Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις και φωτό:17η Πανελλήνια Συνάντηση HTC-Καστροσυκιά Πρέβεζας 3-5/6/2017

Sotos · 56506

Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Απο PICASAWEB αυτή τη φορά  ;)

καταπληκτικές  :o :o

 :2hysterical: :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Απο PICASAWEB αυτή τη φορά  ;)

Βρε ζαγαρ, αφού διν ξιέρς να τα δλεβς τα κουμπιουτιρς, για δι μας τ''στελνς μι τα Ιλτά;  ;D



Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
 :bootyshake:

Μπα κιέχνε ξιβράκουτς κι τσκόβνε  ?

 :2hysterical: δε ξέρουν από τιχνολουγία αυτοί οι ιθαγενείς......




ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Online Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
καταπληκτικές  :o :o

 :2hysterical: :2hysterical:

Ναι ειδικά οι 2 τελευταίες είναι όλα τα λεφτά. Το χει ο κιαρατάς με τη φωτογραφία. :2hysterical: :2hysterical:



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Μετα το περσυνό "φιάσκο" της Πρέβεζας μην περιμενετε συμετοχές απο αυτούς που ηρθαν.
Ελπίζω φετος να τηρηθεί το πρόγραμμα και να αγκαλιάσετε τα νέα μέλη


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Μετα το περσυνό "φιάσκο" της Πρέβεζας μην περιμενετε συμετοχές απο αυτούς που ηρθαν.
Ελπίζω φετος να τηρηθεί το πρόγραμμα και να αγκαλιάσετε τα νέα μέλη


Γιώργο τι έγινε, με λάθος πλευρά ξύπνησες σήμερα; Τι λόγια είναι αυτά; Σε φίλους μιλάς. Δώσε, κόσμια, εξηγήσεις για να καταλάβουμε τι εννοείς.



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Ναι.
Δεν θελω να γραψω άλλα. Αυτοί που ηταν εκεί ξέρουν!!


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Εγώ λοιπόν ήμουν εκεί. Και με κάθε ειλικρίνεια σου λέω ότι δεν καταλαβαίνω ποιο ήταν το "φιάσκο" που λες. Το να μην έγιναν κάποια πράγματα σωστά έχει διαφορά από το "φιάσκο", που πιστεύω θα το έπαιρνα χαμπάρι και στην τελική είναι μια πολύ βαριά κουβέντα. Ειδικά όταν αυτό το "φιάσκο" που λες το οργανώσανε 1) άνθρωποι εθελοντικά  2) εις βάρος των ατομικών, οικογενειακών υποχρεώσεων και του ελάχιστου ελεύθερου χρόνου τους  3)ενίοτε με σοβαρά προσωπικά προβλήματα (υγείας κλπ)  4) φίλοι σου!  Αν πάλι επιμένεις στο φιάσκο, τότε οφείλεις εξηγήσεις, και κατ' ιδίαν αν προτιμάς. Γιατί εγώ διαβάζω και το νήμα εντυπώσεων της περσινής πανελλήνιας και παράπονα από εσένα ή κάποιον άλλο δεν βλέπω, πόσο μάλλον πράγματα που να τεκμηριώνουν "φιάσκο"! Όχι, ξαναλέω, ότι όλα έγιναν σωστά, αλλά όχι και φιάσκο!

Προς όλους: Οι καιροί είναι δύσκολοι, και γενικά, και για το club-Ας μην λέμε τα ίδια και τα ίδια, από διαπιστώσεις έχουμε χορτάσει. Οι άνθρωποι που είμαστε στο ΔΣ προσπαθούμε όπως μπορούμε, παρά τις πολύ αυξημένες απαιτήσεις της καθημερινότητας (δεν είμαστε πια 26 χρονών μπακούρια) να οργανώνουμε μερικές δραστηριότητες. Τέλειες δεν είναι, αλλά όποιος θέλει την τελειότητα ας αναλάβει καθήκοντα, του παραχωρώ τη θέση μου. Μπορεί και κάποιες φορές να είναι και εντελώς μέτριες, άντε κακές. Τι θα γίνει, θα μας λιθοβολείτε; Τη στιγμή μάλιστα που κανείς νέος δε θέλει να αναλάβει; Ας μην πιάνουμε λοιπόν τις γκρίνιες. Όποιος θέλει να προσφέρει παρακαλώ να βγει και να το πει. Αν πάλι θέλετε να είστε μόνο αποδέκτες, τότε να είστε πιο επιεικείς και προσεκτικοί στην κριτική σας. Ώστε η κριτική να είναι γόνιμη και όχι εμπρηστική. Δε θα τρώμε και τις σάρκες τώρα για ένα χόμπι!

