Hellas Transalp Forum

Το HTC πάει στο Πευκί στη Βόρεια Εύβοια 10-12/7/20

Silversurfer · 7702

Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659

Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #1 on: Κυριακή 14 Ιούνιος 2020, 13:45:43 μμ
Άντε καλή αντάμωση! :moped: :beer:



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #2 on: Δευτέρα 15 Ιούνιος 2020, 14:29:55 μμ
Αντε με το καλό!  Αν και εμας μας βλεπω να ειναι η περιοδος που θα ξεκινανε οι διακοπές μας...


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #3 on: Δευτέρα 15 Ιούνιος 2020, 15:28:35 μμ
Τέλος τα bungalows μέσα στο κάμπινγκ !!!κλείστηκαν και τα 11


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #4 on: Πέμπτη 25 Ιούνιος 2020, 11:41:28 πμ
Λέμε τώρα ..... ;D


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #5 on: Πέμπτη 25 Ιούνιος 2020, 11:57:27 πμ
Δεν περνούν οι μέρες :(


Keep riding !!!


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #6 on: Πέμπτη 25 Ιούνιος 2020, 12:52:51 μμ
αν μπορει καποιος ας ανεβασει και εδώ τις συμμετοχές


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #7 on: Σάββατο 27 Ιούνιος 2020, 12:46:52 μμ
αν μπορει καποιος ας ανεβασει και εδώ τις συμμετοχές



ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #8 on: Τρίτη 30 Ιούνιος 2020, 12:52:32 μμ
Τα ματάκια μας καλέ, δεν φαίνεται τίποτα  8) :o ???


Keep riding !!!


Offline pakos1406

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 681
  • Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο
Reply #9 on: Τρίτη 30 Ιούνιος 2020, 16:09:54 μμ
Τα ματάκια μας καλέ, δεν φαίνεται τίποτα  8) :o ???
Μεγάλωσε το μάνα μ
Είσαι και σε μια ηλικία
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Η ψυχοσύνθεση μου δεν αντέχει τους ηλίθιους οδηγούς


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #10 on: Δευτέρα 13 Ιούλιος 2020, 08:49:58 πμ
Καλημέρα.

Θα μάθουμε κανένα νέο από την εκδρομή; Θα δούμε καμία φωτογραφία;


Παύλος Καρούμπης


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Reply #11 on: Δευτέρα 13 Ιούλιος 2020, 10:35:15 πμ
Καλημέρα.

Θα μάθουμε κανένα νέο από την εκδρομή; Θα δούμε καμία φωτογραφία;

εύκολο, πες στη Ραχήλ να σου δείξει  ;D ;D ;D


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #12 on: Δευτέρα 13 Ιούλιος 2020, 10:47:41 πμ
εύκολο, πες στη Ραχήλ να σου δείξει  ;D ;D ;D

Θες να ανοίξω το στόμα μου;


Παύλος Καρούμπης


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #13 on: Δευτέρα 13 Ιούλιος 2020, 12:42:34 μμ
Λοιπόν πέρασε κάποιο μεγάλο χρονικό διάστημα απο την τελευταία συνεύερεση με το club. Οι λόγοι  λίγο πολύ γνωστοί κυρίως οικογενειακοί και επαγγελματικοί. Ωστόσο όμως ποτέ δεν σκέφτηκα να κλείσω αυτό τον κύκλο και να πώ "χάρηκα για την γνωριμία".
Απο την στιγμή που ανακοινώθηκε η εκδρομή μπήκα στη διάθεση που είχα και τα πρώτα χρόνια που περιμένα πως και πως να ανακοινωθεί κάτι για να βρεθούμε όλοι μαζί και να περάσουμε όμορφα με βόλτες, γέλιο και πειράγματα.
Πολά νέα πρόσωπα πλέον αλλά αυτό δεν στάθηκε εμπόδιο να αισθανθούμε αμέσως ώς μια παρέα. Τώρα δεν θυμάμαι ονόματα (ου γαρ έρχεται μόνο του) αλλά στην επόμενη σίγουρα θα τους θυμηθώ ;D
Τώρα γαι τους παλιούς φίλους η συνταγή είναι στάνταρ δηλ το πιάνουμε απο εκεί που το αφήσαμε τελευταία φορά. Για φωτό μη περιμένετε απο μένα (έχω κάποιες αλλα βαριέμαι να τις ανεβάσω) θα ανεβάσουν αρκετές τα υπόλοιπα παιδιά.
Για την οργάνωση της εκδήλωσης έχω να πώ ότι ήταν δικαιωματικά απο τις καλύτερες και φυσικά έχω να πώ ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ συνάμα στους διοργανωτές ( δεν θα αναφέρω ονόματα ξερουν αυτοί) γιατί τα βρήκαμε όλα έτοιμα και στην εντέλεια. Φάγαμε και ήπιαμε μέχρι σκασμού, συζητήσαμε, βολτάραμε και γελάσαμε μέχρι τα ξημερώματα και φυσικά φύγαμε έχοντας στο μυαλό μας την επόμενη αντάμωση.
Ήθελα οπωσδήποτε να δώ κια του υπόλοιπους παλιούς φίλους αλλα δεν πειράζει στην επόμενη θα μας δοθεί η ευκαιρία.
Και κλείνω όπως πάντα με κάτι που λέμε με την Κατερίνα μου όταν επιστρέφουμε στη βάση μας: " Και εις άλλα με υγεία!"



Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2453
  • XLV650, CRF1000
Reply #14 on: Δευτέρα 13 Ιούλιος 2020, 16:28:30 μμ
Ειχα κι'εγω χρονια να παρευρεθω σε ευρεια μαζωξη του club. Εσπασα τον κορωνο-αποκλεισμο φτανοντας αεροπορικα μεσω Γαλλιας Παρασκευη ξημερωματα, οποτε εφ'οσον το τεστ που μου κανανε στο Βενιζελος βγηκε αρνητικο αποφασισα ναρθω στο Πευκι το Σαββατο για να δω παλιους και καινουργιους φιλους (κρατωντας παντα αποσταση μηπως και). Ητανε μια εξαιρετικη μαζωξη, το camping στο Πευκι τα σπαει και πιθανα θα το τιμησω μεσα στο καλοκαιρι και η οργανωση αψογη. Το βραδυ του Σαββατου φαγαμε και ηπιαμε μεχρι σκασμου, respect στον ψηστη Χρηστο και τους βοηθους για την εξαιρετικη δουλεια που κανανε για να φαμε ολοι τοσο ποιοτικα και χορταστικα 8)

Την Κυριακη η επιστροφη για τους πιο πολλους αρχισε σχετικα νωρις, εγω απολαυσα την παρεα και αργοτερα τη θαλασσα και φυγαμε γυρω στις 2μμ με τον προεδρο-Κωστα με κλασικη σταση στου Αλεξιου για καφεδακι/λουκουμαδες. Μεταφεραμε και τα υπολοιπα κρεατα που δεν ψηθηκανε - λογω κορεσμου - στο μαγαζι του Μιχαλη στο Περιστερι οπου επακολουθησε αλλο τσιμπουσι μεχρι σχεδον τις 8μμ. Μιχαλη ευχαριστουμε και παλι και ..all the best!

Χαρηκα πολυ που ειδα παλιοφιλους οπως τον Τανασαρα-Λουρο (Λουρεμ' you rule), τον Θαναση-Αεριο, τον Γιωργαρο-Αζωρο και επισης που γνωρισα και απο κοντα τον Στεφανο-StefoG. Επισης χαρηκα πολυ που ξαναειδα τον Χρηστο-Πακο, τον Αλεξανδρο-Silver και, last but certainly not least, τον Μιχαλη-Mikedob που δεν μπορεσε ναρθει στο Πευκι. Και ολους τους αλλους και αλλες, με το καλο και στις επομενες παιδες!


Και λιγες φωτο απο μενα, ξεκινωντας απο την αφιξη στο Πευκι το Σαββατο το μεσημερι.




Σαββατο αργα το απογευμα οι μηχανες παρατεταγμενες για τη κλασικη φωτο, ο Λουρος στο βαθος φωτογραφιζει την αψιδα.




Μερικα λεπτα αργοτερα, ολοι παρατεταγμενοι.




Με το που τελειωσε η φωτογραφιση, εδυσε κι'ο ηλιος πανω απ'το Τρικερι απεναντι.




Και το επομενο μεσημερι λιγο πριν αναχωρησουμε με τον Κωστα, το camping εβγαζε μια μελαγχολια καθως τιποτα δε θυμιζε τις φωνες, την επικοινωνια και τον φραμπαλα των προηγουμενων δυο ημερων αλλα ας οψεται η επομενη εκδηλωση  :thumbright:




" the PouroDuro spirit "


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #15 on: Τρίτη 14 Ιούλιος 2020, 09:11:06 πμ
Μπράβο ρε παίδες, φαίνεται ότι ήταν μια τέλεια εκδρομή, "βγαλμένη" από τα παλιά.
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω, ελπίζω στην επόμενη.

