Hellas Transalp Forum

Εντυπωσεις απο εκδρομή στα Μέθανα 1-2 Μαρτίου 2008

Sotos · 60486

Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #100 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 01:17:26 πμ
Όλα τα παιδάκια στον Ζορμπά για "δυνάμεις" !


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #101 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 01:19:09 πμ
Κι άλλα παιδάκια!


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #102 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 01:20:01 πμ
Είπαμε, τραβάμε κόσμο...


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #103 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 01:21:04 πμ
Αφιερωμένη!  :-*


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline panbou

  • Homo-Provatus
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1120
  • Carpe Diem
    • Μένουμε Σούνιο
Reply #104 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 07:04:30 πμ
κάποιοι μαυραγορίτες, πάνε να σπιλώσουν το club  με τις δοσοληψίες τους :goofy:
και νά πως ξεκίνησε το κακό, αρχικά με την πώληση ενός μπουφάν, που από κει που ήταν προσφορά μέσα στο φόρουμ, με μυστικότητα έγινε η παράνομη διακίνηση στα Μέθανα, ευκαιρίας της εκδρομής, αλλά τελικά τους καταγράψαμε και θα αναφερθούν-απολογηθούν...
το δε μοντέλο που χρησιμοποιήθηκε, έβγαζε σιγά-σιγά όλα όσα φορούσε για αυτή την παράνομη δοσοληψία :censored:
8) Είμαι μάρτυρας Ωκεανέ, τό παρακολούθησα το σκηνικό κι έπειδή δεν έγινα αντιλυπτός έχω κι΄ άλλα να καταθέσω. Δυστυχώς η "Μαύρη Αγορά" παρύσφρυσε και στα MotoGT....  :goofy: Αίσχος,  ??? Ντροπή, Όσο για το Μοντέλο... Punto - Punto δεν θα το βρεις  ::)


Παναγιώτης Μπουρλέσης
www.sounion.gr


Offline ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΡΙΝΑΣ

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 15
Reply #105 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 11:10:16 πμ
 :'(Καλημέρα από Πάτρα.Με το που συναντηθήκαμε στο βενζινάδικο κατάταβα και ένοιωσα ότι θα περάσουμε θαύμα.Από τα πρώτα χιλ. όλα καλά και ευχάριστη έκπληξη η σωστή απόσταση μεταξύ μας.Στόν κόρφο ένα εκπληκτικό μέρος στο οποίο δεν είχαμε ξαναπάει έγιναν οι πρώτες γνωριμίες με τα παιδιά του ΔΣ.Η φάση όσο πήγαινε γινόταν και καλύτερη.Μέχρι που λίγο πριν την αναχώρηση ο νόμος του μέρφυ χτύπησε και αναγκαστήκαμε να γυρίσουμε πίσω λόγω έκτατης οικογενειακής ανάγκης.Ευχαριστώ τον κώστα για τις ενεργειές του και μακάρι να ξαναβρεθούμε γιατί δεν προλάβαμε να γνωριστούμε καλύτερα.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #106 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 11:16:59 πμ
:'(Καλημέρα από Πάτρα.Με το που συναντηθήκαμε στο βενζινάδικο κατάταβα και ένοιωσα ότι θα περάσουμε θαύμα.Από τα πρώτα χιλ. όλα καλά και ευχάριστη έκπληξη η σωστή απόσταση μεταξύ μας.Στόν κόρφο ένα εκπληκτικό μέρος στο οποίο δεν είχαμε ξαναπάει έγιναν οι πρώτες γνωριμίες με τα παιδιά του ΔΣ.Η φάση όσο πήγαινε γινόταν και καλύτερη.Μέχρι που λίγο πριν την αναχώρηση ο νόμος του μέρφυ χτύπησε και αναγκαστήκαμε να γυρίσουμε πίσω λόγω έκτατης οικογενειακής ανάγκης.Ευχαριστώ τον κώστα για τις ενεργειές του και μακάρι να ξαναβρεθούμε γιατί δεν προλάβαμε να γνωριστούμε καλύτερα.

Παναγιώτη πάνω απ' όλα η οικογένεια. Καλά να είμαστε και θα ξαναβρεθούμε, ευχαριστούμε για την παρέα.


Παύλος Καρούμπης


andy

  • Guest
Reply #107 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 11:20:54 πμ
Παναγιώτη πάνω απ' όλα η οικογένεια. Καλά να είμαστε και θα ξαναβρεθούμε, ευχαριστούμε για την παρέα.
Αυτά να τα λες σιγά. Ετσι και σε ακούσουν τα παιδια μου την βάψαμε



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #108 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 12:15:35 μμ
παιδιά μια παράκληση. Αν έχετε πολλές φωτό (πάνω απο 3-4) να τις ανεβάζετε σε εναν image server και οχι απευθείας στο forum μέσω της επισύναψης αρχείου.

Εκ της Διευθύνσεως

Εχω ενα χρονο και κατι στο Φορουμ...

Μεχρι τωρα εμαθα να "κατεβαζω" δυο φωτογραφιες σε ενα μυνημα..... :thawave: :eusa_clap: :eusa_clap:

Για να κατεβασω 90, ποσα χρονια λες να χρειαστω? ;D ;D

Ασε που αυτο το image server δεν καταλαβαινω καν τι ειναι....... ???



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #109 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 14:28:00 μμ

Πρωινο στο ξενοδοχειο.......(για οποιον προλαβε) ;D

Ο Γιωργος γυρισε ορεξατος απο το πρωινο μπανιο, και "κατεβασε" ενα κοτετσι αυγα,
και μια κουτα μαρμελαδες........

Η φωτο ειναι απο το "πρωτο" του ημιχρονο.............




Offline Τάκης

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 341
Reply #110 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2008, 15:46:54 μμ
Όχι ρε φίλε τόσα αυγά μαζεμένα.  Θα πάθεις τίποτα!!!


Ταρρός Ιγνάτιος, Πετρούπολη, Αθήνα
XLV 650, 08/2005 Μαύρο


Offline Methana

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 1
Reply #111 on: Κυριακή 23 Μάρτιος 2008, 14:53:15 μμ
Γεια σας!

Χάρηκα πάρα πολύ για τα κάλά σας λόγια περί Μεθάνων! Επιτέλους καταλαβαίνουν και αρκετοί άλλοι πως αύτος ο τόπος αξίζει (όχι μόνο) μία επισκέψη!

Περισσότερα θα βρείτε στην ιστοσελίδα μου http://www.methana.com... Mόνο σας παρακαλώ όταν θα αντιγράψτε φωτογραφίες από εκεί να με ρωτήσετε πριν. Έχει "λίγο" παραγίνει πως μερικοί παίρνουν από εκεί το υλικό και το βάζουν σαν ήταν δική τους δουλειά (και βάζουν ακόμα και την ιστοσελίδα www.methana.gr με την οποία δεν έχω κάμια σχέση). Θα είμαι ο τελευταίος να σας αρνηθώ να πάρτε κατί αν με ρωτήσετε!

Κατά τα άλλα σας εύχομαι άλλες τέτοιες εκδρομές!

Χαιρετίσματα από την Γερμανία

Τώβιας Σώρρος



Offline Isminaki

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 1
Reply #112 on: Δευτέρα 09 Δεκέμβριος 2019, 12:16:14 μμ
γειαααααα!!

κι εμεις πηγαμε Μεθανα πριν 3 χρονια με τη μηχανη του αντρα μου. Μια transalp xl700v και περάσαμε φανταστικά.

Κρίμα που χάσαμε την εκδρομή αλλά επειδή αργήσαμε σχετικά πήραμε το πλοίο, κλείσαμε ακτοπλοϊκά εισιτήρια από εδώ https://www.zaplous.gr/GR/services/destinations/destination-display/methana και μετά πίσω με τη μηχανή. Φανταστικά απλά και τρομερά τοπία και για τη μηχανή (και για τη φωτογραφική μηχανή  ;D )