Hellas Transalp Forum

Ανεβάστε μία φωτό

Ταξιδευτής · 1150660

Offline Γιάννης Σταυρουλάκης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4154
  • by Jstavrou
Reply #1500 on: Παρασκευή 15 Μάιος 2009, 11:22:26 πμ
Χωρίς λόγια


There are 3 kinds of people.
Those who MAKE things happen.
Those who WATCH what happens.
Those who WONDER what happened.
Μέλος Κ.Τ. XL650V


Offline olmega

  • νομίζει ότι είναι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2559
Reply #1501 on: Παρασκευή 15 Μάιος 2009, 11:23:14 πμ
Απλά κορυφαίο.....  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας \"...Είμαστε πίθηκοι με λεφτά και όπλα\" Tom Waits



costas

  • Guest
Reply #1502 on: Δευτέρα 18 Μάιος 2009, 21:48:58 μμ
Kυριακή 17-5-2009!!!! Μπουνάτσα!!! Ταξίδι από Κaρλόβασι, Αρκιούς, Λειψούς, Πάτμο, Φούρνοι !!



costas

  • Guest
Reply #1503 on: Δευτέρα 18 Μάιος 2009, 21:50:12 μμ
Απλά Τέλεια!!!



costas

  • Guest
Reply #1504 on: Δευτέρα 18 Μάιος 2009, 21:51:47 μμ
Τόσα νησιά.... τόσο ούζο ..... με το σκαφάκι μας......

και πάτμο!!!!



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #1505 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 10:44:04 πμ
Kυριακή 17-5-2009!!!! Μπουνάτσα!!! Ταξίδι από Κaρλόβασι, Αρκιούς, Λειψούς, Πάτμο, Φούρνοι !!

Ο αστακός ψαρεμένος ή απο ταβέρνα Κωστή ?


Offline Bluepetros

  • Θα ήθελα να ήμουν
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1186
  • Free your mind and Dive
Reply #1506 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 15:38:45 μμ
Ο αστακός ψαρεμένος ή απο ταβέρνα Κωστή ?
Βρέ λες να είναι της ταβέρνας μπά δε νομίζω ; Και τι μας τον έβγαλε φώτο ; Εκτος και αν έγραφε υπο την επήρεια  του ούζου! :goofy:


Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.


costas

  • Guest
Reply #1507 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 16:39:43 μμ
Ο αστακός ψαρεμένος ή απο ταβέρνα Κωστή ?

Ασε καλύτερα... διότι λόγω επαγγέλματος όταν κρατάω θαλασσινά αλιεύμματα , πολύ το λένε... σκάνδαλο!!!!!



Offline cbfaras

  • μην πας πισω μου σταματαω αποτομα!!!!!!!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 765
    • FUN
Reply #1508 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 19:20:51 μμ
δυο απο την βολτα στη κεφαλο! 



Μην Πλησιαζεις Ταυρο Απο Εμπρος Γαιδουρι Απο Πισω Και Βλακα Απο Πουθενα           
CBF1000 06' CB900fz 79' RMZ450 K5 Και Παλιος XLV 650


Offline mist

  • aka Nrgman
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 479
Reply #1509 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 19:31:57 μμ
δυο απο την βολτα στη κεφαλο! 



Πολύ ωραία .   8)
5 μήνες ήμουν Κω μια βόλτα στην κέφαλο δεν αξιώθηκα να πάω.  :(


Δεν παίρνεις λογαριασμό ... δεν δίνεις λογαριασμό.


Offline cbfaras

  • μην πας πισω μου σταματαω αποτομα!!!!!!!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 765
    • FUN
Reply #1510 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 19:45:50 μμ
τωρα ειναι πολυ ομορφα εχει και κοσμο οτι πρεπει για βολτα και καφε :)


Μην Πλησιαζεις Ταυρο Απο Εμπρος Γαιδουρι Απο Πισω Και Βλακα Απο Πουθενα           
CBF1000 06' CB900fz 79' RMZ450 K5 Και Παλιος XLV 650


Offline Bluepetros

  • Θα ήθελα να ήμουν
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1186
  • Free your mind and Dive
Reply #1511 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 20:43:46 μμ
Πολύ ωραία .   8)
5 μήνες ήμουν Κω μια βόλτα στην κέφαλο δεν αξιώθηκα να πάω.  :(
Συγνώμη εγω όταν είχα παει στη κέφαλο μονο μια παραλία ηταν και τιποτε αλλο, όλα αυτα τα φώτα τι είναι :o , τοσο πολύ ανοικοδομηση!


Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.


costas

  • Guest
Reply #1512 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 21:09:29 μμ
Συγνώμη εγω όταν είχα παει στη κέφαλο μονο μια παραλία ηταν και τιποτε αλλο, όλα αυτα τα φώτα τι είναι :o , τοσο πολύ ανοικοδομηση!

Γέρασες.....  τότε δε την έλεγαν καν κέφαλο....... :2hysterical: :2hysterical:



Offline Bluepetros

  • Θα ήθελα να ήμουν
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1186
  • Free your mind and Dive
Reply #1513 on: Τρίτη 19 Μάιος 2009, 21:24:07 μμ
Γέρασες.....  τότε δε την έλεγαν καν κέφαλο....... :2hysterical: :2hysterical:
Η αλήθεια είναι ότι ήταν το 1992 καλοκαίρι και '94, Ε δε περασε και τοοοοοσο πολύ. :2hysterical:


Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #1514 on: Τετάρτη 20 Μάιος 2009, 10:39:20 πμ
Ασε καλύτερα... διότι λόγω επαγγέλματος όταν κρατάω θαλασσινά αλιεύμματα , πολύ το λένε... σκάνδαλο!!!!!

πες ρε φίλε... αν είναι ταβερνιάρης, δεν είναι ντροπή.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ... ντροπή σου, Μάιο μήνα στα μισά της απαγόρευσης ερασιτεχνικής αλιείας να μας τον μοστράρεις κατάμουτρα.


costas

  • Guest
Reply #1515 on: Τετάρτη 20 Μάιος 2009, 16:12:28 μμ
Μάιο μήνα στα μισά της απαγόρευσης ερασιτεχνικής αλιείας

Εχω βγάλει το ΠΔ 373/85 (περί ερασιτεχνικής αλιείας) ίσα με 40 φωτοτυπίες και τον μοιράζω!!!!!! 8)
Τον μήνα Μάιο απαγορεύεται το ψαροντούφεκο και τα παραγάδια αλλά όχι η καθετή, συρτή, τσαπαρί κ.λ.π.
Επίσης επειδή είσαι και υποβρύχιος αλιέας θα ξέρεις ότι αστακουδάκια μπορείς να βγάλεις και με τα χέρια!!!! :-*



Offline Ταξιδευτής

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2067
  • Κυνηγός ηλιοφάνειας.
Reply #1516 on: Τετάρτη 20 Μάιος 2009, 16:34:14 μμ

Επίσης επειδή είσαι και υποβρύχιος αλιέας θα ξέρεις ότι αστακουδάκια μπορείς να βγάλεις και με τα χέρια!!!! :-*





 . . . . . . . . .καί μέ τά πόδια , βεβαίως - βεβαίως.







Όλοι θά πεθάνουμε , λίγοι όμως θά ... ζήσουμε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΕΛΑΓΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ......

Κυνηγός ηλιοφάνειας.

Η καλύτερη δουλειά.
Ούτε όπλα χρειάζεσαι, ούτε άδειες και έχεις και το θήραμα χωρίς να το σκοτώσεις.


Offline Bluepetros

  • Θα ήθελα να ήμουν
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1186
  • Free your mind and Dive
Reply #1517 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 00:01:46 πμ
Εχω βγάλει το ΠΔ 373/85 (περί ερασιτεχνικής αλιείας) ίσα με 40 φωτοτυπίες και τον μοιράζω!!!!!! 8)
Τον μήνα Μάιο απαγορεύεται το ψαροντούφεκο και τα παραγάδια αλλά όχι η καθετή, συρτή, τσαπαρί κ.λ.π.
Επίσης επειδή είσαι και υποβρύχιος αλιέας θα ξέρεις ότι αστακουδάκια μπορείς να βγάλεις και με τα χέρια!!!! :-*

