Hellas Transalp Forum

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ HELLAS TRANSALP CLUB 2019, σκέψεις, συναισθήματα, προτάσεις...

Sotos · 7195

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Γυρίσαμε στην βαση μας και εμεις ελπίζω και ολοι οι φίλοι  το ίδιο ασφαλείς και στεγνοι!

Περασαμε υπεροχα και χαρηκα πολυ που γνώρισα τοσο πολυ και νέο κόσμο!

Ηταν μια πραγματική πανελληνια αφου ειχαμε μελη και φίλους  που ταξιδεψαν πολλά χιλιομετρα για να φτασουν! Απο Μονεμβασία, από Έδεσα, απο Χαλκιδικη μέχρι και απο Καβάλα!

Να ειμαστε καλα και του χρόνου με υγεια να ξαναβρεθούμε στην ΙΤΤ/Πανελλήνια!

Πολλες εντυπώσεις γράφονται μαζί με φωτογραφίες στην ομάδα του συλλόγου στο Facebook.  Θα ανεβασω και εδω μόλις βρω λίγο χρονο!

Συγχαρητήρια στα παιδια που το έτρεξαν !

Να είμαστε γεροί να ανταμωνουμε!





Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
εκφρασθείτε ελεύθερα όσοι συμμετείχατε, ανεβάστε φωτο και βιντεάκια να υπάρχουν και εδώ.

Να είμαστε όλοι καλά και του χρόνου ακόμα περισσότεροι και ακόμα καλύτερα

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Γυρίσαμε κι εμείς στη βάση μας. Με κρύα καρδιά βέβαια. Άσχετα απ' τα προβλήματα που αντιμετώπισα πέρασα φοβερά.
Ευχαριστώ θερμά τα παιδια που "έβαλαν πλάτη" γι αυτό.
Ευχαριστώ τα παιδιά που κουράστηκαν για τους άλλους.
Τώρα, για τον γυρισμό....
Ο καιρός θέλησε να παίξει, αλλά μ' εμάς... δεν...
Θα ευχαριστήσω θερμά τους συνοδοιπόρους μου για τον γυρισμό , τον John lk και τον Petmo.
Κάναμε μια φοβερή επιστροφή !!!

Και μια σημείωση. Από το 1990 μέχρι σήμερα, την 17 Ιουνίου δεν οδήγησα ποτέ μηχανή.
« Last Edit: Δευτέρα 17 Ιούνιος 2019, 21:20:22 μμ by Καψιώτης.... »


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


john lk

  • Guest
Ηταν ισως η πλεον επιτυχημενη Πανελληνια των τελευταιων ετων!!!
Συγχαρητηρια σε οσους κοπιασαν για να διοργανωθει!!!

Τα συν
- φοβερος προορισμος
- ομορφη διαδρομη στο Πηλιο
- πολυ καλο καμπινγκ (αν και δεν μειναμε εκει)
- ωραιοτατη παραλια
- πολλα νεα μελη
- καλη διαθεση

Τα μειον
- κουραστικη οδηγηση (ιδιως το Σαββατο) στους δρομους του Πηλιου με αρκετα αυτοκινητα (αναμενομενο λογω 3ημερου)
- πολυς κοσμος παντου (και αυτο αναμενομενο λογω 3ημερου)
- η προμεναδα του Αγ. Ιωαννη πολυ "τουριστικη"

Μακαρι να ηταν εφικτο να γινοταν σε πχ εργασιμες μερες σε αυτο το μερος, χωρις την κοσμοσυρροη, θα ηταν φανταστικα!!! (δυστυχως αυτο δεν γινεται...)

Οπως και να΄χει ομως εμεις περασαμε παρα πολυ καλα και φυγαμε με καλες εντυπωσεις. Με ιδιαιτερη χαρα βρεθηκαμε με γνωριμους φιλους αλλα και με πολλα νεα μελη!!!



