Hellas Transalp Forum

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!!!

panisk · 9323

Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #25 on: Τετάρτη 18 Φεβρουάριος 2009, 16:44:22 μμ
Επιτέλους εχθές παρέλαβα και εγώ την Transalp μου. Το οδόμετρό της έδειχνε μόλις 0,7χλμ. Αφού κάναμε εχθές μια βόλτα γνωριμίας από Καλλιθέα - Ποτάμι - Αττική οδό - Περιφερειακή Υμμητού - Χολαργό - Αργυρούπολη, σήμερα πήγαμε για στροφές. Παραλιακή - Λιμανάκια - Σούνιο - Λαύριο - Κερατέα (από τον παλιό) - Κακή Θάλασσα και πίσω. Αυτή τη στιγμή το κοντέρ γράφει 234 και έγινε και το πρώτο γέμισμα. Η κατανάλωση είναι στα 5,33 λ/100 χλμ.



Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline olmega

  • νομίζει ότι είναι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2559
Reply #26 on: Τετάρτη 18 Φεβρουάριος 2009, 16:50:00 μμ
καλορίζικη φίλε ακριβώς το ίδιο χρώμα έχω και εγώ, καλοτάξιδη.


Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας \"...Είμαστε πίθηκοι με λεφτά και όπλα\" Tom Waits



Offline panbou

  • Homo-Provatus
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1120
  • Carpe Diem
    • Μένουμε Σούνιο
Reply #27 on: Τετάρτη 18 Φεβρουάριος 2009, 16:51:20 μμ
Καλοτάξιδη φιλαράκο  :eusa_clap:


Παναγιώτης Μπουρλέσης
www.sounion.gr


Offline Αιγαιοπλόος

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 359
Reply #28 on: Τετάρτη 18 Φεβρουάριος 2009, 19:41:21 μμ
Επιτέλους εχθές παρέλαβα και εγώ την Transalp μου. Το οδόμετρό της έδειχνε μόλις 0,7χλμ. Αφού κάναμε εχθές μια βόλτα γνωριμίας από Καλλιθέα - Ποτάμι - Αττική οδό - Περιφερειακή Υμμητού - Χολαργό - Αργυρούπολη, σήμερα πήγαμε για στροφές. Παραλιακή - Λιμανάκια - Σούνιο - Λαύριο - Κερατέα (από τον παλιό) - Κακή Θάλασσα και πίσω. Αυτή τη στιγμή το κοντέρ γράφει 234 και έγινε και το πρώτο γέμισμα. Η κατανάλωση είναι στα 5,33 λ/100 χλμ.
Καλοτάξιδο "συνάδελφε". Κι εγώ το 700abs έχω και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Πες μου λίγο για τη ζελατίνα που έβαλες.
Είσαι ευχαριστημένος;
Τί μάρκα είναι και πόσο έκανε;

Καλά χιλιόμετρα.



Μια αστραπή είν' η ζωή και στ' άναμμα που κάνει, ό,τι προλάβει ο άνθρωπος, τα υπόλοιπα τα χάνει.


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #29 on: Τετάρτη 18 Φεβρουάριος 2009, 22:15:15 μμ
Ευχαριστώ για τις ευχές. Να είστε πάντα καλά!!!
Η ζελατίνα είναι GIVI, πολύ όμορφη στην όψη αλλά δεν προστατεύει όσο θα ήθελα. Σκέφτομαι να την σηκώσω λίγο πιο κάθετα βάζοντας αποστάτες και πιο μεγάλες βίδες (τις 2 επάνω) ή με πιστόλι θερμού αέρα να την "στραβώσω" λίγο πιο προς τα μπροστά. Όσο για την τιμή δεν την πλήρωσα. Μπήκε δώρο μαζί με τα κάγκελα και την βαλίτσα (όλα GIVI). Κοίτα εδώ πόσο κάνει :
http://www.xikis.gr/html/details.aspx?productCode=KD313S&ref=pathfinder


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #30 on: Τετάρτη 18 Φεβρουάριος 2009, 22:35:30 μμ
Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση ο παραπάνω σύνδεσμος. Την μηχανή δεν την αγόρασα από το συγκεκριμένο κατάστημα. Ψάχνοντας για φωτογραφίες της μηχανής στο google, βρήκα και το συγκεκριμένο κατάστημα.


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live