Δευτέρα 25 Ιούνιος 2018, 16:11:00 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Αν είναι η πρώτη σας επίσκεψη στο Forum, ειναι σημαντικό να δείτε πρώτα  αυτό

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 [2] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: 1 ημέρα / 250χλμ με το Honda CrossTourer 1200  (Αναγνώστηκε 12100 φορές)
Αιγαιοπλόος
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #25 στις: Παρασκευή 18 Ιούλιος 2014, 09:58:02 πμ »

Κι εμένα το GS LC μ' αρέσει (εμφανισιακά αλλά και λόγω κέντρου βάρους) αλλά ... φοβάμαι να μπλέξω. Ασε που είναι πολλά τα φράγκα! Προτιμώ, επί του παρόντος, το βαλιτσωμένο και εξοπλισμένο Τρανσαλπάκι να ταξιδεύει εκτός συνόρων παρά να φάω ό,τι έχω και δεν έχω για να βλέπω το πανάκριβο GS στην αυλή μου.

Πάντως, για να είμαι On Topic, το Crosstourer είναι πολύ ενδιαφέρον μηχανάκι αλλά θεωρώ ότι (ΓΙΑ ΜΕΝΑ) τα 1200 κυβικά και οι 4 κύλινδροι είναι too much. Για μένα, το ξεκαθαρίζω.
Καταγράφηκε

Μια αστραπή είν' η ζωή και στ' άναμμα που κάνει, ό,τι προλάβει ο άνθρωπος, τα υπόλοιπα τα χάνει.
babisku
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #26 στις: Τετάρτη 12 Νοέμβριος 2014, 16:03:41 μμ »

http://www.mrbike.gr/website/2011-02-24-10-51-20/honda-vfr-1200x-crosstourer.html

Καταγράφηκε
XLGeorge
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Member of the Pouroduro ..band!

« Απάντηση #27 στις: Τετάρτη 12 Νοέμβριος 2014, 20:22:56 μμ »

Και μια φωτο με την πανεμορφη εξατμιση της DAM που διορθωνει την αισθητικα αποτυχημενη μαμισια εξατμιση, οπως και στο VFR1200:

Ειδα ενα στην Αθηνα προχθες και μου φανηκε πολυ ομορφο και σχετικα "διαφορετικο" - εχει μια ιδιαιτερη παρουσια. Και φυσικα αν το παρει κανεις, ξεχναει πηγαινελα στην αντιπροσωπεια για ανακλησεις/θεματα, οδικες κλπ. Αλλα ειναι βαρυ (αν και πολυ περισοτερο μανιτζεβελο απο το Vara) και εχει σαφως ασφαλτινη εμφαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη 12 Νοέμβριος 2014, 20:28:39 μμ από XLGeorge » Καταγράφηκε

XLV650 x 2, VFR800 VTEC, CRF1000
γκ
Hailwood, Agostini, Roberts,
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο

« Απάντηση #28 στις: Σάββατο 21 Οκτώβριος 2017, 16:30:24 μμ »

Ο Σάρακ κατά τη συνήθη τακτική πουλάει το Κροστούρερ (του 16 και του 15) φθηνώτερα από Άφρικα και από το x-αdv  σκούτερ!!! 12+ το DCT. Tα υπόλοιπα μειονεκτήματα παραμένουν. Wink
Καταγράφηκε

Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!
giamar4
Gelande/strasse
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #29 στις: Σάββατο 21 Οκτώβριος 2017, 18:34:46 μμ »

Γιάννη δεν καθόλου κακό αυτό!
Εγώ επειδή το κροστουρερ είναι μέσα στα επομενα σχεδια (2η επιλογή),
τώρα θα το έπαιρνα .
Ας μην έχει τα αυτόματα φλας και τσάλλες παπαριες που έχει το μοντελο του "17
Καταγράφηκε
XLGeorge
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Member of the Pouroduro ..band!

« Απάντηση #30 στις: Σάββατο 21 Οκτώβριος 2017, 20:28:10 μμ »

Καλησπερα, πηγαμε προσφατα μια παρεα στο Μαυροβουνι και ενα απο τα παιδια της παρεας ειχε Xtourer (οχι DCT) και τα αλλαξαμε με το Αφρικα. Το παιδι τοχε παρει 13 χιλιαρικα (ητανε της προηγουμενης χρονιας) καποια χρονια πριν και τουχει βγει τελειως απροβληματιστο και τον εχει ικανοποιησει πολυ (ειχε Fazer πριν). Για καποιον που θελει κυριως ταξιδια στην ασφαλτο, αν εχει 12000 χωρις DCT τοτε ειναι ..a lot of motorbike for the money. Αλλη μια πολυ καλη αγορα ειναι το ΧΤΖ1200 και το βρισκει κανεις στα 14000 (το πηρε τον τελευταιο μηνα ενα απο τα παιδια που ητανε μαζι μας στο Μαυροβουνι), εχει καλυτερη προστασια και ειναι και πιο καταλληλο για χωμα. Yπαρχει βεβαια παντα και το εξαιρετικο GS 1200 LC αλλα μιλαμε για αλλα λ7.

Οταν το πηρα προσφατα στο Μαυροβουνι το απολαυσα και παλι αλλα επειδη τωρα εχω το Αφρικα που εχει "κλωτσια ροπης" απο τις 2000σαλ, το XTourer μου φανηκε λιγο ψηλοροπο καθως θελει 4-4500σαλ για να μπει κανεις στο κυμα της ροπης, απο κει και πανω βεβαια "σκοτωνει". Και μια φωτο απο το Durmitor Park στο Μαυροβουνι οπου εχω το Xtourer, μπροστα μου ειναι το παιδι με το δικο μου Αφρικα και πισω ενα Fazer 1000.

Καταγράφηκε

XLV650 x 2, VFR800 VTEC, CRF1000
γκ
Hailwood, Agostini, Roberts,
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο

« Απάντηση #31 στις: Κυριακή 22 Οκτώβριος 2017, 16:28:00 μμ »

Καλησπερα, πηγαμε προσφατα μια παρεα στο Μαυροβουνι ....

Για σας τους μεγαονοφάδες είναι η ζωή! Grin Μπράβο Γιώργο, για αυτό δεν βρίσκεις καιρό για να ανεβάσεις το ταξίδι στη Μογγολία.

Γιάννη δεν καθόλου κακό αυτό!
Εγώ επειδή το κροστουρερ είναι μέσα στα επομενα σχεδια (2η επιλογή),
τώρα θα το έπαιρνα .

Έτσι είναι, πολύ μηχανή για τα λεφτά που δίνεις, όπως επισημαίνει και ο Γιώργος. Διόρθωση όμως στα 12+ είναι με το μηχανικό κιβώτιο το αυτόματο είναι στα 13+.
Να μην έβαζε προσφορά και το στρήτ 1200άρι!

« Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή 22 Οκτώβριος 2017, 16:29:42 μμ από γκ » Καταγράφηκε

Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!
Σελίδες: 1 [2] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: