Hellas Transalp Forum

GSX 650 F ,μια τίμια πρόταση!

επισκέπτης · 4088

DRAKE RAMORE

  • Guest
on: Σάββατο 03 Οκτώβριος 2009, 20:18:51 μμ
Μέχρι τώρα το Bandit 650 φάνταζε στα μάτια πολλών ως η πλέον τίμια πρόταση στα street 600αρια.
Φθηνό, οικονομικό, με καλούς χώρους, και έναν αξιόπιστο κινητήρα έκανε καλές πωλήσεις και μια αξιόλογη καριέρα σε όσους ήθελαν ένα commuter που θα έκανε πάνω κάτω...τα πάντα όλα!
Η μόνη ένσταση που υπήρχε ήταν αυτή της ξεπερασμένης σχετικά εμφάνισης που δεν εξίταρε τον υπόψηφιο αγοραστή τόσο ωστ ενα το προτιμήσει απο τις αντίστοιχες και ακριβότερες προτάσεις του ανταγωνισμου.
H Suzuki τα έβαλε κάτω λοιπόν και εγένετο GSX 650 F.



Η ίδια ακριβώς πρόταση με πολύ διαφορετικό περιτύλιγμα.
Το είδα στην έκθεση της Suzuki προχτές.Ογκώδες και γεμάτο, γυαλιστερό και σε γρήγορα χρώματα...
και τι χρώματα!Απο μακριά νόμισα οτι εβλεπα GSXR .Μου έκανε μάλιστα εντύπωση το πόσο ογκωδες φαινόταν για GSXR.Έμοιαζε με τις SS προ 15 ετών σε ογκο.Γεμάτη μηχανή!
Κατάλαβα ότι έβλεπα την φεριγκάτη έκδοση του Bandit όταν είδα οτι απουσιάζουν τα κλιπόν.
Το σχήμα του μου θύμισε έντονα το CBR 600 f του 1998 , αλλά φαντάζομαι η ευχρηστία του θα είναι ακόμη μεγαλύτερη μιας και μιλάμε για ένα φεριγκάτο στρητ και όχι για ένα χρηστικό ss.

Αλλά το καλύτερο είναι η τιμή του.
6595€ για να κάνεις άνετο ταξίδι, να παίρνεις άνετα συνεπιβάτη, να μην πληρώνεις τα μαλλιοκέφαλα σου σε σέρβις και βενζίνες και απο πάνω να σε μπερδεύουν με GSXR μάλλον είναι λίγα!



Offline FrankAigaleo

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 227
Reply #1 on: Σάββατο 03 Οκτώβριος 2009, 20:51:03 μμ
Πολυ καλη επιλογη το bandit προσωπικα δεν με χαλουσε η προηγουμενη εμφανιση και ειμαι αντιθετος με κουστουμια που δεν αντιπροσωπευουν τον κινητηρα, ειναι ομορφο αλλα υπερβολικο για τις επιδοσεις και το σκοπο του bandit.


Πηρες την καρδια μου, πηρες το μυαλο μου, παρε να φορας και το πουκαμισο μου


andy

  • Guest
Reply #2 on: Σάββατο 03 Οκτώβριος 2009, 21:13:18 μμ
 :o :o :o :o :o :o
Φοβερό, και να φανταστεί κανείς ότι με 1000e λιγότερα πέρνεις scooter ΗΟΝDA :2hysterical: :2hysterical:
Το BANDIT το έιχα οδηγήσει και το μοτέρ του εκτός ότι "ξυριζε"δούλευαι σαν ηλεκτρικό.Με ροπή από χαμηλά ακουμπόντας το γκάζι άφηνες το λάστιχο στην άσφαλτο και χανόσουν. 235τελική και ήταν είδη τρένο φαντάσου με το ολόκληρο φέρινγκ. Και είναι και καυλίτσα  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline fparis

  • Anaconda Team Member
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1007
Reply #3 on: Σάββατο 03 Οκτώβριος 2009, 21:34:58 μμ
Ένα από τα αγαπημένα μου είναι το Bandit. ;D

Ο "Πειρατή" με έμαθε να οδηγώ και του έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία.
Όταν πήγα να παραλάβω στο VStrom ανέβηκα και μπορώ να πω ότι προς στιγμή σκέφτηκα μήπως να έπαιρνα το Bandit. Είναι όμως τελείως διαφορετικό από το VStrom και αυτό που ζητούσα.
Όμως τα τεχνικά χαρακτηριστικά του δεν απέχουν και πολύ από το VStrom.

