Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Ορεινή Κορινθία 29.03.09

Cool_jonnys · 22740

Offline xamogelo

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2514
  • να ταξιδεύετε πάντα........
Reply #25 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 13:56:24 μμ
Όντως, ο Διαμαντής έχει ΠΟΛΥ δίκιο...  :thumbright:
Η βδομάδα ξεκινάει υπέροχα μετά από μια τέτοια εκδρομή...  ;)
Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλου και προπαντώς στην +λεϊτοροοικογένεια ( :o ) που χάρις στη φιλικότατη διάθεσή τους παραβρέθηκα κι εγώ στην εκδρομή!  :love4:


υ.σ. παρακάτω...για μένα η καλύτερη χθεσινή φωτο....
      άλλο ντεν έχει γκια τώρα! σχολάω...



...με τη μηχανή σας και τα μάτια της ψυχής σας!!!



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #26 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 15:15:42 μμ
Πάντα τέτοια !!!
Δεν φαντάζεστε τι ...ευχές :humping: έχω ρίξει στην άξια και ικανή αντιπροσωπεία για το ότι δεν έχει στοκ σε ανταλλακτικά (20 ημέρες τώρα για το 700) και έχασα την παρέα πρώτα, την εμπειρία δεύτερον και τη διαδρομή τρίτον.




Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline petervic

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 635
Reply #27 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 17:47:42 μμ
Άλλη μια υπέροχη εκδρομή με καλή παρέα και όμορφες εικόνες...
Εδώ και η δική μου συμμετοχή σε φωτό









 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Η ασημουλα μου, το 4ο παιδι μου...

Πέτρος
XL650V


Offline petervic

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 635
Reply #28 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 17:50:20 μμ
Σορυ για το οφ-τοπικ, Λάζαρε στείλε με π.μ. το mail σου.



Η ασημουλα μου, το 4ο παιδι μου...

Πέτρος
XL650V


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #29 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 17:58:32 μμ
Εδώ φοτό και βίντεο από την ωραία και ΜΕΓΑΛΗ παρέα μας.
http://s299.photobucket.com/albums/mm316/barlamos/Oreini_Korinthia_29_3_2009/



Offline giorgosxl650v

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 411
  • Παρε μανέτα μαζί σου Γιωργάκι.
Reply #30 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 19:59:15 μμ
Συγχαρητήρια και στον Μέμο για τον προγραμματισμό (το ταξίδεψε πριν μας στείλλει) και στον Κώστα για την διοργάνωση και την συνεργασία τους που είχε σαν αποτέλεσμα, να μετατραπεί η άτυχη στιγμή σε απολαυστική εκδρομή με χωμάτινες προεκτάσεις.

Συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν (παλιούς και καινούργιους) για το ομαδικό πνεύμα.

Εξεραιτικά συγχαρητήρια στον Οδηγό του Fazer, που παρ΄ότι streetας και άπειρος στο χώμα, με ολοκαίνουργια μηχανή δεν δίστασε στιγμή αποδεχόμενος την πρόκληση κι΄έβγαλε την χωμάτινη.






Ψιτ δεν αφήνεις εσύ  τα τρελά σου που έχεις κάνει το cbr κατσίκι, και δεν μου λες τη να πει και το παιδί της ναυτοσύνης με το καινούργιο που ήθελε και ένα πλυντήριο λυπαντήριο  μαζί του. :2hysterical: :2hysterical:


Γιώργος Κεκές


Offline Gonzo

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 194
  • Three and the Koukos Band
Reply #31 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 20:28:49 μμ
Πολύ ωραία παιδιά, πολύ ωραία.....Η διαδρομή  με τις  χιονισμένες βουνοκορφές με έπιασε απροετοίμαστο. Οδηγούσα με ανοιχτό το στόμα!  :o. Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτούς που ανέλαβαν να οδηγήσουν και να φροντίσουν 30 μηχανές αρκετά δύσκολο! Φυσικά τους περισσότερους δεν τους γνώρισα, αλλά δεν πειράζει,άλλη φορά.









