Hellas Transalp Forum

Πεταλο Μαλιακου...

nonos1503 · 3548

Offline nonos1503

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 68
on: Τρίτη 20 Φεβρουάριος 2007, 15:53:20 μμ
Ενα απο τα ποιο δυσκολα σημεια στην ΕΟ Αθηνων-Λαμιας ειναι το "Πεταλο''. Ξεκιναει απο την περιοχη του Λογγού ως και μετα τη Στυλιδα. Ειναι επικινδυνο γιατι :

1) Υπαρχει ειδικη μοναδα της αστυνομιας μονο για το Πεταλο και γραφουν σωριδον.

2) Εχει ανα τακτα διαστηματα καμερες.Δεν λειτουργουν ολες αλλα πρεπει να ξερεις ποιες ειναι για να μη βγεις φωτο (οχι τπτ αλλο, δεν προλαβενεις να χαμογελασεις κιολας) ;D

3) Γινετε χαμος απο ''γρηγορους'' ανεγκεφαλους

και 4) Γινετε πανικος απο τι νταλικες.Μιαμυσι λωριδα ανοδος καθοδος και να βλεπεις προσπερασεις στις προσπερασεις.

Τον περπαταω πολυ συχνα τον δρομο αυτο με το αυτοκινητο και εχω δει τα απιστευτα...Γι'αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ εκει αλλα και γενικα παντου



Offline Ταξιδευτής

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2067
  • Κυνηγός ηλιοφάνειας.
Reply #1 on: Τρίτη 20 Φεβρουάριος 2007, 19:03:05 μμ

2) Εχει ανα τακτα διαστηματα καμερες.Δεν λειτουργουν ολες αλλα πρεπει να ξερεις ποιες ειναι για να μη βγεις φωτο (οχι τπτ αλλο, δεν προλαβενεις να χαμογελασεις κιολας) ;D


Τίς πρώτες 3 ημέρες λειτουργίας τών καμερών πιστοποιήθηκαν 17.500 παραβάσεις.
Τά τοπικά αστυνομικά τμήματα μή μπορώντας νά ανταπεξέλθουν στό φόρτο εργασίας ζήτησαν ενισχύσεις από Λαμία, οπότε αποφασίστηκε νά δουλεύουν δύο κάμερες εκ περιτροπής ή εξής μία στού "Λεβέντη".
« Last Edit: Τετάρτη 21 Φεβρουάριος 2007, 02:35:02 πμ by Varazach »


Όλοι θά πεθάνουμε , λίγοι όμως θά ... ζήσουμε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΕΛΑΓΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ......

Κυνηγός ηλιοφάνειας.

Η καλύτερη δουλειά.
Ούτε όπλα χρειάζεσαι, ούτε άδειες και έχεις και το θήραμα χωρίς να το σκοτώσεις.


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #2 on: Τρίτη 20 Φεβρουάριος 2007, 20:17:43 μμ
   Οι κάμερες είναι ημίμετρο. Οι κάμερες, στη σημερινή ελληνική πραγματικότητα, δείχνουν την ανικανότητα της πολιτείας να κάνει σωστά αυτά που αυτονόητα πρέπει να κάνει.
   Παρ' όλα αυτά, εγώ σε ορισμένες περιπτώσεις είμαι υπέρ των καμερών από το πρίσμα του "ο φόβος φυλάει τα έρημα". Αφού δεν μπορούμε να (αυτο)πειθαρχήσουμε μόνοι μας, ας πειθαρχήσουμε με το ζόρι.
   Εγώ (και εσείς) θέλω όσο το δυνατόν λιγότερους δολοφόνους στην άσφαλτο γύρω μου.




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!