε πιο πανω σε ενα λιγοτερο αποτομο σημειο (λεμε τωρα, παλι ανηφορα του κερατα) με λιγη σκια κοντα στο τελος του μονοπατιου, βγαζουμε και οι δυο αναρθρες πολεμικες κραυγες φοβερης ευχαριστησης ;D γιουχουουου, ουαουουου, δε μασαμεεε!! ;D Και βγαινουνε και δυο φραπεδακια να χτυπηθουν με δυο μπουκαλακια κρυο νερο για να γουσταρουμε  8)

Ολα αυτα την περασμενη Παρασκευη 7 Ιουνιου, ενα αρκετα ζεστο απογευμα. Και δεν θα ητανε και τιποτα φοβερα σπουδαιο αν το μπροστινο XLV650 ητανε το χωματοφτιαγμενο του konkost με τον εμπειρο και παλαβωμενο πουρο-ντουρο οδηγο του  ;)  Αλλα ελα που ειναι το τελειως μαμα μηχανακι του λιγοτερο εμπειρου αλλα επισης παλαβωμενου - και με αγνοια του κινδυνου - Διαμαντη με ενα απλο σεταρισμα στο μπροστινο (λαδια και αποστατες προφορτισης, που χρειαζονται για τα κιλα του Διαμαντη  ;D) και το κυριωτερο: ΛΑΣΤΙΧΑ ANAKEE!!!  :eusa_clap:  Μπραβο ρε Διαμαντη αλλα και ΜΠΡΑΒΟ Transalp  :eusa_clap: το μηχανακι δεν μασαει με τιποτα και με εξεπληξε γι'ακομη μια φορα 8)  Μολις κατεβασω το δικο μου στην Ελλαδα θα κρατησω τα Sahara για να ξυνω και στην ασφαλτο, τελικα δεν χρειαζονται τακουνατα Conti το καλοκαιρι που δεν εχει λασπες, το χειμωνα ναι  ;)


Ειχαμε ξεκινησει πιο νωρις απο πανω απο τις κεραιες και ψαχναμε να κατεβουμε προς Κορωπι για να βρουμε αυτο το μονοπατι που τοχαμε ξανακανει παλι περσι με τον Διαμαντη και τον Gonzo παρεα, αλλα πιο νωρις. Και ητανε και τοτε αρκετα δυσκολο και ο Διαμαντης ειχε και παλι (τα ιδια?) Anakee αλλα οι φετεινες βροχες το μαμισανε και το κανανε σουπερ-παν-δυσκολο. Και επισης ξεκινωντας και ψαχνοντας να το βρουμε χαθηκαμε και μπηκαμε σε ενα ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΠΑΣΤΗΡΙ που ητανε και παλι απολυτη ηδονη, με τα χερια να δουλευουν σαν να κρατανε κομπρεσερ και τα γονατα να παιζουν ρολο δευτερου αμορτισερ. Διαμαντη, πως θα γινει να "ξαναχαθουμε" και να το βρουμε παλι αυτο το φανταστικο δρομο-σπαστηρι που ειναι αρκετα ψηλα αν θυμαμαι καλα??  ;D

Στο γυρισμο το γλεντησαμε και παλι ανεβαινοντας ψηλα στις κεραιες, σταση για κανα δυο φωτογραφιες και κοιτωντας το ρολογι διαπιστωνω οτι παει το απογευμα, ειναι 6:35 και στις 7 αρχιζει το ματς Πολωνια Ελλαδα :o  Βουρ για κατω λοιπον σε ρυθμο ειδικης, αφηνω τον Διαμαντη να φυγει λιγο μπροστα για να μη μου μυριζει η εξατμιση του και κατεβαινω αερα-πατερα. Αλλα ελα που δεν ξερω καλα τον δρομο και στη στροφη πριν την Καλοπουλα μπαινω με πολλα και με κοβει κρυος ιδρωτας  :o :o :o  Για μια στιγμη φανταζομαι το XLR και μενα να κουτρουβαλανε πανω στα (ευτυχως αδεια) τραπαζακια της Καλοπουλας απο κατω, βαζω ποδι κατω και φρεναρω πανω στη στροφη, το XLR φευγει πλαγια και με τους δυο τροχους αλλα περισοτερο το πισω και "υπερστρεφοντας" διορθωνω και μπαινω στη στροφη super-motard style, phew!! :)

Λοιπον Διαμαντη, κανονισε επαναληψη, ιδιως να βρουμε το σπαστηρι  ;) ;D

ΥΓ Σε καποια στιγμη ο Διαμαντης: "εδω λεει ορειβατικο μονοπατι, παμε?" Εγω "φυσικα μεσα" ;D Σταματησαμε πιο πανω, πηγα λιγο παραπανω και ειδα οτι δεν εβγαινε με τιποτα, ευτυχως ο Διαμαντης γυρισε το χοντρο-Transalp χωρις προβλημα. Μη μασας Διαμαντη, προτεινω την επομενη φορα με φουλ στρηταδικα να βολευουν και στην πιστα ;D μονο που δεν βγαινουν σε διαστασεις ΤΑ600/650   ;D ;D
« Last Edit: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 15:32:36 μμ by XLGeorge »


" the PouroDuro spirit "


Offline Ζορπας

  • ΤΑ 700 Golden Edition, και ασε τους αλλους να ειναι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1443
  • Ο Κυπριος του forum
Reply #12 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 15:10:38 μμ
Αυτα ειναι, μπραβο !!  :eusa_clap:


And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict, and the experience as well, you can fly very high.
Ayrton Senna


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #13 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 16:20:01 μμ
Πφφφφ...!
Τι φιγουρατζηδες θεε μου! ::)
 :P



Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #14 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 16:41:41 μμ
Πφφφφ...!
Τι φιγουρατζηδες θεε μου! ::)
 :P

Σιγα ρε ζηλιαρη, και με νορμαλ μηχανακια, ιδιως το ΤΑ και με Anakee, οχι σαν και σενα που θες WP για να καβαλλησεις το ΤΑ σου και τρακτερωτα για να πατησεις σκονη  :P ;D


" the PouroDuro spirit "


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #15 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 16:57:02 μμ
Σιγα ρε ζηλιαρη, και με νορμαλ μηχανακια, ιδιως το ΤΑ και με Anakee, οχι σαν και σενα που θες WP για να καβαλλησεις το ΤΑ σου και τρακτερωτα για να πατησεις σκονη  :P ;D
Εμεις ραντευου τον Σεπτεμβη για τα περετερω! :pimp:
Να δουμε ποιος "μασαει" απο  ....σκονη  :P



Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #16 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 18:32:51 μμ
Αχ ήταν πραγματικά ωραία. Τόσες όμορφες πετρούλες, τόσο ταρακούνημα.
Φυσικά και θα ξαναπάμε Γιώργο. Με το που θα κατέβεις Αθήνα με ειδοποιείς.

Aφού είχαμε δοκιμάσει 3 μονοπάτια που δεν μου βγήκανε προς Κορωπί :
Διαμαντής : Από δώ είναι Γιώργο το ξέρω
Γιώργος : Το βλέπω.
Και μην ανησυχείς. Με εμένα μαζί θα ξαναχαθούμε σίγουρα. ;D

Quote
Πφφφφ...!
Τι φιγουρατζηδες θεε μου!
Εσύ μωρή ζηλιάρα άντε ανέβα κάνα ποτάμι ανάποδα να ξεχαρμανιάσεις.

