Hellas Transalp Forum

8ο Φωτογραφικό Ράλλυ HTC 4-6/10/2013 : Κουβέντα γοήτρου!

trackler · 129689

Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #225 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 12:38:26 μμ
Με το ζόρι παντρειά δεν γίνεται ρε παιδιά.....
και μην μου πείτε πως δεν έχει εκφυλιστει η διάθεση σας....

προσωπικά ναι......

Πάμε μια εκδρομή και όλοι μαζί για κάστανα ώστε να διατηρήσουμε και την συνοχή του συλλόγου μας και του χρόνου βλέπουμε για ΦΡ....

φιλιά απο Χίο........


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Ευτύχης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1053
Reply #226 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 12:45:28 μμ
Η πρόταση του Φώτη για ομάδες τουρλουμπούκι δεν μου αρέσει καθόλου.


Triumph Tiger 955i '05


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #227 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 12:56:38 μμ
Η πρόταση του Φώτη για ομάδες τουρλουμπούκι δεν μου αρέσει καθόλου.

εγω το ηξερα .....απλα περιμενα επιβεβαιωση  ;)

παμε με τρεις ομαδες μονο και μονο για να γινει το 8ο ΦΡ ... μην τυχον και το ακυρωσεται .....ειναι απο τους παλιοτερους θεσμους




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #228 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 12:58:05 μμ
Η πρόταση του Φώτη για ομάδες τουρλουμπούκι δεν μου αρέσει καθόλου.


Συμφωνω απολυτα. Καλυτερα να μη γινει καθολου ΦΡ και να παμε ολοι για καστανα, ( :cussing: τα καστανα μου μεσα)


Παύλος Καρούμπης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #229 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 12:59:52 μμ
Συμφωνω απολυτα. Καλυτερα να μη γινει καθολου ΦΡ και να παμε ολοι για καστανα, ( :cussing: τα καστανα μου μεσα)
:bullwhip: :bullwhip: :bullwhip: :bullwhip:
δεν ακυρωνουμε λεμε φρ




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #230 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 13:00:04 μμ
εγω το ηξερα .....απλα περιμενα επιβεβαιωση  ;)

παμε με τρεις ομαδες μονο και μονο για να γινει το 8ο ΦΡ ... μην τυχον και το ακυρωσεται .....ειναι απο τους παλιοτερους θεσμους

Απο το να γινει μια "παρωδια" καλυτερα να μη γινει καθολου ρε φιλε. Αντε και τρεξαμε σε διαφορετικες διαδρομες και πηραμε ολοι κυπελο, ε και, που ειναι οχαβαλες;

Τι θα παθει ο θεσμος δηλαδη;


Παύλος Καρούμπης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #231 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 13:03:18 μμ
Απο το να γινει μια "παρωδια" καλυτερα να μη γινει καθολου ρε φιλε. Αντε και τρεξαμε σε διαφορετικες διαδρομες και πηραμε ολοι κυπελο, ε και, που ειναι οχαβαλες;

Τι θα παθει ο θεσμος δηλαδη;
Παυλο αν ερθω θα ερθω μονο για φρ αλλοιως δεν παω για καστανα θα κατσω σπιτι μου ....αν ειναι να χαλασω χρηματα απο υστέρημα και οχι απο περίσσευμα θα ειναι για φρ αλλοιως ας κατσω σπιτι μου .....

δεν μου αρεσει οπως εξελισεται η κουβεντα ...

και ας γινει το φρ με μια μονο διαδρομη με τρεις ομαδες και οποιος βγαλει περισσοτερους βαθμους 




Offline Ευτύχης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1053
Reply #232 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 13:05:43 μμ
εγω το ηξερα .....απλα περιμενα επιβεβαιωση  ;)

παμε με τρεις ομαδες μονο και μονο για να γινει το 8ο ΦΡ ... μην τυχον και το ακυρωσεται .....ειναι απο τους παλιοτερους θεσμους

Από πλευράς μου, δεν υπάρχει κανένας καημός, να γίνει το ΦΡ καλά και ντε. Αν δεν υπάρχουν συμμετοχές, να γίνει όπως του αξίζει σαν θεσμός πια του συλλόγου μας, καλύτερα να μη γίνει καθόλου.

Εδώ έχει καεί όλη η Ελλάδα και εμείς συζητάμε για το ΦΡ. Αν τα οικονομικά των μελών του συλλόγου, δεν ανταποκρίνονται στη συγκεκριμένη εκδρομή, είναι απόλυτα κατανοητό στην παρούσα φάση. Οι περισσότεροι είναι με κομμένους μισθούς, απλήρωτοι ή άνεργοι, για ΦΡ θα τρέχουν.
« Last Edit: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 13:07:32 μμ by Ευτύχης »


Triumph Tiger 955i '05


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #233 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 13:06:09 μμ
Καλα τα λες αλλα κοιτα και την αλλη οψη του νομισματος: αν ακυρωθει το ΦΡ και παμε για την καστανογιορτη, δε χρειαζονται 2 διανυκτερευσεις ουτε επιπλεον χιλιομετρα, αρα θα ερθει και περισσοτερος κοσμος.

