Hellas Transalp Forum

Επισκευή σέλας

petervic · 195555

Offline smarkos

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 5
Reply #50 on: Κυριακή 24 Αύγουστος 2008, 23:09:20 μμ
οταν αρχιζει η σελα να φθειρεται απο πανω τι κανουμε. η καποιος καλος που να ασχολιετε με σελες
:o



Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #51 on: Δευτέρα 08 Σεπτέμβριος 2008, 16:35:24 μμ
Κάποιο καλό ταπετσέρη να φτιαχνει σέλες δυτικά προάστεια ξέρει κανένας?

ευχαριστώ


Offline Sotiris

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 737
  • Χανια!!!!!
Reply #52 on: Παρασκευή 12 Σεπτέμβριος 2008, 08:47:55 πμ
Καλημέρα σε όλους,

χθές μίλησε με τον Μπάτζιο στην Θεσαλλονίκη και παρείγγειλα για το transalp 600 μία σέλα ανατομική. Η εξυπηρέτηση μου φάνηκε πολύ καλή, και μάλιστα όταν του ανέφερα το club, μου είπε πως θα μου κόψει και άλλα 25 ευρώ. Τελική τιμή με τα μεταφορικά 180 ευρά και η παλιά σέλα παραμένει, στην αποθήκη για το μέλλον.

Μήπως ο υπεύθυνος των εκπτώσεων να μιλήσει μαζί του να γίνει μία μόνιμη έκπτωση για τα μέλη του club?

και πάλι καλημέρα σας



Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #53 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 13:09:04 μμ
Μόλις έδωσα σε έναν ταπετσέρη την σέλα, στο Ίλιον στον Αγ. Φανούριο, αντιολισθητικό και πρόσθεση ένα πόντο αφρολέξ..30 έουρα...σε μιάμιση ωρίτσα πάω να την πάρω, για να δούμε..

Στο δεξί μέρος, παρουσιάζει κενό η σέλα με το πλαστικό σε σημείο που να φαίνονται οι πάνω βίδες του πλαστικου!!! Μου λεει, εγω δεν έκανα τπτ, και ακομα και τέντωμα που κάνω, το κάνω προς τα κάτω! Βρήκα φωτογραφίες, θα του τις δείξω να δω τι θα μου πει..έχει συμβεί ποτέ σε κανέναν άλλον? κοιτώντας την σέλα...πραγματικά δεν φαίνεται να έχει γίνει κάτι..τι μπορεί να είναι..?
« Last Edit: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 15:04:46 μμ by leroi »




Offline labrosg

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 154
    • http://users.hol.gr/~kleolab
Reply #54 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 16:26:31 μμ

Στο δεξί μέρος, παρουσιάζει κενό η σέλα με το πλαστικό σε σημείο που να φαίνονται οι πάνω βίδες του πλαστικου!!! Μου λεει, εγω δεν έκανα τπτ, και ακομα και τέντωμα που κάνω, το κάνω προς τα κάτω! Βρήκα φωτογραφίες, θα του τις δείξω να δω τι θα μου πει..έχει συμβεί ποτέ σε κανέναν άλλον? κοιτώντας την σέλα...πραγματικά δεν φαίνεται να έχει γίνει κάτι..τι μπορεί να είναι..?

Θα βγάλεις τη σέλα (αν εχεις το 650)  και θα ελέγξεις τα 2 πλαστικά άγκιστρα (αριστερα και δεξια στο κάτω μέρος της σέλας) τα οποία πιάνουν στη μηχανή. Προφανώς κάποιο απο τα 2 δεν εφάπτεται καλά πλέον, οπότε χρειάζεται λίγο περισσότερο προσοχή στο κούμπωμα της σέλας.


Λάμπρος
XLV650 - Red Transalp '00
Honda CR-V Freedom BLACK '06

"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο, έχω κάποιες αμφιβολίες." Albert Einstein


Offline transalp98

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 619
    • MyPhotos
Reply #55 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 16:30:52 μμ
Μόλις έδωσα σε έναν ταπετσέρη την σέλα, στο Ίλιον στον Αγ. Φανούριο, αντιολισθητικό και πρόσθεση ένα πόντο αφρολέξ..30 έουρα...σε μιάμιση ωρίτσα πάω να την πάρω, για να δούμε..