Offline pakos1406

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 681
  • Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο
Δυστυχώς επιστρέψαμε...
Μία πανελλήνια η οποία σε κάποιους θα μείνει...
Μια πανελλήνια η οποία στήθηκε με κόπο και άγχος ως προς την επιτυχία της
Σίγουρα θα υπήρξαν και παράπονα.
Θέλω να πιστεύω ότι ήταν ελάχιστα έως μηδαμινά.
Όσο βλέπουμε ατέλειες να είστε όλοι σίγουροι ότι προσπαθούμε να τις διορθώσουμε κι εδω αναιρείται το ρητό " κάθε πέρυσι και καλύτερα "
Θα κάνουμε τα αδύνατα δυνατά να είναι το κάθε φέτος και καλύτερα....
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την συμμετοχή σας, για το ότι σταθηκατε κύριοι και όπου πήγαμε δεν δημιουργήσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα...
Κυρίως θέλω να σας ευχαριστήσω για την διασκέδαση που μου προσφέρατε σε κάθε στιγμη...
Τώρα τα κεφάλια μέσα και μείνετε συντονισμένοι να παρακολουθείτε τους καυγάδες μου με τον ακατανομαστο Alexandros Koliatsis
Για τον οποίο ευγνωμονώ τον Θεό που με έκανε να γνωρίσω τέτοιο φίλο...
Άντε αρκετά είπα.... παω να παγωσω τις αμστελ μου...


Η ψυχοσύνθεση μου δεν αντέχει τους ηλίθιους οδηγούς


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Ήταν μια πραγματικά Πανελλήνια Συγκέντρωση. Ήρθατε από Μονεμβασιά, Τρίπολη, Πάτρα, Ιωάννινα, Κοζάνη, Έδεσσα, Γιαννιτσά ( :-* :-* ομορφόπαιδο), Καβάλα και φυσικά Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Αλμυρό, Βόλο και δε ξέρω ποιον ξεχνάω.

Περάσαμε τέλεια. Μπράβο σε όλους και περισσότερο στο ΔΣ για την επιλογή της τοποθεσίας αλλά και του Camping :eusa_clap:


Μπορεί η ζέστη να μας κούρασε πάνω στη μηχανή, αλλά το να βλέπεις ξανά τους φίλους σου απ' όλη την Ελλάδα είναι: Αξία ανεκτίμητη



Παύλος Καρούμπης


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7324
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Γιαννιτσά ( :-* :-* ομορφόπαιδο)
Γι αυτό φέρνεις τη γυναίκα ? :asshaking:


Να χαρώ γω τα νέα τα παιδιά , λεβεντιές λέμεε...

Με τα χρόνια το κλούμπ ομορφαίνει . (μήπως μεγαλώνουμε ? :eusa_think:

Αλλά το να γυρνάς στη δουλειά μ ένα κρυφομειδίαμα σα τη ψεσνή κουφαλίτσα .....  ανεκτίμητο.

Νάστε καλά όλοι να τα ξαναπούμε σύντομα.
Χάρηκα πολύ τις νέες γνωριμίες και την ματαντάμωση με τα χούφταλα.

Αγκαλίτσες. :xxblowkiss:


