Hellas Transalp Forum

14η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ HELLAS TRANSALP CLUB

nikos 238 · 116569

Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2752
  • Where the streets have no name!
Reply #200 on: Παρασκευή 30 Μάιος 2014, 12:00:32 μμ
Και εμείς τι δουλειά κάνουμε Γιάννη μου;  ;)

Σε φροντίσαμε εγκαίρως, μην ανησυχείς  :)


Keep riding !!!


Offline giamar4

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2025
Reply #201 on: Παρασκευή 30 Μάιος 2014, 12:05:33 μμ
Και εμείς τι δουλειά κάνουμε Γιάννη μου;  ;)

Σε φροντίσαμε εγκαίρως, μην ανησυχείς  :)
:-* :-* :-* :-* :-* :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #202 on: Παρασκευή 30 Μάιος 2014, 12:08:59 μμ
Leo το ένα ''s'' -το δικό μου- το ήθελα για το γιο μου,έλεγα να
τρέξει με αυτό στο ''Olympus marathon junior" ,
( http://www.olympus-marathon.com/ )γιατί με έβαλε να
του δηλώσω συμετοχή.
Προλαβαίνεις να μου παραγγείλεις και 1 ''s'' σε αγορίστικη γραμμή;
Το άλλο το θέλω,μη μου το διαγράψεις,θα το πάρει η κόρη μου.

Τα έχουμε ξεχωρίσει και έχουμε παραγγείλει και extra.......

Θα τρέξει ο γιος σου με την τιμημένη μην σε ανησυχεί....  ;)
 


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9902
Reply #203 on: Παρασκευή 30 Μάιος 2014, 12:25:28 μμ
Η παραγγελία των T-Shirt δόθηκε. Όλα τα (S) 6 τον αριθμό αποδόθηκαν σε Γυναικεία σειρά.

Μας μπέρδεψες ρε φίλε. Παραγγείλαμε βάσει των διαστάσεων που έστειλες και τώρα θα έχουν άλλες διαστάσεις; Αν δεν της κάνει της Ραχήλ την "έβαψες"  :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #204 on: Παρασκευή 30 Μάιος 2014, 13:12:25 μμ
Μας μπέρδεψες ρε φίλε. Παραγγείλαμε βάσει των διαστάσεων που έστειλες και τώρα θα έχουν άλλες διαστάσεις; Αν δεν της κάνει της Ραχήλ την "έβαψες"  :2hysterical:

Σωστά έκανες παραγγελία με τον συνημμένο πίνακα των διαστάσεων. Αν προσέξεις έχει στον τίτλο του την εγγραφή Unisex....

Απλά τα γυναικεία έχουν λίγο μεγαλύτερη λαιμόκοψη και πιο κοφτό μανίκι...... Ίσως είναι και λίγο πιο μεσάτες .......






"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline KARA

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 72
Reply #205 on: Παρασκευή 30 Μάιος 2014, 22:50:27 μμ

Η παραγγελία των T-Shirt δόθηκε. Όλα τα (S) 6 τον αριθμό αποδόθηκαν σε Γυναικεία σειρά.
LEON κ το δικο μου το small σε αντρικη γραμμη γιατι ειναι για μενα!ειμαστε κ δυο μετρα αντρες!!!!!!!!!!!!! :2hysterical: :2hysterical:ελπιζω να τα καταφερεις να το αλλαξεις!!!!νομιζω σε γυναικειο δεν θα μου πηγαινει!!!!!!!!!!!!!!! :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:



Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #206 on: Σάββατο 31 Μάιος 2014, 01:11:51 πμ
Εγώ θέλω μεσάτο . Με v μέχρι τον αφαλό και απσόκλατο ....

Και σ ανώτερα ..... :bomb:


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline KARA

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 72
Reply #207 on: Σάββατο 31 Μάιος 2014, 09:54:40 πμ
Εγώ θέλω μεσάτο . Με v μέχρι τον αφαλό και απσόκλατο ....

Και σ ανώτερα ..... :


Εχεις κ μακρια μαλλια....θα σου πηγαινει......!!!!!!!!!!!!!!!!1 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :eusa_clap: :eusa_clap:
« Last Edit: Σάββατο 31 Μάιος 2014, 09:57:51 πμ by KARA »



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #208 on: Σάββατο 31 Μάιος 2014, 22:41:14 μμ