tzeronymo

  • Guest
Reply #32 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 20:29:41 μμ
Καλησπερα   και απο μενα   τι   λετε   εδω  εεεεεε  :2hysterical: καλα ητανε , καλη παρεα , το γουρουνακι ολα τα  λεφτα  , αν δεν ηταν και το χωματινο,  οι λασπες , καλα θα περναγα  αλλα ευτυχως  χθες   εκανα ολονυκτια -υπερωριες  και  η καλη μου  μαυρουκα κανει νανι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ  περιμενοντας   την επομενη εξοδο !                 Υ.Γ    ευχαριστω την παρεα για την συμπαρασταση στο πονο μου :2hysterical:  :2hysterical:  ευτυχως που βρηκα λαστιχο και το κεφι μου  επανηλθε



Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #33 on: Δευτέρα 30 Μάρτιος 2009, 23:15:19 μμ
Quote
και  η καλη μου  μαυρουκα κανει νανι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ

Φυσικά όχι μόνη της. Της έχεις πιάσει το...... κάρτερ και κοιμάστε αγκαλιά.  ;D



Offline Tassos (Chios)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1398
Reply #34 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 02:19:34 πμ
Επέστρεψα και γω πριν από λίγο (είχα και ένα καράβι να πάρω, μη το ξεχνάμε)

Απλά φανταστικά. Η παρέα, η διαδρομή, όλα


ΥΓ: Σπύρο την επόμενη φορά θα φέρω και ένα πιεστικό μαζί ώστε να μη σε χαλάει το χώμα ούτε στιγμή  ;)



Offline panbou

  • Homo-Provatus
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1120
  • Carpe Diem
    • Μένουμε Σούνιο
Reply #35 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 06:24:02 πμ



Ψιτ δεν αφήνεις εσύ  τα τρελά σου που έχεις κάνει το cbr κατσίκι, και δεν μου λες τη να πει και το παιδί της ναυτοσύνης με το καινούργιο που ήθελε και ένα πλυντήριο λυπαντήριο  μαζί του. :2hysterical: :2hysterical:

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Παναγιώτης Μπουρλέσης
www.sounion.gr


Offline makis30

  • maik30@hol.gr
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 111
Reply #36 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 07:33:03 πμ
παντως ρε συ παναγιωτη εσυ και το παλικαρι με το fazer ειστε ηρωες οταν μπηκαμε στην λασπη λεω τωρα τα φεριγκ θα τα αφησουμε εδω μπραβο σας!!! α και κατι αλλο το κοντοσουβλι ηταν μακραν μπροστα απο οσα εχω φαει ελπιζω να δοκιμασαν σε ολα τα τραπεζια αλιως εχασαν  ;)



Offline panbou

  • Homo-Provatus
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1120
  • Carpe Diem
    • Μένουμε Σούνιο
Reply #37 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 08:47:25 πμ
Δεν είμαστε ήρωες, νάσαι σίγουρος ότι στην αντίστοιχη περίπτωση όλοι θα περνούσαν την χωμάτινη.Έχουμε σθένος οι μηχανόβιοι.
Πριν λίγο καιρό μπορεί, λέω μπορεί, να κολούσε ο Κώστας,  :goofy: αλλά τώρα μετά την σχολή όλα καλά κι΄ωραία :2hysterical:


Παναγιώτης Μπουρλέσης
www.sounion.gr


DRAKE RAMORE

  • Guest
Reply #38 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 11:39:21 πμ
Όποιος έχει τον χρόνο και θέλει ,μπορεί να γράψει ένα κειμενάκι με τις εντυπώσεις απο την εκδρομή και τα μέρη τα οποία επισκεφτήκατε (σχετικά περιεκτικό) και να μου το στείλει (με e-mail)για να δημοσιευτεί στο site του συλλόγου www.transalp.gr .

