Hellas Transalp Forum

Νέα Africa στην παρέα......!!!!!

African Boy · 51894

Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #50 on: Δευτέρα 30 Ιανουάριος 2017, 17:29:07 μμ
Λευτερη καλοταξιδη και αγρατζουνιστη!



Του Κωστα ειναι ο χωρος; Αν ναι την αφησες σε σχολαστικα χερια να την περιποιηθει!


 
Το μόνο σίγουρο μέρος, Κώστα..... Σε ευχαριστώ...

Το γκαράζ του Κώστα είναι δίπλα στο σπίτι μου  οπότε άδραξα την ευκαιρία να την περιποιηθούμε ....



"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #51 on: Δευτέρα 30 Ιανουάριος 2017, 20:18:39 μμ
Το γκαράζ του Κώστα είναι δίπλα στο σπίτι μου  οπότε άδραξα την ευκαιρία να την περιποιηθούμε ....

Σ'αυτο το γκαραζ εχω περιποιηθει κι'εγω τα δικα μου μηχανακια  :) οταν ειναι να κανω κατι σοβαρο που δεν ειναι για το πεζοδρομιο, οπως πχ. αλλαγη αμορτισερ πριν καποια χρονια και αλλαγη ψυγειων περσι τον Ιουνη. Εμενα βεβαια μου πεφτει κομματακι μακρια απο τα Ιλυσια/Χιλτον..


" the PouroDuro spirit "


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Reply #52 on: Δευτέρα 30 Ιανουάριος 2017, 20:31:17 μμ
18. Καινούργια ελαστικά εννοείται Tourance

Σταγραψα και σε πμ Λευτερη, εφ'οσον δεν θα κανεις πια μακρινα ταξιδια ειλικρινα δεν εχει νοημα να βαλεις Tourance, για μεσα για την Αθηνα τα Sahara ειναι πολυ καλυτερα και ειναι μια χαρα και για σοβαρουτσικο χωμα χωρις λασπες. Τα ειχα και τα δυο, για την ακριβεια εχω ακομη ενα πισω Tourance με 9000χμ με το οποιο πηγα ταξιδια σε Τουρκια, Βουλγαρια, Σερβια και μπροστα φοραω Tourance εδω και 15Κ χμ στο Αγγλικο ΤΑ. Αν εβγαινε και το Traimax πισω σε 140/80-17 θα μπορουσες να βαλεις κι'αυτο αλλα δεν βγαινει.

Για πολλα χιλιομετρα και μακρινα ταξιδια ναι Tourance, αλλα οχι για μεσα στην Αθηνα. Μην κοιτας το Vara που ειχε αλλα κιλα και ητανε ενταξει με τα Tourance, ασε που δεν υπαρχουν τετοια λαστιχα γι'αυτο - με λιγη πιεση σε γλυστερη ασφαλτο γλυστρανε σε ΤΑ και ΑΤ. Μαλιστα οταν στη Βουλγαρια κυνηγηθηκα με ενα VFR σε στροφιλικια, το πισω Tourance εκανε τα δικα του στα ορια, ταχω γραψει αλλου..  :o

Τεσπα, αυτη ειναι κουβεντα για θεμα ελαστικων αλλα θαθελα να σου θυμησω οτι αλλο Vara αλλο ΑΤ  ;)  :)
« Last Edit: Δευτέρα 30 Ιανουάριος 2017, 20:33:10 μμ by XLGeorge »


" the PouroDuro spirit "


Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2748
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #53 on: Δευτέρα 30 Ιανουάριος 2017, 20:41:08 μμ
Ωραία πλακάκια έχει αυτό το γκαράζ!
Λευτέρη αφού είσαι τόσο σχολαστικός θα πρέπει να μελετήσεις το θέμα με τις αντλίες βενζίνης των ΑΤ.
Με τόσο άγριες διαθέσεις που έχεις για χώμα, θα συμφωνήσω με τον Γιώργο για τα λάστιχα.


