Hellas Transalp Forum

Κρήτη 14-15-16 Ιουνίου

KostasC · 104171

Poll

Θα έρθετε στη Κρήτη ?

Ναι , ενα άτομο
7 (35%)
Ναι , δυο άτομα
13 (65%)

Total Members Voted: 19

Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #25 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 10:09:28 πμ
Μιχάλη φαντάζομαι ότι τουλάχιστον μία φορά θα φάμε σε εκείνο το ταβερνάκι που μας πήγες πέρσυ, έτσι;

Πω πω όσο σκέφτομαι το γαμοπίλαφο, τα τυριά και τη ρακί (ή τσικουδιά ;D), μου τρέχουν τα σάλια.  :2s5oeat:


  Παύλο θα σε σταναχωρήσω τώρα. Λίγο μετά που πήγαμε στο ταβερνάκι, ο φίλος μου που το είχε πέθανε 45 χρονών  :'( :'(

  Αλλά, μην ανησυχείς. Γαμοπίλαφο και τα σχετικά που σου τρέχουν τα σάλια θα έχεις έτσι κι αλλιώς ;) ;)




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #26 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 11:04:25 πμ
  Παύλο θα σε σταναχωρήσω τώρα. Λίγο μετά που πήγαμε στο ταβερνάκι, ο φίλος μου που το είχε πέθανε 45 χρονών  :'( :'(

Τι είπες τώρα; Πω πω κρίμα για τον άνθρωπο και την οικογένειά του  :(


Παύλος Καρούμπης


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #27 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 17:07:14 μμ
Και     :humping:      τα      :humping:πίλαφα έχετε εκεί κάτω..

Αλλά το όνομα του :humping:πίλαφου βγαίνει από το      :humping:     ή από το  :pope:

(αν και μετά από το  :humping:  έρχεται το    :pope:)



(το έκανα μόνο και μόνο για να μην "πέσουμε")


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Reply #28 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 18:32:16 μμ
αχαχαχαχαχ απίστευτος Μεμο
Ελάτε και θα περάσουμε καλά, προσπαθούμε να κανονίσουμε τα καλύτερα!


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #29 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 19:35:37 μμ
(αν και μετά από το  :humping:  έρχεται το    :pope:)

Λάθος τα έχεις καταλάβει παλκάρι μου. Μετά το  :pope: έρχεται το  :humping:  στη ζωή ενός άντρα...απλά αφορά το δικό του κώλο  :badgrin: :badgrin: :badgrin:



Offline Ghallas

  • Azariah ben Moses dei
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
  • Quocunque Jeceris Stabit
Reply #30 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 19:45:45 μμ
Λάθος τα έχεις καταλάβει παλκάρι μου. Μετά το  :pope: έρχεται το  :humping:  στη ζωή ενός άντρα...απλά αφορά το δικό του κώλο  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
:2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



My bike got stolen and all I got was this lousy thread. And the bike back...


Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
Reply #31 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 20:10:22 μμ
Η Σπιναλόγκα έχει μπεί ήδη στο πρόγραμμα. Αλίμομο αν δεν τη βάζαμε. Η Πλάκα όχι, δεν θέλουμε να μας πιάσουν τον κ*λο στο λογαριασμό (και άσε που υπάρχουν και καλύτερες παραλίες με χρυσή άμμο και όχι με κοτρώνες)!
  Αλλά περισσότερα σε λιγες μέρες που θα οριστικοποιηθεί το πρόγραμμα.

Δεν ξέρω αν στην Πλάκα έχουν αλλάξει τα πράγματα, εσύ φυσικά και ξέρεις καλύτερα, μιας και η τελευταία φορά που πήγα εκεί ήταν το 2005, αλλά τότε είχαμε φάει κάτι υπέροχες και φρεσκότατες ψαρούκλες και είχαμε πληρώσει το 1/3 περίπου, από όσα θα δίναμε στη Θεσσαλονίκη.
Όσο για παραλίες συμφωνώ ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες, αλλά και εκεί η θάλασσα (όχι η παραλία, γιατί στην ουσία δεν έχει παραλία) είναι υπέροχη.


Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #32 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 20:46:37 μμ
Λάθος τα έχεις καταλάβει παλκάρι μου. Μετά το  :pope: έρχεται το  :humping:  στη ζωή ενός άντρα...απλά αφορά το δικό του κώλο  :badgrin: :badgrin: :badgrin:


 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #33 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 20:52:59 μμ
Δεν ξέρω αν στην Πλάκα έχουν αλλάξει τα πράγματα, εσύ φυσικά και ξέρεις καλύτερα, μιας και η τελευταία φορά που πήγα εκεί ήταν το 2005, αλλά τότε είχαμε φάει κάτι υπέροχες και φρεσκότατες ψαρούκλες και είχαμε πληρώσει το 1/3 περίπου, από όσα θα δίναμε στη Θεσσαλονίκη.
Όσο για παραλίες συμφωνώ ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες, αλλά και εκεί η θάλασσα (όχι η παραλία, γιατί στην ουσία δεν έχει παραλία) είναι υπέροχη.

  Αχα! Τότε μάλλον είσαστε εθισμένοι στην ακρίβεια εκεί πάνω που κάθε τι φτηνότερο σας φαίνεται φυσιολογικό. Γιατί η Πλάκα, εδώ θεωρείται ακριβή και "δήθεν". Δεν θα δεις πολλούς ντόπιους εκεί. Περισσότερο, για τουρίστες είναι και αυτό θέλαμε να το αποφύγουμε (να πάμε δηλαδή το σύλλογο σε τουριστικά μέρη).
  Αν κάτσει όπως τα σχεδιάζουμε, θα φάμε μια μέρα σε ένα παλιό καφενείο ψηλά στο βουνό, χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα, με νερό που κουβαλάνε από την πηγή και κότες που περιφέρονται ελεύθερες απ' έξω οι κακομοίρες.
  Και λεώ κακομοίρες, γιατί διαλέγουν μία, και τη μαγειρεύουν αμέσως. Για τέτοια κατάσταση μιλάμε.




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


dman

  • Guest
Reply #34 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 20:55:22 μμ
Λάθος τα έχεις καταλάβει παλκάρι μου. Μετά το  :pope: έρχεται το  :humping:  στη ζωή ενός άντρα...απλά αφορά το δικό του κώλο  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
:thumbup: :banghead: :alright:



Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #35 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 21:01:50 μμ
  Αχα! Τότε μάλλον είσαστε εθισμένοι στην ακρίβεια εκεί πάνω που κάθε τι φτηνότερο σας φαίνεται φυσιολογικό. Γιατί η Πλάκα, εδώ θεωρείται ακριβή και "δήθεν". Δεν θα δεις πολλούς ντόπιους εκεί. Περισσότερο, για τουρίστες είναι και αυτό θέλαμε να το αποφύγουμε (να πάμε δηλαδή το σύλλογο σε τουριστικά μέρη).
  Αν κάτσει όπως τα σχεδιάζουμε, θα φάμε μια μέρα σε ένα παλιό καφενείο ψηλά στο βουνό, χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα, με νερό που κουβαλάνε από την πηγή και κότες που περιφέρονται ελεύθερες απ' έξω οι κακομοίρες.
  Και λεώ κακομοίρες, γιατί διαλέγουν μία, και τη μαγειρεύουν αμέσως. Για τέτοια κατάσταση μιλάμε.

Πες μου ότι έχει ΚΑΙ Κρητική μουσική ...  :eusa_pray: :eusa_pray: :eusa_pray:


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline tserts

  • Θιασώτης του τραμπουκισμού
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3530
  • Transalp GS Forum
Reply #36 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 21:02:49 μμ
Για τέτοια κατάσταση μιλάμε.

Τέτοια να ακούμε! Θα ήθελα να δούμε πράγματα που δεν θα τα έβλεπε ένας τουρίστας...

Άντε οι Κρητίκαροι, εντυπωσιάστε μας!  :eusa_clap: :eusa_clap:


Το δικό μου φόρουμ κερδίζει το δικό σου φόρουμ και είναι πιο δυνατό.


Offline sw1ive

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 45
Reply #37 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 22:34:42 μμ

 παιδια και εγω μεσα ειμαι... ενα ατομο... και ψηφησα πιο πριν...

 το προσωπο...  μου κανει νερα... και δεν θελει... κι ας ειναι και κρητικοπουλα...

 απο τον νοεμβριο που πηρα το ΤΑ... δεν το γουσταρει...
 
 το χειμωνα μου ελεγε το κρυο, τορα μου λεει η ζεστη...

 δεν καταλαβαινω.....................................................

 ποτε στην ζωη μου... δεν ειχα γνωρισει θυλικο που να μην του αρεσουν οι μηχανες

τι να πω... εσεις εχετε γνωρισει???   





Offline Βάιος ο Βραδύπους_ΤΑ

  • Απο
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2457
  • Tie wrap friendly
Reply #38 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 22:37:18 μμ
εχω και εγω μια ιδια στο σπιτι αν σου τελειωσουν ποτε.


http://www.youtube.com/watch?v=n_hDmkAIDCM


Πάντα να αφήνεις κάποιον άλλον να οργανώνει τις εκδρομές και τα ταξίδια. Μετά θα έχεις κάποιον να βρίζεις.


Offline xplast

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3652
Reply #39 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 22:37:51 μμ
παιδια και εγω μεσα ειμαι... ενα ατομο... και ψηφησα πιο πριν...

 το προσωπο...  μου κανει νερα... και δεν θελει... κι ας ειναι και κρητικοπουλα...

 απο τον νοεμβριο που πηρα το ΤΑ... δεν το γουσταρει...
 
 το χειμωνα μου ελεγε το κρυο, τορα μου λεει η ζεστη...

 δεν καταλαβαινω.....................................................

 ποτε στην ζωη μου... δεν ειχα γνωρισει θυλικο που να μην του αρεσουν οι μηχανες

τι να πω... εσεις εχετε γνωρισει???   




Ναι, την δικιά μου, και με ξενερώνει άγρια.... Αλλά που θα πάει, θα στρώσει! Εγώ αυτοκίνητο, αν δεν μου χαρίσουν, δεν παίρνω (ακόμα)!



DRAKE RAMORE

  • Guest
Reply #40 on: Τετάρτη 21 Μάιος 2008, 22:45:23 μμ
Εγω την γυναίκα μου την ρώτησα πριν κάνω σχέση αν της αρέσουν οι μηχανές.....αν είχε δώσει τότε αρνητική απάντηση σήμερα τα πράγματα μπορεί να ήταν τελείως διαφορετικά......



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #41 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 08:40:02 πμ
Για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας, μια ερώτηση στο Μιχαλιό και στους υπόλοιπους διοργανωτές:

Εκεί ψηλά στο καφενείο με τις αλανιάρες κότες...έχει χωματόδρομους ΝΑΙ Ή ΟΧΙ; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις ;D ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline Kostas P

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 367
Reply #42 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 13:27:04 μμ
2 άτομα, 1 μηχανή.
Θα πάμε και στον Τσούτσουρο; Τόση διαφήμιση έχει πέσει.  :)



Offline Thanosf

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1781
  • Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται ...
    • www.zesta.gr
Reply #43 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 18:51:29 μμ
Για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας, μια ερώτηση στο Μιχαλιό και στους υπόλοιπους διοργανωτές:

Εκεί ψηλά στο καφενείο με τις αλανιάρες κότες...έχει χωματόδρομους ΝΑΙ Ή ΟΧΙ; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις   
 

 
 Μωρέ χωματόδρομους έχει.... Την κότα ποιος μαζεύει όμως, που θα είναι φρεσκοφαομένη και τηνε βλέπω να μολέρνει ! ! !


