Hellas Transalp Forum

8ο Φωτογραφικό Ράλλυ HTC 4-6/10/2013

trackler · 62258

Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #75 on: Πέμπτη 03 Οκτώβριος 2013, 17:45:01 μμ
Κουτσοί στραβοί στον Αγιο Παντελεήμονα...βρε ουστ!



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #76 on: Πέμπτη 03 Οκτώβριος 2013, 17:48:21 μμ
Nαι και απο την αλλη ζητας εξτρα 10 ποντους για τα δικαβαλα ..που δεν θα εχουν οι αλλες ομαδες ...τα σας μας και μας μας  :2hysterical:

Παύλο καλά σου λέει. Αποφάσισε τι θες, κοντό κλαδί ή 10ποντα για τις διπλοκαβάλες; Δε μπορείς να τα ΄χεις όλα στην Ελλάδα του Μνημονίου!  ;D

Τώρα αν μου κρεμαστείς από κλαδί με 10ποντο εγώ 15-20 έξτρα βαθμούς θα στους δώσω...



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #77 on: Πέμπτη 03 Οκτώβριος 2013, 19:23:45 μμ
Όλες μου οι παρατηρησεις είναι πολυ σοβαρες, αλλά δεν έχουν την ίδια αντιμετώπιση. Να θυμισω οτι τα αστειακια σας πρεπει να τα γραφεται σε διπλανο νημα.

Καθε χρονο λεμε οτι οι δικαβαλοι αξιζουν παραπάνω βαθμους από τους 5 που συνηθως παιρνουν, αλλά επειδη μονο η ομαδα μας εχει διακαβαλα, δε μας δίνουν σημασια.

Παρακαλώ να διευκρινιστουν τα ερωτηματά μου, όπως επίσης να μας πείτε αν ισχύει το αναχωρηση 7 το πρωί και πως θα διασφαλιστει αυτο.


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #78 on: Πέμπτη 03 Οκτώβριος 2013, 19:41:48 μμ
Καλά, είσαι πολύ γκρινιάρης αδερφάκι μου!

Ορίστε, πάρε 10 πόντους για κάθε δικάβαλο στην ομάδα (εννοείται ισχύει για όλες τις ομάδες) και σου δίνω και την τροποποίηση στο στόχο που θα κάνετε τον Ταρζάν. Κρεμιέστε στο ίδιο δέντρο, όχι κατ' ανάγκη στο ίδιο κλαδί. Αλλά πρόσεξε, θα κρέμεστε όλοι από κλαδιά, όχι κορμό. ΕΙΔΙΚΑ ο ψηλός μην κάνει καμιά ζαβολιά, πόδια στον αέρα, να φαίνονται καθαρά.

Λοιπόν , τις παρακλήσεις σου τις εξάντλησες. Δέχομαι αιτήματα μόνο από τις άλλες ομάδες πλέον.

Α, αν θυμάμαι καλά, δίναμε κάποτε και μπόνους στις ομάδες που ήταν Transalp only, τα λέω καλά;



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #79 on: Πέμπτη 03 Οκτώβριος 2013, 20:27:06 μμ
Ευχαριστώ για τις απαντησεις σου και συμπληρωνω

Α, αν θυμάμαι καλά, δίναμε κάποτε και μπόνους στις ομάδες που ήταν Transalp only, τα λέω καλά;

Σωστα, να γίνει.

Αυτό δεν απαντηθηκε:
όπως επίσης να μας πείτε αν ισχύει το αναχωρηση 7 το πρωί και πως θα διασφαλιστει αυτο.

ούτε αυτό:
Το: "Οι άντρες μέλη της ομάδας μέσα σε λίμνη, ποτάμι, φυσική στέρνα μέχρι το λαιμό"
απαγορεύει τεχνητές δεξαμενές και τεχνητούς αγωγούς, έτσι;


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #80 on: Πέμπτη 03 Οκτώβριος 2013, 20:52:58 μμ
Ευχαριστώ για τις απαντησεις σου και συμπληρωνω

Σωστα, να γίνει.