Στο δεξί μέρος, παρουσιάζει κενό η σέλα με το πλαστικό σε σημείο που να φαίνονται οι πάνω βίδες του πλαστικου!!! Μου λεει, εγω δεν έκανα τπτ, και ακομα και τέντωμα που κάνω, το κάνω προς τα κάτω! Βρήκα φωτογραφίες, θα του τις δείξω να δω τι θα μου πει..έχει συμβεί ποτέ σε κανέναν άλλον? κοιτώντας την σέλα...πραγματικά δεν φαίνεται να έχει γίνει κάτι..τι μπορεί να είναι..?

Για δώσε κανα τηλέφωνο


Ηλίας

-Transalp 600cc 98 (R.I.P.)
+SYM HD200i EVO
- VFR 800 V-tec
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #56 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 16:32:53 μμ
Θα βγάλεις τη σέλα (αν εχεις το 650)  και θα ελέγξεις τα 2 πλαστικά άγκιστρα (αριστερα και δεξια στο κάτω μέρος της σέλας) τα οποία πιάνουν στη μηχανή. Προφανώς κάποιο απο τα 2 δεν εφάπτεται καλά πλέον, οπότε χρειάζεται λίγο περισσότερο προσοχή στο κούμπωμα της σέλας.

τα κοίταξα να σου πω την αληθεια και δεν κατάλαβα κάτι...πάω να τα ξαναδω...!!


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #57 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 16:39:11 μμ
Για δώσε κανα τηλέφωνο

Από το κατάστημα...? Δεν πήρα κάρτα..  :-\ Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου όμως. παιζει να ξαναπαω...

Επίσης αυτό που με χάλασε, το μαυρο χρώμα του αντιολισθητικου..."ματίζει" λίγο (εκ του ματ:P ) και έχει διαφορά με το bugster tank cover :(


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #58 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 17:30:15 μμ
Λοιπόν, η σέλα κουμπώνει κανονικά και κανένα άγκιστρο δεν έχει πάθει κάτι, όμως το πρόβλημα παραμένει...θα ανεβάσω φωτογραφία για να καταλάβετε...
Ο τύπος ή μου την στράβωσε big time, ή δε ξέρω και εγω τι...την άλλαξε?  ???
« Last Edit: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 17:33:37 μμ by leroi »




Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #59 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 18:43:34 μμ
ορίστε και φωτογραφίες...ειλικρινά σας λέω..η σέλα έχει κουμπώσει κανονικά..







(Υ.Γ. πως βάζω φωτογραφία με thumbnail και να μεγαλώνει με το click?  )


Offline Thanosf

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1781
  • Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται ...
    • www.zesta.gr
Reply #60 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 19:07:21 μμ
Ωραία είναι.

Με γειά...



. . .


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #61 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 19:10:50 μμ
Ωραία είναι.

Με γειά...



Ευχαριστώ ;D

Αλλά δε με βοηθάς  :P

 :goofy:


Offline transalp98

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 619
    • MyPhotos
Reply #62 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 19:28:13 μμ
Από το κατάστημα...? Δεν πήρα κάρτα..  :-\ Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου όμως. παιζει να ξαναπαω...

Επίσης αυτό που με χάλασε, το μαυρο χρώμα του αντιολισθητικου..."ματίζει" λίγο (εκ του ματ:P ) και έχει διαφορά με το bugster tank cover :(

Μπορείς να βρείς τηλ / διεύθυνση;  Με ενδιαφέρει και εμένα άμεσα


Ηλίας

-Transalp 600cc 98 (R.I.P.)
+SYM HD200i EVO
- VFR 800 V-tec
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #63 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 19:31:38 μμ
Μπορείς να βρείς τηλ / διεύθυνση;  Με ενδιαφέρει και εμένα άμεσα

Ανεβαίνωντας από Λ. παπανδρέου την Αγ φανουρίου, λίγο πριν την εκκλησία στο αριστερό σου χέρι είναι, ακριβως πριν το DRACOIL βενζινάδικο. σου πω άμα εναι και τηλέφωνο αύριο..


Offline petervic

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 635
Reply #64 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 21:39:48 μμ
(Υ.Γ. πως βάζω φωτογραφία με thumbnail και να μεγαλώνει με το click?  )

Αν έχεις λογαριασμό στο photobucket ( http://www.photobucket.com ) τις ανεβάζεις εκεί και μετά στη σελίδα που έχεις τις φωτό τικάρεις αυτές που θες να ανεβάσεις στο φορουμ, κάτω κάτω δεξιά έχει ένα "κουμπί" που γράφει "Generate HTML and img code", πατάς εκεί και θα ανοίξει μια άλλη σελίδα με τους κώδικες εισαγωγής εικόνων, βρίσκεις το πλαίσιο που γράφει "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended" και κάνεις copy-paste τον κώδικα στο ποστ σου. Κάτι παρόμοιο είναι και το imageshack αλλά το συγκεκριμένο δεν στο προτείνω γιατί είναι αργό και πετάει pop-ups, για άλλα sites που κάνουν αυτή τη δουλειά δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι σε κάλυψα με αυτά τα δύο...
Συγγνώμη για το  :offtopic: από τους υπόλοιπους...



