Hellas Transalp Forum

Καψίτσα 1-2.5.10… Η εκδρομή του Μάνου, στη μνήμη του Μάνου.

memos · 58637

Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #125 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 13:08:14 μμ
nik name  -  άτομα  -   Σπιτάκι   -   Παρασκευή   -   Σάββατο   -   Μετφ. Μέσο

memos       2   1           NAI                 ?                   ?                ΤΑ
ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.       1         ΝΑΙ                                    ΝΑΙ              VARADERO
Chris              1           ΝΑΙ                 -                  ΝΑΙ            Θα δούμε!! Μηχανη σίγουρα.
mveliss           1           ΝΑΙ                ?                   NAI               TA
Ευτύχης          2           ΝΑΙ                                    ΝΑΙ             Tiger
Παύλος           2           ΝΑΙ                                    ΝΑΙ              ΚΤΜ
Nikos238         2           NAI                                    NAI               TA
Tasos             2           NAI                                    NAI               TA
trelonis           2           ΝΑΙ             ΟΧΙ                 NAI               VARA
(στη θέση του Jsiout)
manolo           1           ΟΧΙ                                    ΝΑΙ               ΤΑ
georgakis         2          ναι                   ?                 ναι                ΤΑ   
thleon             1          ΝΑΙ                                    ΝΑΙ              BMW             
kostasC           2         OXI                  -                NAI                Moto       
airhead            1          NAI                                   NAI               BMW
Dimitris            4          NAI                                   NAI               Auto
Dimitris(honda)  2          NAI                                   NAI               TA
Yianni              2+1      ΝΑΙ                                   ΝΑΙ                Auto
JA1978            1          NAI                                    NAI               TA
---------------------------------------------------------------------------27 Ατομα σε σπιτάκια
CheGuevara      1         ΟΧΙ                                    ΝΑΙ               ΤΑ
ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ 2         ΝΑΙ                                     ΝΑΙ              ΒΜW
tolis147            2         NAI                                    NAI               DL650
Surfer600         1         ΟΧΙ                                    ΝΑΙ                ΤΑ
Διαμαντής         1         ΟΧΙ              μπορεί              ΝΑΙ               ΤΑ
Martini             1           ?                                      NAI                ?
Leon              1           ΟΧΙ                 -                  ΝΑΙ            Varadero
Dipa               1+1          OXI                                    NAI               Auto

ΣΥΝΟΛΑ         40 +1



Παρασκευή σε σπιτάκι            Παρασκευή σε σκηνή       Φαγητό Σάββατο (Να συμπληρωθεί μόνο από αυτούς που δε θα μείνουν σε σπιτάκι)

          -                                            -                       KostasC  (δηλαδή διαμονή σε σκηνή και φαγητό απο εκεί)  (2 άτομα)
                                                                                Tzeronymo (1 άτομο)
          -                                           -                        Surfer 600 ( 1 άτομο)
          -                                           -                        CheGuevara (1 άτομο)
                                                                                Διαμαντής (1 άτομο)
          -                                           -                         Manolo (1 άτομο)
          -                                           -                        KRASOPATERAS (2ατομα)
          -                                           -                         Tolis147          (2ατομα)
          -                                           -                         Dipa  (1 άτομο + 1 παιδί )


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #126 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 13:31:00 μμ
Dipa  (1 άτομο + 1 παιδί )

Τι είπες τώρα; Αυτό κι αν είναι έκπληξη :eusa_clap:


Παύλος Καρούμπης


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #127 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 14:42:22 μμ
Τι είπες τώρα; Αυτό κι αν είναι έκπληξη :eusa_clap:

Η επιστροφή του ασώτου!!

Πράγματι ευχάριστη έκπληξη!  :eusa_clap: :eusa_clap: 
 
 



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #128 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 16:14:48 μμ
Χωρίς στροφιλίκι δε θα παίρναμε μηχανή ! η στροφή είναι όλα τα λεφτά (ειδικά του Μπράλου που είναι και κορυφαίες)
Στις ευθείες πας και με το τρένο .

