Hellas Transalp Forum

8ο Φωτογραφικό Ράλλυ HTC 4-6/10/2013 : Κουβέντα γοήτρου!

trackler · 129867

Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #200 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:33:51 μμ
Ελα φωνακλα οι καλυτεροι στοχοι ..





Στείλε τον στον Andy  όπως είναι να τους εντοπίσει....  :2hysterical: :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #201 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:36:05 μμ
Το λοιπόν, μου ήρθε Η ιδέα. Κατεβάζω πρόταση: Αν τελικά οι ομάδες είναι τρεις κι ο κούκος τότε προτείνω το ΦΡ φέτος να διεξαχθεί ως εξής:
 
Θα παίξει μόνο μια διαδρομή, η μεικτή εννοείται  ;D, και Παρασκευή βράδυ θα γίνει το εξής: όσοι ενδιαφέρονται για αρχηγοί θα μπουν κληρωτίδα και θα τραβήξουμε δύο (διότι θα είναι μόνο δύο ομάδες). Μετά θα κάνουν "ποδαράκι" και εναλλάξ θα αρχίσουν να διαλέγουν συναγωνιζόμενους μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Την άλλη μέρα ξεκινάνε 2 ομάδες για μία διαδρομή και με διαθέσεις λίαν αγωνιστικές:  θα κλάψουν μανούλες!

Μαμάτο;  ;D



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #202 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:37:09 μμ
Το λοιπόν, μου ήρθε Η ιδέα. Κατεβάζω πρόταση: Αν τελικά οι ομάδες είναι τρεις κι ο κούκος τότε προτείνω το ΦΡ φέτος να διεξαχθεί ως εξής:
 
Θα παίξει μόνο μια διαδρομή, η μεικτή εννοείται  ;D, και Παρασκευή βράδυ θα γίνει το εξής: όσοι ενδιαφέρονται για αρχηγοί θα μπουν κληρωτίδα και θα τραβήξουμε δύο (διότι θα είναι μόνο δύο ομάδες). Μετά θα κάνουν "ποδαράκι" και εναλλάξ θα αρχίσουν να διαλέγουν συναγωνιζόμενους μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Την άλλη μέρα ξεκινάνε 2 ομάδες για μία διαδρομή και με διαθέσεις λίαν αγωνιστικές:  θα κλάψουν μανούλες!

Μαμάτο;  ;D
μεσα




Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #203 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:39:39 μμ
Το λοιπόν, μου ήρθε Η ιδέα. Κατεβάζω πρόταση: Αν τελικά οι ομάδες είναι τρεις κι ο κούκος τότε προτείνω το ΦΡ φέτος να διεξαχθεί ως εξής:
 
Θα παίξει μόνο μια διαδρομή, η μεικτή εννοείται  ;D, και Παρασκευή βράδυ θα γίνει το εξής: όσοι ενδιαφέρονται για αρχηγοί θα μπουν κληρωτίδα και θα τραβήξουμε δύο (διότι θα είναι μόνο δύο ομάδες). Μετά θα κάνουν "ποδαράκι" και εναλλάξ θα αρχίσουν να διαλέγουν συναγωνιζόμενους μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Την άλλη μέρα ξεκινάνε 2 ομάδες για μία διαδρομή και με διαθέσεις λίαν αγωνιστικές:  θα κλάψουν μανούλες!

Μαμάτο;  ;D

ο έτερος της οργανωτικής συμφωνεί. Αρκεί να μη βγει αρχηγός κανας trackler και μας στείλει στο ΚΑΤ


Κώστα αν την πας έρχομαι αλλά εσύ θα είσαι με το μικρό το ξέχασα........

τσ τσ τσ τσ τι είστε εσείς ρε.........


να θέλει να αγιάσει κάποιος και δεν μπορεί......




με το Vara θα είμαι ρε συ ! δεν έχω τρειλερ... αλλιώς θα σας χαιρετούσα απο τις κορφούλες !


