Hellas Transalp Forum

Μαθήματα οδήγησης στο χώμα με τον Βασίλη Ορφανό!

xplast · 32352

Bavarian

  • Guest
Reply #50 on: Κυριακή 16 Μάρτιος 2008, 23:19:51 μμ
Αχ και να μπορούσα να έρθω σήμερα ρε μάγκες...θα πηγαίναμε μετά στο εξοχικό του πατέρα μου στο Αιάντειο και θα σκάγαμε στα ούζα και στα ψητά...



Offline tserts

  • Θιασώτης του τραμπουκισμού
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3530
  • Transalp GS Forum
Reply #51 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 00:30:03 πμ
Ρε γαμώτο στο βίντεο εκεί στο τέλος δεν φαίνεται το χαμόγελό μου!!

Καλή φάση παιδιά, πάντα τέτοια!  :D


Το δικό μου φόρουμ κερδίζει το δικό σου φόρουμ και είναι πιο δυνατό.


Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #52 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 01:22:39 πμ
Χάρηκα για τις νέες γνωριμίες (ειδική μνεία στον guest star Κρις ντε ΖΕ που προτίμησε το καφεδάκι του από τα μαθήματα, μακάρι να είχαμε παραπάνω χρόνο να τα πούμε, κάποια άλλη στιγμή)..
Γιάννη μου, εσείς είσαστε "νέοι" ακόμα και ίσως μερικοί να πήραν και το "βάπτισμα" σε αυτή τη διαδρομή. Εμείς οι "παλιοί" έχουμε φάει αρκετή σκόνη, χρόνια τώρα, σε παντός είδους χωματόδρομους σε νησιά και κορφοβούνια (Σέριφο, Ικαρία, Άνδρος, Σκόπελο, Αστυπάλαια, Μήλο, Κύθνο, Εύβοια, Λευκάδα, Κύθηρα κλπ). Και πάντα με κάποιο σκοπό. Αυτή τη φορά ήμουν εκεί περισσότερο για βόλτα και για να δούμε το νησάκι. Κάναμε όμως και κάποιες μικρές χωμάτινες διαδρομές, στο λίγο χρόνο που είχαμε κατά την περιήγηση, πηγαίνοντας προς κάποιες παραλίες κοντά στη διαδρομή που έκαναν οι αθλητές της ποδηλατοδρομίας (προς Σατιρλί μεριά) που μας είπαν ότι είναι ωραίες (βέβαια το "ωραίες" αποδείχθηκε σχετικό τελικά).
Χάρηκα και εγώ πολύ που σας είδα και τα είπαμε. Θα βρεθούμε και στο συνηθισμένο "στέκι".
« Last Edit: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 02:06:11 πμ by Chris_de_Ze »


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #53 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 06:57:57 πμ
Γιάννη μου, εσείς είσαστε "νέοι" ακόμα και ίσως μερικοί να πήραν και το "βάπτισμα" σε αυτή τη διαδρομή. Εμείς οι "παλιοί" έχουμε φάει αρκετή σκόνη, χρόνια τώρα, σε παντός είδους χωματόδρομους σε νησιά και κορφοβούνια (Σέριφο, Ικαρία, Άνδρος, Σκόπελο, Αστυπάλαια, Μήλο, Κύθνο, Εύβοια, Λευκάδα, Κύθηρα κλπ). Και πάντα με κάποιο σκοπό.

Αμαν, ρε συ Χρηστο!!!!....γιατι τους "χαλας" τον ενθουσιασμο.....

Ασε να χαρουνε λιγο το σπασιμο της παρθενιας τους... ;D ;D



Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #54 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 07:28:15 πμ
Αμαν, ρε συ Χρηστο!!!!....γιατι τους "χαλας" τον ενθουσιασμο.....
Δεν χαλάω τον ενθουσιασμό Τασούλη, απεναντίας προϊδεάζω ότι τα ωραία και όμορφα από εδώ και πέρα αρχίζουν!! ;)
 :guitar: :qriding:  :2egyptdance:
« Last Edit: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 07:51:51 πμ by Chris_de_Ze »


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #55 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 10:37:03 πμ
Μπράβο παίδες !!! έτσι στην επόμενη εκδρομή δεν θα υπάρχουν δικαιολογίες του τύπου... "έχει χώμα δεν έρχομαι."



Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
Reply #56 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 19:38:08 μμ
Μπράβο παίδες !!! έτσι στην επόμενη εκδρομή δεν θα υπάρχουν δικαιολογίες του τύπου... "έχει χώμα δεν έρχομαι."



Γιατι  :goofy: :goofy: υπάρχει   Χ Ω Μ Α   :banghead: :banghead: :banghead:



Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #57 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 19:59:21 μμ
Για σένα Μαργαρίτα όλο καλά λόγια μας έλεγε ο Andy χθες (πρέπει να σε αγαπάει πολύ αυτό το παιδί)! Ότι έχεις γίνει φοβερή και τρομερή οδηγός και τα πάς μια χαρά και πας πια μόνη σου χωρίς βοήθεια και έχεις γίνει "προσεκτική οδηγός" και βγαίνεις και στο δρόμο κλπ. Τί είναι λίγο χωματάκι για σένα!


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Bavarian

  • Guest
Reply #58 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 20:07:49 μμ
Απίστευτες ατάκες στο βιντεάκι...ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ...ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΣΑΝΕ... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Το Twingo που πήγαινε ρε παιδιά ? ???



Offline xplast

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3652
Reply #59 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 20:10:43 μμ
Μας είχαν όλη την ώρα με καζούρα, που πάμε με αυτά και τέτοια! Αλλά φτάσαμε στην κορυφή της Σαλαμίνας, στις κεραιές πριν από αυτούς και μάλιστα από την δύσκολη διαδρομή που είχε ένα κομμάτι - σπαστήρι 300 μέτρων, ενώ αυτοί πήραν την εύκολη!



Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #60 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 22:02:22 μμ
Μπράβο σας Παίδες, τα συγχαρητήριά μου (ιδιαίτερα για τις απολεσθήσες παρθενίες  :goofy:).
Σας περιμένουμε λοιπόν πιο δυναμικούς στις εξορμήσεις να δίνετε το σύνθημα, ή τουλάχιστον να ακολουθείτε στις πάντα υπάρχουσες και ενδιαφέρουσες εναλλακτικές της πεπατημένης.  8)



Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #61 on: Δευτέρα 17 Μάρτιος 2008, 22:06:25 μμ
Μεγάλη μου παράλειψη να μην εκφράσω το θαυμασμό μου στην πρωτοβουλία της (γνωστής) λέσχης Άνεμος, αλλά και στον Βασίλη Ορφανό, που για άλλη μια φορά δίδαξε πολλά πράγματα, (όχι μόνο γύρω από την οδήγηση!)   :thankyou: :eusa_clap: 


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


andy

  • Guest
Reply #62 on: Τρίτη 18 Μάρτιος 2008, 10:15:11 πμ
Απίστευτες ατάκες στο βιντεάκι...ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ...ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΣΑΝΕ... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Το Twingo που πήγαινε ρε παιδιά ? ???
Αναπόδα το είπαμε ;D ;D



Offline nikroum

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 62
Reply #63 on: Τρίτη 18 Μάρτιος 2008, 14:41:30 μμ
Πολυ καλη η βολτιτσα και η παρεα.Ο κ. Ορφανος πολυ απλος και μετριοφρων γι αυτα που εχει καταφερει,προς τιμην του και παραδειγμα προς μιμηση για εμας και πολλους αλλους.Εγω το ευχαριστηθηκα πολυ που πηρα ενα crmάκι για λιγο,αλλα μου ξυπνησε μεσα μου την παλια μου και παντοτινη καψουρα με το XR 600 οπου ειχα γευτει πολυ πιο αγρια offroad.(με πορωσε κι ο totos κι ο Ορφανος και απο σημερα αρχιζω να παιζω κανα τζοκερ).Οσο για τη Σαλαμινα θα ειναι στα must τον επομενο μηνα με σκηνούλα και μαγιώ.



Offline xplast

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3652
Reply #64 on: Τετάρτη 26 Μάρτιος 2008, 14:52:06 μμ
« Last Edit: Τετάρτη 26 Μάρτιος 2008, 14:54:05 μμ by totos »