Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από τη Διεθνή Συνάντηση transalp ITT2008, στην Ελλάδα (Πάργα '08)

Yianni · 80894

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
  Βιβλίο για σχόλια ανοίξατε? Όπου γράφει τις εντυπώσεις του ο καθένας? Όχι? Ε, κάντε το τώρα στη σελίδα της ΙΤΤ.  :P

Εχει ξεκινησει ηδη,  πρεπει ομως πρωτα να επιστρεψουν οι ξενοι στα σπίτια τους.

Οι Ελληνες γραφουν εδω στο φορουμ κανονικα τα σχολια τους, και θα μεταφερθουν οπου πρεπει οταν πρεπει.

Με την ευκαιρια που μου δινεις Μιχαλη, θα πω οτι καταλαβαινω γιατι δεν γραφονται λεπτομερειες και πολλά σχόλια ως τωρα απο τους συμμετεχοντες. Απο που να ξεκινησει κανεις, και που να τελειωσει. Δυσκολα μεταφερεις με γραπτο λογο τα οσα διαδραματιστηκαν μεσα σε σχεδον τεσσερις μερες. Και εγω εκει εχω κολησει. Το ζω ακομα, σαν να μην εχει τελειωσει!

Θελω ομως να σας προτρεψω να προσπαθησετε ολοι να γραψετε μερικά λόγια για αυτο που ζησαμε στην Παργα. Επισης να μοιραστειτε το ηλεκτρονικό υλικο σας (φωτογραφιες, βιντεο, κλπ) με τους υπολοιπους.
Ειναι ο μοναδικός τρόπος ωστε αυτο που συνεβει να μεινει ζωντανο στην μνημη μας για περισσοτερο χρονο (μακαρι μεχρι και του χρονου στην Γερμανια) , και μην ξεχνατε οτι τα σχολια σας ειναι η μονη "αμοιβη" όσων εργαστηκαν -πιστεψτε με- πολυ σκληρα για την διεξαγωγη.

« Last Edit: Δευτέρα 05 Μάιος 2008, 17:58:42 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Απο που να ξεκινησει κανεις, και που να τελειωσει. Δυσκολα μεταφερεις με γραπτο λογο τα οσα διαδραματιστηκαν μεσα σε σχεδον τεσσερις μερες. Και εγω εκει εχω κολησει. Το ζω ακομα, σαν να μην εχει τελειωσει!

Σωτο.

Αυτες οι δυο "σειρες" που εγραψες......τα λενε ολα.
Απο το πρωι προσπαθω να "συγκεντρωσω" τη σκεψη μου σε μια σειρα ζητηματα, καθημερινα,
και το μυαλο μου ειναι συνεχεια στην Παργα, και δεν "τολμαω" να πιστεψω οτι....τελειωσε.



giorgio

  • Guest
Σωτο.

Αυτες οι δυο "σειρες" που εγραψες......τα λενε ολα.
Απο το πρωι προσπαθω να "συγκεντρωσω" τη σκεψη μου σε μια σειρα ζητηματα, καθημερινα,
και το μυαλο μου ειναι συνεχεια στην Παργα, και δεν "τολμαω" να πιστεψω οτι....τελειωσε.

Μέχρι να ξεκολήσει το δικό σου μυαλό απο την Πάργα ρε κολόγερε θα έχει γίνει η ΙΤΤ της Γερμανίας!  ;D



Offline Fratello Giovanni

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2647
  • μμμμεεεε..μμμεεεε....
Να πούμε και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον KostasC που ηγήθηκε της πιο δύσκολης διαδρομής μέχρι τα χιόνια (!) και γύρισε με ασφάλεια την ομάδα του αργά το βράδυ τελευταίοι  :eusa_clap: :eusa_clap:

επίσης ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που ηγήθηκαν εθελοντικά τις υπόλοιπες διαδρομές (Τσερτς, Θεόφραστος, Andys, δε θυμάμαι τους υπόλοιπους - συμπληρώστε με - ) και ανταπεξήλθαν επάξια στα απρόοπτα που συνάντησαν  :eusa_clap: :eusa_clap:

Παύλο τι όμορφος που είσαι όταν κλαις  ;D ;D


Υ.Γ. βάλτε φώτο από το κομβόι στο δρόμο για Λευκάδα να ζουλέψουν οι απόντες  8)


καλύτερα μια ώρα ελεύθερη βοσκή, παρά σαράντα χρόνια τριφύλλι στο μαντρί



Της καταστροφής οιωνός η περηφάνεια,και της πτώσης,η υπεροψία.


