Hellas Transalp Forum

Πίεση είναι να μην μπορείς να βάλεις φαΐ στο τραπέζι

sot econ · 4309

Offline sot econ

  • Administrator
  • Οδηγάρα
  • *****
    • Posts: 360
Όταν πας για παγκόσμιος πρωταθλητής στο Motogp αλλά είσαι και προσγειωμένος άνθρωπος.
Τάδε έφη Ζοάν Μιρ.
Ερωτώμενος εάν νοιώθει πίεση απάντησε  πως αυτή είναι η δουλειά του και πως αν δεν κερδίσει το πρωτάθλημα πάλι θα την έχει κάνει πάρα πολύ καλά φέτος! Πραγματική πίεση είπε, είναι να προσπαθείς να βρεις να πληρώσεις το ενοίκιο αυτή την περίοδο που όλα ανατρέπονται εξαιτίας του κορωνοϊού. Πραγματική πίεση νιώθει εκείνος που δεν μπορεί να βάλει φαϊ στο τραπέζι του. Ο ίδιος αισθάνεται «καλή» πίεση, γιατί δεν έχει τα παραπάνω. Σίγουρα είναι πιεστικό να παίζεις με την ζωή σου στους αγώνες, σίγουρα έχουν πίεση τα MotoGP αλλά στο τέλος είναι η δουλειά τους. Πρόσθεσε μάλιστα πως αισθάνεται προνομιούχος που έχει αυτού του είδους την πίεση…

 :eusa_clap:



Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2746
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #1 on: Σάββατο 21 Νοέμβριος 2020, 22:32:27 μμ
Ανάλογες θέσεις διατύπωσε και ο Λιούης κατα τη διάρκεια των Ολυμπιακών του 2004.
 :eusa_clap:


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #2 on: Κυριακή 22 Νοέμβριος 2020, 10:06:12 πμ
Κακά τα ψέματα που λένε ..

Την υγειά μας,
Ενα πιάτο φαί
Να είμαστε συνεπείς στις υποχρεώσεις μας ,
και μερικούς ανθρώπους κοντινούς να τους νοιαζόμαστε κ να μας νοιάζονται .

Στα πολλά χάνεις κ το νόημα .
Εχω ένα γείτονα 80 φεύγα, εγώ πηγαίνω την μικρή δημοτικό , αυτός τα δύο εγγόνια, μια μερα λοιπόν του λέω χαριτολογώντας: <<Αχ Κυρ Σωτήρη γεράσαμεεεε>> κ μου απαντάει : <<Ναι, αλλά εμείς τα ζήσαμε , άλλοι δεν προλαβαίνουν ούτε τα μισά>>
Αυτή η απάντηση θα με συντροφεύει μια ζωή .



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #3 on: Κυριακή 22 Νοέμβριος 2020, 11:16:21 πμ
...Εχω ένα γείτονα 80 φεύγα, εγώ πηγαίνω την μικρή δημοτικό , αυτός τα δύο εγγόνια, μια μερα λοιπόν του λέω χαριτολογώντας: <<Αχ Κυρ Σωτήρη γεράσαμεεεε>> κ μου απαντάει : <<Ναι, αλλά εμείς τα ζήσαμε , άλλοι δεν προλαβαίνουν ούτε τα μισά>>
Αυτή η απάντηση θα με συντροφεύει μια ζωή ...


ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ ο κυρ.Σωτηρης  8) :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2746
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #4 on: Πέμπτη 10 Δεκέμβριος 2020, 10:53:15 πμ

Αυτή η απάντηση θα με συντροφεύει μια ζωή .

Κάποιος παληός εδώ μέσα είχε στην υπογραφή του: Όλοι θα πεθάνομε, λίγοι όμως θα έχουν ζήσει εν τω μεταξεί. Ή κάπως έτσι, γιατί με τα γεράματα ξεχνάμε... ;D


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #5 on: Πέμπτη 10 Δεκέμβριος 2020, 15:09:02 μμ
Δεν αφήνουμε τα υψηλά νοήματα κ να πιάσουμε τις βόλτες?

Εγώ κανονίζω καφέ με φίλο σε συνεργείο κολητού, δίνεις τον ανάλογο κωδικό κ πάς ... πίνεις τον καφέ σου ντελιβεράτο
κ επιστροφή .
Μένω Ελευσίνα , πειράζει δλδ που ο μηχανικός μου είναι ... Λαύριο?  :2hysterical:



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #6 on: Πέμπτη 10 Δεκέμβριος 2020, 20:28:50 μμ
Δεν αφήνουμε τα υψηλά νοήματα κ να πιάσουμε τις βόλτες?

Εγώ κανονίζω καφέ με φίλο σε συνεργείο κολητού, δίνεις τον ανάλογο κωδικό κ πάς ... πίνεις τον καφέ σου ντελιβεράτο
κ επιστροφή .
Μένω Ελευσίνα , πειράζει δλδ που ο μηχανικός μου είναι ... Λαύριο?  :2hysterical:


 :2hysterical:  ρε που καταντησαμε  :o κεγω σημερα επιασα δουλεια σενα φιλο που εχει κουριερ,
ειμουν 5μιση ωρες στο δρομο και το ψιλογουσταρα ακομα και με βροχη τις περισσοτερες ωρες γιατι ηταν λες και εκανα ταξιδι :2hysterical:
η πλακα πια ειναι,οτι δεν πετυχα ουτε ενα μπλοκο στο κεντρο που εκανα δρομολογια και σε ακτινα 5-7 χιλιομετρων απο αυτη,και οταν παω για ψωνια με τι μηχανη 2 μπλοκα τα βλεπω συγουρα σε συγκεκριμενα σημεια,
νομος του μερφυ δε ξερω τι να πω...  :2hysterical:  ???  :goofy:



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #7 on: Παρασκευή 11 Δεκέμβριος 2020, 15:37:49 μμ
Εχεις παπί για ντελίβερι Μπίλ , η με βανάκι?



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #8 on: Παρασκευή 11 Δεκέμβριος 2020, 21:37:35 μμ
Δεν εχω διπλωμα για αμαξι και ουτε προκετε να βγαλω,μονο αν εχω λ7 καποτε και παρω ενα γρηγορο καμπριο  :2hysterical:
εχει και 2 η 3 κλουβακια αλλα εγω περνω ενα απο τα 2 παπια ινοβα η καιζερ που εχει
εγω απο οχηματα εχω μονο τι transalpina και ενα downhill ποδηλατο  ;)
« Last Edit: Παρασκευή 11 Δεκέμβριος 2020, 21:39:07 μμ by VaSiLiSj »



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #9 on: Δευτέρα 14 Δεκέμβριος 2020, 17:17:39 μμ
Και ποδήλατο ο Βασίλης ?  ;D


Πολυπράγμων κ πολυταλαντούχος . :thumbright:

Εχω κ εγώ ποδήλατο, αλλά 26αρι κ τώρα σκέφτομαι να πάρω ενα τρέκιγκ 28αρι με σκελετό 58.



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #10 on: Δευτέρα 14 Δεκέμβριος 2020, 17:27:07 μμ
Και ποδήλατο ο Βασίλης ?  ;D


Πολυπράγμων κ πολυταλαντούχος . :thumbright:

Εχω κ εγώ ποδήλατο, αλλά 26αρι κ τώρα σκέφτομαι να πάρω ενα τρέκιγκ 28αρι με σκελετό 58.



Offline VaSiLiSj

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 250
Reply #11 on: Δευτέρα 14 Δεκέμβριος 2020, 21:27:44 μμ
Και ποδήλατο ο Βασίλης ?  ;D...

 ;D Νομιζα το ειχα ξανα αναφερει οτι εχω... αν σου περισσευουν παρτο, εχω ακουσει τα τρεκιγκ βολευουν για μεσα στη πολη και για κοντινες βολτες και οτι χουν καλυτερη συμπεριφορα στις λακουβες... ;)

Παντως 2 που εχω κανει βολτα για καμια 200αρια μετρα ενος φιλου και ενος ξαδερφου δε καταλαβα καμια διαφορα παρα μονο οτι ηταν περιεργο που ειχε πιο ψιλες ροδες :2hysterical:

Βεβαια η συγκριση δεν ηταν σωστη γιατι μιλαμε για διαφορετικους τυπους,το δικο μου εχει μπρος πισω αναρτησεις και αγωνιστικες σειρες σε κεντρα,ντεραγιερ κλπ
για να σου το πω πιο απλα ειναι σα να κανεις συγκριση jeep με απλο ιχ,η σωστη συγκριση θα ηταν αν δεν ειχα πισω αναρτηση και αγωνιστηκους τροχους-κεντρα που ρολαρουν για πλακα...

εν ολιγης παρτο γιατι εχω ακουσει καλα λογια για απλη ''τουριστικη'' χρηση  ;)
κοιτα να παρεις το σωστο νουμερο αναλογα με το υψος σου και να μη σου πασαρουν οτι εχουν εκει... 8)
« Last Edit: Δευτέρα 14 Δεκέμβριος 2020, 21:31:47 μμ by VaSiLiSj »