Και να μην ξεχνάμε ότι η εκάστοτε Πανελλήνια δεν είναι το ΔΣ, είναι όλοι μας και όλοι πρέπει να προσπαθούμε για την επιτυχία της. Φέρνοντας μαζί μας καλή διάθεση πρωτίστως, διάθεση να γνωρίσουμε και να γνωριστούμε, να συμμετέχουμε όπως μπορούμε και όχι να καθόμαστε σε μιαν άκρη με κριτική διάθεση. Λαμπρό τέτοιο παράδειγμα ο Λώνης που με προσωπική εργασία και αστείρευτο κέφι έχει στηρίξει τόσες και τόσες μαζώξεις. Και ο azwros το ίδιο, τότε στον Αγιόκαμπο, ακόμα τη θυμάμαι εκείνη τη βραδιά. Και τόσοι άλλοι κατά καιρούς.

Εγώ ελπίζω να σε δω ξανά Γιώργο φέτος. Σε γουστάρω, πως να το πω αλλιώς  ;D.

Και θέλω να πιούμε ρε φίλε και μερικά ποτήρια στη μνήμη του Χρηστάρα μας... 

Άντε, άσε τις γκρίνιες και άλλαξε κανά λάδι στη μαούνα σου και καταυλάκωσε να λαδώσεις τ' άντερο με καμιά γουρνοπούλα!



Offline bill01

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 43
Ναι.
Δεν θελω να γραψω άλλα. Αυτοί που ηταν εκεί ξέρουν!!


Θα φτιάξουμε και μπλουζάκια Ήμουν και εγώ εκεί όπως με την γνωστή υπόθεση διάσημων με το αμαρτωλό κότερο;
Είμαι σίγουρος γιατί γνώρισα τον Γιώργο στην πανελλήνια πως αγαπάει πολύ αυτό το κλαμπ γι'αυτό και το έγραψε αλλιώς θα έλεγε κάντε ότι θέλετε δεν μου καίγεται καρφί.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Γιώργο δεν περίμενα τέτοια λόγια από εσένα, κρίμα. Πάνω από όλα, όπως είπε κι ο Φώτης στο 4) είμαστε φίλοι.

Αν σε ενόχλησε κάτι, οφείλεις να το πεις (έστω και σε προσωπικό επίπεδο) για να το διορθώσουμε και όχι να πετάς ένα τόσο καυστικό και άδικο σχόλιο. Ειδικά αν αγαπάς το Σύλλογο όπως λέει ο Βασίλης.
Εμένα για παράδειγμα με ενόχλησε στη συγκεκριμένη εκδρομή που ελάχιστοι τήρησαν το πρόγραμμα και έκαναν του κεφαλιού τους. Στην ομαδική φωτογράφιση ήρθαν οι μισοί. Ποιος φταίει γι' αυτό το ΔΣ;

Κατά τα άλλα συμφωνώ με το Φώτη κι ελπίζω να σε δούμε και φέτος :-* :-*


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Αν σε ενόχλησε κάτι, οφείλεις να το πεις (έστω και σε προσωπικό επίπεδο) για να το διορθώσουμε.


Για παράδειγμα Γιώργο αν και εσένα σε έχει μπουχτήσει πια αυτός ο παπάρας ο Παύλος, πες το να τον ξεφορτωθούμε, αφορμή ψάχνουμε!

Εμένα για παράδειγμα με ενόχλησε στη συγκεκριμένη εκδρομή που ελάχιστοι τήρησαν το πρόγραμμα και έκαναν του κεφαλιού τους.

'Ελα ρε Παύλο! Δεν ακολουθούσαν τα κελεύσματά σου; Δοκίμασες να τους απειλήσεις με στερήσεις εξόδου; Με μια νύχτα στο μπαλαούρο; Ή, ακόμα χειρότερα, μια νύχτα στη σκηνή σου :o; Είμαι σίγουρος ότι όλοι γατάκια θα γινόντουσαν!

ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΚΑΛΟΓΥΑΛΙΣΜΕΝΕΣ ΑΡΒΥΛΕΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΠΑΥΛΟΣ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΙΑΜΟΥΣ!



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Μπα τίποτα δεν εκανα, ούτε μια φωνή. Μεχρι και ο Λωνης απόρησε που δεν πήγα ούτε μια φορά να του πω να χαμηλώσει τη μουσική. :2hysterical:

Η αλήθεια ειναι οτι ήμουν πολυ χαλαρός, μάλλον γιατί δεν ήμουν υπεύθυνος για το σύνολο της εκδρομής. Μήπως να αναλάβω τη φετινή να τους εχω όλους σούζα; :goofy:


Παύλος Καρούμπης


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Όσο και να προσπαθείτε να ελαφρυνετε το κλίμα... η λέξη "φιάσκο" είναι εκεί και μας χαιρετάει μεγαλόπρεπα...
Μάλλον πρέπει να τα παρατήσουμε και εμείς. Εγώ έτσι νιώθω.

Και πιο πολύ γιατι ήμουν και εγώ εκεί... μόνος και με μηχανή μετά από πολλά χρόνια αμαξιού και οικογένειας ! 
Και ξέρω από πρώτο χέρι.  Και τα πράγματα ήταν όπως τα είπε ο Φώτης... και όπως τα είπαν οι εντυπώσεις που έγραψαν οι συμμετεχοντες τότε.
Μεγάλη τρικλοποδιά φίλε Γιώργο.
Και ο τρόπος, και ο χρόνος, και ο τόπος που διάλεξες να μας την βάλεις.
Αυτά. Over and out.

 
« Last Edit: Παρασκευή 27 Απρίλιος 2018, 18:13:02 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline trelonis

  • D.j.
  • Μέλος HTC
  • Οδηγάρα
  • ***
    • Posts: 268
Παιδιά οι λίγες (μια,δυο) εκδρομές του συλλόγου συνεχίζουν να υπάρχουν και να γίνονται για να περνάμε ολίγες μέρες ξεγνοιασιάς και να ξαναγυρίσουμε  για τις υπόλοιπες 362 +στην ρουτίνα και ενίοτε στην «κόλαση,,  που μας περιβάλει χρονια τώρα.

Οποίος πιστεύει οτι για 2 μέρες θα πρεπει βρεθεί στην εκδρομή μας ,σε έναν παράδεισο και μόνο ,δυστυχώς δεν θα ευχαριστηθεί  ποτέ σε αυτές τις μικρές αποδράσεις.
Αρκετές σκοτούρες και  πίεση υπαρχει ήδη στις ζωές  του καθενός μας γενικά.

Δεν είμαστε εκεί ούτε για να δώσουμε εξετάσεις σε κάποιους , ούτε για να βαθμολογούμαστε κάθε φορά για το αποτέλεσμα μιας συνάντησης μεταξύ φίλων !!
Ας αναθεωρήσουμε λοιπόν ορισμένες απόψεις  για τον σύλλογο μας ή τουλάχιστον ας τις ανασκευάσουμε .



Λώνης


Offline bill01

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 43
Μπα τίποτα δεν εκανα, ούτε μια φωνή. Μεχρι και ο Λωνης απόρησε που δεν πήγα ούτε μια φορά να του πω να χαμηλώσει τη μουσική. :2hysterical:

Η αλήθεια ειναι οτι ήμουν πολυ χαλαρός, μάλλον γιατί δεν ήμουν υπεύθυνος για το σύνολο της εκδρομής. Μήπως να αναλάβω τη φετινή να τους εχω όλους σούζα; :goofy:

Προλαβαίνει να αλλάξει η πανελλήνια σε σκηνακια στον Όλυμπο;
« Last Edit: Σάββατο 28 Απρίλιος 2018, 07:11:18 πμ by bill01 »



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Προλαβαίνει να αλλάξει η πανελλήνια σε σκηνακια στον Όλυμπο;

Δεν εισαι και πολυ μακριά απο την αρχική μου σκέψη, αλλα ηταν μεγάλη η απόσταση και απορρίφθηκε.