Αυτό δεν απαντηθηκε:
ούτε αυτό:

τεχνητές δεξαμενές κλπ κομμένα, μόνο τεχνητές λίμνες επιτρέπονται   :D

Για ώρα αναχώρησης κλπ θα τα πούμε αύριο με τον Αγωνοδίκη   ;D

Άρα , σε ομάδα transalp only, bonus 10 βαθμών για κάθε TA.

Νταξ;  Τελειώσαμαν με τις διορθώσεις/ προσθήκες;



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #81 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 06:39:30 πμ
Ενημερώνω οτι όπως και τα τελευταία χρόνια, ο αρχηγός της ομάδας θα πρέπει να συμπληρώσει
την ειδική φόρμα που θα του δοθεί (και σήμερα ηλεκτρονικά) και να κάνει τη βαθμολόγηση των στόχων.
Θα την παραδώσει στο τέλος, σε εμένα προσωπικά μαζί με τις φωτογραφίες τους.

Όποιος δεν έχει κάρτα SD και έχει κάτι άλλο, να φέρει και το καλώδιο της κάμερας του.
Εμείς διαβάζουμε απο USB (υποδοχή, δεν έχουμε καλώδιο) και SD. (έχουμε laptop)

Επίσης, οι φωτογραφίες που θα συμμετέχουν ως στόχοι να είναι σε μια μηχανή. Οχι 400 φωτογραφίες και απο αυτές
οι δυο να είναι στόχοι. Ξεκάθαρα πράγματα.

Οι φωτογραφίες που θα διαγωνιστούν στον ξεχωριστό διαγωνισμό καλύτερης φωτογραφίας, θα δοθούν στο τέλος της βαθμολόγησης-αποτελεσμάτων.

Η αναχώρηση θα πιστοποιείται με φωτογραφία του καντράν του Varadero μου (-20λεπτά, πάει μπροστά  ;) )
Άρα πρώτη φωτό σας ξενοδοχείο-σημαία συλλόγου και δεύτερη το καντράν του Vara ΜΟΥ να φαίνεται η ώρα. (μη το κουνάτε θα έχω συναγερμό τα τσομπανόσκυλα κάτω απο τη σέλα)

ΥΓ. Οι γκρινιάριδες-φωνακλάδες θα έχουν 10 βαθμούς ποινής για κάθε κατανοητή κραυγή-διαμαρτυρία. Για τις άναρθρες κραυγές και τυχόν χειρονομίες στην επιτροπή αξιολόγησης θα έχουν 100 βαθμούς ποινής. 


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #82 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 07:26:14 πμ
Η φόρμα που πρέπει να έχει συμπληρώσει η κάθε ομάδα, κατά την παράδοση των φωτογραφιών :

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Auf08ywuI595dE1jTU9wOXFWT1NvZ2kxMllES2JZRXc&gid=0


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #83 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 07:37:23 πμ
Α, και επειδή ξέρω τι φουτάνες είστε όλοι σας, αλλά η μεγαλύτερη είμαι εγώ, έχω να κάνω και την εξής διευκρίνηση:

Η ομάδα που θα προσκομίσει video με αντίπαλη ομάδα διερχόμενη από χωμάτινο κομμάτι, για να είναι έγκυρο το video , θα πρέπει η βιντεοσκοπημένη  ομάδα να "γράψει" τουλάχιστον έναν από τους δύο χωμάτινους στόχους-ΦΩΣΗΕ. Το λέω γιατί έβαλα με το νου μου ότι θα μπορούσε κάποια "ασφάλτινη" ομάδα να ποζάρει (με το αζημίωτο ;D) στην αρχή κανενός χωματόδρομου  ;D

Άλλη μια διευκρινισούλα: η προϋπόθεση που αναφέρω για την βιντεοσκοπημένη ομάδα (τουλάχιστον ένας χωμάτινος στόχος-φωσηε) ισχύει και για την βιντεοσκοπούσα.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #84 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 08:37:57 πμ
Η φόρμα που πρέπει να έχει συμπληρώσει η κάθε ομάδα, κατά την παράδοση των φωτογραφιών :

