Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από το τριήμερο 25ης Μαρτίου στη Πρέβεζα .

Sotos · 30294

Offline Παύλος Α

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 905
Reply #25 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 14:56:22 μμ
Λιγες φωτο απο την εκδρομη....


https://www.dropbox.com/sc/zrp27h3bnbvlgxf/AADMzZUkphVFzie5swEgL6jVa


Παύλος Αγγελίδης


Offline georgetrips

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 533
    • www.georgetrips.gr
Reply #26 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 21:53:52 μμ
ειχα αποφασισει οτι θα φτασω πρεβεζα μεσω καλαμπακας παρεα με τον aerio αντι να κανω μονος την κλασικη διαδρομη αραχωβα-ιτεα-ναυπακτο που την εχω κανει αρκετες φορες.την παρασκευη λοιπον το πρωι πινωντας καφε,κοιτουσα μια τον ουρανο,μια το poseidon στο κινητο και μια την ΤΑ στην αυλη ελπιζωντας ο θεος να εχει την ιδια ακομα και να μην βραχω.
ξεκινω λοιπον και νωρις νωρις πριν τον αγιο κωνσταντινο σταματησα για αδιαβροχα,καθως οι πρωτες ψιχαλες επεφταν.εξω απο την λαμια εγιναν βροχη και λιγο πρι ν τον δομοκο εχασα την ορατοτητα.στον δομοκο σταση για καφε ελπιζωντας να σταματησει.οντως εκοψε λιγο και ξεκινησα παλι αλλα πριν την καρδιτσα αρχισε παλι δυνατη βροχη και απο καρδιτσα μεχρι τρικαλα σκεφτηκα πολλες φορες να περασω το ΣΚ στα τρικαλα.μιλαμε για τρελη βροχη,αερα και σπρευ απο τα ΙΧ.αν με ρωτουσε καποιος το ονομα μου θα ελεγα οτι ειμαι ο ισπανος Χοσε Εκλασα Μεντες.
τι αλλο εμενε λοιπον για την πρωτη μερα? λιγο παγωνια και λιγο χιονι. ε αυτο μας περιμενε με τον θαναση με το που πιασαμε εγνατια.
στην εγνατια κινηθηκαμε σβελτα και λιγο πιο σβελτα απο γιαννενα μεχρι πρεβεζα αφου ο θανασης τον ειχε ξανακανει τον δρομο.αν τον ηξερε καλα ο θανασης θα ηταν στο ξενοδοχειο και εγω ακομα στην αρτα.το ευχαριστηθηκα παντως.  ;)

φτασαμε σχεδον ολοι μαζι και η χαρα εγινε μεγαλυτερη.τι ωραια να βλεπεις αγαπημενους ανθρωπους να χαιρονται με την παρουσια αλλων.

το βραδυ της παρασκευης επρεπε να εξερευνησουμε την νυχτερινη ζωη της πρεβεζας ξεκινωντας με την επιβεβαιωση οτι ολοι οι ταριφες στην επαρχια οδηγουν το ιδιο.  :2hysterical:
ποσο γρηγορα περναει η ωρα στην επαρχια οταν περνας καλα ρε γμτ,ποτε φτασαμε ποτε πηγε 4 το πρωι χαμπαρι δεν πηραμε.παρασυρθηκα μικρο παιδι και ξεφυγα.  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


το πρωι παροτι ξυπνησα νωρις (καψονι της γυναικας επειδη την εκανα ΣΚ  :goofy: ) σιγα μην ανεβαινα 400 σκαλια οποτε ενας εντονος πονοκεφαλος με κρατησε στο ξενοδοχειο.  :P
βρεθηκαμε με τους υπολοιπους στο νεκρομαντειο με την εκπληκτικη ξεναγο να μας λεει ενα παραμυθακι.πυροβολο το στομα της,δεν θελω να φανταστω τι κρεβατομουρμουρα μπορει να κανει αυτη η γυναικα.  :2hysterical: :2hysterical:
βολτες απο εδω,βολτες απο εκει και γυρνωντας στο ξενοδοχειο πηρα και μια ταραχη αφου ενα περιπολικο με περιμενε σε ενα φαναρι για να με σταματησει.και εδω με ψαχνουν ρε γμτ?τι εκανα? σηκωνω το τζαμι του κρανους
-εισαι απο το κλαμπ?
-ναι
-εισαι ο τρακλερ?
-.......οχι ρε πουστη μου,κατι εκανα χτες το βραδυ και δεν το θυμαμαι! :2hysterical: :2hysterical:

τελικα ηταν ο δημητρης Omega μελος του κλαμπ/φορουμ που ηξερε οτι ο συλλογος ειναι στα μερη του και μας την ειχε στησει για να μας δει.