Πλάκα κάνεις?  ή μας κοροιδεύεις ? (συγχώρα με για το υφος) Καλά και που θα είναι στην ακρογιαλια κατω απο τις πετρούλες? ή θα βουτήξεις με μασκα,πεδιλα στολές, κλπ ή με δίχτυα που επισης απαγορευονται?
Ακόμα και έτσι να είναι δηλαδη να το έβγαλες με βουτιά δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑ που να λέει σημερα πάμε για αστακούς, αντίθετα όλοι λεμε παμε για ασπρα (σαργους, μελανουρια, τσιπουρες) ,μαυρα (ροφους,στηρες,σφυριδες,πιγγες) κλπ. Αρα υποθέτω ,μηπως εκανες ψαροτουφεκο (που απαγορευεται) και τον βρήκες στο διάβα σου?
Αλήθεια βγάζεις αστακό με καθετή,συρτή,τσαπαρί, κλπ θα ήθελα να μου δείξεις τον τρόπο.!!
Παντως εγω για το συναγριδι σου έδωσα συγχαρητηρια και πολλα μπράβο,τώρα ?

ΥΓ Δεν εχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με αυτους που ψαρεύουν κατα την απαγορευση του Μαιου και γνωρίζω πολλούς που το κάνουν (και μπορεί να έχουν και δικιο που έχουν, στο οτι η απαγορευση είναι μια μ@λ@κι@ ένος τσόπανη υπούργου που θάλασσα δεν είδε ποτε στη ζωή του)
αλλά μην κοροιδευόμαστε και ας είμαστε ειλικρινείς.


Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.


costas

  • Guest
Reply #1518 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 13:35:46 μμ
Φίλοι μου ευτυχώς που δεν είστε Δικαστές ή Αστυνομικοί , είστε πολύ σκληροί και καταδικάζεται μόνο και μόνο με αμυδρές αποχρώσες ενδείξεις!!!
Δείτε ολόκληρη την φωτό, κρατούσε τον αστακό ο κάτοικος και ιδιοκτήτης της ταβέρνας του νησιού (Μαράθι-  Αρκιών) και τον έβγαλα μια φωτό!!!!!
Είμαι καθαρός σαν τον ξάστερο ουρανό!!!!!! :-*
Ποτέ δεν είπα ότι τον έπιασα εγώ!!!

Υ.Γ Εχω δει φίλο να βγάζει αστακό με τα χέρια!!! Ο φίλος φόραγε μόνο μάσκα , μαγιό και βατραχοπέδιλα και ήξερε ότι εκεί υπήρχε αστακός , πήγαμε με την βάρκα και με τα παιδιά , έβγαλε ο φίλος τον αστακό (ο οποίος ήταν και μικρός) τον είδαν τα παιδιά και μετά τον ξαναρίξαμε στην θάλασσα!!!! Εγινε πριν 3-4 χρόνια!!! Οποιος θέλει το πιστεύει , είναι ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!
« Last Edit: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 13:38:43 μμ by Kώστας »



costas

  • Guest
Reply #1519 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 13:40:42 μμ
Τώρα γιατί δε θέλει να ανέβει...... η φωτό!!!!!

Γιατί;;;
Είναι διαστάσεις : 352χ247
μέγεθος 49,8  κβ
JPEG
« Last Edit: Παρασκευή 22 Μάιος 2009, 20:14:49 μμ by Kώστας »



Offline Bluepetros

  • Θα ήθελα να ήμουν
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1186
  • Free your mind and Dive
Reply #1520 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 13:55:06 μμ
Φίλοι μου ευτυχώς που δεν είστε Δικαστές ή Αστυνομικοί , είστε πολύ σκληροί και καταδικάζεται μόνο και μόνο με αμυδρές αποχρώσες ενδείξεις!!!
Δείτε ολόκληρη την φωτό, κρατούσε τον αστακό ο κάτοικος και ιδιοκτήτης της ταβέρνας του νησιού (Μαράθι-  Αρκιών) και τον έβγαλα μια φωτό!!!!!
Είμαι καθαρός σαν τον ξάστερο ουρανό!!!!!! :-*
Ποτέ δεν είπα ότι τον έπιασα εγώ!!!

Υ.Γ Εχω δει φίλο να βγάζει αστακό με τα χέρια!!! Ο φίλος φόραγε μόνο μάσκα , μαγιό και βατραχοπέδιλα και ήξερε ότι εκεί υπήρχε αστακός , πήγαμε με την βάρκα και με τα παιδιά , έβγαλε ο φίλος τον αστακό (ο οποίος ήταν και μικρός) τον είδαν τα παιδιά και μετά τον ξαναρίξαμε στην θάλασσα!!!! Εγινε πριν 3-4 χρόνια!!! Οποιος θέλει το πιστεύει , είναι ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!