Παύλος Καρούμπης


Offline bill01

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 43
Δεν εισαι και πολυ μακριά απο την αρχική μου σκέψη, αλλα ηταν μεγάλη η απόσταση και απορρίφθηκε.


Τότε εκκλησιαστική κατασκήνωση και αν δεν αρέσει σε κάποιον να του κάνουμε εξορκισμό γιατί σίγουρα θα είναι δαιμονισμένος.



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
OK πέρνω πίσω τη λέξη "φιάσκο" γιατι ηταν αποτυχημένη εκφραση και προφανώς ενοχλεί. Ποιούς;
Εχω μαθει να μιλάω στα ίσια σε όλη μου τη ζωή γι αυτό έχω πολλούς καλούς φίλους αλλα και πολλούς εχθρούς.
Δεν χαιδεύω αυτιά. Οσο για τις εντυπώσεις που έγραψα στο νημα πέρυσι ηταν ακριβως έτσι. Απλα εκεινη τη στιγμή δεν ηθελα να μιλήσω εν θερμώ!!
Με ενόχλησε πάρα πολύ που δεν τηρήθηκε το πρόγραμμα.
Πρώτη νυχτα παντού πηγαδάκια καμία προσπάθεια να πλησιάσουμε τα νέα μέλη.
Την επομένη πρωί φύγανε δυο ομάδες και μετα τον Αχέροντα οι μισοί δεν θελανε να ακολουθησουμε το πρόγραμμα που έλεγε όλοι μαζί για φαγητό.
Αλλοι απο δω και άλλοι απο κει σκορποχώρι.
Ειδα τα νέα παιδιά που ξενέρωσαν και έκανα μαζί τους μια μικρή ομαδα να συνεχίσουμε μια κοντινή για Πάργα οπου περάσαμε πολύ ωραία.

Με αυτα και με άλλα δεν φέρνουμε νέο κόσμο στο σύλλογο αλλα διώχνουμε και τους παλιούς. Καθήσαμε ποτε να μιλήσουμε γιατι απομακρύνθηκαν τόσοι πολλοί καλοι φίλοι απο το club ; Εγω τον αγαπάω το σύλλογο για τους ανθρώπους που έχω γνωρίσει μεσα απο αυτον και τις φιλίες που έχω κάνει και καθε φορά που καποιος φεύγει στεναχωριέμαι. Με πολλά παιδια μιλαω συχνα ακομα και στο τηλέφωνο απλα για ένα "τι κανεις"
Την πέρνω πίσω λοιπόν τη λέξη φιάσκο αφού με αυτο κολήσατε αλλα όχι όλα τα άλλα.
Σας αγαπώ όλους.


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline bill01

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 43
Έστω και έτσι ήταν ωραια



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271


Από την εμπειρία μου τόσα χρόνια τώρα που σας ανέχομαι και με ανέχεστε θέλω να πω ότι οι πανελλήνιες εκδηλώσεις γίνονται για να δούμε παλιούς φίλους και να γνωρίσουμε νέους. Με κάποιους ταιριάζουμε κολλάμε και ευχόμαστε να τους δούμε ξανά με κάποιους άλλους όχι. Κάποιοι μας αφήνουν αδιάφορους. Κάποιοι φευγουν επειδή οι υποχρεώσεις και οι προτεραιότητες τους αλλάζουν και κάποιοι φευγουν ξαφνικά χωρίς καν να το θέλουν :(

Το αν θα περάσουμε καλά δεν εξαρτάται από κανένα πρόγραμμα. Τι θα γίνει αν εγώ θέλω να δώ το σπήλαιο Διρού αλλά το πρόγραμμα λέει επίσκεψη στην Καρδαμύλη? Βαρύτητα πρέπει να δίνεται  στην τοποθεσία και τις επαφές με τους υπευθυνους διαμονής, στην ομαδική (για όποιον θέλει ) άφιξη (κονβόι) το καλωσόρισμα νέως αφίξεων, το καθιερωμένο γευμα ή δείπνο με τις σχετικές κληρώσεις και (ίσως) μιά συζήτηση γύρω από θέματα του συλλόγου και τους προβληματισμούς του καθενός.. Ολο το υπόλοιπο πρόγραμμα μπορεί να είναι πιό χαλαρό και συνήθως δεν ακολουθείται κατα γράμμα.