Amakee : Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε. Ούτε τακούνια ούτε σπηρούνια. Αυτά για το Χειμώνα.
Γιώργο το XLR άλλα 30 χρόνια θα ανεβαίνει στα βουνά με σένα  :eusa_clap: . Μια χαρά είναι για μονοκάβαλος.
Τα λέμε.  :)



Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #17 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 18:49:24 μμ
Aφού είχαμε δοκιμάσει 3 μονοπάτια που δεν μου βγήκανε προς Κορωπί :
Διαμαντής : Από δώ είναι Γιώργο το ξέρω
Γιώργος : Το βλέπω.
Και μην ανησυχείς. Με εμένα μαζί θα ξαναχαθούμε σίγουρα.

Χαθηκαμε με το καλημερα, λιγο μετα με το που μπηκαμε στο πρωτο χωματαδρομο μετα τις κεραιες (konkost, χανεις ολες τις πρωτιες σου  ;D), αδιεξοδο ενα, αδιεξοδο δυο, στο τριτο:
Διαμαντης: Γιωργο παμε απο δω, τι λες?
Γιωργος: Ρε Διαμαντη, εσυ ξερεις...
Διαμαντης: Ναι, ναι, ξερω, ξερω  ;D ;D

Περιττο να πω οτι ο Διαμαντης ηθελε να παρουμε το μονοπατι στην κατηφορα, αλλα εγω φευγοντας μπροστα τον "τραβηξα" κατω να το παρουμε στην ανηφορα, ειχα ξεχασει οτι φοραγε Anakee  :o αλλα ο μπαγασας δε μασησε ;) ;D Και το καφεδακι ητανε τελειο Διαμαντη, thanks  8)


" the PouroDuro spirit "


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #18 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 18:58:38 μμ
Anakee : Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε. Ούτε τακούνια ούτε σπηρούνια. Αυτά για το Χειμώνα.

Κατσε, κατσε, να θυμηθω και τ'αλλο. Περσι το χειμωνα ειχαμε ξανανεβει και οι φλαταδουρες ψηλα ειχανε αρκετα κομματια με πολυ λασπη, ο Διαμαντης παντα με Anakee. Εγω με το XLR με Conti εχω φυγει μπροστα και οπως βλεπω τη λασπη κοβω, οχι αλλα χαζα πεσιματα οπως περσι το καλοκαιρι με τον konkost στην Ελατη  :eusa_naughty: Με προσπερνανει ο Διαμαντης και μπαινει μεσα στις λασπες με τα Anakee και με "χιλια" χωρις να κοψει καθολου!! Εγω που τον βλεπω απο πισω με κοβει κρυος ιδρωτας, δεξια εχει γκρεμι με θεα την Αθηνα και τον Σαρωνικο και αν κανει πως φευγει θα τον βρουμε στην Ανω Ηλιουπολη  ;D ;D

Οποτε και το χειμωνα ουτε τακουνια ουτε σπηρουνια  ;) ;D 8)


" the PouroDuro spirit "


Offline nikosr

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 810
Reply #19 on: Πέμπτη 14 Ιούνιος 2012, 22:34:28 μμ
 :'(

είμαι δίπλα στο Κορωπί και δεν έχω αξιωθεί να κάνω μια βόλτα εκεί πάνω.

Πότε ξαναφεύγουμε;



Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2744
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #20 on: Παρασκευή 15 Ιούνιος 2012, 07:33:09 πμ
Μπράβο Διαμαντή!
Οδήγα τους κούκους, οδήγα και το κλαμπ στο πουθενά.

Υ.Γ. Ο Konkost έβλεπε euro?


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #21 on: Δευτέρα 03 Δεκέμβριος 2012, 11:17:12 πμ
Ξανανεβηκαμε χθες με τον Διαμαντη στα γνωστα σπαστηρια και ητανε τελεια. Το δε κλασικο μονοπατι ητανε πιο καθαρο απο πετρες, παντα ομως με ενα σοβαρo βαθμο δυσκολιας που κανει την αδρεναλινη να ανεβαινει και δημιουργει ψυχικη ευφορια μικρου κατορθωματος στο τελος του  :eusa_clap:  Ο Διαμαντης παντα με Anakee, εγω με Σαχαρα (θενκς και παλι Διαμαντη για την ωραια εντουροπαρεα  :))