το βραδυ χαλαρα για φαγητο οπου μια ψιλομανουρα πηγε να γινει,αλλα ειδα καποια φαση ενα ψηλο αγορι να σηκωνεται και να πηγαινει μεσα στους υπευθυνους του μγαζιου.πρεπει να τους ειπε ποια ειναι η ειδκοτητα του και τι μπορει να τους κανει και ολα τελειωσαν ομαλα. :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

κυριακη η μερα της επιστροφης η οποια οπως παντα γινεται κατα βουληση (λογικο) και ξεκινωντας με τον προεδρο μεχρι την ναυπακτο ηταν ολα αψογα και σταματησαμε για καφεδακι.
στην συνεχεια τον πηρα στον λαιμο μου και τον εσυρα στην δικια μου διαδρομη για να νιωσει λιγο περιπετεια,τι adventoure ειμαστε αν δεν εχει λιγο σασπενς το θεμα.απο ναυπακτο μεχρι λιβαδεια ειχαμε ολων των συχνοτητων τις βροχες.επελεξα να παμε απο την ωραια διαδρομη της δεσφινας για να ειμαστε κοντα στην θαλασσα μηπως και.......αλλα τιποτα.για μια ακομα φορα λοιπον βρεγμενος και κρυομενος εφτασα στον προορισμο.


ευχαριστιες

-το ΔΣ και τον οργανωτη της εκδρομης
- την ξεναγο για το ωραιο παραμυθακι
- τον κωστα vfr για το τρεξιμο που εκανε για εμας
- τον θαναση για την παρεα στο πηγαινε και το ξεκαυλωμα μετα τα γιαννενα
- τον προεδρο για την παρεα στην επιστροφη,κωστα πρεπει να την ξανακανουμε αλλα υπο αλλες συνθηκες,πιστεψε με θα το ευχαριστουμε πολυ.
- τον παυλο για την συγκατοικηση,πραγματικα δεν καταλαβα οτι ειχα συγκατοικο.
- την χαρα -αν θυμαμαι καλα- γυναικα του φωτη για την ωραια ολιγολεπτη συζητηση μας.

ΟΛΟΥΣ οσοι βρεθηκατε στην πρεβεζα το ΣΚ σε μια βολτα του συλλογου και περασαμε ομορφα.
να ειμαστε ολοι καλα,να μπορουμε να βρισκομαστε οσο συχνοτερα γινεται και εις αλλα με υγεια.

πολλα  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* σε ολους.




οσοι δεν μπορεσατε,χασατε αλλα ευχομαι να μπορειτε την επομενη φορα,μας λειψατε.



ΥΓ. ξεχασα να πω

ο δημητρης Omega οταν εγω εψαχνα για να παρω μηχανη,ειχε ερθει απο το σπιτι μου στου ζωγραφου να με παρει και να συναντηθυμε με τον υπερηχητικο γιωργο και τον παναγιωτη panisk για να παμε να δουμε ενα ΤΑ που ειχα βαλει στο ματι τοτε και τελικα δεν πηρα και μετα με γυρισε κιολλας σπιτι αν θυμαμαι καλα.αλλα ειχα να τν δω απο τοτε και για αυτο δεν τον γνωρισα αμεσως.εισης να τον ευχαριστησουμε και για μια μπουκαλα υδωρ της φωτιας που αφησε στο ξενοδοχειο αλλα η τυχη της αγνοειτε.το σωστο ειναι να φτασει στο συμοφε και να πιουν ολοι απο ενα σφηνακι στην υγεια του δημητρη.



......''επεισοδιακος'' εισαι αδερφε μου ...να σε εχουμε υπ'οψην !  χαχα   και οι φωτογραφιες απο πανω .....Ωραιες ,Μπραβο παιδια ! 
« Last Edit: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 21:55:27 μμ by georgetrips »



Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Reply #27 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 23:03:07 μμ





















Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Reply #28 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 23:06:44 μμ














Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Σας ζήλεψα κι εξακολουθώ αλλά δεν μπορούσα!
Είναι από τα μέρη που έχω πάει και δεν θα έλεγα όχι και γι' άλλη επίσκεψη.
Κάτι (πέραν των άλλων) που αποκόμισα απ' το νεκρομαντείο αφορά το ανα τους αιώνες "ιερατείο",
που παράμεινε ίδιο κι απαράλαχτο. Τάματα, αφιερώματα, προσευχές κι εκμετάλευση της αφέλειας.
Λένε ότι η στοά είχε τον ρόλο ηχείου, γιατί, μέσα από εκεί ένας του ιερατείου έδεινε τις απαντήσεις
κι ηφωνή φαίνοταν να βγαίνει απ' το υπερπέραν.
Για καλοκαίρι πολύ καλό είναι κι επίσκεψη στις πηγές του Αχέρωντα, αλλά και μπάνιο στο ποτάμι (όσοι αντέχουν).


