Hellas Transalp Forum

Κεντρικό στάντ για 650 να συνεργάζεται με κάγκελα GIVI

επισκέπτης · 5454

transalper

  • Guest
on: Πέμπτη 25 Ιανουάριος 2007, 16:06:59 μμ
Ψάχνω σε μεταχειρισμένο αν έχει κάποιος κεντρικό στάντ για 650 να συνεργάζεται με κάγκελα GIVI.

http://Ευρώ



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #1 on: Πέμπτη 25 Ιανουάριος 2007, 18:00:40 μμ
Ψάχνω σε μεταχειρισμένο αν έχει κάποιος κεντρικό στάντ για 650 να συνεργάζεται με κάγκελα GIVI.


Τι ενοείς να συνεργάζονται?



Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Reply #2 on: Πέμπτη 25 Ιανουάριος 2007, 22:12:23 μμ

Απο όσο θυμάμαι (πριν 3 χρόνια) όταν το είχα ψάξει, δεν υπάρχει! Τα κάγκελα της Givi - Kappa πιάνουν εκεί που έπιανε το κεντρικό.


Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline jon t

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 546
Reply #3 on: Πέμπτη 25 Ιανουάριος 2007, 22:31:12 μμ
Απο όσο θυμάμαι (πριν 3 χρόνια) όταν το είχα ψάξει, δεν υπάρχει! Τα κάγκελα της Givi - Kappa πιάνουν εκεί που έπιανε το κεντρικό.
Εκεί που τα Givi ενώνουν κάτω από την ποδιά, χρησιμοποιούν τις βάσεις του κεντρικού σταντ. Ανάμεσα στις δύο βάσεις μπαίνει κομάτι κάγκελου 20 εκατοστών περίπου και σφίγγοντας με μακριά βίδα που περνά μέσα από το κωμάτι του κάγκελου και παξιμάδι στην άκρη της ολοκληρώνεται η συναρμολόγηση και το δέσιμο των Givi στο σημείο εκείνο.
Το σταντ της SW-Motech που έχω (δεν το πουλάω), χρησιμοποιεί αυτό ακριβώς το κομάτι του κάγκελου ως άξονα για την περιστροφή του, αντί για τον δικό του άξονα που είχε κατά την αγορά του. Οπότε 1)λύνουμε την μακριά βίδα,
2) αφαιρούμε το κομμάτι του κάγκελου, 3) το λυπαίνουμε με γράσο, 4) το παιρνάμε στην κυλινδρική υποδοχή του σταντ και 5) το ξαναβιδώνουμε όπως ήταν.
Φροντίζουμε στην συνέχεια την επαναφορά του - ελατήριο.
Νομίζω λοιπόν οτι και τα άλλα σταντ θα "συνεργάζονται" εξίσου με τα κάγκελά σου.

Ελπίζω να βοήθησα.

Τεάζης Γιάννης



transalper

  • Guest
Reply #4 on: Παρασκευή 26 Ιανουάριος 2007, 10:15:53 πμ
Κατατοπιστικότατος ο Γιάννης,

ευχαριστώ για την απάντηση.

Μπορείς να μου πεις από που το πήρες το στάντ της MOTECH και σε τι τιμή;



Offline jon t

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 546
Reply #5 on: Παρασκευή 26 Ιανουάριος 2007, 11:21:49 πμ
Κατατοπιστικότατος ο Γιάννης,

ευχαριστώ για την απάντηση.

Μπορείς να μου πεις από που το πήρες το στάντ της MOTECH και σε τι τιμή;
Εγώ το είχα πάρει πριν 6 χρόνια στον Μπαξεβάνη (Καλλιρόης), δεν ξέρω αν τα έχει ακόμη. Αντιπρόσωπος είναι η Μοτορόδα (Λ. Αλεξάνδρας 156) - τα επίσημα μέλη έχουμε 10% έκπτωση.
Τιμή δεν θυμάμαι, νομίζω όμως οτι πρέπει να έχει 110 - 120 ευρώ.




transalper

  • Guest
Reply #6 on: Παρασκευή 02 Φεβρουάριος 2007, 10:44:29 πμ
Το στάντ μπήκε τελικά το Σάββατο στη ΜΟΤΟΡΟΔΑ.
Τιμή 125 Ευρώ μαζί με την τοποθέτηση.  (στα μελη του συλλόγου γίνεται και 10% έκπτωση)

Γενικά απο αυτή την αγορά έμεινα ευχαριστημένος και από τη ΜΟΤΟΡΟΔΑ, φιλικοί και γρήγοροι.









Offline george.g

  • HTC ΔΣ
  • Μέλος HTC
  • νέος οδηγός
  • ***
    • Posts: 92
Reply #7 on: Σάββατο 13 Ιανουάριος 2018, 08:44:52 πμ
Εγω αγορασα απο πάτρα καινουργιο στα 60 ευρω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!
Στελνει και με αντικαταβολή! Οι επομενοι θα τον βρήτε εδω https://www.facebook.com/giorgos.panagopoylos/posts/1464514616965741?pnref=story


Ride or Die...