Αυτό είναι απόφαση του υπεύθυνου αναχώρησης. Ας μας πει την πρόταση του και ας αξιολογηθεί ανάλογα.
Άλλωστε επειδή θέλω να είμαι νωρίς για την ορειβασία, αν καθίσουμε για καφέ της ρέκλας (βλ. ηλιοσυλλογή)
θα συνεχίσω για Καψίτσα για να μην αργήσω.



Λογω αδυναμιας να μπει o YπΕκ στο Ιντερνετ , μου υπαγορευσε την διαδρομη και σας την μεταφερω:
Θα πατε απο Καστρο Αμφικλεια Επταλοφο Αραχωβα και μετα Καψιτσα.
Πιθανη σταση θα αποφασιστεί από το γκρουπ real-time.

Αν προλαβει, θα μας γραψει λεπτομερειες σημερα το βραδυ. Αλλιως αυριο το πρωι στο σημειο συναντησης.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #129 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 17:09:14 μμ
Λογω αδυναμιας να μπει o YπΕκ στο Ιντερνετ , μου υπαγορευσε την διαδρομη και σας την μεταφερω:
Θα πατε απο Καστρο Αμφικλεια Επταλοφο Αραχωβα και μετα Καψιτσα.
Πιθανη σταση θα αποφασιστεί από το γκρουπ real-time.

Αν προλαβει, θα μας γραψει λεπτομερειες σημερα το βραδυ. Αλλιως αυριο το πρωι στο σημειο συναντησης.

είτε έχει σκοπό να μας πάει σωνει και καλά απο Αράχωβα για καφέ ή κάτι δε μετέφερες σωστά.
Αμφίκλεια και μετά Επάτολοφο για να πάμε υποχρεωτικά Αράχωβα...? .
Μήπως εννοεί Αμφίκλεια - Μπράλο -Γραβιά κλπ... Καψίτσα.
Εκτός και αν έχει τέτοιο μέσο ο κρασοπατέρας με τον Παύλο για να ποιούν καφέ στην Αράχωβα.

Αν θέλει σώνει και καλά  Αράχωβα, πιο λογικό φαίνεται το Αράχωβα-Επτάλοφο-Καψίτσα (βόρεια κατεύθυνση)
γιατί όπως περιγράφηκε κάνει πάνω κάτω.


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #130 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 17:43:36 μμ
Άμα είναι από Γραβιά, ενδιαφέρει και μας να σας περιμένουμε, γιατί ερχόμαστε σόλο καριέρα.


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #131 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 17:49:47 μμ
είτε έχει σκοπό να μας πάει σωνει και καλά απο Αράχωβα για καφέ ή κάτι δε μετέφερες σωστά.
Αμφίκλεια και μετά Επάτολοφο για να πάμε υποχρεωτικά Αράχωβα...? .
Μήπως εννοεί Αμφίκλεια - Μπράλο -Γραβιά κλπ... Καψίτσα.
Εκτός και αν έχει τέτοιο μέσο ο κρασοπατέρας με τον Παύλο για να ποιούν καφέ στην Αράχωβα.

Αν θέλει σώνει και καλά  Αράχωβα, πιο λογικό φαίνεται το Αράχωβα-Επτάλοφο-Καψίτσα (βόρεια κατεύθυνση)
γιατί όπως περιγράφηκε κάνει πάνω κάτω.

Κωστα, αυτα μου είπε.
για περεταιρω παρτον ενα ΤΦ ή τα λετε αυριο πρωι.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #132 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 17:58:49 μμ
Λόγο υποχρεώσεων και όχι μόνο, η δικιά μας παρέα από Λάρισα, Τρίκαλα θα κατέβουμε την Κυριακή το πρωί στην Καψίτσα για να σας δουμε έστω για λίγες ώρες από κοντα και να τα πούμε!!!!
Τι ΄΄ωρα είναι καλά να έρθουμε;; για να μην σας ξυπνήσουμε κιόλας!!! :2hysterical:


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #133 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 18:43:05 μμ
Είσαι σίγουρος ότι θα μας ξυπνήσετε ή θα έχουμε πιεί ήδη τον 1ο καφέ?  ;)
Μπράβο που το αποφασίσατε γιατί είναι και μεγάλη η διαδρομή για μια μέρα.
Μετα χαράς θα κάνουμε τις καταχρήσεις  ;D όλοι μαζί παρεούλα.
« Last Edit: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 18:45:36 μμ by Διαμαντης »



Offline dionysus

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 246
  • SAHARA DESERT ADVENTURER
Reply #134 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 19:04:28 μμ
Το πρωι απο που ξεκινατε και ποια ωρα??