Offline Fratello Giovanni

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2647
  • μμμμεεεε..μμμεεεε....
Γιατί ρε φίλε? Τι σου κάναμε οι απόντες?  :-[

έλα που δε θεςςςςςςςςςςςςς  :P


καλύτερα μια ώρα ελεύθερη βοσκή, παρά σαράντα χρόνια τριφύλλι στο μαντρί



Της καταστροφής οιωνός η περηφάνεια,και της πτώσης,η υπεροψία.


Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Απλά Συγχαριτήρια σε όλους στο τσακ δε βούρκωσα διαβάζοντας τα πόστ σας κρίμα που το έχασα, ήταν κάτι που το ήθελα πάρα πολυ.


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


giorgio

  • Guest
Απλά Συγχαριτήρια σε όλους στο τσακ δε βούρκωσα διαβάζοντας τα πόστ σας κρίμα που το έχασα, ήταν κάτι που το ήθελα πάρα πολυ.
Γιώργο σε καταλαβαίνω απόλυτα. Βλέπεις & εγω ομοιοπαθής.



andy

  • Guest
Απλά τέλεια. Τα περάσαμε όμορφα,και του χρόνου να 'μαστε καλά να πάμε στην Γερμανία.
Συγχαρητηρια και στο Δ.Σ. και σε εμάς που καταφέραμε να πάμε και στους ξένους, που όλοι μαζί καταφέραμε να κανουμε την ΙΤΤ αξέχαστη.



Υ.Γ. : Ένα παράπονο. 'Ολες οι ξένες ήταν χάλια   :-[ :-[ :-[



Offline Βάιος ο Βραδύπους_ΤΑ

  • Απο
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2457
  • Tie wrap friendly
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ





Πάντα να αφήνεις κάποιον άλλον να οργανώνει τις εκδρομές και τα ταξίδια. Μετά θα έχεις κάποιον να βρίζεις.


giorgio

  • Guest
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Μην φωνάζεις Βάιε. Δεν είναι σπίτι η Μαργαρίτα.Νομίζεις πως αν ήταν σπίτι θα το έγραφε το τελευταίο σχόλιο!!!!!!!!  :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:



Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Συγνώμη αλλά έχει δίκιο, και όχι μόνο οι ξένες αλλά και οι άνδρες ένα μαύρο χάλι. :-\
 
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΙΑ αλλά και ΛΕΒΕΝΤΙΑ

Με την σειρά μου και εγώ να πω ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια που τόσους μήνες πάσχισαν για να γίνουν όλα τέλεια και όπως πραγματικά ήταν.
Δεν χρειάζονται πολλά λόγια (οι φαμφάρες είναι για τους μέτριους)
Μπράβο και ευχαριστούμε



Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
Μην φωνάζεις Βάιε. Δεν είναι σπίτι η Μαργαρίτα.Νομίζεις πως αν ήταν σπίτι θα το έγραφε το τελευταίο σχόλιο!!!!!!!!  :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:
Δεν είμαι σπίτι αλλά έχω μάτια παντού  :eyrcrazzy: :shocked: :eyrcrazzy:



giorgio

  • Guest
οι άνδρες ένα μαύρο χάλι. :-\
 



ΑΝΝΝΝΤΤΤΤΤΤΤΤΤΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! :director:



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Μέχρι να ξεκολήσει το δικό σου μυαλό απο την Πάργα ρε κολόγερε θα έχει γίνει η ΙΤΤ της Γερμανίας!  ;D

Και ποιος ειπε οτι θελω να ξεκολλησω....?



Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Απλά Συγχαριτήρια σε όλους στο τσακ δε βούρκωσα διαβάζοντας τα πόστ σας κρίμα που το έχασα, ήταν κάτι που το ήθελα πάρα πολυ.

  Τι! Ούτε εσύ πήγες τελικά Γιώργο?