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #54 on: Τρίτη 31 Ιανουάριος 2017, 11:49:06 πμ
Σταγραψα και σε πμ Λευτερη, εφ'οσον δεν θα κανεις πια μακρινα ταξιδια ειλικρινα δεν εχει νοημα να βαλεις Tourance, για μεσα για την Αθηνα τα Sahara ειναι πολυ καλυτερα και ειναι μια χαρα και για σοβαρουτσικο χωμα χωρις λασπες. Τα ειχα και τα δυο, για την ακριβεια εχω ακομη ενα πισω Tourance με 9000χμ με το οποιο πηγα ταξιδια σε Τουρκια, Βουλγαρια, Σερβια και μπροστα φοραω Tourance εδω και 15Κ χμ στο Αγγλικο ΤΑ. Αν εβγαινε και το Traimax πισω σε 140/80-17 θα μπορουσες να βαλεις κι'αυτο αλλα δεν βγαινει.

Για πολλα χιλιομετρα και μακρινα ταξιδια ναι Tourance, αλλα οχι για μεσα στην Αθηνα. Μην κοιτας το Vara που ειχε αλλα κιλα και ητανε ενταξει με τα Tourance, ασε που δεν υπαρχουν τετοια λαστιχα γι'αυτο - με λιγη πιεση σε γλυστερη ασφαλτο γλυστρανε σε ΤΑ και ΑΤ. Μαλιστα οταν στη Βουλγαρια κυνηγηθηκα με ενα VFR σε στροφιλικια, το πισω Tourance εκανε τα δικα του στα ορια, ταχω γραψει αλλου..  :o

Τεσπα, αυτη ειναι κουβεντα για θεμα ελαστικων αλλα θαθελα να σου θυμησω οτι αλλο Vara αλλο ΑΤ  ;)  :)

Συμφωνώ απόλυτα. Ανάλογα είχα σχολιάσει και στο παρελθόν.


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #55 on: Τρίτη 31 Ιανουάριος 2017, 12:38:30 μμ
Σταγραψα και σε πμ Λευτερη, εφ'οσον δεν θα κανεις πια μακρινα ταξιδια ειλικρινα δεν εχει νοημα να βαλεις Tourance, για μεσα για την Αθηνα τα Sahara ειναι πολυ καλυτερα και ειναι μια χαρα και για σοβαρουτσικο χωμα χωρις λασπες. Τα ειχα και τα δυο, για την ακριβεια εχω ακομη ενα πισω Tourance με 9000χμ με το οποιο πηγα ταξιδια σε Τουρκια, Βουλγαρια, Σερβια και μπροστα φοραω Tourance εδω και 15Κ χμ στο Αγγλικο ΤΑ. Αν εβγαινε και το Traimax πισω σε 140/80-17 θα μπορουσες να βαλεις κι'αυτο αλλα δεν βγαινει.

Για πολλα χιλιομετρα και μακρινα ταξιδια ναι Tourance, αλλα οχι για μεσα στην Αθηνα. Μην κοιτας το Vara που ειχε αλλα κιλα και ητανε ενταξει με τα Tourance, ασε που δεν υπαρχουν τετοια λαστιχα γι'αυτο - με λιγη πιεση σε γλυστερη ασφαλτο γλυστρανε σε ΤΑ και ΑΤ. Μαλιστα οταν στη Βουλγαρια κυνηγηθηκα με ενα VFR σε στροφιλικια, το πισω Tourance εκανε τα δικα του στα ορια, ταχω γραψει αλλου..  :o

Τεσπα, αυτη ειναι κουβεντα για θεμα ελαστικων αλλα θαθελα να σου θυμησω οτι αλλο Vara αλλο ΑΤ  ;)  :)

Μέχρι στιγμής έχω κάνει 350km...... Και σε βρεγμένο και σε χιονισμένο και σε στεγνό ..... Οι εντυπώσεις μου είναι απλά εξαιρετικές με την Africa, όπως ακριβώς με το Vara....

Όσο για το χώμα εννοείται θα μπουν χωμάτινα λάστιχα αν και εφόσον μπούμε.....

Τα Tourance επιλέχθηκαν καθαρά για τα πολλά χιλιόμετρα που γράφω με την Africa καθημερινώς εντός και εκτός Αθήνας.........



 
« Last Edit: Τρίτη 31 Ιανουάριος 2017, 12:45:32 μμ by Leon »


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline nikosr

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 810
Reply #56 on: Τετάρτη 01 Φεβρουάριος 2017, 11:06:39 πμ
Μέχρι στιγμής έχω κάνει 350km...... Και σε βρεγμένο και σε χιονισμένο και σε στεγνό ..... Οι εντυπώσεις μου είναι απλά εξαιρετικές με την Africa, όπως ακριβώς με το Vara....

Όσο για το χώμα εννοείται θα μπουν χωμάτινα λάστιχα αν και εφόσον μπούμε.....

Τα Tourance επιλέχθηκαν καθαρά για τα πολλά χιλιόμετρα που γράφω με την Africa καθημερινώς εντός και εκτός Αθήνας.........



 

Καλορίζικο και σιδερένιος...εγώ πριν λίγες μέρες το έμαθα :o

να το χαρείς.

Το έχω από καινούριο RD07 με 150.000χλμ....ότι θέλεις ρωτάς.
ανορθωτές, αντλίες, ρελέ μιζας...το εχω σπουδάσει.






Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #57 on: Τετάρτη 01 Φεβρουάριος 2017, 11:09:18 πμ
Καλορίζικο και σιδερένιος...εγώ πριν λίγες μέρες το έμαθα :o

να το χαρείς.

Το έχω από καινούριο RD07 με 150.000χλμ....ότι θέλεις ρωτάς.
ανορθωτές, αντλίες, ρελέ μιζας...το εχω σπουδάσει.


Σε ευχαριστώ Νίκο ......

Ότι χρειαστώ να είσαι σίγουρος θα σε ενοχλήσω .......

Πάντα όρθιοι....


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #58 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:37:39 μμ
Μετά την αγορά της Africanas



και την 1 εβδομάδα μέσα σε κρύα και βροχές για να εστιάσουμε τι θα προσθέσουμε, τι θα αφαιρέσουμε και τι θα φτιάξουμε ....



μπήκε στο συνεργείο και γδύθηκε. Ανοίχτηκε και ελέγχθηκα τα πάντα. Όλα τα Μηχανολογικά της και όλα τα ηλεκτρικά της κυκλώματα:



Ξεκινήσαμε από όλα τα σωληνάκια καυσίμου, νερού, που με τον καιρό είχαν φαγωθεί:



Σε λίγο θα έπαιρναν την θέση τους τα καινούργια ....



Σε αυτή την φωτό διακρίνεται  και το φίλτρο που αλλάχτηκαν άμεσα με καινούργιο της Honda 16,00€:



Αλλαγή φίλτρο αέρος επιβεβλημένη. Απλά μόνο το καθάριζαν:



Όταν την πήρα είχα τσεκάρει μια έντονη μυρωδιά κάτω απο το ρεζερβουάρ. Είχα προσέξει πως είχαν πλακώσει το ρουμπινέτο της βενζίνης με φλαντζόκολλα. Δεν με είχε πτοήσει όμως στην αγορά της, αφού ήξερα πως ότι συναντούσα θα το αντικαθιστούσα με καινούργιο.







Συνεχίζουμε το άνοιγμα της Africanas με τα υγρά στο ψυγείο νερού και με το που ανοίγουμε την τάπα το πρώτο πράγμα που αντικρίζουμε είναι  "μύκητες" !!!! Παντού μύκητες ....... 

Εννοείται δεν πρέπει να είχαν καθαριστεί ποτέ και απλά το πολύ το πολύ να συμπληρώνανε υγρά...



Τα βρύα και οι λειχήνες





"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #59 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:42:36 μμ
Αλλαγή στα ρουλεμάν του λαιμού και καθώς τα ανοίγουμε βλέπουμε ένα όμορφο χτύπημα. Προφανώς από κακή εξαγωγή από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη της....



μάλλον διακρίνεται καλύτερα εδώ το πόσο βίαια είχαν βγάλει τον σταυρό και είχαν τραυματίσει τα χείλη του λαιμού!!!





Έξω και ο σταυρός με τις μπίλιες των ρουλεμάν που σε λίγο θα έπαιρναν την θέση τους τα κωνικά...





Χρήση εξολκέα για την σωστή έξοδο των δαχτυλιδιών του λαιμού ..



και εδώ το νύχι "δόντι" επάνω στον λαιμό απο τον προηγούμενο μάστορα. ...

Αφού λύθηκαν όλα και το μηχανάκι έμεινε εντελώς γυμνό



ξεκινάμε την διαδικασία μονταρίσματος με φρέσκα και καινούργια υλικά:

Κωνικά ρουλεμάν της NTN, καινούργιες φυσούνες, καινούργιο ρουμπινέτο βενζίνης καινούργια δαχτυλίδια λαιμού....



1ο στάδιο λύσιμο το μπροστινό και έλεγχος στα ελατήρια και αλλαγή λαδιών με 10αράκι...