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #204 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:41:01 μμ
μεσα

ψιτ, μην παρεις επιτηδες μποτα Νο 52 ετσι????  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #205 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:45:37 μμ
Επειδη οι <<μικροι>>  :2hysterical:  εξερευνητες  μαλλον δεν θα δεχτουν και τελικα παραμεινουμε τρεις ομαδες να μπει παλι μια διαδρομη μεικτη αλλα καπως διευρυμένη....ωστε να υπαρχει η ευχερεια αλλαγης πορειας για  να μην ειμαστε καταποδας 




Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #206 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:46:03 μμ
Και επίσης προτείνω οι στόχοι να είναι μόνο 5-6 και δύσκολοι: φωτογραφηθείτε με ένα στρουμφάκι, ένα δρυίδη, ένα δραπέτη, αγκαλιά με εναν ελληνικό ποιμενικό (το μόνο δυσκολάκι), βγάλτε γκόμενα στα 2000 μέτρα υψόμετρο κλπ...



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #207 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:46:29 μμ
μεσα

Χάρηκες ε;  ;D ;D


Ναι ρε Φώτη μέσα και εμείς......


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #208 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:49:28 μμ

Ναι ρε Φώτη μέσα και εμείς......

εσεις ποιοι  :2search: :2search:  αφου εισαι μονος σου  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #209 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:55:27 μμ
εσεις ποιοι  :2search: :2search:  αφου εισαι μονος σου  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Μην είσαι προπέτης βρε καημένο..... Με τον δικηγόρο είμαστε και είχαμε και τρίτον στην παρέα αλλά, αλλά...... μόνο V.I.P. ψάχνουμε...... για εσένα κάνω χατιράκι και σε δέχομαι.....  :2hysterical: :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #210 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:55:37 μμ
Αυτος ο Τασος .....ο απαραδεκτος ντε ...με τα χρεπια που ειναι ;




Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #211 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:57:04 μμ
Αυτος ο Τασος .....ο απαραδεκτος ντε ...με τα χρεπια που ειναι ;


Μίλησα σήμερα, δουλεύει.....



Μου αρέσει που έλεγες θα κατέβουν από Λάρισα, Θεσ/κη..... Εσύ και οι πληροφορίες σου.....  :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #212 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:57:34 μμ
Με τον δικηγόρο είμαστε...
δε μου λες με το ντιγκρι θα ερθει ο δικηγορος ;....


πολυ χρυσος και VIP  ρε φιλε  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #213 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 16:58:38 μμ
ρε λευτερη... κατεβηκαν... οι πληροφοριες ντε... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #214 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:00:13 μμ
δε μου λες με το ντιγκρι θα ερθει ο δικηγορος ;....


πολυ χρυσος και VIP  ρε φιλε  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Με το Transalp......


Δεν μασάμε ρε, εμείς τα σπάμε και την επόμενη παίρνουμε άλλα......   ;D ;D ;D


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #215 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:00:53 μμ
δωροδοκηστε μερικους κασταναδες.... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #216 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:01:23 μμ
ρε λευτερη... κατεβηκαν... οι πληροφοριες ντε... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Χα χα χα του κόλλησαν στο Download.......  :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #217 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:12:30 μμ
Παίδες, υπό άλλες συνθήκες, αν και είμαι ταπί και ψύχραιμος, θα έβρισκα τρόπο να ερχόμουν, με την ταμπελίτσα «εκτελούνται έργα» στον ώμο μου δυστυχώς όσο και να το θέλω δεν το ρισκάρω για τέτοια διαδρομή.
Ακουσε βρε νεαρέ!!!
είμαι πολύ μακρια, και το Ο.Α.Ε. θέλει πολλά λ7 για να ερθει εκεί και να σας φορτώσω πακέτο, και την ομορφούλα σου  και σένα, οπότε πάλεψε την άλλη ομορφούλα ( Αλεξάνδρα) σου εκεί στην έδρα σου, τα υπόλοιπα από την οθόνη σου όπως θα κάνω κι εγώ.............. :2tongue: :2tongue: :2tongue:
« Last Edit: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:15:30 μμ by Βαγγέλης »



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #218 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:16:57 μμ
Παλτάκη στην γιορτή κάστανου έχουν μαζευτεί 17 άτομα και εμείς ακόμα τίποτα.....  τι κάνουμε γι αυτό ρε συ;

Μεγάλη απόσχιση......  ;D



και μην ανεβάζεις γατάκια χαλάς την σύνδεση σου....
« Last Edit: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:18:56 μμ by Leon »


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #219 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 17:17:40 μμ
ρε λευτερη... κατεβηκαν... οι πληροφοριες ντε... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Χα χα χα του κόλλησαν στο Download.......  :2hysterical:





Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #220 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 20:07:23 μμ
Παλτάκη στην γιορτή κάστανου έχουν μαζευτεί 17 άτομα και εμείς ακόμα τίποτα..... 