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline nomad

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 24
 Με την σειρά μας και εμείς να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδιά που κόπιασαν πραγματικά για την να έχουμε αυτή την πραγματικά άψογη σε διοργάνωση εκδήλωση. Περάσαμε πραγματικά πολύ ωραία αλλά και έγινε σωστά και η προβολή της πατριδας μας απο θέματα φυσικής ομορφιάς αλλά και ψυχικής ταυτόχρονα.Σας ευχαριστούμε πραγματικά περιμένοντας με ανυπομονησία την ΙΤΤ 2009. :)  :eusa_clap:



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....


                  ΙΤΤ 2008 : Μια ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ διοργανωση........


-Καταρχην το ξενοδοχειο ηταν απαισιο, και τα δωματια μικρα σαν κοτετσια...... :eusa_liar: :eusa_liar:

-Στο πρωινο ειχε μονο αυγα, τα οποια ετρωγε μονο ο Γιωργος...... ;D ;D ;D

-Οι παραλιες...βρωμικες...γεματες σκουπιδια και πετρελαιοκηλιδες...... 8) 8)

-Να μην μιλησω για την παρεα.....χαλια....Τα βραδυα μετα το φαγητο κοιμονταν στις καρεκλες
και δεν χορευε κανεις....... :dude: :dude:

-Οι ξενοι δεν εμειναν καθολου ευχαριστημενοι......φαινοταν στα προσωπα τους.... :2cool: :2cool:

-Οι διοργανωτες......"αστα να πανε"..... το ενα λαθος μετα το αλλο...... :eusa_liar: :eusa_liar:


Δεν "εβλεπα" την ωρα, να φυγω απο εκει, για να γυρισω στο σχολειο....... :2hysterical: :2hysterical:


Το μονο καλο απο αυτο το πενταημερο, ειναι το κρανος που κερδισα..... :thankyou: :thankyou: :thankyou:


                                             Με αγαπη  :love4: :love4: και πολλα πολλα  :-* :-* :-*

                                                                    Κατερινα.

         



okeanos

  • Guest


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΙΑ αλλά και ΛΕΒΕΝΤΙΑ
Μαργαρίτα σ'ευχαριστώ :eusa_clap:


Δεν υπάρχουν λόγια παιδιά...το βράδυ δεν καλοκοιμήθηκα, όλα στο μυαλό μου γύριζαν ξανά και ξανά σ'αυτό που ονομάζεται ΙΤΤ... στη δουλειά; κανένα κουράγιο να πάρω τα πόδια μου...και αυτό γιατί κάτι τέτοιο δεν ξεχνιέται ούτε ξεπερνιέται εύκολα!
Πέρα απ'την άψογη διοργάνωση, την τέλεια παρέαόλων μας,  τα χαμόγελα και η ικανοποίηση των προσκεκλημένων συναδέρφων-συνTRASALPάδων-συνταξιδιωτών μας από όλη την Ευρώπη, μου έδωσαν επιτέλους την ικανοποίηση της μεγαλύτερης παρέας που έχω γνωρίσει μέχρι τώρα με κοινά στοιχεία και κυρίως κοινά όνειρα και προορισμούς!
 Όπως είπε και ένας απ'τους foreign friends είμασταν μια εικόνα σαν τον πύργο της Βαβελ! γύρω πολλές διαφορετικές φυσιογνωμίες, γλώσσες, συμπεριφορές, που, όμως, δεν μας έφεραν σε κομφούζιο, αλλά σε μια πανέμορφη συνύπαρξη με πολύ χιούμορ, χαρά, αλληλεγγύη και πάνω απ'όλα αγάπη!
 Με μόνο μερικά προβληματάκια που ξεπεράστηκαν εύκολα και γρήγορα και δεν χρειάζεται να τα θυμάμαι πια, όλα έγιναν όπως τα ονειρευόμουνα και, φαντάζομαι, όπως τα ήθελαν οι φίλοι που τα διοργάνωσαν με πολύ μεράκι που άγγιξε την τελειότητα! τους ευχαριστώ θερμά και χαίρομαι που για μια ακόμη φορά ο "θεός της μηχανής" μας πρόσεξε τόσο καλά!!!
 χε χε, ας είναι καλά το κράνος μου που έκρυβε την έκφρασή μου και δεν προδόθηκαστην πορεία για την Λευκάδα...

Εδώ θα βάλω και 2 φωτό απ'το ξεκίνημά μου με προορισμό την ηλιόλουστη Πάργα, με στολισμένο τον Βουκεφάλα ως αρμόζει στο πρωτομαγιάτικο έθιμο...



andy

  • Guest
.



Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
καταλαβαινω γιατι δεν γραφονται λεπτομερειες και πολλά σχόλια ως τωρα απο τους συμμετεχοντες. Απο που να ξεκινησει κανεις, και που να τελειωσει. Δυσκολα μεταφερεις με γραπτο λογο τα οσα διαδραματιστηκαν μεσα σε σχεδον τεσσερις μερες. Και εγω εκει εχω κολησει. Το ζω ακομα, σαν να μην εχει τελειωσει!

Πραγματικά σ' αυτές τις λίγες αράδες περιγράφεται όλη η αλήθεια.
Η γυναίκα μου, με ρωτάει συνεχώς τι σκέφτομαι κι εγώ απαντώ την ΙΤΤ.
Το πρωί στο γραφείο δεν μπορούσα να δουλέψω και σ' όποιον έβρισκα, έλεγα συνεχώς το πόσο ωραίο πέρασα.
Πραγματικά παιδιά περάσαμε τ έ λ ε ι α.
Ένα μεγάλο μπράβο στο Δ.Σ. για τη διοργάνωση και ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις υπέροχες στιγμές που έζησα εκεί.
Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Τηλέμαχο για τη βοήθειά του, να επιδιορθώσει ένα προβληματάκι που είχα, με τα φρένα της μηχανής μου.
Στη Θεσ/νίκη γυρίσαμε το απόγευμα, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
Μακάρι να είμαστε γεροί και του χρόνου να συμμετέχουμε στην ΙΤΤ 2009 στη Γερμανία.


Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


andy

  • Guest
.



andy

  • Guest
.



okeanos

  • Guest
Μαργαρίτα σ'ευχαριστώ :eusa_clap:


Δεν υπάρχουν λόγια παιδιά...το βράδυ δεν καλοκοιμήθηκα, όλα στο μυαλό μου γύριζαν ξανά και ξανά σ'αυτό που ονομάζεται ΙΤΤ... στη δουλειά; κανένα κουράγιο να πάρω τα πόδια μου...και αυτό γιατί κάτι τέτοιο δεν ξεχνιέται ούτε ξεπερνιέται εύκολα!
Πέρα απ'την άψογη διοργάνωση, την τέλεια παρέαόλων μας,  τα χαμόγελα και η ικανοποίηση των προσκεκλημένων συναδέρφων-συνTRASALPάδων-συνταξιδιωτών μας από όλη την Ευρώπη, μου έδωσαν επιτέλους την ικανοποίηση της μεγαλύτερης παρέας που έχω γνωρίσει μέχρι τώρα με κοινά στοιχεία και κυρίως κοινά όνειρα και προορισμούς!
 Όπως είπε και ένας απ'τους foreign friends είμασταν μια εικόνα σαν τον πύργο της Βαβελ! γύρω πολλές διαφορετικές φυσιογνωμίες, γλώσσες, συμπεριφορές, που, όμως, δεν μας έφεραν σε κομφούζιο, αλλά σε μια πανέμορφη συνύπαρξη με πολύ χιούμορ, χαρά, αλληλεγγύη και πάνω απ'όλα αγάπη!
 Με μόνο μερικά προβληματάκια που ξεπεράστηκαν εύκολα και γρήγορα και δεν χρειάζεται να τα θυμάμαι πια, όλα έγιναν όπως τα ονειρευόμουνα και, φαντάζομαι, όπως τα ήθελαν οι φίλοι που τα διοργάνωσαν με πολύ μεράκι που άγγιξε την τελειότητα! τους ευχαριστώ θερμά και χαίρομαι που για μια ακόμη φορά ο "θεός της μηχανής" μας πρόσεξε τόσο καλά!!!
 χε χε, ας είναι καλά το κράνος μου που έκρυβε την έκφρασή μου και δεν προδόθηκαστην πορεία για την Λευκάδα...

Εδώ θα βάλω και 2 φωτό απ'το ξεκίνημά μου με προορισμό την ηλιόλουστη Πάργα, με στολισμένο τον Βουκεφάλα ως αρμόζει στο πρωτομαγιάτικο έθιμο...


Deutschland σου'ρχομαι :moped:



andy

  • Guest
.



andy

  • Guest
.