Member of  www.transalp.de
Transalp-Freunde Deutschland  E.V


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #135 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 21:13:29 μμ
Το πρωι απο που ξεκινατε και ποια ωρα??

Συνάντηση 8.45 Mc Donalds μετά τα πρώτα διόδια προς Λαμία.Αναχώρηση 9.00.



Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Reply #136 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 21:19:19 μμ
είτε έχει σκοπό να μας πάει σωνει και καλά απο Αράχωβα για καφέ ή κάτι δε μετέφερες σωστά.
Αμφίκλεια και μετά Επάτολοφο για να πάμε υποχρεωτικά Αράχωβα...? .
Μήπως εννοεί Αμφίκλεια - Μπράλο -Γραβιά κλπ... Καψίτσα.
Εκτός και αν έχει τέτοιο μέσο ο κρασοπατέρας με τον Παύλο για να ποιούν καφέ στην Αράχωβα.
Αν θέλει σώνει και καλά  Αράχωβα, πιο λογικό φαίνεται το Αράχωβα-Επτάλοφο-Καψίτσα (βόρεια κατεύθυνση)
γιατί όπως περιγράφηκε κάνει πάνω κάτω.

Φίλε Κώστα δεν ξέρω αν κάνεις χιούμορ (γιατί δεν είδα πουθενά smile) αλλά ούτε εγώ ούτε ο Παύλος δεν πιάσαμε κανένα από τον λαιμό για να ποιούμε καφέ Αράχοβα. Είπαμε απλά μια γνώμη.
 Και ούτε είναι υποχρεωμένος κανένας να καθίσει μαζί με εμένα κάπου που επέλεξα εγώ για καφέ.
Αν διάβασες και καλά η πρόταση μου ήταν για το ποιο είναι το ποιο ασφαλές δρομολόγιο μιας και τα μέρη από εκεί τα περνάω πάνω από μία αλλά και δύο φορές την εβδομάδα και ξέρω τι γίνετε.


Τώρα για να πω και την αλήθεια δεν περίμενα και με δύο μπουκάλι κρασί να περάσει και το δικό μου!!!  :haha:


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #137 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 22:05:29 μμ
Καλο δρομο παιδακια και καλα να περασετε!!!

Και... φρονημα!




Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #138 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 22:05:47 μμ
Φίλε Κώστα δεν ξέρω αν κάνεις χιούμορ (γιατί δεν είδα πουθενά smile) αλλά ούτε εγώ ούτε ο Παύλος δεν πιάσαμε κανένα από τον λαιμό για να ποιούμε καφέ Αράχοβα. Είπαμε απλά μια γνώμη.
 Και ούτε είναι υποχρεωμένος κανένας να καθίσει μαζί με εμένα κάπου που επέλεξα εγώ για καφέ.
Αν διάβασες και καλά η πρόταση μου ήταν για το ποιο είναι το ποιο ασφαλές δρομολόγιο μιας και τα μέρη από εκεί τα περνάω πάνω από μία αλλά και δύο φορές την εβδομάδα και ξέρω τι γίνετε.


Τώρα για να πω και την αλήθεια δεν περίμενα και με δύο μπουκάλι κρασί να περάσει και το δικό μου!!!  :haha:


Να δω αμα ξηλώσω τα smiles πως θα γίνεται χιούμορ !!! θα σφαχτούμε σε δύο ώρες.
Αλίμονο αν πρέπει να βάλω φατσούλες για να δείξουμε το αυτονόητο !


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #139 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 22:09:53 μμ
Quote
Και... φρονημα!

Υψηλό και ακμαίο. ;)



Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #140 on: Παρασκευή 30 Απρίλιος 2010, 22:23:07 μμ
Πως με πιανεις..... !!!

Μεγαλη και σιγουρη....




Offline mariost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 674
Kαλα να περασετε όλοι σας και να έχετε καλο και ήρεμο ταξιδι. :) :)


"Βάλαμε φωτιά στα φρένα
Και μας έμεινε το γκάζι...."