Eχω την αισθηση..οτι στο Γιαλου το Σαββατο...θα γινει χαμος.... ;D








Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Reply #209 on: Σάββατο 31 Μάιος 2014, 23:25:25 μμ
α/α / NICKNAME                ΑΤΟΜΑ                  ΠΑΙΔΙΑ            ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ (*για δωμάτιο) ΟΧΗΜΑ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 1.  TASOS                                 2                                                        2                          TA650
 3.  KKalantzis                            2                                                        2                          TA700
 4.  ΓΙΑΝΝΗΣ                              1                                                        2                          ΤΑ650
 5.  nikos 238                             2                         2                             2                           ΙΧ
 6.  παλτακης                              2                                                        2                          ΤΑ 650
 7.  Yianni                                   2                         1                             2                          Η γριά
 8.  Καψιώτης                              2                                                        2                          ΤΑ650
 9.  Goikoetxea                           2                                                        2                          TA 400
10.  giamar 4                             1                         1( ; )                        2                          TA 650
11.  ΒilLar                                  2                         2                              2                          corsa
12.  tomym                                1                                                         2                          TA 650
13.  ΚΑRA                                  2                                                         2 *                       TA 650
14.  Padis                                  1  ( 2; )                                                        0                        ΤΑ650
15.  Ιχνηλάτης                           2                                                         2 *                        Aprilia500
16.  Νικος ( padis)                      2                                                        1*                        Si-Wi
17.  rebeval500                          2                                                          1*                        TA650
18.  mikedob                              2                                                          2                          TA650
19.  trelonis                               2                          1                             1 σαββατο              Auto
20.  nikosr                                 1 ( 2; )                                                 0                          XRV 750
21.  Sotos                                 2                           1                             2 (ισως 3)              auto
22.  Chris the Loutrinos                2                                                         2                         auto   
23.  trackler                               1 ή 2                                           για λιγες ωρες μονο         TA 650
24.  Τολέρης                              1                                                          1*                       ΤΑ 650
25.  Πατουλιός                           1                                                           1*                       ΤΑ 700
26.  ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.                          2                                                     έχω κλείσει                TIGER 1050
27.  Παύλος.                               2                         1                                ?                         Τουτου
28. Κρασοπατερας                        2                         2                               όλα ΟΚ                  Τουτου
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΝΟΛΟ.                                44 (45;)                  10+(1;)


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline ιχνηλατης

  • Boukouvagia power
  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 35
  • Only the best is good enough!!!
Reply #210 on: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 14:52:07 μμ
Καλή εβδομάδα σε όλους!

Προς την συντονιστική ομάδα της Πανελλήνιας:
Υπάρχει περιθώριο τη Δευτέρα που είναι ελεύθερο το πρόγραμμα, μετά το πρωϊνό, να κάναμε μια βόλτα προς την Αγία Άννα και τα περίχωρα? Έχετε υπόψην σας προορισμούς που θα μπορούσαμε να απευθυνθούμε για καφέ ή και για φαγητό στη περιοχή, που θα μπορούσαν να εξυπηρετείσουν τα μέλη του Κλαμπ, πριν ξεκινήσουμε να επιστρέφουμε στη βάση μας?

http://www.taxydromos.gr/article.php?id=44888&cat=126
« Last Edit: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 14:56:05 μμ by ιχνηλατης »



Offline xelli

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 55
Reply #211 on: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 15:20:51 μμ
θα περάσω από την συγκέντρωση αλλά μόνο για να σας γνωρίσω από κοντά [σαν νέος transalpas] γιατί με τόσα που έχω διαβάσει εδώ μέσα είμαι σίγουρος ότι θα κάνουμε καλή παρέα σε επόμενες εκδρομές που θα μπορέσω να έρθω.[και θέλω να γραφτώ στο σύλλογο]



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #212 on: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 15:47:49 μμ
Καλή εβδομάδα σε όλους!

Προς την συντονιστική ομάδα της Πανελλήνιας:
Υπάρχει περιθώριο τη Δευτέρα που είναι ελεύθερο το πρόγραμμα, μετά το πρωϊνό, να κάναμε μια βόλτα προς την Αγία Άννα και τα περίχωρα? Έχετε υπόψην σας προορισμούς που θα μπορούσαμε να απευθυνθούμε για καφέ ή και για φαγητό στη περιοχή, που θα μπορούσαν να εξυπηρετείσουν τα μέλη του Κλαμπ, πριν ξεκινήσουμε να επιστρέφουμε στη βάση μας?

http://www.taxydromos.gr/article.php?id=44888&cat=126

Εγώ κι η Αλεξάνδρα μέσα είμαστε πάντως, θα χαρούμε :)
« Last Edit: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 15:53:03 μμ by Goikoetxea »




MARKOS-V

  • Guest
Reply #213 on: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 19:12:00 μμ
Καλή εβδομάδα σε όλους!