Φυσικά αυτό ισχύει και για επόμενες εκδρομές, ή για εκδρομές που  γίνονται εκτός συλλόγου.
Είναι καλό να εμπλουτίζουμε την "βιβλιοθήκη " του site  παρέχοντας εντυπώσεις απο ταξίδια και βοηθώντας και άλλους να δουν μέρη μέσα απο τα δικά μας μάτια.



Offline mansfak

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 29
Reply #39 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 12:45:44 μμ
Περασατε υπεροχα και εμεις που δουλευαμε ζηλεψαμε λιγακι.Λιγακι ομως. :'( :'( :'(.Γνωμη μου ειναι στις εντυπωσεις που γραφετε αν γινεται να γραψετε και τη διαδρομη (λεπτομερειες δεκτες) που και εμεις που δυστυχως δεν τα καταφεραμε, καποια αλλη στιγμη να παμε.
Καλη συνεχεια λοιπον και σε αλλες με το καλο...



Offline Nikos 122s

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 356
Reply #40 on: Τρίτη 31 Μάρτιος 2009, 23:42:36 μμ
Ηταν πραγματικα υπέροχα πρώτη  φορά πήγα με τον σύλογο και έμεινα με τις καλήτερες εντυπώσεις δεν το περίμενα παρόλο  που ήταν πολλά ατομα  στη εκδρομή δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα το μονο σίγουρο είναι οτι απο εδώ και πέρα θα κάνω τα πάντα για να μην χάνω καμεία δραστηριότητα του συλόγου πραγματικά αξίζει, και όσοι δεν εχουν δοκιμάσει εξόρμηση με τον σύλογο ακόμα το προτίνω ανεπιφύλακτα ! παρακάτω μερικές φωτό απο την εκδρομή..

























Offline Pezos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 579
Reply #41 on: Τετάρτη 01 Απρίλιος 2009, 08:46:12 πμ
Για άλλη μια φορά...

    :eusa_clap:    :eusa_clap:    :eusa_clap:



Offline TzikNik

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 14
Reply #42 on: Τρίτη 07 Απρίλιος 2009, 21:04:18 μμ
Λιγο καθυστερημενα να εκφρασω και εγω τις εντυπωσεις μου απο την εκδρομη μας την περασμενη Κυριακη.
ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ.....Αυτη η λεξη τα λει ολα.Ηταν η πρωτη φορα που συμμετειχα σε εκδρομη του συλογου και ημουν και εγω ενας απο τους καινουργιους που αναφερουν πριν οι συναδελφοι.Αξιζουν πραγματικα συνχαριτηρια στα παιδια του Δ.Σ.που οργανωσαν την εκδρομη αυτη και ειδικα στον Μεμο που επελεξε τα σημεια που επισκεφθηκαμε (και ας μην πηγαμε οι περισσοτεροι στην Ακροκορινθο).Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να επισημανω σαν καινουργιος οτι θα πρεπει αφ ενος μεν ο αρχηγος και αφ ετερου ο καθ ενας απο τους συμετεχοντες στην ομαδα να δινει ιδιαιτερη προσοχη στους πισω του για να μην χανομαστε σαν ομαδα.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να θεωρηθει οτι κανω παρατηρηση σε κανεναν.Αυτα τα λεω ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ μονο για να παρουσιαζουμε παντα την εικονα που ειχαμε απο την Κορινθο και μετα οταν ανασθνταχθηκαμε με αρχηγο τον Κωστα.Επισης ηθελα να προτεινω σε επομενη εκδρομη αν θα ηταν εφικτο να εχει γινει προσυνενοηση με την ταβερνα προκειμενου να δεχθει και να σερβειρει 50 ατομα ωστε να μην παρατηρειται το φαινομενο αλλοι να εχουν φαει και αλλοι να μην εχουν παραγγειλει ακομα.
Ας μην γκρινιαζω αλλο γιατι μαλλον θα με κακοχαρακτηρησετε.Το σιγουρο ειναι οτι πραγματικα για μενα ηταν μια πρωτογνωρη εμπειρια και θα φροντισω στο εξης να μην χασω καμια εκδρομη του συλλογου.