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007

Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Υλικοτεχνικός απολογισμός:
1. Με βάση τις δηλώσεις συμμετοχών, είχαμε μόνο 3 ακυρώσεις. Καλό αυτό.
2. Συνολικά είχαμε 9 μηχανές, το θεωρώ μικρό νούμερο για μία από τις 3 ετήσιες εκδρομές του συλλόγου...Έφταιγαν τα οικονομικά; ο καιρός; η απόσταση; ο προορισμός; η λακ που χρησιμοποιεί ο Thandim;
3. Η διαμονή ήταν κατά τη γνώμη μου πολύ καλή επιλογή. Το φτωχό πρωϊνό δεν το θεωρώ παραφωνία δεδομένης της τιμής των 40 ευρώ/2κλινο. Το ξενοδοχείο ήταν κατάλληλο για μοτοσικλετιστές (έξω από την πόλη, πάρκινγκ) και τα δωμάτια άνετα και καθαρά.
4. Ο καιρός τελικά μας έκατσε καλά, δεδομένων των προβλέψεων.
5. Το κλίμα ήταν πολύ καλό σε γενικές γραμμές. Υπήρχε πολύ κέφι και όρεξη για γέλιο.
6. Η διαδρομή του Σαββάτου ήταν καλή, 140 χλμ, με επίσκεψη/ξενάγηση σε αρχαιολογικό χώρο, φαγητό και μετά ελεύθερο πρόγραμμα για καφέ κλπ Λαχταρούσα λίγο τα χιονισμένα Τζουμέρκα στο βάθος, αλλά next time  ;)
7. Τα γεύματα: Ο Τρύφος (το χωριό του Προ) όλα τα λεφτά, ευχαριστήθηκα κρεοφαγία με 10 ευρώ το άτομο! Μπράβο Προ! Η ταβέρνα στην Αμμουδιά ήταν τίμια, με καλό φαγητό και σε ωραίο σημείο. Ο Αμβρόσιος το βράδυ του Σαββάτου ήταν επίσης πολύ καλός (εγώ προσωπικά ευχαριστήθηκα πολύ αυτά που έφαγα) αλλά στην τιμή ξέφυγε. Θεωρώ όμως ότι παραγγείλαμε και πολλά, ακριβά πιάτα (μύδια σαγανάκι, φρέσκα καλαμάρια/σουπιές, κέφαλοι ψητοί).
8. Οι αυτοκινητάτοι (3 αυτοκίνητα) ήταν εκ των πραγμάτων λίγο στην απέξω, ειδικά αυτοί που είχαν και πιτσιρίκια.
9. Η Πρέβεζα είναι μια ομορφούλα πόλη με όμορφα πεζοδρομημένα σοκάκια και άπειρα μαγαζάκια, ταβερνάκια, μπαράκια κλπ
10. Αισθητή η απουσία του αγαπητού Παλτάκη αλλά και του αγαπητού Λώνη. Next time guys!

Εν κατακλείδι, εγώ και η Χαρά περάσαμε πολύ ωραία. Είχα καιρό να ρίξω τόσο γέλιο με νέους και παλιούς φίλους. Αυτό ήταν το πιο σημαντικό για μένα διότι στις μέρες μας σπανίζουν τέτοιες ευκαιρίες. Να είστε όλοι οι συμμετέχοντες καλά και καλή αντάμωση να έχουμε στην Πανελλήνια.  :)



Offline kostas vfr800f

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 90
Reply #32 on: Παρασκευή 01 Απρίλιος 2016, 21:28:03 μμ
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που ήρθαν ,ελπίζω να πέρασαν καλά ,η περιοχή προσφέρεται κυρίως για καλοκαιρινές διακοπές .
Όσο για το σκηνικό στο φαγητό τόσα χρόνια που πάμε στην συγκεκριμένη ταβέρνα δεν έχει ξαναγίνει πάντα κερνάει ποτά extra πιάτα και κάνει και έκπτωση στο τέλος δεν το περίμενα.
Θα τα ξαναπούμε σε κάποια εκδρομή του club.



Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #33 on: Σάββατο 02 Απρίλιος 2016, 22:05:23 μμ
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που ήρθαν ,ελπίζω να πέρασαν καλά ,η περιοχή προσφέρεται κυρίως για καλοκαιρινές διακοπές .
Όσο για το σκηνικό στο φαγητό τόσα χρόνια που πάμε στην συγκεκριμένη ταβέρνα δεν έχει ξαναγίνει πάντα κερνάει ποτά extra πιάτα και κάνει και έκπτωση στο τέλος δεν το περίμενα.
Θα τα ξαναπούμε σε κάποια εκδρομή του club.
Μην προβληματίζεσαι καθόλου. Έκανες ότι καλύτερο μπορούσες και αυτό μετράει. Περάσαμε πολύ όμορφα (καί στον Αμβρόσιο )  και εγώ προσωπικά χαίρομαι που απέκτησα ένα καινούργιο φίλο στην Πρέβεζα. Αυτό είναι για μένα και το μεγαλύτερο ώφελος από την εκδρομή!



Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #34 on: Κυριακή 03 Απρίλιος 2016, 00:00:12 πμ
ΥΓ. ξεχασα να πω

ο δημητρης Omega οταν εγω εψαχνα για να παρω μηχανη,ειχε ερθει απο το σπιτι μου στου ζωγραφου να με παρει και να συναντηθυμε με τον υπερηχητικο γιωργο και τον παναγιωτη panisk για να παμε να δουμε ενα ΤΑ που ειχα βαλει στο ματι τοτε και τελικα δεν πηρα και μετα με γυρισε κιολλας σπιτι αν θυμαμαι καλα.αλλα ειχα να τν δω απο τοτε και για αυτο δεν τον γνωρισα αμεσως.

Τι θυμηθηκες τωρα!!! Καπου προς Αργυρουπολη δεν ηταν?




Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #35 on: Κυριακή 03 Απρίλιος 2016, 10:06:49 πμ
fotisalp ...  :thumbright: Λαμβάνω λοιπόν αφορμή απο  τον Υλικοτεχνικό απολογισμό σου για να γραψω κ εγώ το κάτι τις.
Κ αν οσα γράφω δεν κολάνε με το παρόν ας ανοιχτεί ενα νεο νήμα σχετικό με συζήτηση περί εκδρομών - συναντήσεων  κ αν αυτό ήδη υπάρχει συνεχίζουμε εκεί.
 

Αρχικά να πώ οτι σε μια εκδρομή δεν παίζουν σημαντικό ρόλο οι συμμετοχές όσο παίζουν οι συμμετέχοντες  :thumbright:
Εκτός και αν οι συμμετοχές είναι μηδενικές  :2hysterical:

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Υλικοτεχνικός απολογισμός:
1. Με βάση τις δηλώσεις συμμετοχών, είχαμε μόνο 3 ακυρώσεις. Καλό αυτό.
2. Συνολικά είχαμε 9 μηχανές, το θεωρώ μικρό νούμερο για μία από τις 3 ετήσιες εκδρομές του συλλόγου...Έφταιγαν τα οικονομικά; ο καιρός; η απόσταση; ο προορισμός; η λακ που χρησιμοποιεί ο Thandim;

Στέκομαι σε αυτούς τούς δύο Υλικοτεχνικούς απολογισμούς κ συνεχίζω.

    Μικρό το νούμερο συμμετοχών αλλά απο την άλλη ποιός ρισκάρει μια 300αρα (δικάβαλος) για μια εκδρομή σε αστατο κ απρόβλεπτο καιρό? Δλδ τι θα γινόταν αν είχατε να αντιμετωπίσετε βροχερό τριήμερο? Θα γυρίζατε στις ξεναγήσεις υπο βροχή? και θα κυκλοφορούσατε στην πόλη με ομπρέλες?
Η απόσταση , ο προορισμός δεν ηταν θέμα , τα οικονομικά ναι, συμπληρώνω πως ήταν κ ο καιρός όμως.
Προσωπικά προτίμησα να κρατήσω την 300αρα για την Πανελλήνια συγκέντρωση  στις 18-19-20 Ιουνίου , κ πάλι ελπίζοντας ...