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline Silversurfer

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 659
Να πω κι εγώ την παρόλα μου…
Το να βλέπεις νέα παιδιά να συμμετέχουν, να μη θέλουν να τελειώσει και να δηλώνουν ότι ανυπομονούν για την επόμενη, όπου και να είναι … είναι ίσως η μεγαλύτερη ανταμοιβή.
Θα αναφερθώ σε 2 παραδείγματα, το 1ο είναι ο φίλος ο Άκης Παρασκευάς που μας περίμενε στα Bruno στον Άνω Βόλο και όπως μας εκμυστηρεύτηκε, όταν μας είδε να σταματάμε, μόνο που δεν έκλαψε.
Το 2ο παράδειγμα είναι ο φίλος ο Πάνος Κουτής, το παλικάρι που ήταν στη Shell που γεμίσαμε (εντελώς τυχαία) όταν πηγαίναμε για Πορταριά, στα μάτια του οποίου είδα ένα απίστευτο παράπονο που δεν μπορούσε να έρθει μαζί γιατί δεν πήρε άδεια…
Ευτυχώς όλα κύλησαν ομαλά, με πολύ διάθεση, κέφι και πλάκα, πρέπει όμως να κάνω μια ειδική μνεία σε κάποιους ανθρώπους.
Πρώτα στο φίλο Κώστα Χριστοδούλου από τον Αλμυρό που είχε κανονίσει τα πάντα για την άφιξή μας στον Αλμυρό, για τα βιντεάκια του, για το χρόνο που αφιέρωσε στην παρέα μας όλη την Κυριακή μέχρι τα ξημερώματα της Δευτέρας όταν και έφυγε με το γιο του από το κάμπινγκ.
Μετά στον καλό φίλο Θανάση Καραδήμο, από Αλμυρό κι αυτός, για την υπομονή του σαν αρχηγός στην εκδρομή της Κυριακής αλλά και για τα απίστευτα κοψίδια από προβατίνα που έφερε χωρίς να πάρει ούτε ένα σεντ.
Τους ήρωες ψήστες μας, το Χρήστο Σορώτο, Παύλο Καρούπη και τον καπετάνιο Κώστα Πάγκα που ήταν ώρες πάνω από τις ψησταριές ώστε να μπορέσουν να ψήσουν τα κρέατα που είχαμε πάρει.
Τον φίλο Βασίλη Ντράχα για τη σχεδίαση της φετινής μπλούζας, και όλα τα παλαιά μέλη που προσπάθησαν να βοηθήσουν με κάθε τρόπο τους νέους φίλους μας να νοιώσουν οικεία, μέλη μιας μεγάλης και καλής παρέας.
Φυσικά ευχαριστούμε κι όλους εσάς που ήρθατε πραγματικά από κάθε μεριά της χώρας μας σε αυτή τη συγκέντρωση...
Ελπίζω να είμαστε όλοι καλά, να ανταμώσουμε πάλι το συντομότερο δυνατό γιατί όλο και κάτι ετοιμάζουμε και δε θα χρειαστεί να περάσει ένας χρόνος….
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΕΣ


Offline Ian

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 127
πράγματι ήταν πολύ όμορφα. Σας ευχαριστώ όλους για την όμορφη διαδρομή και την εξαιρετική παρέα. Και εις άλλα με υγεία! (είμαι ο άγνωστος Χ με την μπαντάνα ;D)
ΥΓ. Η μπλούζα τακτοποιήθηκε στην συλλογή μου με αναμνηστικά μπλουζάκια-καπελάκια.   

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!


Livin' free ridin' high


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Όνειρο το είχα να πάω και καλοκαίρι στο Πήλιο και η Πανελλήνια Συγκέντρωση του κλαμπ, ήρθε και έδεσε!
Δυστυχώς, δεν ήρθα με τη μηχανή μου αφού η συνοδός μου δεν ήταν σε θέση να ταξιδέψει με τη μηχανή, και έχασα πολλά.
Βρήκα όμως, εκτός από το πανέμορφο βουνό του Πηλίου και το εξαιρετικό κάμπιγκ που μας φιλοξένησε, την όμορφη παρέα μας που ήρθε γεμάτη όρεξη για βόλτες, μάσες και κουβεντούλα  :)

Δόξα και τιμή στην πρώτη σκηνή που στήθηκε


Αφίξεις





Στο σταθμό στις Μηλιές




Το "κουνούπι" του Δημήτρη


Η ομαδική




Ο ακούραστος υπεύθυνος ψησταριών. Αυτό το παιδί "τρέχει" με παγωμένες Amstel!



Πάντα είναι ωραία να ταξιδεύουμε, πάντα είναι όμορφα να βρισκόμαστε!!!
Με το καλό στα επόμενα
Σας ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή και το κέφι σας
Καλούς δρόμους σε όλους :)


Keep riding !!!