Προς την συντονιστική ομάδα της Πανελλήνιας:
Υπάρχει περιθώριο τη Δευτέρα που είναι ελεύθερο το πρόγραμμα, μετά το πρωϊνό, να κάναμε μια βόλτα προς την Αγία Άννα και τα περίχωρα? Έχετε υπόψην σας προορισμούς που θα μπορούσαμε να απευθυνθούμε για καφέ ή και για φαγητό στη περιοχή, που θα μπορούσαν να εξυπηρετείσουν τα μέλη του Κλαμπ, πριν ξεκινήσουμε να επιστρέφουμε στη βάση μας?

http://www.taxydromos.gr/article.php?id=44888&cat=126

οι καταρρακτες του δρυμωνα ειναι μια καλη εξορμιση.το τοπιο κοβει ανασες απο τα ελατα!!
αν θυμαμαι εκει κοντα ειναι κ το μοναστηρι το οσιου δαβυδ ,που εχει καφεδακι,κουλουρακι αλλα κ ..λουκουμακι



Offline giamar4

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2025
Reply #214 on: Δευτέρα 02 Ιούνιος 2014, 21:59:24 μμ
οι καταρρακτες του δρυμωνα ειναι μια καλη εξορμιση.το τοπιο κοβει ανασες απο τα ελατα!!
αν θυμαμαι εκει κοντα ειναι κ το μοναστηρι το οσιου δαβυδ ,που εχει καφεδακι,κουλουρακι αλλα κ ..λουκουμακι
Να πάρεις το μηχανάκι σου και να΄ρθεις να μας τα δείξεις.
Αντε και δεν ξέρω να στήνω και σκηνάκι,να με δείξεις. :2hysterical: :2hysterical:

ΑΝΤΕ :)



MARKOS-V

  • Guest
Reply #215 on: Τρίτη 03 Ιούνιος 2014, 14:49:30 μμ
μπορει να ερθω μονοημερη.μια ...πατουλια δρομος ειναι.ουτε 400 πανε -ελα!!τσσσ!!!



Offline BilLar

  • Σιγα μην εισαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1056
  • XL650V - 01
Reply #216 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 10:08:13 πμ
α/α / NICKNAME                ΑΤΟΜΑ                  ΠΑΙΔΙΑ            ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ (*για δωμάτιο) ΟΧΗΜΑ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 1.  TASOS                                 2                                                        2                          TA650
 3.  KKalantzis                            2                                                        2                          TA700
 4.  ΓΙΑΝΝΗΣ                              1                                                        2                          ΤΑ650
 5.  nikos 238                             2                         2                             2                           ΙΧ
 6.  παλτακης                              2                                                        2                          ΤΑ 650
 7.  Yianni                                   2                         1                             2                          Η γριά
 8.  Καψιώτης                              2                                                        2                          ΤΑ650
 9.  Goikoetxea                           2                                                        2                          TA 400
10.  giamar 4                             1                         1( ; )                        2                          TA 650
11.  ΒilLar                                  2                         2                              3                          corsa
12.  tomym                                1                                                         2                          TA 650
13.  ΚΑRA                                  2                                                         2 *                       TA 650
14.  Padis                                  1  ( 2; )                                                        0                        ΤΑ650
15.  Ιχνηλάτης                           2                                                         2 *                        Aprilia500
16.  Νικος ( padis)                      2                                                        1*                        Si-Wi
17.  rebeval500                          2                                                          1*                        TA650
18.  mikedob                              2                                                          2                          TA650
19.  trelonis                               2                          1                             1 σαββατο              Auto
20.  nikosr                                 1 ( 2; )                                                 0                          XRV 750
21.  Sotos                                 2                           1                             2 (ισως 3)              auto
22.  Chris the Loutrinos                2                                                         2                         auto   
23.  trackler                               1 ή 2                                           για λιγες ωρες μονο         TA 650
24.  Τολέρης                              1                                                          1*                       ΤΑ 650
25.  Πατουλιός                           1                                                           1*                       ΤΑ 700
26.  ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.                          2                                                     έχω κλείσει                TIGER 1050
27.  Παύλος.                               2                         1                                ?                         Τουτου
28. Κρασοπατερας                        2                         2                               όλα ΟΚ                  Τουτου
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΣΥΝΟΛΟ.                                44 (45;)                  10+(1;)


Απο Παρασκευή και εμεις. Ετσι να το χορτασουμε.... το κρυο  ;D




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9902
Reply #217 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 10:21:47 πμ
Απο Παρασκευή και εμεις. Ετσι να το χορτασουμε.... το κρυο  ;D

Πιο κρύο ρε φίλε, μια χαρά καιρό θα έχει:
http://freemeteo.gr/kairos/Rovies/savvatokuriako/savvatokuriako/?gid=9036244&language=greek&country=greece
http://www.meteo.gr/meteoplus/cf.cfm?city_id=117

Άντε καλή αντάμωση και εμείς με τα πιτσιρίκια να φτιάξουμε μια ωραία "γειτονιά" στο camping.  ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #218 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 13:12:36 μμ
Εκει θα ειμαστε και ας χιονισει!
εδω ματαιωσαμε άλλα και άλλα για να τα καταφερουμε! 


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #219 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 13:36:52 μμ
Εκει θα ειμαστε και ας χιονισει!
εδω ματαιωσαμε άλλα και άλλα για να τα καταφερουμε! 

Μικρός είσαι ακόμα θα σου δοθεί η ευκαιρία. ;D



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #220 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 13:37:09 μμ
Μια χαρα θα ειναι ο καιρος .....και τελεια θα περασουμε .....














αφου θα ειμαι εγω εκει  :goofy: :goofy: :goofy: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #221 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 13:55:35 μμ
Μικρός είσαι ακόμα θα σου δοθεί η ευκαιρία. ;D

Αστο αυτο... μετα απο 4 χρονια παλι η ευκαιρια...


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 129
Reply #222 on: Τετάρτη 04 Ιούνιος 2014, 21:54:04 μμ
Επειδή δεν έχω διαβάσει τις σελίδες του θέματος θα έχει ομαδική αναχώρηση το Σάββατο το πρωί ή πάμε χύμα. Αν ναι τι ώρα και που η συνάντηση;;;;


BMW K1200R SPORT


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #223 on: Πέμπτη 05 Ιούνιος 2014, 08:00:56 πμ
Επειδή δεν έχω διαβάσει τις σελίδες του θέματος θα έχει ομαδική αναχώρηση το Σάββατο το πρωί ή πάμε χύμα. Αν ναι τι ώρα και που η συνάντηση;;;;
Βεβαια τα Macdonald ειναι μετα τα διοδια Αφιδνων στο βενζιναδικο BP




:director: :director: :director: :director: :director: :director: :director:
Πρόγραμμα δραστηριοτήτων Πανελλήνιας συνάντησης Hellas Transalp Club

Ομαδική αναχώρηση απο τα Mac Donald΄s Αγίου Στεφάνου στις 9:00,παρακαλούνται οι συμμετέχοντες να έχουν γεμάτα ρεζερβουάρ.
Υπεύθυνοι διαδρομής και αρχηγοί γκρουπ ειναι τα μέλη kkalantzis και ΓΙΑΝΝΗΣ(Αποστολου) οι οποίοι θα οδηγήσουν το γκρουπ στο κάμπινγκ Ροβιές http://www.campingevia.com/camping-evia-gr.html


όπου και θα κατασκηνώσουμε σε επιλεγμένο απο το ΔΣ σημείο



θα γνωρίσουμε τον χώρο και θα ετοιμάσουμε τα ¨σπίτια¨ μας.





Πρόγραμμα Σαββάτου

Το απόγευμα και συγκεκριμένα στις 6:30 θα αναχωρήσουμε για την Μονή Γαλατάκι μέσα απο μια απίστευτη καταπράσινη διαδρομή με πεύκα και λίγο βατό χωματόδρομο.




Στην συνέχεια θα επισκεφθούμε την Λίμνη για μια χαλαρή βολτούλα και καφέ.




Στις 9:30 θα βρεθούμε όλοι παρέα ανατολικά απο τις Ροβιές στην πλαζ Ηράκλης στο beach bar Υιαλού όπου ο επίσημος dj του συλλόγου θα μας διασκεδάσει μέχρι το πρωί με τις μουσικές επιλογές του.












Πρόγραμμα Κυριακής

Στις 10:00 θα γίνει ομαδική αναχώρηση και θα επισκεφθούμε τον Όσιο Δαυίδ




και στην συνέχεια θα καταλήξουμε στους καταράκτες του Δρυμώνα για το μπάνιο μας.Οι παλιοί θα θυμούνται πως ήταν και φωτογραφικός στόχος για το ΦΡ.






Το βράδυ της Κυριακής θα κάνουμε ψήστινγκ στο κάμπινγκ όπου ο σύλλογος θα έχει φροντίσει για τα σουβλάκια. Απο εσάς ζητάμε την καλή σας διάθεση και την συντροφιά σας.

Για την Δευτέρα το πρόγραμμα είναι ελεύθερο.


Απαραίτητα όλοι  οι συμμετέχωντες της πανελλήνιας συνάντησης είτε μένουν στο κάμπινγκ είτε σε ξενοδοχείο,θα πρέπει να εφοδιαστούν απο τα μέλη του ΔΣ την κάρτα συμμετοχής για να ωφελιθούν απο τις εκπτώσεις τιμών που έχει εξασφαλίσει το ΔΣ τόσο για το κάμπινγκ όσο και για το beach bar.





Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #224 on: Πέμπτη 05 Ιούνιος 2014, 08:08:12 πμ
H παραλία είναι λίγο αισχρή, ε;