Τελος παντων η τελικη αποφαση ειναι του ΔΣ, μην το κουραζουμε αλλο. Ας αποφασισει το ΔΣ και ας βγει μια ανακοινωση να ξερουμε τι θα κανουμε.


Παύλος Καρούμπης


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #234 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 13:15:09 μμ
Τελος παντων η τελικη αποφαση ειναι του ΔΣ, μην το κουραζουμε αλλο. Ας αποφασισει το ΔΣ και ας βγει μια ανακοινωση να ξερουμε τι θα κανουμε.


α γεια σου!

καντε λιγο υπομονη και μην συνθετετε σεναρια.




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #235 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 14:24:41 μμ
ΟΚ λοιπον, ας αρχισουν "οι χωροί" ;D

Φωτη στειλε σε παρακαλω τη διαδρομη να τη "δουλεψουμε" το ΣΚ, γιατι τις καθημερινες δεν υπαρχει χρονος (για καποιους). :(


Παύλος Καρούμπης


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #236 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 15:01:43 μμ
ΟΚ λοιπον, ας αρχισουν "οι χωροί" ;D

Ξεκαθάρισε τι θες να πεις.... Χώροι ή χοροί ?

Η ομάδα με τους περισσότερους ανορθόγραφους -50 βαθμοί!  ;D ;D :2hysterical:



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #237 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 16:33:31 μμ
Ξεκαθάρισε τι θες να πεις.... Χώροι ή χοροί ?

Η ομάδα με τους περισσότερους ανορθόγραφους -50 βαθμοί!  ;D ;D :2hysterical:
Μα δεν βλέπεις βρε Αγόρι μου, επειδή υπάρχει αμφιβολία για το ποιο είναι το πρώτο φωνήεν, έχει βάλει τρεις τόνους στο (ί'') για να καταλάβουμε που το πάει ..................... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #238 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 17:09:39 μμ
Ξεκαθάρισε τι θες να πεις.... Χώροι ή χοροί ?

Η ομάδα με τους περισσότερους ανορθόγραφους -50 βαθμοί!  ;D ;D :2hysterical:

Απο το ipad γραφω και ποτε δεν τα καταφερνω με το ριμαδι ;D


Παύλος Καρούμπης


kostasxlv

  • Guest
Reply #239 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 17:19:31 μμ
11 μοτοσικλέτες για το Φρ και 12 (ωσ τωρα)για τη γιορτή καστανου..... Δηλαδή για να καταλάβω η διάφορα εκτός από την ταλαιπωρία του Φρ είναι τα 25-30 ευρώ ενός ρεζερβουάρ; Συγνώμη αλλα δεν μπορω να το καταλάβω·



Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
Reply #240 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 17:45:27 μμ
Αν και διάβασα την ανακοίνωση του ΔΣ, η άποψή μου είναι ότι δεν θα έπρεπε να γίνει ΦΡ για φέτος.
Κι αυτό λόγω της οικονομικής κατάστασης που έχουμε περιέλθει.
Δυστυχώς, αλλά το ΦΡ είναι πολύ ακριβό για τα οικονομικά μας.
Όλοι οι φίλοι από Θεσ/νίκη, ειδικά την περασμένη Τετάρτη, όταν προσπαθήσαμε να πούμε για ΦΡ, όλοι άρχισαν να αποφεύγουν τη συζήτηση. Και είναι απλό. Όταν για 3 μέρες θέλεις 300-350 €, πώς να πας και να έχεις να περάσεις και τον υπόλοιπο μήνα; Για να μην πούμε και για τους λογαριασμούς που έρχονται σωρηδόν!!!
Μία λύση θα ήταν να έχεις μαζέψει όλο το χρόνο τα χρήματα αυτά, αλλά στις σημερινές συνθήκες, δυστυχώς αλλά και το 1 € το μήνα να βάλεις στην μπάντα είναι ποσό.
Όλα αυτά φάνηκαν περίτρανα στην τελευταία εκδρομή που κάναμε στο Ελατοχώρι. Κοσμοσυρροή!!!! Κάποιος εδώ είπε ότι ήτα περισσότερες οι συμμετοχές από την Πανελλήνια!!!
Η αλήθεια όμως ήταν, ότι όλοι ήμασταν σκασμένοι για βόλτα και το μέρος κοντινό, χωρίς να χρειάζεται να ξεπαραδιαστείς.
Το οικονομικό ήταν ο βασικός λόγος που δεν έγινε ο Άραχθος, που είχε μικρή συμμετοχή η Πανελλήνια και που δεν έγινε και η Βαλκανική.
Γι' αυτό και η εκδρομή για το κάστανο μάζεψε περισσότερο κόσμο, από το ΦΡ. Οι περισσότεροι απ' ότι κατάλαβα θα το κάνουν ημερήσια και είναι από μέρη σχετικά κοντινά, οπότε και δεν θα βάλουν το χέρι βαθειά στην τσέπη.
Νομίζω ότι το ΔΣ στο νέο εκδρομικό πρόγραμμα που θα βγάλει, θα πρέπει να πάρει πολύ σοβαρά την οικονομική κατάστασή μας.


Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #241 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 18:58:44 μμ
απο το μυνημα 16 και μετα,παρακαλω καποιον μοντ να τα μεταφερει στην κουβεντα γοητρου.




Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #242 on: Σάββατο 28 Σεπτέμβριος 2013, 19:28:37 μμ
11 μοτοσικλέτες για το Φρ και 12 (ωσ τωρα)για τη γιορτή καστανου..... Δηλαδή για να καταλάβω η διάφορα εκτός από την ταλαιπωρία του Φρ είναι τα 25-30 ευρώ ενός ρεζερβουάρ; Συγνώμη αλλα δεν μπορω να το καταλάβω·

κωστα δεν ξερω αν ειναι 12 για την γιορτη στα καστανα, καποιοι απλα δηλωσαν εκει για να κρατησουν δωματιο... απο την αλλη δεν ειναι τοση η διαφορα, αφου απο το ξενοδοχειο μεχρι τον αγ δημητριο ειναι 100 χλμ (και εκατο επιστροφη 200 χλμ) αρα μιλαμε για σχεδον ιδιες αποστασεις....

οι επιλογες του καθενως για το που θελει να παει και για τους λογους που θελει να παει τις ξερει ο καθενας ξεχωριστα! με το ζορι κανενας δεν παει πουθενα....

πολυ σωστα αυτα που αναφερει ο χρηστος για τα οικονομικα, δυστυχως ειναι η πικρη αληθεια σημερα.... μακαρι να αλλαξουν ολα και να ειμαστε ολοι οπως παλια....



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #243 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 09:10:50 πμ

Χρηστο συγνωμη αλλα στα γραφομενα σου υπαρχουν καποιες ανακριβειες.

1. Η Πανελληνια ΔΕΝ ειχε μικρη συμμετοχη
2. Οσοι εχουν δηλωσει συμμετοχη στην καστανογιορτη ΔΕΝ ερχονται για ημερησια και θα κανουν (οπως λεει και ο Σακης) 200χλμ για να πανε και να επιστρεψουν στο ξενοδοχειο
3. Δε γνωριζω ποσοι πηγατε στο Ελατοχωρι αλλα περισσοτεροι απο την Πανελληνια; ; ; ;

Και αν θες να τα πουμε ανοιχτα, γιατι να οργανωθει μια τετοια εκδρομη λιγο πριν το ΦΡ; ΕΤσι σκασμενοι για βολτα που ηταν ολοι, ηρθαν εκει οποτε πως να ερθουν στο ΦΡ;

Μηπως θελετε ολες τις εκδρομες να γινονται απο Λαρισα και πανω; ;D ;D
 :-* :-*


Παύλος Καρούμπης


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #244 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 09:47:04 πμ
Νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα να ψάχνουμε να βρούμε πιθανες αιτίες. Η συνάντηση στο Ελατοχώρι δεν ήταν κάτι που δούλεψε ώς ανασταλτικός παράγοντας για περισσότερες συμμετοχές στο ΦΡ ή στην παράληλη εκδρομή. Οι περισσότεροι απο τους συμμετέχοντες στην εκδρομή στο Ελατοχώρι ούτε καν το συζητούσαν για συμμετοχή στο ΦΡ. Πιστεύω ότι η μεγάλη συμμετοχή προέκυψε απο την επιλογή του μέρους συνάντησης (ήταν κοντινό για όλους μας) και όπως έγραψα και στο νήμα της συνάντησης το κόστος δεν ξεπερνούσε τα 25€ ανα άτομο (βενζίνες και φαγητό). Το περσινό ΦΡ ήταν ήδη ένας προάγγελος της τύχης του φετινού ΦΡ (όχι λόγω οργάνωσης). Προσωπικά δεν κατεβαίνω στο ΦΡ γιατί η ομάδα μου φέτος έχει βροντερές απουσίες (Azwros, Billar, Vasko) και φυσικά χωρίς αυτούς εγω ΦΡ δεν κάνω!



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #245 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 09:50:00 πμ
Προσωπικά δεν κατεβαίνω στο ΦΡ γιατί η ομάδα μου φέτος έχει βροντερές απουσίες (Azwros, Billar, Vasko) και φυσικά χωρίς αυτούς εγω ΦΡ δεν κάνω!


να τι συμβαινει αν εισαι καλομαθημενος στα τσιγκακια!  :P
ελα βρε θαναση και θα σου παρουμε απο το τζαμπο.  :P :P :P




Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #246 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 12:03:57 μμ
Στους Deep για Deep υπάρχουν ισχυροί δεσμοί και κανόνες που απαγορέυουν αλαξοπιστίες! ;)
Πάνο φέτος σου δίνεται μια μοναδική ευκαιρία για περιπέτεια ;D  Μην τη χάσεις ;)



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #247 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 12:10:26 μμ
μα αυτος ηταν και ο λογος που τελικα θα κανω το ΦΡ.


καλου κακου βεβαια θα εχω και το δικο μου gps μαζι.  :2hysterical:





Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
Reply #248 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 14:31:19 μμ
Χρηστο συγνωμη αλλα στα γραφομενα σου υπαρχουν καποιες ανακριβειες.

1. Η Πανελληνια ΔΕΝ ειχε μικρη συμμετοχη
Quote

Παύλε μου δεν ξέρω αν είχε μικρή ή μεγάλη συμμετοχή, γιατί δεν ήμουν, αν και υποστήριξα θερμά την απόφαση του Δσ να γίνει στην Κρήτη και αν και προσπάθησα πολύ να συμμετέχω (μέχρι και αεροπορικά εισιτήρια βρήκα), αλλά δεν υπήρξε ανταπόκριση.
Συνάγω ότι δεν είχε τη συμμετοχή που έπρεπε, από τις συζητήσεις που έγιναν εδώ στο νήμα :
"Συζήτηση των μελών σχετικά με την 13η Πανελλήνια του HTC στη Κρήτη"

2. Οσοι εχουν δηλωσει συμμετοχη στην καστανογιορτη ΔΕΝ ερχονται για ημερησια και θα κανουν (οπως λεει και ο Σακης) 200χλμ για να πανε και να επιστρεψουν στο ξενοδοχειο
Quote

Εγώ έμεινα με την εντύπωση ότι θα κάνουν ημερήσια. Δεν ξέρω βέβαια πόσοι από αυτούς κλείσανε ξενοδοχείο και για πόσες βραδιές, αλλά αν ήτανε να μείνουν 2 βράδυα στο ξενοδοχείο, γιατί δεν σχημάτισαν 2 ή και 3 ομάδες να συμμετέχουν στον ΦΡ; Άντε ο aerios είναι deep για deep κολημμένος. Οι άλλοι;

3. Δε γνωριζω ποσοι πηγατε στο Ελατοχωρι αλλα περισσοτεροι απο την Πανελληνια; ; ; ;
Quote

Σε καμία περίπτωση δεν πάω να εξισώσω την Πανελλήνια με το Ελατοχώρι, αλλά κάποιος το είχε γράψει στο νήμα, αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρω. Για την ιστορία ήμασταν 26 μηχανές, 40 άτομα.

Και αν θες να τα πουμε ανοιχτα, γιατι να οργανωθει μια τετοια εκδρομη λιγο πριν το ΦΡ; ΕΤσι σκασμενοι για βολτα που ηταν ολοι, ηρθαν εκει οποτε πως να ερθουν στο ΦΡ;
Quote

Καλύπτομαι από την απάντηση του Θανάση - Αέριου

Μηπως θελετε ολες τις εκδρομες να γινονται απο Λαρισα και πανω; ;D ;D
 :-* :-*
Quote

Δεν απαντώ :P



Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #249 on: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 15:29:36 μμ
Σε καμία περίπτωση δεν πάω να εξισώσω την Πανελλήνια με το Ελατοχώρι, αλλά κάποιος το είχε γράψει στο νήμα, αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρω. Για την ιστορία ήμασταν 26 μηχανές, 40 άτομα.

Εγώ το είχα αναφέρει αυτό, όχι ακριβολογώντας, αλλά θέλοντας χαριτολογόντας, να δείξω ότι υπήρχε μεγάλη συμμετοχή στο Ελατοχώρι. Δεν περίμενα να το παρεξηγήσει κανείς...  ;)
« Last Edit: Κυριακή 29 Σεπτέμβριος 2013, 15:31:38 μμ by Yianni »