Μετράμε μήκος ελατηρίων







και όλα μέσα στα όρια τους..... Να είναι καλά το Haynes...

Προσοχή στην  λεπτομέρεια...


Εννοείται πίσω κείται το καταπληκτικό ημερολόγιο κολλημένο με μονωτική...



Έτοιμα για τοποθέτηση ....





και εν συνεχεία και οι μεταλλικές τσιμούχες....



Αλφάδι για την συμπλήρωση των υγρών......  Χωρίς την  παραμικρή κλίση



Έτοιμη ...



"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #60 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:45:23 μμ
 :eusa_clap: :eusa_clap: Ωραία πράγματα  :eusa_clap: :eusa_clap:

Δώσε κι άλλα στο λαό ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #61 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:46:00 μμ
Συνέχεια έχουν τα κωνικά ρουλεμάν, με την απαραίτητη φροντίδα τους και το πλημμύρισμα τους με μπόλικο γράσο αλλά πριν τοποθετηθούν θα έπρεπε να καθαρίσομε και να διορθώσουμε το χτύπημα του λαιμού ....













Έτοιμο



και τοποθέτηση των καλαμιών με το ανάλογο δυναμόκλειδο





Σφίξιμο και τις μπότες και κλείσαμε:





Σειρά είχε ο κεντρικός διακόπτης της κλειδαριάς που λογικό να είχε επάνω του μετά από τόσα χρόνια τα σημεία οξείδωσης του





Άνοιγμα και καθάρισμα









Καινούργιος



Αφού όμως είχαμε φτάσει στον κόμβο της πλεξούδας κάτω απο το ντεπόζιτο βγήκαν και όλες οι φίσες και καθαρίστηκαν μια μια.....

...


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #62 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:50:01 μμ
Αφού ολοκληρώσαμε την μπροστινή ανάρτηση σειρά είχα το πίσω αμορτισέρ με την αντικατάσταση του....









ρυθμισμένο, Servicαρισμένο, έτοιμο





Τέλος και με τις αναρτήσεις, οπότε πάμε στα μπουζί .......



αν και τα δικά του ήταν πεντακάθαρα



Αντικατάσταση εν συνεχεία με όλα τα σωληνάκια, καυσίμου, υπερχείλισης, τρόμπας, νερού, φίλτρου..















Συνεχίζουμε με την αντικατάσταση όλων των υγρών ψυγείου λαδιού και του φίλτρου....











Προσοχή στις χάλκινες ροδέλες, ολόκληρο set....





έτοιμα .....






"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #63 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:53:03 μμ
Οι τσιμούχες που απορροφούσαν τους κραδασμούς απο το Trip Master είχαν φαγωθεί. Οπότε αντικαταστάθηκαν με καινούργιες και επί της ευκαιρίας καθαρίσαμε και τις φίσες του. Κολλήσαμε και καλύτερα και το καλώδιο του ρεύματος που πήγαινε στο Trip μιας και το είχαν κόψει προφανώς για να πάρουν ρεύμα απο εκεί για κάποιον λόγο ....













Καινούργια ρελέ για την υποδοχή της μπρίζας και του βολτομέτρου

















Επιδιόρθωση προστατευτικού πετάσματος ψυγείου που είχαν κοπεί τα αυτάκια του...



Την λύση την δώσαμε με τι άλλο απο τα πριτσίνια





Το κορυφαίο το κάναμε στο τέλος.......

Η ποδιά του Africa γενικά όταν συντόνιζε έκανε θόρυβο .......

Οπότε η λύση βρέθηκε άμεσα.....  Σαμπρέλα ποδηλάτου στο πλαίσιο εκατέρωθεν και τέλος!!! Πλέον δεν ακούς τίποτα...







Έτοιμη απο το συνεργείο ....



"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #64 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 15:56:57 μμ
Ωραιο φωτορομαντζο!
Και πιο ωραια ακομα θα ειναι η πρωτη βολτα της μετα απο τετοια περιποίηση!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #65 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 16:00:18 μμ
Σειρά είχε πλύσιμο γυάλισμα και τοποθέτηση βάσης GPS επάνω από το Trip Master, προστατευτικής σχάρας φώτων και διακριτικά  led προβολάκια κάτω ακριβώς από τα φώτα τα οποία θα άναβαν με ρεύμα απο τα πορείας...