. . .


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #44 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 20:39:42 μμ
Για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας, μια ερώτηση στο Μιχαλιό και στους υπόλοιπους διοργανωτές:

Εκεί ψηλά στο καφενείο με τις αλανιάρες κότες...έχει χωματόδρομους ΝΑΙ Ή ΟΧΙ; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις ;D ;D

  Μόνο χωματόδρομους έχει. Αλλά μέχρι το καφενείο πάει άσφαλτος. Αν θέλετε πάμε από άλλη διαδρομή μέσα από δάσος ή από οροπέδιο λασιθίου (πάλι από χώμα).




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #45 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 20:42:50 μμ
Πες μου ότι έχει ΚΑΙ Κρητική μουσική ...  :eusa_pray: :eusa_pray: :eusa_pray:

  Όχι, αλλά έχει στον τοίχο μια παρακμιακή κιθάρα που πιάνουμε πότε-πότε και παίζουμε παρακμιακά τραγούδια. Άμα θες σου κανονίζω και κρητική μουσική (αληθινή, γνήσια όχι σκυλάδικη).
  Χμ! Και τώρα που το σκέφτομαι..... :eusa_think:




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #46 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 20:50:37 μμ
Άμα θες σου κανονίζω και κρητική μουσική ( αληθινή, γνήσια όχι σκυλάδικη).
  Χμ! Και τώρα που το σκέφτομαι..... :eusa_think:

Μη το σκέφτεσαι Μάικλ... ντούιτ ... πλιιιιζ !!! :eusa_pray: :eusa_pray: :eusa_pray:


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline Thanosf

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1781
  • Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται ...
    • www.zesta.gr
Reply #47 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 20:54:42 μμ
Μιχάλη αν εκτός από την κιθάρα βρεθεί και κανένα παλιομπούζουκο θα κάνουμε καλή κατάσταση . . .


. . .


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #48 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 21:25:28 μμ
Μιχάλη αν εκτός από την κιθάρα βρεθεί και κανένα παλιομπούζουκο θα κάνουμε καλή κατάσταση . . .


  Κράτα το δικό σου. Ε, ρε τι έχει να γίνει. Αλλά όρος: όχι σκυλάδικα!




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline m1035

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 37
Reply #49 on: Πέμπτη 22 Μάιος 2008, 21:37:58 μμ


 το προσωπο...  μου κανει νερα... και δεν θελει... κι ας ειναι και κρητικοπουλα...



επειδη ειναι κρητικοπουλα δεν θελει να παει.. γιατι ξερει πως οδηγουν οι κρητικοι..   :P :P :P
εχω ζησει 10 χρονια στη Κρητη, εχω κανει ολες τις πιθανες διαδρομες με αμαξι και καποιες με μηχανη..
θελει προσοχη! τοσο το οδοστρωμα οσο και οι οδηγοι εκει.. ασε που τωρα θελουν προσοχη και οι τουριστες με τα ενοικιαζομενα αυτοκινητα που οδηγουν λες και κατεβηκαν απο τον Αρη.

επειδη σας ειδα στην ΙΤΤ ποσο υπευθυνοι οδηγοι ειστε, ξερω οτι δεν θα υπαρχει προβλημα. ωστοσο μια υπενθυμιση ποτε δεν βλαπτει..
εγω το βλεπω αδυνατο να καταφερω να βρω αδεια για εκεινες τις μερες... καλα θα ηταν.. κριμα..
οταν θα γυρνατε πισω, απλα θα μουρμουρατε ποσο λιγες μερες ηταν τελικα.. ειμαι σιγουρος οτι θα περασετε τελεια...