Τετάρτη 20 Φεβρουάριος 2019, 23:29:03 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: . .

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Τιμές για Service  (Αναγνώστηκε 59710 φορές)
jack
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #250 στις: Τετάρτη 14 Ιούνιος 2017, 13:37:30 μμ »

Τέτοια κατάσταση είναι πολύ πιθανό να έχει άσχημη κατάληξη.
Οπως και να έχει όμως πρέπει έπειτα να βρεις άλλο συνεργείο που να εμπιστεύεσαι περισσότερο.

Στάλθηκε από το T98 4G(E5C4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταγράφηκε
Horizons
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

Χρήστος

« Απάντηση #251 στις: Τετάρτη 14 Ιούνιος 2017, 14:09:33 μμ »

Τέτοια κατάσταση είναι πολύ πιθανό να έχει άσχημη κατάληξη.
Οπως και να έχει όμως πρέπει έπειτα να βρεις άλλο συνεργείο που να εμπιστεύεσαι περισσότερο.

Στάλθηκε από το T98 4G(E5C4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω βρει ήδη. Αλλά πολλά πράγματα έχω αρχίσει και τα ψάχνω μόνος μου να γλιτώσω κανα ευρώ, αν είχα και περισσότερο χρόνο και χώρο.. θα έκανα τα πάντα όλα μόνος μου.
Καταγράφηκε

Diamantis
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Diamonds are forever

« Απάντηση #252 στις: Πέμπτη 29 Ιούνιος 2017, 15:48:06 μμ »

Εδώ και πολύ καιρό, η ΤΑ 650 μου,ήταν παραμελημένη.Τα οικονομικά δεν πάνε καλά,όπως και στους περισσότερους ανθρώπους βέβαια και με την παρότρυνση του μεγάλου μου γιου, την πήρε ενας φίλος του που του συντηρεί όλες τις μηχανές, την περασμένη βδομάδα την Τετάρτη και μου την έφερε προχθές Τρίτη βράδυ.
Η μηχανή, χτυπούσε η αλυσίδα και ηταν τσαλακωμένη σε ενα σημείο και όταν πάταγα γκάζι κλώτσαγε το μηχανάκι,στα κλεισίματα του γκαζιού έσκαγε, δεν λειτουργούσε το λαμπάκι νεκρας,η μπροστινή ανάρτηση ήταν σώβρακο,στο μοτέρ έτρεχαν λάδια με βενζίνη μαζί και και και.
Μου είπε ο άνθρωπος πως το οδηγείς αυτό το πραμα ρε φίλε και του είπα τι να κάνω που δεν εμπιστεύομαι μάστορα,τά χερια μου δεν πιάνουν και με το οικονομικό,η μηχανή είχε αυτή την κατάσταση.
Τελικά μου την έφερε σαν νέο μηχανάκι ρε παιδία. Ξεκίνησε από μπροστά προς τα πίσω τις εργασίες, αλλάξε λάδια και έβαλε 15άρι στο μπροστινό και προσθήκες (δεν έιχε συντηρηθεί 15 χρόνια),άλλαξε ρουλεμάν τιμονιού,αλυσιδοράναζα,λάδια κινητήρα και φίλτρο λαδιών,φύσηξε φίλτρο αέρα,ρύθμισε βαλβίδες,άλλαξε φλάτζες κεφαλής,άλλαξε τα υγρά κυκλώματος ψύξης(δεν είχαν αλλαχτεί 15 χρόνια),καθάρισε και ρύθμισε καρμπυρατέρ,μου έφτιαξε το πρόβλημα με τον ατέρμονα,άλλαξε τακάκια εμπρός και πίσω και γενικά μεταμορφώθηκε η μηχανή μου.
Η μηχανή τώρα δουλεύει ρολόι,δεν ακούγεται ο παραμικρός θόρυβος,ο κινητήρας βγάζει ενα γλυκό ήχο,όπως όταν την πρωτοαγόρασα,το τιμόνι είναι πούπουλο και ολα πάνω τα υλικά που μπήκαν, ήταν γνήσια Χόντα,εκτός από τα τακάκια(φερόντο μπροστά,πίσω δεν θυμάμαι),τα λάδια και το αντιψυκτικό.
Μπορώ να πω ότι το παληκαρι,να'ναι καλά,κάνει φοβερή δουλειά,ότι άλλαξε μου το έφερε σπίτι και δεν θέλω να μακρυγορώ,μπορώ να πω ότι από τοτε που την πήρα,ουτε σε εξουσιοδοτημένο δεν έχει γίνει τέτοια δουλεια.
Χαλάλι τα 450€ που πήγε,το μόνο σίγουρο είναι οτι βρήκα ενα άνθρωπο να κάνει πραγματι σωστή δουλειά και να μην κοροϊδεύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη 29 Ιούνιος 2017, 15:53:11 μμ από Diamantis » Καταγράφηκε

Διαμαντής Σπηλιωτόπουλος
Diamonds are forever
Stoneman
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!

« Απάντηση #253 στις: Πέμπτη 29 Ιούνιος 2017, 21:04:22 μμ »

Πάλι καλά να λές . Τελικά δεν είναι μόνο τα λ7 αλλά κ το πόση δουλειά αγοράζουμε για τα λ7 μας , δλδ η ποιότητα της δουλειάς .

ΥΓ: Αλλά να ξέρεις οτι το φιλτρο αέρα δεν το φυσάμε, απλά το αλλάζουμε.
Ακριβό μεν αλλά το καινουργιο είναι ψεκασμένο με λαδάκι απο την μαμά Χόντα κ δεν δεχεται καθαρισμό.
Καταγράφηκε
Diamantis
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Diamonds are forever

« Απάντηση #254 στις: Παρασκευή 30 Ιούνιος 2017, 10:24:56 πμ »

ΥΓ: Αλλά να ξέρεις οτι το φιλτρο αέρα δεν το φυσάμε, απλά το αλλάζουμε.
Ακριβό μεν αλλά το καινουργιο είναι ψεκασμένο με λαδάκι απο την μαμά Χόντα κ δεν δεχεται καθαρισμό.
Σήμερα θα έρθει για να φτιάξει κάτι στο crf του γιού μου και θα τον ρωτήσω γι' αυτό που αναφέρεις.
Καταγράφηκε

Διαμαντής Σπηλιωτόπουλος
Diamonds are forever
Σελίδες: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: