Hellas Transalp Forum

4ο Φωτογραφικό Ράλι 10/10/2009 ΠΗΛΙΟ (κουβέντα γοήτρου!)

memos · 383501

Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Μου έχει διαφύγει ή δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα;: φέτος θα ισχύει ο παλαιότερος κανονισμός περί ύπαραξης τουλάχιστον ενός ΤΑ σε κάθε ομάδα ή όχι; Με ρωτάνε κάτι φίλοι κινέζοι με σκούτερ.

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


andy

  • Guest
Μου έχει διαφύγει ή δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα;: φέτος θα ισχύει ο παλαιότερος κανονισμός περί ύπαραξης τουλάχιστον ενός ΤΑ σε κάθε ομάδα ή όχι; Με ρωτάνε κάτι φίλοι κινέζοι με σκούτερ.
Ναι θα ισχύει.
Εχω και εγώ Κινέζικο σκούτερ και χωμάτινο.Να μην το πάρω χαμπάρι πιο πριν.
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
:2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Εσύ τώρα γιατί γελάς? Μήπως γιά το γεγονός ότι κάποιοι ψάχνουν εναγωνίως Τρανσαλπ γιά να τα συμπεριλάβουν στις ομάδες τους?

Εγώ άκουσα ότι κάποιοι δεν πουλάνε τις γριές τους επίτηδες γιά να έχουν το δικαίωμα να μπουν στο εν λόγω ράλλυ!!  :2hysterical:



andy

  • Guest
Εσύ τώρα γιατί γελάς? Μήπως γιά το γεγονός ότι κάποιοι ψάχνουν εναγωνίως Τρανσαλπ γιά να τα συμπεριλάβουν στις ομάδες τους?

Εγώ άκουσα ότι κάποιοι δεν πουλάνε τις γριές τους επίτηδες γιά να έχουν το δικαίωμα να μπουν στο εν λόγω ράλλυ!!  :2hysterical:
τωρά που το λες κάτι μου είπε ένα παυλάκι(ορθογραφικό λάθος)πουλάκι
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Εσύ τώρα γιατί γελάς? Μήπως γιά το γεγονός ότι κάποιοι ψάχνουν εναγωνίως Τρανσαλπ γιά να τα συμπεριλάβουν στις ομάδες τους?

Εγώ άκουσα ότι κάποιοι δεν πουλάνε τις γριές τους επίτηδες γιά να έχουν το δικαίωμα να μπουν στο εν λόγω ράλλυ!!  :2hysterical:

 :2hysterical: :2hysterical:
ε μα transalp club είμαστε;;;;  Οι πλειοψηφία όσων είναι στο κλαμπ πάνω από 3 χρόνια έχουν αλλάξει, όχι μόνο μηχανή αλλά και μάρκα........   ;D ;D


Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline dskafidas

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 393
Καλημέρα

οι διαδρομές πότε θα βγούν ;



andy

  • Guest
Καλημέρα

οι διαδρομές πότε θα βγούν ;
θα μπει σχετική ανακοίνωση στο site προσεχώς.



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Καλημέρα

οι διαδρομές πότε θα βγούν ;

Κάνονισε τώρα εσύ....... να μας τρελάνεις στις ερωτήσεις!  :2hysterical:



Offline xamogelo

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2514
  • να ταξιδεύετε πάντα........


Θα είμαι στο πλάι σου και θα ακολουθείς τα βήματα μου.



 :shocked: ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!  :bang:


 :2hysterical:


...με τη μηχανή σας και τα μάτια της ψυχής σας!!!



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
:2hysterical: :2hysterical:
ε μα transalp club είμαστε;;;;  Οι πλειοψηφία όσων είναι στο κλαμπ πάνω από 3 χρόνια έχουν αλλάξει, όχι μόνο μηχανή αλλά και μάρκα........   ;D ;D




Πές το ψέματα….. :goofy: :goofy:

Έτσι όπως πάμε θα παρακαλάμε     :2bowing: :2bowing:   να έχεις κάποιος Transalp ώστε να μπεί στην Ομάδα….. 


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...

Φέρτε και το Μέμο ...... :2devilred:


Πάλι σήκωσε αεράκι και κουνιούντε τα φύλλα ή μίλησε κάποιος;  ;D ;D ;D








Los locos, los protos http://www.youtube.com/watch?v=qiPvyDH5ggQ&feature=related


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline Tassos (Chios)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1398
Μπορείτε να αρχίσετε να μαλώνετε για τη δεύτερη θέση
Η πρώτη είναι πιασμένη από τους :




DRAKE RAMORE

  • Guest



Πές το ψέματα….. :goofy: :goofy:

Έτσι όπως πάμε θα παρακαλάμε     :2bowing: :2bowing:   να έχεις κάποιος Transalp ώστε να μπεί στην Ομάδα….. 


Σιγά ρε σεις.Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου!
Τα πράγματα προχωρούν και αυτό κατ επέκτασιν αλλάζει και τις συνθήκες.
Δεν ξέρω τι θα ισχύσει φέτος, αλλά σε καναδυό χρόνια αρκετοί ακόμα θα έχουν αλλάξει μηχανή...και αυτό θα υπαγορεύσει τις αλλαγές στους κανόνες του παιχνιδιού.

Το 36ωρο της λέσχης Moto guzzi  το γνωρίζετε;
Ένα παιχνίδι θεσμός που έχει τρομερή επιτυχία με τις συμμετοχές να ξεπερνούν τις 200 και πάντα να μένουν και απο έξω όσοι έχουν αργήσει να δηλώσουν.

Φαντάζεστε να έλεγαν πως θα παίρνουν μέρος μόνο moto guzzi;

Οι κανόνες πρεπει να προσαρμόζονται στις συνθήκες.



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss



Πές το ψέματα….. :goofy: :goofy:

Έτσι όπως πάμε θα παρακαλάμε     :2bowing: :2bowing:   να έχεις κάποιος Transalp ώστε να μπεί στην Ομάδα….. 

Παρακαλατε  :eusa_naughty: :eusa_naughty:εγω απο πληρωμη και πανωθα παιρνω μερος  :eusa_snooty: :eusa_snooty: :eusa_snooty:




 :pimp: :pimp:




Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Το 36ωρο της λέσχης Moto guzzi  το γνωρίζετε;
Ένα παιχνίδι θεσμός που έχει τρομερή επιτυχία με τις συμμετοχές να ξεπερνούν τις 200 και πάντα να μένουν και απο έξω όσοι έχουν αργήσει να δηλώσουν.

Φαντάζεστε να έλεγαν πως θα παίρνουν μέρος μόνο moto guzzi;

Οι κανόνες πρεπει να προσαρμόζονται στις συνθήκες.

Δε μιλάμε για 10 μηχανάκια σε όλη την Ελλάδα...(βλ MG) μιλάμε για το Transalp. Είναι μακριά η εποχή που θα κάνεις 6 μήνες να δεις Transalp στο δρόμο. Ούτε μπορεί να είναι αμιγώς street οι ομάδες γιατί σε λίγο θα διαμαρτύρεται ο κόσμος οτι έχει χώμα...
Ο χαρακτήρας του ΦΡ και του συλλόγου πρέπει να είναι All Terrain .


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198

Χ Α Λ Α Ρ Α

Α Ε Ρ Α Τ Α 

Λ Ι Ο Χ Α Ρ Α

Α Β Ι Α Σ Τ Α

Ρ Ω Μ Α Λ Ε Α 

Α Θ Ο Ρ Υ Β Α



Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Τ Ε ....ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΤΑΜΟΙΦΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ.... ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ... :2hysterical: :2hysterical:



 


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Οι κανόνες του 4ου Φωτογραφικού Rally HTC - 10 Οκτ. 2009 μόλις μπήκαν στο site του H.T.C.

Όπως θα δείτε υπάρχουν κάποιες αλλαγές στο φετινό Φ.Ρ. Οι αλλαγές γίνονται πάντα για την καλύτερη έκβαση του αγώνα με γνώμονα την ασφάλεια και την διασκέδαση όλων μας. Χρόνο με τον χρόνο με την δικιά μας εμπειρία και τις δικές σας παρατηρήσεις το Φ.Ρ. γίνεται όλο και καλύτερο. Φέτος θα έχει μία έκπληξη. Μία έκπληξη η οποία θα είναι… θα είναι…


Το Φ.Ρ. είναι ένας αγώνας απόλαυσης, ένας αγώνας διασκέδασης, ένας αγώνας με πολλές εμπειρίες. Για αρχάριους, προχωρημένους και έμπειρους αναβάτες. Γι αυτό προσπαθήστε να κάνετε μία ομάδα στα μέτρα σας και να απολαύσετε αυτή εμπειρία που μόνο από το ΦώτοΡάλι μπορείτε να πάρετε.




Όπως είχε πει και ο fotisalp: ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΤΟΠΙΟΥΣ-ΔΕΝ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΚΑΝΙΒΑΛΟΙ-ΔΕΝ ΠΡΟΞΕΝΟΥΜΕ ΣΑΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΣΕ ΧΩΡΙΑ. ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΑΞΙΟΠΕΡΙΕΡΓΑ. O καλύτερος τρόπος για να αποσπάσετε μια φωτό είναι με το να κερδίσετε την άνεση του άλλου, να πείτε την αλήθεια και να τον κάνετε να το διασκεδάσει κι αυτός αφήνοντας του μια ωραία ανάμνηση.