Καταρχήν Χρονια Πολλα για την ονομαστικη σου εορτη.
Δεν σε καταδίκασε κανείς απλά δεν εξηγείς και σύμφωνα με τα γραφόμενα σου ,ο καθένας υποθέτει οτι είναι ψαρεμενος (μπουνατσα, ταξιδι κλπ και να το αστακουδακι).
Δευτερον και κυρίοτερο δεν αμφιβάλει κανείς οτι οι αστακοί και οι κολοχτυπες πιάνονται με τα χερια (γιατί αν τους τρυπησεις με το ψαροτουφεκο, κατα το μαγειρεμα χάνεται όλο το κρέας), αλλά όπως πολύ σωστά αναφέρεις θέλει τουλάχιστον μάσκα,αναπνευστήρα, πέδιλα αλλιως μαμ δεν έχει και φυσικά γνώση εκ των προτέρων του θαλαμιού που συχνάζουν, για να πας τοσο λιτά εξοπλισμένος.
Και ερωτώ αν σε πιάσει το λιμενικό την ώρα που έχεις τον αστακό στη βάρκα τι κάνεις; είσαι παράνομος ναι ή οχι ;
Τον μήνα Μάιο απαγορεύεται το ψαροντούφεκο και τα παραγάδια αλλά όχι η καθετή, συρτή, τσαπαρί κ.λ.π.
και ακόμα κάτι: τα περί συρτής ,καθετής, κλπ τί σχέση είχαν με την φωτογραφία; στο να μας εξηγήσεις το νόμο ή στο να μας πεις ότι μπορείς να τα πιάσεις και με τους παραπάνω τρόπους;


Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.


costas

  • Guest
Reply #1521 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 14:10:14 μμ
Tώρα όμως βγαίνουμε εκτός θέματος Αλλά.... αν στην βάρκα έχεις μόνο τον αστακό χωρίς αλιευτικά εργαλεία δεν σε γράφει κανένας!!!
Τα άλλα περί καθετής κ.λ.π. τα είπα διότι υπάρχει μια εντύπωση ότι τον Μαιο απαγορευεται γενικά το ψάρεμα : ΛΑΘΟΣ!!!!!



Offline Bluepetros

  • Θα ήθελα να ήμουν
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1186
  • Free your mind and Dive
Reply #1522 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 16:16:20 μμ
Tώρα όμως βγαίνουμε εκτός θέματος Αλλά.... αν στην βάρκα έχεις μόνο τον αστακό χωρίς αλιευτικά εργαλεία δεν σε γράφει κανένας!!!
Τα άλλα περί καθετής κ.λ.π. τα είπα διότι υπάρχει μια εντύπωση ότι τον Μαιο απαγορευεται γενικά το ψάρεμα : ΛΑΘΟΣ!!!!!
Κώστα επειδή πολύ σωστά γράφεις βγαίνουμε εκτός θέματος , να σου πω κάτι τελευταίο :
Εύχομαι ποτέ να μην σου τύχει και σε πιάσουν, έστω και χωρίς αλιευτικά όργανα (γιατί αντε να το αποδείξεις, σου λένε οτι ψάρευες και τα φούνταρες μόλις μας είδες), με ψάρια ή οτιδηποτε άλλο (αστακοειδη, χταπόδια και αυτά με τα χέρια πιάνονται) πάνω στη βάρκα Μάη μήνα, προβλέπεται μέχρι και κατάσχεση ακόμα και του αυτοκινήτου που μπορεί να σε περιμένει στη στεριά για να τραβήξεις τη βάρκα, γι΄αυτό λοιπόν προσοχή.


Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.


DRAKE RAMORE

  • Guest
Reply #1523 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 16:29:13 μμ
Δυσκολο στην περιοχή του να τον πιάσει το Λιμενικο....δια τεχνικούς λόγους! :2hysterical:



Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #1524 on: Πέμπτη 21 Μάιος 2009, 16:44:44 μμ
... να τον πιάσει το Λιμενικο....
Να το δώ αυτό και τίποτα άλλο στον κόσμο! :2hysterical:


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.