Προστέθηκε και κολλητική ταινία Velcro επάνω στην ζελατίνα διακριτική για να κρατάει το GPS μιας και με τους κραδασμούς είχε την τάση να πέφτει αφού η στήριξη ήταν με έναν μόνο άξονα πίσω από το Trip Master, οπότε και μου έκρυβε τις ενδείξεις του Trip Master. Το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό γιατι σε ένα επίπεδο έχεις εικόνα τόσο από το Trip όσο και απο το gps...



και κάποιες γενικές με το αποτέλεσμα ολοκληρωμένο ....

 

























"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #66 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 16:03:29 μμ
Φτου φτου  :o το μανάρι!!! Καλοτάξιδη  :)


Keep riding !!!


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #67 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 16:39:37 μμ
Μετά από όλη αυτή την ενασχόληση με τόσες ώρες επάνω στην Africana ένα έχω να πω: παντρεύτηκε ......

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής....
Εξαιρετική εργονομία ......
Εξαιρετική χωροταξία μηχανικών και ηλεκτρικών μερών ......
Έξυπνες λύσεις ελέγχου από την ίδια την Honda....
Ωραία ποιότητα κύλισης...
Ήσυχο μοτέρ..... 
Προσοχή στην λεπτομέρεια ακόμα και στο νεύρο της πίσω ζάντας για να αντέχει τις καταπονήσεις ......

Γενικά προσπάθησα να την φέρω όσο το δυνατόν στην αυθεντική της μορφή και να τοποθετηθούν μόνο γνήσια πράγματα επάνω της.....

Όπως π.χ. τα φλασάκια που είχαν αλλαχτεί με after market και πολλά πολλά άλλα, που άτσαλα είχαν τοποθετήσει......

Τέλος επειδή δεν ήθελα να τοποθετήσω extra προβολάκια που να μου χαλάνε την εικόνα της, την λύση μου την έδωσε ο φίλος Κωνσταντίνος από το Λόγω Τέχνης που είχε τοποθετήσει στην δική του Africa τα παραπάνω led που είχαν σχεδιάσει αποκλειστικά για την Africa....


Καλές μας βόλτες και πάντα όρθιοι .......
« Last Edit: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 17:05:01 μμ by African Boy »


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2748
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #68 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 17:55:37 μμ
Μπράβο Λευτέρη, πραγματικά καινούρια η νέα Άφρικα της παρέας!


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #69 on: Παρασκευή 24 Φεβρουάριος 2017, 22:50:10 μμ
Πολλά πολλά μπράβο στο μάστορα! Καλοτάξιδη!



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #70 on: Κυριακή 26 Φεβρουάριος 2017, 07:49:00 πμ
Αψογος Νέε μου!

Καλοτάξιδη απροβλημάτιστη και γρατζουνιστοι και οι δυο σας, καλά ταξιδιά και χαρές !!!



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #71 on: Κυριακή 26 Φεβρουάριος 2017, 10:18:04 πμ
Αψογος Νέε μου!

Καλοτάξιδη απροβλημάτιστη και γρατζουνιστοι και οι δυο σας, καλά ταξιδιά και χαρές !!!


Βαγγέλη για να ξυπνάς απο τα χαράματα Κυριακάτικα....χάλασες την ευχή!!!  ;D ;D ;D (ξέχασες το α- )



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #72 on: Κυριακή 26 Φεβρουάριος 2017, 12:20:53 μμ
Αψογος Νέε μου!

Καλοτάξιδη απροβλημάτιστη και γρατζουνιστοι και οι δυο σας, καλά ταξιδιά και χαρές !!!


Σε ευχαριστώ πολυ  Βαγγέλη ....

Να χαιρόμαστε τα μηχανάκια μας και πάντα ορθιοι παιδιά....


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #73 on: Κυριακή 26 Φεβρουάριος 2017, 16:40:26 μμ
Μπράβο!!! Ωραία πράγματα  :eusa_clap:
Σε λίγες μέρες θα ανεβάσω και γω φωτό απο την δικιά μου που της έχω κάνει γενική ανακατασκευή
Τα πάντα όμως  :goofy:


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #74 on: Τρίτη 28 Φεβρουάριος 2017, 09:34:22 πμ
"Βαρβάτη" δουλειά !!!!  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Έγινε "νεαρούδι", αν και κάποια μηχανάκια, θεωρώ, ότι είναι πάντα νέα...
Με το "πρόβλημα" που είχε παρουσιαστεί τί έγινε;


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....