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Auf08ywuI595dE1jTU9wOXFWT1NvZ2kxMllES2JZRXc&gid=0


Και πως τυπώνεται αυτό;


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #85 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 08:56:02 πμ
Πάλι εσύ; Κανάν άλλο δεν έχει η ομάδα σου να κάνει τον ενοχλητικό; Εντάξει, είσαι δικάβαλος, ξεκόλλα και ξεζοχαδιάσου  ;D



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #86 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 09:06:29 πμ
Πάλι εσύ; Κανάν άλλο δεν έχει η ομάδα σου να κάνει τον ενοχλητικό; Εντάξει, είσαι δικάβαλος, ξεκόλλα και ξεζοχαδιάσου  ;D

ΧΑΧΑΧΑ δεν είπα ότι θα είμαι δικάβαλος, είπα μπορεί (και μάλιστα αν τελικά δεν έρθει στο ΦΡ η Ραχήλ θα με πειράξει πολύ, γιατί είναι φοβερή κυνηγός στόχων)

Άρα όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ζοχάδες, απλές ερωτήσεις κάνω

Αλλά η ζήλια σου μάνα μου, δεν υποφέρεται. Κι εμείς όταν γεννήσαμε χάσαμε πολλές εκδρομές, αλλά δεν κάναμε έτσι :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC

Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #88 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 10:19:34 πμ
Ψηλέ, κατά πως το βλέπω η ομάδα σου σε έχει χάντικαπ: Να δω που θα σε κρύψει για να στήσει το καρτέρι στους άλλους. Εσύ δε κρύβεσαι με τίποτα!

Τον έφαγες τον άνθρωπο και δε θα έρθει τελικά, παλιογρουσούζη. :P

Αντε να δούμε πόσοι θα μείνουμε τελικά... :(


Παύλος Καρούμπης


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #89 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 10:20:24 πμ


Παύλος Καρούμπης ΚΤΜ990
Παύλος Αγγελίδης ΤΑ650
Ευτύχης Γλαράκης Tiger 955i
Νίκος Ρούβας AT750


Παύλος Καρούμπης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #90 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 11:40:46 πμ
Πολυ πιθανον εως σιγουρα να μην λαβω και εγω μερος στο φρ δυστυχως ενας δευτερος κολικος νεφρου με καθηλωνει.
Χιλια ευχαριστω στον  Λεον που ηρθε και με πηρε και με ετρεχε στα νοαοκομεια.
Χιλια συγνωμη για την αναστατωση που προκαλω




Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #91 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 12:03:05 μμ
Το κατάλαβα το σχέδιο. Ο Sotos και ο paltakis (που και καλά δε θα έρθουνε) θα είναι undercover στημένοι στα βουνά από απόψε, περιμένοντας να τραβήξουν το επίμαχο video  :badgrin:

Ε ρε, που φτάνει ο άνθρωπος..!



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #92 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 12:09:49 μμ
Το κατάλαβα το σχέδιο. Ο Sotos και ο paltakis (που και καλά δε θα έρθουνε) θα είναι undercover στημένοι στα βουνά από απόψε, περιμένοντας να τραβήξουν το επίμαχο video  :badgrin:

Ε ρε, που φτάνει ο άνθρωπος..!

Μακάρι, αλλά δεν είναι έτσι τα πράγματα......

Ο Παναγιώτης τουλάχιστον δεν είναι σε θέση να αγωνιστεί, μιας και έχει ταλαιπωρηθεί αρκετά με την υγεία του και ιδιαίτερα με τα νεφρά του.....




"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #93 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 12:21:14 μμ
Παντα του ελεγα να κοψει το αλκοολ...
ελπίζω τωρα να συμορφωθει!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #94 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 13:13:05 μμ
Περαστικά Πάνο, θα μας λείψεις.


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #95 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 13:41:01 μμ
Λοιπόν, πλέον είστε στα χέρια (και νύχια-δόντια) του αγωνοδίκη Κώστα.

May the best fotoralistas win!