Εξοπληστείτε με την καλή σας διάθεση λοιπόν και δώστε το παρόν. Ολα τα άλλα θα τα βρούμε εκεί....


Σας αγαπώ όλους.


Γιώργο άσε τις δικαιολογίες και φρόντισε να είσαι στην Πανελλήνια.  ;) ;)  Πανελλήνια χωρίς τραγουδοποιό δεν γίνεται!



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Γιώργο οπως ξέρεις κι εγω τα λεω πάντα χύμα και γι' αυτο πολλοι δε με χωνεύουν. Όμως το χύμα δε σημαίνει χωρίς επιχειρήματα, σου παραθέτω το προγραμμα της Κυριακής για να σου δείξω οτι κανεις λάθος.

Θυμίζω οτι εσυ είπες: Την επομένη πρωί φύγανε δυο ομάδες και μετα τον Αχέροντα οι μισοί δεν θελανε να ακολουθησουμε το πρόγραμμα που έλεγε όλοι μαζί για φαγητό.

Κυριακή 4 Ιουνίου
9:00 Αναχώρηση της ομάδας του Rafting
11:30 Αναχώρηση για Γλυκή και βόλτα στον Αχέροντα. Το μεσημεριανό πρόγραμμα θα φτιαχτεί επί τόπου αναλόγως με τις "ορέξεις" μας 
18:00 Συγκέντρωση στην παραλία για ομαδική φωτογράφιση
18:15 2ο HTC Παραλία Τρίαθλο με σημαντικό έπαθλο για τους νικητές.
21:00 Να αρχίσουν οι χοροί και το φαγοπότι

Οπως βλέπεις δεν έλεγε πουθενά οτι μετα τον Αχέροντα θα πάμε όλοι για φαγητό. Έγινε ακριβώς αυτο που έλεγε το προγραμμα, "ανάλογα με τις ορέξεις μας" . Άλλοι έκατσαν στο ποτάμι κι άλλοι πήγαν βολτα.
Άρα εισαι φάουλ φίλε μου.

Για το βράδυ του Σαββάτου όμως δεν εισαι εντελώς φάουλ. Κατι η κούραση κάτι η παρέα, οι περισσότεροι ήθελαν να αράξουν στο camping. Τι έπρεπε να κανουμε να τους μαστιγωσουμε; Συμφωνώ όμως οτι έπρεπε κάποιος απο το ΔΣ να προσπαθήσει να συμμαζέψει το σκορποχώρι οπως λες και να τους πει φεύγουμε για Πρέβεζα.
Αλλα είδαμε οτι τα πράγματα ηταν χαλαρά και κρίναμε, ίσως λανθασμένα, οτι ετσι έπρεπε να ειναι αυτη η εκδρομή, χαλαρή.

Όσο για το αν έγινε προσπάθεια να πλησιάσουμε τα νέα μέλη, εδω κι αν εισαι φάουλ. Το έχουμε κάνει επανηλειμμένα και ειναι άδικο να το λες αυτο.

Βλέπεις λοιπόν οτι δεν ενόχλησε η λέξη φιάσκο, αλλά αυτο που κρυβόταν απο πίσω της, το οποίο ηταν άδικο και ελπιζω να το κατάλαβες.

Εν κατακλείδι, φέτος θα έχουμε αυστηρό προγραμμα για να δούμε ποιος θα ακολουθήσει  ;D
« Last Edit: Σάββατο 28 Απρίλιος 2018, 10:34:40 πμ by Παύλος »


Παύλος Καρούμπης


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Η κουβέντα μπορεί να συνεχιστεί εδώ ώστε να μείνει το νήμα της φετινής Πανελλήνιας καθαρό.


Παύλος Καρούμπης


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #72 on: Σάββατο 28 Απρίλιος 2018, 11:28:19 πμ
Και εγω σε αγαπώ!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Online Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...

Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Σε μια πανελλήνια δεν ήρθα και βλέπετε τι έγινε...

Ευκαιρία λοιπόν να γίνει αυτό που γινόταν και αρκετά παλαιότερα, αλλά ατόνησε.
Μετά τα μοτοπαιχνίδια της πρώτης ημέρας, καθισμένοι όλοι γύρω γύρω, συστηνόμαστε και κάνουμε μια μίνι ΓΣ.