Ο Υμητος ειναι διπλα στην Αθηνα, οτι πρεπει για (πολυ) κοντινη εντουροβολτα με θεα απο ψηλα. Και μετα καφεδακι στην Καλοπουλα οπως καναμε κι'εμεις  ;) Και δεν χρειαζεται τρακτερωτα, ενδιαμεσα λαστιχα που ειναι οτι πρεπει για το ΤΑ ειναι μια χαρα.
« Last Edit: Δευτέρα 03 Δεκέμβριος 2012, 14:25:19 μμ by XLGeorge »


" the PouroDuro spirit "


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #22 on: Δευτέρα 03 Δεκέμβριος 2012, 13:27:03 μμ
Ξανανεβηκαμε χθες με τον Διαμαντη στα γνωστα σπαστηρια και ητανε τελεια. Το δε κλασικο μονοπατι ητανε πιο καθαρο απο πετρες, παντα ομως με ενα σοβαρι βαθμο δυσκολιας που κανει την αδρεναλινη να ανεβαινει και δημιουργει ψυχικη ευφορια μικρου κατορθωματος στο τελος του  :eusa_clap:  Ο Διαμαντης παντα με Anakee, εγω με Σαχαρα (θενκς και παλι Διαμαντη για την ωραια εντουροπαρεα  :))

Ο Υμητος ειναι διπλα στην Αθηνα, οτι πρεπει για (πολυ) κοντινη εντουροβολτα με θεα απο ψηλα. Και μετα καφεδακι στην Καλοπουλα οπως καναμε κι'εμεις  ;) Και δεν χρειαζεται τρακτερωτα, ενδιαμεσα λαστιχα που ειναι οτι πρεπει για το ΤΑ ειναι μια χαρα.
Όλα καλά, αλλά επειδή ηταν πολύ κοντα ξεχάσαμε τις μηχανες στο σπίτι και δεν βγάλαμε καμιά φωτο από εκει ψηλά, όχι τίποτα άλλο αλλά να δούμε αν εχει ακόμα νεφος στα χαμηλά



Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #23 on: Δευτέρα 03 Δεκέμβριος 2012, 14:10:14 μμ
Όλα καλά, αλλά επειδή ηταν πολύ κοντα ξεχάσαμε τις μηχανες στο σπίτι και δεν βγάλαμε καμιά φωτο από εκει ψηλά, όχι τίποτα άλλο αλλά να δούμε αν εχει ακόμα νεφος στα χαμηλά

Ετσι, οι φωτομηχανες αφεθηκανε σπιτι και δεν ειχε νεφος χαμηλα. Αλλα στην επιστροφη ειχε συννεφο ψηλα και δε βλεπαμε μπροστα μας, ο Διαμαντης κορναρε συχνα μην αγκαλιαστουμε με τιποτ'αλλους που ερχοτανε αντιθετα. Και ειχαμε ακουσει κατι "πριονια" πριν, μεχρι και τις συνομιλιες των κατοχων τους ("απο δω ή απο κει ρε?"  ;D) αλλα τελικα δεν ειδαμε τιποτα - μηχανοφαντασματα  :o


" the PouroDuro spirit "


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #24 on: Δευτέρα 03 Δεκέμβριος 2012, 21:02:02 μμ
Στο γυρισμό πέσαμε μέσα σε σύννεφο. Μαγικές στιγμές. Να μην θές να φύγεις.
Πραγματικά μηχανοφαντάσματα ;D. Τους ακούγαμε και δεν τους βλέπαμε. Πολύ πλάκα.
Νά'σαι καλά Γιώργο που με ξεκόλλησες. Με είχε φάει η απραξία τους 2 τελευταίους μήνες. Μας οφείλουμε  :) μια πιό μακρυνή και με χρονική άνεση. Την επόμενη φορά.