Καλά χιλιόμετρα και καλή επιτυχία σε όλους. Και πάντα με προσοχή, η ασφάλεια πάνω από όλα  ;)



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #96 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 15:15:54 μμ
Το περιστατικό υγείας του Paltaki, δυστυχώς δεν μας αφήνει πολλά περιθώρια συμμετοχής.

Έτσι η ομάδα μας VIP - ANACONDA - TEAM δεν θα λάβει μέρος στο 8o Φωτογραφικό Ράλλυ.


Μένουμε 3 άτομα που θα μπορούσαμε να την τρέξουμε, όμως λόγω της εμπλοκής μου στο περιστατικό δεν μπορώ να αποδεσμευτώ από τις εργασιακές μου υποχρεώσεις νωρίτερα από τις 21:00 το βράδυ. Συνεπώς, αύριο το πρωί θα ξεκινήσω για την εκδρομή.







"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #97 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 15:17:12 μμ
Περαστικά Πάνο, θα μας λείψεις.
Ευχαριστω Παυλο.

Δυστυχως δεν θα ερθω καθολου το προβλημα ειναι οτι εκτος απο πετρα στο νεφρο εχει κατεβει και πετρα στην ουροδοχο κυστη οπου θα πρεπει να κανω μια φαρμακευτικη αγωγη ωστε να μπορεσω να την αποβαλλω ...ο κίνδυνος και για αλλους κολικους δεν εχει περασει οποτε δεν μπορω να ρισκαρω βρισκομενος στα βουνα να με πιασει παλι ....και πραγματικα ο σημερινος ηταν αφορητος μεχρι δακρυων .


Να πω παλι χιλια (λιγα ειναι ) ευχαριστω στον Λεον που τα παρατησε ολα για να τρεξει να με παρει απο την δουλεια και να με παει πρωτα σε διαγνωστικο κεντρο και μετα στο νοσοκομειο .Ηταν αδυνατον να οδηγησω ο πονος ηταν αφορητος .

Να ζητησω επισης  συγνωμη στο ΔΣ για την αναστατωση που προκαλω στην διοργανωση αλλα και στο ξενοδοχειο .Επειδη ομως εχουν γινει κρατησεις ειμαι διαθετιμενος να πληρωσω το κοστος του δωματιου σε περιπτωση που υπαρξη προβλημα με τον ξενοδοχο .

Χιλια συγνωμη και παλι ...ηταν μια εκδρομη που ηθελα να κανω .




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #98 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 15:36:36 μμ
Τσάμπα έβγαλα τα μάτια μου τόσες ώρες πάνω στους χάρτες... Να υποθέσω ότι με 2 ομάδες θα ακυρωθεί ο αγώνας;

Δεν πειράζει πρώτα η υγεία των συναθλητών μας.

Οι 2 από την ομάδα μας είναι ήδη Καστράκι και το βραδάκι θα ανέβουν και οι υπόλοιποι, έστω και για τη βόλτα.

Καλή αντάμωση


Παύλος Καρούμπης


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #99 on: Παρασκευή 04 Οκτώβριος 2013, 15:43:58 μμ
Τσάμπα έβγαλα τα μάτια μου τόσες ώρες πάνω στους χάρτες... Να υποθέσω ότι με 2 ομάδες θα ακυρωθεί ο αγώνας;

Δεν πειράζει πρώτα η υγεία των συναθλητών μας.

Οι 2 από την ομάδα μας είναι ήδη Καστράκι και το βραδάκι θα ανέβουν και οι υπόλοιποι, έστω και για τη βόλτα.

Καλή αντάμωση

Δεν είσαι ο μόνος...... άσχετα την συμμετοχή 3 ομάδων, τόσο με τον Παναγιώτη όσο και σε προσωπικό επίπεδο ρίξαμε πολλές ώρες μελέτης πάνω από χάρτες και google earth.....

Όμως αυτό που προέχει είναι η υγεία όπως είπες και τίποτα άλλο......

Καλό δρόμο παίδες και καλή αντάμωση αύριο.....


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"