Hellas Transalp Forum

Καπάκια υπονόμων... ΠΡΟΣΟΧΗ τα έχουν κλέψει!!!

panisk · 9707

Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 19:39:11 μμ
Τρομακτικά είναι τα νούμερα που μάζεψαν οι δημοσιογράφοι για τα καπάκια των φρεατίων των υπονόμων και τις σχάρες ομβρίων υδάτων!!!

"Μόνο στην Αττική υπολογίζεται πως τα φρεάτια που έχουν κλαπεί τα καπάκια τους ξεπερνούν τις 4.000 ενώ σε όλη την Ελλάδα εκτιμάται πως το πρόβλημα ξεπερνα τα 100.000 φρεάτια. "

Αυτά είδαν το φως της δημοσιότητας όταν ένας οδηγός αυτοκινήτου, σήμερα το πρωί "έπεσε" σε μια τέτοια παγίδα στη Λ. Κηφησίας στο ύψος Αμαρουσίου. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν ο οδηγός ήταν μοτοσικλετιστής!!!

Άρθρο : http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=193712&catid=3


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #1 on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 20:14:26 μμ
γενικως εχω την πεποιθηση οτι ολοι οι μοτοσυκλετιστες (προσωπικος το πρατω παντα) να μην οδοπατουμε με την μοτοσυκλετα μας πανω απο σχαρες υπονομων, ειτε εβρισκετε η σχαρα στη θεση της ειτε οχι... εχει δει ο οφθαλμος μου μοτοσυκλετα της ελληνικης αστυνομιας προ καιρου, να διαπερνα ειαν τετοια σχαρα, και υπο το βαρος της μοτοσυκλετας να υποχωρησει η σχαρα υπο τη βαση στηριξη της .επακολουθο φυσικα να βρεθει η μοτοσυκλετα στον αερα και για καλη τυχη του μοτοσυκλετιστη το περιστατικο συνεβει στην πισω ροδα και η πτωση δεν ειτω επικινδυνη δια την σωματικη του ακεραιοτητα. για δε τις κλοπες, ειναι δυστυχως πραγματικοτης και δυνατε ολοι μας να εχουμε τεταμενη την προσοχη μας...



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #2 on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 20:58:11 μμ
Είναι πολύ σοβαρό το θέμα με τα καπάκια...

...αλλά...

Στρατηγέ μου, αφού υποβάλλω τα σέβη μου, θα ήθελα να σας ομολογήσω ότι μας έχετε διακορεύσει ασυστόλως με τα γραφόμενά σας, ίνα ευρισκόμενα σε πλείστα νήματα του ιστοχώρου μας!!!


 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
« Last Edit: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 21:03:28 μμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


kostasxlv

  • Guest
Reply #3 on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 21:08:07 μμ
Εγκληματιες και αυτοι που τα κλεβουν αλλα και αυτοι που τα αγοραζουν.Κοστολογουν την ανθρωπινη ζωη  το πολυ οκτω ευρω



Offline dengrafiforum

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2182
  • the dark side is here!!
Reply #4 on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 21:15:25 μμ
εδω κλεβουν τα κουφοματα απο τα σπιτια στα καπακια θα κολλησουν!!! :-[ :-[ :-[ :-[
Στρατηγε μην με κανεις καθε φωρα που διαβαζω τα ποστ σου να μπαινω στο <ψαχτιρη>
για να τα μεταφραζω!!!!!!!!!!!! :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #5 on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 22:40:39 μμ

Στρατηγέ μου, αφού υποβάλλω τα σέβη μου, θα ήθελα να σας ομολογήσω ότι μας έχετε διακορεύσει ασυστόλως με τα γραφόμενά σας, ίνα ευρισκόμενα σε πλείστα νήματα του ιστοχώρου μας!!!


 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

αγαπητο τεκνο, η διακορευσης ειτω παντοτε η αγαπημενη μου ενασχοληση, ιδιως σε νεαρες θηλυκες υπαρξεις.... οσο δε δια τα γραφομενα μου, οπως εχω ηδη αναγραψει και σε αλλο προσωπικο νημα, η προσπαθεια μου να ξαναθυμηθω την συγκεκριμενη γραφη, μου επιφερει μια αγαλλιαση εις την ψυχην μου... λαθευω τα μαλλα περι του συντακτικου, αλλα ειναι πρεπων να παραδεχθεις οτι εχω επιφερει μεγαλειωδη μειωση εις την ορθογραφια μου.... ;D

« Last Edit: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 22:44:59 μμ by panisk »



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #6 on: Παρασκευή 22 Φεβρουάριος 2013, 22:45:21 μμ
αγαπητο τεκνο, η διακορευσης ειτω παντοτε η αγαπημενη μου ενασχοληση, ιδιως σε νεαρες θηλυκες υπαρξεις.... οσο δε δια τα γραφομενα μου, οπως εχω ηδη αναγραψει και σε αλλο προσωπικο νημα, η προσπαθεια μου να ξαναθυμηθω την συγκεκριμενη γραφη, μου επιφερει μια αγαλλιαση εις την ψυχην μου... λαθευω τα μαλλα περι του συντακτικου, αλλα ειναι πρεπων να παραδεχθεις οτι εχω επιφερει μεγαλειωδη μειωση εις την ορθογραφια μου.... ;D

Βρε, ούτε σε φωλιά χοιρινού με γιαουρτοσκόρδιον δε τρώγεσαι λέμε!!!  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live