Θανάσηδες, Γιώργηδες, Άκη, Μέμο κλπ παλιά φιλαράκια, απολογούμαι :-[


Παύλος Καρούμπης


Offline Diamantis

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1085
  • Diamonds are forever
Reply #16 on: Τρίτη 14 Ιούλιος 2020, 09:13:14 πμ
Μπράβο σε όλους!!!!
Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω φωτογραφίες και διαβάζω σχόλια θετικά, για αυτή την παρέα.
Χαίρομαι που βλέπω πολλές τρανσαλπ στην σειρά και νέα παιδιά να κοσμούν την παρέα του κλαμπ.
Συγχαρητήρια στους συντελεστές όλων των επιτυχημένων εκδηλώσεων, στο κεφάτο ΔΣ και μακάρι να μην είχα τις υποχρεώσεις, βάσανα και να είχα λίγο καλύτερη οικονομική ευχέρεια, ώστε να μπορώ να ακολουθώ και εγώ στις ωραίες εξορμήσεις σας, όπως μπορούσα κάποτε.
Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους, που κρατάτε αυτό το κλαμπ "ζωντανό" , να έχετε υγεία και πάντα καλή διάθεση σε ότι και αν κάνετε.
« Last Edit: Τρίτη 14 Ιούλιος 2020, 09:15:28 πμ by Diamantis »


Diamonds are forever


Offline stefosg

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 565
Reply #17 on: Τρίτη 14 Ιούλιος 2020, 20:37:06 μμ
Ήταν πράγματι μια εκδρομή από τα παλιά. Μαζεύτηκε πολύς κόσμος, καινούργιες γνωριμίες, φίλοι από τα παλιά, φίλους που ξέραμε μόνο από το πληκτρολόγιο. Γελάσαμε, ήπιαμε, φάγαμε, βολταραμε, είχε από όλα το ΣΚ. Προσωπικά θα ήθελα να ευχαριστήσω / παραδεχτώ τον Χρήστο που ανέλαβε να ψήσει για τόσα άτομα και τους φίλους που βοήθησαν να σερβίρουν/ φάμε τόσα άτομα. Στο επανιδείν, πάντα όρθιοι και ασφαλής.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk




Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #18 on: Τετάρτη 15 Ιούλιος 2020, 11:40:53 πμ
https://www.facebook.com/groups/18798534995/post_tags/?post_tag_id=10151393594519996&ref=rhc_tag

Στον παραπάνω σύνδεσμο θα βρείτε όλες τις σχετικές δημοσιεύσεις στη σελίδα του συλλόγου μας στο facebook. Φωτογραφίες, βίντεο, εντυπώσεις, όλα μαζεμένα για μπόλικο χάζι.

Εγώ να πω με τη σειρά μου πως η εκδρομή μας ήρθε την ιδανική στιγμή ύστερα από μια ζόρικη άνοιξη και στο μέσο ενός κουραστικού καλοκαιριού να μας ταξιδέψει και να μας μαζέψει.
Ευτυχώς πολλοί νιώσατε το ίδιο με εμάς και έτσι πραγματοποιήθηκε τελικά μια από τις πιο ωραίες, κεφάτες και μαζικές εκδρομές που εγώ τουλάχιστον έχω ζήσει αυτά τα χρόνια που είμαι στο σύλλογο.
Χάρηκα που είδα φίλους από μακριά και κοντά, χόρτασα κουβεντούλα, βόλτες, θάλασσα, ήλιο, μάσα και διαδρομές.
Σας ευχαριστώ όλους όσους ήρθατε, όλους όσους μας συντροφεύατε με τη σκέψη σας και όλα τα παιδιά που μας βόηθησαν κάθε φορά που χρειαστήκαμε κάτι και τρέξατε.
Με το καλό να βρεθούμε στην επόμενη :)
« Last Edit: Τετάρτη 15 Ιούλιος 2020, 11:54:57 πμ by KKalantzis »


Keep riding !!!


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #19 on: Παρασκευή 17 Ιούλιος 2020, 15:06:19 μμ
Μιά χαρά , άιντε και στην επόμενη.
Ασ μη τα χάνουμε αυτά τε παιδιά , τόσα έχουμε παρατήσει , το να ξαναβλεπόμαστε είναι πολύ σημαντικό , πμορφήναμε κιόλας με τα χρόνια .... :P

Μπράβο στα παλικάρια που τρέχουν για μας  , τι να πω , κρατάνε ζωντανό το club μας.
Πολλοί μου έλειψαν , είδα και κάτι χαμένους χρόνια (Μέμος , Ξουλουγιώργης ....)
Μια χαρά .


Ας το ζεστάνουμε λίγο εδώ μέσα , κάνει ψόφο. :-[


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?