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7324
  • Kαι αδιάβροχος.....!

Το 36ωρο της λέσχης Moto guzzi  το γνωρίζετε;
Ένα παιχνίδι θεσμός που έχει τρομερή επιτυχία με τις συμμετοχές να ξεπερνούν τις 200 και πάντα να μένουν και απο έξω όσοι έχουν αργήσει να δηλώσουν.

Φαντάζεστε να έλεγαν πως θα παίρνουν μέρος μόνο moto guzzi;


Βαριά τρείς ομάδες ,οι ίδιοι και οι ίδιοι...........

Αλλο αυτό .
Εδώ μιλάμε γιά Τοτεμ. :downtown:


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


DRAKE RAMORE

  • Guest
Δε μιλάμε για 10 μηχανάκια σε όλη την Ελλάδα...(βλ MG) μιλάμε για το Transalp. Είναι μακριά η εποχή που θα κάνεις 6 μήνες να δεις Transalp στο δρόμο. Ούτε μπορεί να είναι αμιγώς street οι ομάδες γιατί σε λίγο θα διαμαρτύρεται ο κόσμος οτι έχει χώμα...
Ο χαρακτήρας του ΦΡ και του συλλόγου πρέπει να είναι All Terrain .


Κωστα θα συμφωνήσω μαζί σου στα σημεία που λες οτι πρέπει να διατηρήσει τον all terrain χαρακτήρα του το ΦΡ και οτι Τρανσαλπ θα βλέπουμε πολύ συχνά στον δρόμο.
Αλλά άλλο δρόμος και άλλο οι συμμετέχοντες στο ΦΡ.Αν συμμετείχαν όλοι όσοι έχουν ΤΑ στον σύλλογο ή το φόρουμ θα έπρεπε να έχουμε 10000 μέλη το λιγότερο.Εγώ απο τις συμμετοχές στα ΦΡ βλέπω πως υπάρχει τάση να αλλάζουν μοτοσυκλέτες όλο και περισσότεροι που συμμετέχουν σε βάθος ετών, κάτι που το θεωρώ και σε έναν βαθμό φυσιολογικό.
Πέρσι υπήρχε ομάδα μόνο με BMW.Πιθανώς να είχαν ΤΑ κάποτε.Και κάναν μια όμορφη παρέα.Πρέπει να υποχρεωθούν να βρουν ΤΑ για να λάβουν μέρος με αξιώσεις;Αν είναι 5 και έχουν όλοι κάτι άλλο απο ΤΑ πρέπει να διώξουν κάποιον για να βρουν ΤΑ;Ή απλά να κάνουν οτι και πέρσι, δηλαδή να κατεβουν για την βόλτα;



DRAKE RAMORE

  • Guest
Βαριά τρείς ομάδες ,οι ίδιοι και οι ίδιοι...........

Αλλο αυτό .
Εδώ μιλάμε γιά Τοτεμ. :downtown:

Κάνεις λάθος.Κοίτα προσεκτικά τις συμμετοχές τα τελευταία χρόνια και θα το διαπιστώσεις.
Στο λέω γιατί το παρακολουθώ απο κοντά.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Οι κανόνες του 4ου Φωτογραφικού Rally HTC - 10 Οκτ. 2009 μόλις μπήκαν στο site του H.T.C.

Μπορείτε να μας ενημερώσετε για τις τιμές στο Ξενοδοχείο; Πρέπει να λέμε ότι τηλεφωνούμε εκ μέρους του Συλλόγου;


Παύλος Καρούμπης


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Μπορείτε να μας ενημερώσετε για τις τιμές στο Ξενοδοχείο; Πρέπει να λέμε ότι τηλεφωνούμε εκ μέρους του Συλλόγου;

Οι τιμές είναι 50 ευρώ το δίκλινο ΜΕ πρωινό. Ναι.


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Μπορείτε να αρχίσετε να μαλώνετε για τη δεύτερη θέση
Η πρώτη είναι πιασμένη από τους :





Ωραία φώτο ρε συ...............

Σιγά μη βγείτε πρώτοι......... ;D ;D



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Οι τιμές είναι 50 ευρώ το δίκλινο ΜΕ πρωινό. Ναι.

Είσαι ΠΟΛΥ γρήγορος...παρά το όνομα της ομάδας σου  :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline Tassos (Chios)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1398



Ωραία φώτο ρε συ...............

Σιγά μη βγείτε πρώτοι......... ;D ;D

Έχω και σε αυτοκόλλητο. Θέλεις;;;  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: