Hellas Transalp Forum

βελτίωση αισθητικής ψαλιδιού. Προστασία πισω ανάρτησης?

Rontis · 19605

Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #25 on: Τετάρτη 02 Φεβρουάριος 2011, 17:11:26 μμ
Ισως και την αφήσω ετσι ,εύχομαι να μην ασχοληθώ σύντομα μαζι της !!!

Χμ! Κατι μου λεει οτι σε λιγο καιρο θα ασχοληθεις με κατι μικροσκουριες που θα εμφανιστουν στα μη τροχισμενα σημεια



Offline Rontis

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 72
Reply #26 on: Πέμπτη 03 Φεβρουάριος 2011, 18:10:31 μμ
Χμ! Κατι μου λεει οτι σε λιγο καιρο θα ασχοληθεις με κατι μικροσκουριες που θα εμφανιστουν στα μη τροχισμενα σημεια
Με το καλό λόγο στο στόμα εισαι :) :) :) τι να κάνουμε κι αυτά μες τη ζωή είναι...θα τις καλοδεχτώ και αυτές!!!



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #27 on: Πέμπτη 03 Φεβρουάριος 2011, 18:30:03 μμ
Με το καλό λόγο στο στόμα εισαι :) :) :) τι να κάνουμε κι αυτά μες τη ζωή είναι...θα τις καλοδεχτώ και αυτές!!!
Μαλλον στραβα το πηρες! Και σιγουρα δεν με λενε Μητσοτακη!
Απλα  στους "πορους" των "γαζιων" θα συγκρατειται  υγρασια γι αυτο και εικαζω οτι θα εμφανιστουν μικρης εκτασης  επιφανειακες σκουριες



Offline Rontis

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 72
Reply #28 on: Τετάρτη 09 Φεβρουάριος 2011, 15:37:39 μμ
Μαλλον στραβα το πηρες! Και σιγουρα δεν με λενε Μητσοτακη!
Απλα  στους "πορους" των "γαζιων" θα συγκρατειται  υγρασια γι αυτο και εικαζω οτι θα εμφανιστουν μικρης εκτασης  επιφανειακες σκουριες
[/quote
Στραβά γιατί να το πήρα? Ίσως να εμφανιστούν σκουριές και χρειαστεί να γίνει βάψιμο με προεργασία αυτην την φορά...μεχρι τωρα ολα καλά απο οξειδωσεις. ;)
Αν σε λεγαν Μητσοτακη θα ειχε κλεισει το φορουμ την ημερα που γραφτηκες 8)



Offline ΤΑΚΗΣ81

  • Κάτσε καλά λέμε...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 728
  • SUZUKI - JAPANESE POWER
Reply #29 on: Σάββατο 12 Φεβρουάριος 2011, 14:17:12 μμ
Θελω κι εγω πισω φτερο γιατ την ροδα οπως στις παραπανω φωτογραφιες για XL600V και ψηνομαι πολυ αγρια να το φτιαξω μονος μου απο πολυεστερα αλλα το προβλημα ειναι το καλουπι και η διαμορφωση του πολυεστερα... Εχετε καμια ιδεα;;; Προς το παρον εχω τοποθετησει κομματι απο γλαστρα κι εγω...


Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...


Offline stevenlord

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 23
πολη καλο φυλε ....θα μου κλησεις το μαγαζι εσει χαχα πλακα κανο  1000 μπραβο και εξυπνο και πολυ καλο νασε καλα.


ΒΑΦΕΣ ΜΟΤΟ ΑΕΡΟΓΡΑΦΙΕΣ
http://kolokynthou.olx.gr/paint-killer-iid-144603470


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9816
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Μια πληροφορία για όσους ψάχχνουν ιδέες η έτοιμο πίσω φτερό η σωστή ορολογία για το ''ψάξιμο'' είναι   Motorcycle Hugger Rear.  πχ:   http://www.whaccessories.com/Rear%20Hugger.htm       Εγω το έψαχνα σαν Motorcycle Rear Fender και δεν έβγαζα άκρη.