Η ασημουλα μου, το 4ο παιδι μου...

Πέτρος
XL650V


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #65 on: Τρίτη 16 Σεπτέμβριος 2008, 21:54:51 μμ
Αν έχεις λογαριασμό στο photobucket ( http://www.photobucket.com ) τις ανεβάζεις εκεί και μετά στη σελίδα που έχεις τις φωτό τικάρεις αυτές που θες να ανεβάσεις στο φορουμ, κάτω κάτω δεξιά έχει ένα "κουμπί" που γράφει "Generate HTML and img code", πατάς εκεί και θα ανοίξει μια άλλη σελίδα με τους κώδικες εισαγωγής εικόνων, βρίσκεις το πλαίσιο που γράφει "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended" και κάνεις copy-paste τον κώδικα στο ποστ σου. Κάτι παρόμοιο είναι και το imageshack αλλά το συγκεκριμένο δεν στο προτείνω γιατί είναι αργό και πετάει pop-ups, για άλλα sites που κάνουν αυτή τη δουλειά δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι σε κάλυψα με αυτά τα δύο...
Συγγνώμη για το  :offtopic: από τους υπόλοιπους...

photobucket χρησιμοποιω!  :) thnx


Offline leroi

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 404
  • Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι, αλλιώς...
    • www.pandorasbox.gr
Reply #66 on: Κυριακή 28 Σεπτέμβριος 2008, 14:34:36 μμ
Πήγα στο τεπετσέρημαν, του έδειξα τις παλιές τις φώτο, που με ουδέτερο ύφος μου λεω οτι έχει κενό και στις φώτο. του λεει οχι το ίδιο, πλέον φαίνεται ολόκληρη η πίσω βίδα του πλκαστικου. Anyway, χωρίς να του το πω εγω, την ξεκάρφωσε και την ξανακάρφωσε. Προφανως ίσως να την κάρφωσε σε άλλα σημεία, γιατί πλέον κάθετε λίγο πιο καλά από πρίν. Πιστεύω οτι η δερματίνη, προσπαθώντας να απλελευθερωθεί απο τα καρφωτικά, πιέζει της άκρες τις σέλας προς τα έξω με το παραπάνω αποτέλεσμα. Την άφησα ως έχει, θα την πιέσω και λίγο εκει που στραβώνει και όταν θα κάθομαι κ πάνω θα είναι οκ. Πάντως παρόλο που δεν το έβλεπε οτι έχει μεγάλο κενό, και δεν το έβλεπε και στις φώτο που ηταν ξεκάθαρο(όντως δεν το έβλεπε ή με τρόπο το αρνιόταν δεν έχει σημασία) ήταν συνεχώς συνεργάσιμος και ευγενικός.  :eusa_clap: και μου είπε και να ξαναπεράσω να την ξαναδεί. Θα την ξαναέφτιαχνα εκεί πιστεύω.


Offline transalp98

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 619
    • MyPhotos
Reply #67 on: Κυριακή 28 Σεπτέμβριος 2008, 17:15:16 μμ
Πήγα και εγώ στον ίδιο και μου εκανε μια χαρα δουλειά
Τα 30 ευρώ είναι καλή τιμή

Φωτό εδω:
http://www.transalpforum.gr/index.php?topic=5260.msg90425;topicseen#msg90425

Το τηλ του είναι 2105737879
« Last Edit: Κυριακή 28 Σεπτέμβριος 2008, 17:25:50 μμ by transalp98 »


Ηλίας

-Transalp 600cc 98 (R.I.P.)
+SYM HD200i EVO
- VFR 800 V-tec
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Offline Diamantis

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1086
  • Diamonds are forever
Reply #68 on: Δευτέρα 29 Σεπτέμβριος 2008, 09:38:48 πμ
Ανεβαίνωντας από Λ. παπανδρέου την Αγ φανουρίου, λίγο πριν την εκκλησία στο αριστερό σου χέρι είναι, ακριβως πριν το DRACOIL βενζινάδικο. σου πω άμα εναι και τηλέφωνο αύριο..
Ταπετσαριες Ο ΤΑΣΟΣ,τον ξερω χρονια και εχω κανεις πολλες δουλειες εκει.
Ο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας με ολη τη λεξη.


Diamonds are forever


Offline TranSalpFan

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 76
  • CBF 1000 VICTIM...
Reply #69 on: Τετάρτη 05 Νοέμβριος 2008, 01:35:35 πμ
Ειχα καποια στιγμη πριν 2 μερες 120 ευρω στην τσεπη και τα ατιμα δεν με ηθελαν καθολου.Ετσι,περνοντας τυχαια μπροστα απο το καταστημα του Τονυ Μπατζιο στην Θεσσαλονικη εκανα κατι που απο καιρο ηθελα να κανω.Μπηκα και ρωτησα για ανατομικη σελα για το ΤΑ μου.Συμφωνησαμε και με τα προαναφερομενα χρηματα απεκτησα μια πολυ ομορφη,ανατομικη σελα που (και) οπτικα αλλαζει ολο το μηχανακι.Η σελα ειναι ανετοτατη,με αντιολισθητικο δερμα.Φυσικα εκανα ανακατασκευη την δικια μου,δεν αγορασα καινουρια.Συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους εχτε το ιδιο προβλημα με μενα (σας προκαλουν φαγουρα στο ποδι στην περιοχη της τσεπης,120 ευρω) να φτιαξετε και εσεις μια τετοια σελα.Καμια σχεση με την παλια.Θυμιζω οτι εχω ΤΑ του 2003.Παρακατω 2 φωτο απο την μετατροπη:


Don't Drive faster than your angel can fly !!!


Offline m1035

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 37
Reply #70 on: Τετάρτη 10 Δεκέμβριος 2008, 01:36:17 πμ
 :cussing: :cussing: :cussing: :bomb: :bomb: :bomb: :hot: :hot: :hot: :censored: :censored: :censored:

καποιος φου :censored:στης δοκιμασε το σουγια του στη σελα μου..............

το αποτελεσμα ειναι ενα σκισιμο περιπου 10 ποντους εκει που καθομαι... και φοβαμαι μηπως με το ανεβα-κατεβα ανοιξει περισσοτερο...
ακουω προτασεις-λυσεις...
  • σκεφτομουν να το κολλησω (ισως με τη βοηθεια ταπετσερη) με ειδικη κολλα που υπαρχει για δερματίνη...
    το ιδιο ειχα κανει στο bagster που αγορασα μισοτιμης επειδη ειχε μια μικρη χαρακια και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο... πως σας φαινεται?
  • η σελα του Transalp 700 κουμπωνει στο 650?
ευχαριστω

(ευχομαι να του σκισουν τα αντερα οπως μου εσκισε τη σελα μου)



edit: (ωχ τωρα ειδα οτι υπηρχε ειδικο θεμα για επισκευη σελας.. αν θελει και αν νομιζει ο mod ας το μετακινησει το μηνυμα μου)
« Last Edit: Τετάρτη 10 Δεκέμβριος 2008, 02:02:05 πμ by m1035 »



Offline Γιάννης Σταυρουλάκης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4154
  • by Jstavrou
Reply #71 on: Τετάρτη 10 Δεκέμβριος 2008, 12:04:06 μμ
καποιος φου :censored:στης δοκιμασε το σουγια του στη σελα μου..............

Είσαι σίγουρος πως ήταν από σουγιά? Γιατί υπάρχουν μέλη του club μας που κυκλοφορούν με σουγιά...
Πριν κάνεις οτιδήποτε, έλεγξε αν σου έχουν κόψει και κανα σωληνάκι.
Είναι απίστευτη η κακία μερικών.


There are 3 kinds of people.
Those who MAKE things happen.
Those who WATCH what happens.
Those who WONDER what happened.
Μέλος Κ.Τ. XL650V


Offline Thanosf

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1781
  • Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται ...
    • www.zesta.gr
Reply #72 on: Τετάρτη 10 Δεκέμβριος 2008, 12:14:37 μμ
Κόλλησε το....Καλό ακούγεται....Και το πιο οικονομικό σαν λύση...

Θα σου πρότεινα να μήν βρείς πολλή κοστοβόρα λύση - τουλάχιστον προσωρινά - γιατί είναι πολύ πιθανόν αυτός ο κομπλεξικός να σε "ξανατιμήσει"....