Αυτόν τον συνδυασμό 2 εκδρομών στο ίδιο μέρος την ίδια μέρα, εγώ πάντος δεν τον κατάλαβα...

Κρίμα που ο συνδυασμός αυτός γερνει κατά του ΦΡ...  :-\



Offline Παύλος Α

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 905
Reply #221 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 20:34:51 μμ
Κρίμα που ο συνδυασμός αυτός γερνει κατά του ΦΡ...  :-\

Που να το καταλάβεις Γιάννη, το ΦΡ και η Πίτα ήταν οι δυο εκδηλώσεις που μάζευαν κόσμο... Παει και αυτο.
Και εγω πιστευω οτι τα καστανα έφαγαν το ΦΡ φέτος, και επίσης δεν κατάλαβα τα βραβεία σε κάθε διαδρομη.

Η λογικη φετος ειναι...Παω οποία διαδρομη δεν παει κανείς... Βγάζω και κανενα εύκολο στόχο και ΟΚ περνω και βραβείο.

Τωρα η τελευταια ιδέα του Φώτη παει να μαζέψει λιγο τα πραγματα αλλα θα δουμε....
« Last Edit: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 20:51:44 μμ by Παύλος Α »


Παύλος Αγγελίδης


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #222 on: Παρασκευή 27 Σεπτέμβριος 2013, 23:00:02 μμ
Η Ομάδα μας θα τρέξει κανονικά την ΑΣΦΑΛΤΙΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ που θα ανακοινώσει η Οργανωτική.

Για σκληροπυρηνική, θα έλεγα να μην κουραστεί κανείς να βγάλει. Δε βλέπω ουρά...

Αυτόν τον συνδυασμό 2 εκδρομών στο ίδιο μέρος την ίδια μέρα, εγώ πάντος δεν τον κατάλαβα...
Κρίμα που ο συνδυασμός αυτός γερνει κατά του ΦΡ...  :-\

Νομίζω ότι και οι εκδρομείς και οι ΦΡ, θα κάνουν αυτό που τους γεμίζει περισσότερο.

Σίγουρα, θα θέλαμε περισσότερες Ομάδες, περισσότερο χαβαλέ. Δεν διαφωνώ καθόλου.

Τα υπόλοιπα, από κοντά στο Καστράκι.






ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9902
Reply #223 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 09:04:47 πμ
Αγαπητοί αγωνιζόμενοι,

Η ασφάλτινη και η μεικτή είναι έτοιμες. Περί τα 300χλμ η πρώτη και περί τα 200 +50 χώμα η δεύτερη.
Ερώτησις: υπάρχει ομάδα που να ενδιαφέρεται να κάνει Σκληροπηρυνική (= >100χλμ χώμα);  Γιατί αν όχι, να μην κάθομαι τσάμπα να βγάζω τα μάτια μου στους χάρτες και τα γκουκλέρθια... άσε που 3,5 ομάδες βλέπω, αν είναι να τρέξουν σε 3 διαδρομές, πάει περίπατο ο ανταγωνισμός και η ευγενής άμιλλα  ;D

Δε ξερω αν κανεις πλακα για τα χλμ, αλλα αν ισχυουν, τοτε χασαμε και τους λιγους που ελπιζαν σε μικροτερες διαδρομες λογω "βενζινης".


Παύλος Καρούμπης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #224 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 09:15:38 πμ
Δε ξερω αν κανεις πλακα για τα χλμ, αλλα αν ισχυουν, τοτε χασαμε και τους λιγους που ελπιζαν σε μικροτερες διαδρομες λογω "βενζινης".

Δεν πιστευω οτι θα ειναι αναγκαιο να καλυψεις και τα 300χλμ ..θα υπαρχουν εναλλακτικές πορειες σμικρυνσης της διαδρομης κατα το 1/2  ωστε να μην υπαρχη και συνοστισμος απο την πληθωρα των ομαδων




λεω τωρα εγω  :D