Μια πολύ καλή επιλογή σε πολύ καλή τιμή. 


Να είσαι Έλληνας είναι περηφάνεια.
Να είσαι Μακεδόνας είναι τίτλος

…τὸ εὔδαιμον τὸ ἐλεύθερον, τὸ δ' ἐλεύθερον τὸ εὔψυχον…


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #4 on: Κυριακή 04 Οκτώβριος 2009, 08:33:30 πμ
  Έχει βγει και το ίδιο το Bandit σε νέο. Πολύ καλές μοτοσυκλέτες σε ακόμα καλύτερες τιμές. Ο μόνος λόγος που δεν άλλαξα τις προάλλες το στρομ με ένα Bandit 1250 (μόλις €9.000 καινούριο) είναι η μειωμένη αυτονομία του δεύτερου (280-300 χλμ??), κάτι απολύτως απαραίτητο όταν ταξιδεύεις Ευρώπη.
 
  Σουζούκι! Αθόρυβη, σεμνή, χωρίς τυμπανοκρουσίες, με καταπληκτικές μοτοσυκλέτες σε καταπληκτικές τιμές. Α, και εξ ολοκλήρου made in Japan. Άσε τους άλλους να φωνάζουν για τη φανέλα!




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline fparis

  • Anaconda Team Member
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1007
Reply #5 on: Κυριακή 04 Οκτώβριος 2009, 09:12:03 πμ
  
  Σουζούκι! Αθόρυβη, σεμνή, χωρίς τυμπανοκρουσίες, με καταπληκτικές μοτοσυκλέτες σε καταπληκτικές τιμές. Α, και εξ ολοκλήρου made in Japan. Άσε τους άλλους να φωνάζουν για τη φανέλα!

 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
 8) 8)


Να είσαι Έλληνας είναι περηφάνεια.
Να είσαι Μακεδόνας είναι τίτλος

…τὸ εὔδαιμον τὸ ἐλεύθερον, τὸ δ' ἐλεύθερον τὸ εὔψυχον…


andy

  • Guest
Reply #6 on: Κυριακή 04 Οκτώβριος 2009, 12:36:31 μμ
  Άσε τους άλλους να φωνάζουν για τη φανέλα!
Η φανέλα δεν είναι τυχαία πιο "βαριά" ;) Και κρατάει και μεταπωλητικες αξίες.
π.χ. πως πουλιέται το v-strom και πως το Τ/Α, τα CBR και τα GSXR,ΤΟ CBF που είναι χάλια σε σχέση με το BANDIT και όμως πουλιέται καλύτερα (σαν μεταχειρισμένα όλα αυτά).
Φιλαράκι η HONDA και στην Αλβανία να φτιαχνει μηχανάκια καλύτερα θα είναι.



Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #7 on: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 15:06:19 μμ
Η φανέλα δεν είναι τυχαία πιο "βαριά" ;) Και κρατάει και μεταπωλητικες αξίες.
π.χ. πως πουλιέται το v-strom και πως το Τ/Α, τα CBR και τα GSXR,ΤΟ CBF που είναι χάλια σε σχέση με το BANDIT και όμως πουλιέται καλύτερα (σαν μεταχειρισμένα όλα αυτά).
Φιλαράκι η HONDA και στην Αλβανία να φτιαχνει μηχανάκια καλύτερα θα είναι.

  Βρε Άντυ, βρε Άντυ......Τα ίδια λένε και οι Βάζελοι επειδή πήγαν Ουέμπλεϋ το '72.  :2hysterical: Βαρειά φανέλα και πράσινα άλογα.....Σήμερα όμως έχουμε 2009 και τα πρωταθλήματα τα παίρνει άλλος  ;) Η βαρειά φανέλα τους έχει μείνει  ;)




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!