Κάτι τέτοιο συμβαίνει στο αυτοκίνητο μου.... Κάποιος "πειράζει" με ρυθμό επαναλήψεως.... Αν τον τσιμπήσω όμως θα επέλθει η μόνιμη παύση.... ;)



. . .


Offline m1035

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 37
Reply #73 on: Τετάρτη 10 Δεκέμβριος 2008, 15:34:00 μμ

Πριν κάνεις οτιδήποτε, έλεγξε αν σου έχουν κόψει και κανα σωληνάκι.


σε ευχαριστω πολυυυυ!! θα το δω καλυτερα αν και χτες δεν το σκεφτηκα και την οδηγησα χωρις κανενα προβλημα ευτυχως...



Θα σου πρότεινα να μήν βρείς πολλή κοστοβόρα λύση - τουλάχιστον προσωρινά - γιατί είναι πολύ πιθανόν αυτός ο κομπλεξικός να σε "ξανατιμήσει"....



πολυ σωστο και εξυπνο.. συμφωνω μαζι σου...  αλλωστε σκεφτομαι σοβαρα τις λυσεις τυπου τονι μπατζιο..
αν σκεφτομουν τις λυσεις των 40 ευρω ισως να το εκανα αμεσως... αλλα σκεφτομενος να αναβαθμισω, ισως πρεπει να περιμενω λιγο

ευχαριστω.. ιδεες και απο αλλα μελη φυσικα ειναι ευπροσδεκτες...



Offline samniotis

  • Ποτέ δεν ήμουν
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 231
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω...
Reply #74 on: Τετάρτη 12 Αύγουστος 2009, 21:54:37 μμ
Έκανα και γώ το μεγάλο βήμα (μιάς και έχουμε και ευαίσθητο πωπουδάκι) και πήγα και άλλαξα την σέλα.
Ουσιαστικά πήγα στον μάστορα σέλα και μου γύρισε πίσω πολυθρόνα  :goofy:
το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ξαναπάω να μου την φουσκώσει λίγο παραπάνω (την ήθελα ακόμη πιο άνετη  :2hysterical: )

Προσοχή μόνο μήν την πατήσει κανείς όπως εγώ----------> στην αρχή είναι λίγο τσιτωμένη και δεν μπαίνουν τα μεσαία άγκιστρα με αποτέλεσμα να φαίνεται απο κάτω ένα μεγάλο κενό μεταξύ της σέλας και του πλαινού (φαίνονται οι βίδες). Αν πιέσουμε με ένα κατσαβιδάκι ώστε να μπεί το άγκιστρο στην θέση του τότε μετά απο 1-2 μέρες στρώνει και η σέλα.

ιδού η πολυθρόνα μου



Η σέλα είναι αρκετά πλατιά, μαύρη (στις φωτό φαίνεται γκρί λόγω του φλάς) και τα δύο κομμάτια οδηγού-συνοδηγού είναι αντιολισθητικά.
Εννοείται ότι την λανσάρουν ως ανατομική (λόγω του σκαλοπατιού που κάνει) και αλλάζει και λίγο η θέση οδήγησης με πολύ καλά αποτελέσματα όσον αφορά το κέντρο βάρους.
Σε μια βόλτα που έκανα μέχρι την Χαλκιδική μπορώ να πώ ότι η διαφορά με την προηγούμενη ήταν τεράστια, δεν πιάστηκα καθόλου ενώ πρίν, στα μισά ήμουν ήδη μουδιασμένος και "ευνούχος".

Το μαγαζί είναι στην Μακεδονίας, ανάμεσα Μπότσαρη και Π.Συνδίκα και λέγεται luxus. site: http://www.luxusmoto.gr/
To κόστος ήταν 100€ (που τα θεωρώ αρκετά - αλλά καλά - για την δουλειά που έκανε) και η διαδικασία πέρνει περίπου 2 ώρες+
επίσης έχεις την επιλογή για το αν θέλεις μεταξοτυπία στα πλαινά ή όχι (μέσα στην τιμή) και να γράφει ότι θέλεις εσύ - εγώ δεν ήθελα να γράφει κάτι.

Συγνώμη για την διαφήμιση άλλα πιστεύω ότι αν είμαστε απο κάπου ευχαριστημένοι πρέπει να το λέμε.
« Last Edit: Πέμπτη 13 Αύγουστος 2009, 05:18:14 πμ by samniotis »


Transalp XL650V