   Ενα ακόμα θέμα που θα θα ήθελα να συζητηθεί είναι αυτό των ας πούμε ''μικρών'' συναντήσεων.
Εδώ και πολύ καιρό δεν ανακοινώνονται ''μικρής κλίμακας''  :2hysterical: συναντήσεις , μετά απο πρόταση μελών όμως για κοντινές καφεδούμπες.
Μιλάω για καφεδάκια Σαβατοκύριακου η αργιών αφού μερικοί σίγουρα δουλεύουν (οσοι μπορούν ακόμα τουλάχιστον  :goofy:) καθημερινές  η ακόμα και απογεύματα.
Καφεδάκια σε κοντινές διαδρομές και σε διάφορα μέρη - τοποθεσίες που κάποιος μπορεί να προτείνει ανάλογα με τις δικές του εμπειρίες, είτε αυτά γίνονται εντός Αθηνών , είτε εκτός δλδ μιλάμε για διαδρομές μισό τεπόζιτο δρόμος πηγαινε έλα το πολύ, αν κ αυτό εξαρτάται απο το που μένει ο καθένας, σε κάποιους θα είναι δίπλα ενώ κάποιοι θα πρέπει να περάσουν την Αθήνα σουβλάκι για να φτάσουν.
Πχ ενα καφεδάκι με καλό καιρό στην Πάχη Μεγάρων στα Βίλια, μια απόσταση 25+25 χλμ για εμένα , 35+35χλμ για όσουν μένουν μέχρι το ποτάμι  :2hysterical: η ακόμα κ στον Πειραιά στις μαρίνες αν κ εκεί τον τσούζουν τον καφέ δεόντως.
Οι συναντήσεις αυτές εκτός απο οικονομικές, θα δώσουν κ μι ευκαιρία για ανάσα σε όσους οικονομικά δεν μπορούν να συμμετέχουν σε μια εκδρομή, αλλά και θα φέρουν ''κοντά'' τον κόσμο αφου θα τα πούμε φατσικά πλέον.

Γνώμη μου , πάντα.



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #36 on: Κυριακή 03 Απρίλιος 2016, 14:14:13 μμ
Τι θυμηθηκες τωρα!!! Καπου προς Αργυρουπολη δεν ηταν?

ναι καπου εκει ηταν.επισης δεν ξεχναω την δικη σου "χαμηλη" σελα του ΤΑ που την ειχα βρει πολυ καλη για τα γουστα μου αλλα πουθενα δεν εχω βρει.εκτος βεβαια απο σαρακακη και με σιγουρο το εγκεφαλικο.




Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #37 on: Τετάρτη 06 Απρίλιος 2016, 15:09:20 μμ
fotisalp ...  :thumbright: Λαμβάνω λοιπόν αφορμή απο  τον Υλικοτεχνικό απολογισμό σου για να γραψω κ εγώ το κάτι τις.

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά είχα τρεχάματα αυτές τις μέρες.

Quote
Αρχικά να πώ οτι σε μια εκδρομή δεν παίζουν σημαντικό ρόλο οι συμμετοχές όσο παίζουν οι συμμετέχοντες  :thumbright:
Εννοείται! Γι' αυτό και γελάσαμε τόσο πολύ άλλωστε σε αυτή την εκδρομή!

Quote
    Μικρό το νούμερο συμμετοχών αλλά απο την άλλη ποιός ρισκάρει μια 300αρα (δικάβαλος) για μια εκδρομή σε αστατο κ απρόβλεπτο καιρό? Δλδ τι θα γινόταν αν είχατε να αντιμετωπίσετε βροχερό τριήμερο? Θα γυρίζατε στις ξεναγήσεις υπο βροχή? και θα κυκλοφορούσατε στην πόλη με ομπρέλες?
Η απόσταση , ο προορισμός δεν ηταν θέμα , τα οικονομικά ναι, συμπληρώνω πως ήταν κ ο καιρός όμως.

Δε χρειάζεται να συμπληρώσεις πως ήταν και ο καιρός, συμφωνώ, το είχα αναφέρει ήδη και στο αρχικό ποστ. Μάλλον ήθελες να το υπογραμμίσεις φαντάζομαι. Σίγουρα ο καιρός δε βοήθησε, αλλά από την άλλη μεριά τι προτείνεις να κάναμε; Να ακυρώσουμε την εκδρομή; Τότε κάποιοι θα λέγανε ότι "το ΔΣ ακυρώνει εκδρομές" κλπ κλπ  Δεδομένου ότι με βάση την τελευταία ΓΣ αποφασίστηκε να κάνουμε 4 επίσημες εκδηλώσεις/χρόνο (πίτα, εκδρομή, πανελλήνια, ΦΡ), δε θα μπορούσαμε να ακυρώσουμε την ετήσια εκδρομή μας επειδή ο καιρός ήταν άστατος. Έπειτα, στο παρελθόν, με πολύ χειρότερο καιρό κάναμε εκδρομές με πολύ μεγαλύτερη συμμετοχή. Σε κάθε περίπτωση, ο καιρός όντως δε βοήθησε. Το πόσο βασικός συντελεστής ήταν, είναι δύσκολο να το κρίνει κανείς....

Quote
Προσωπικά προτίμησα να κρατήσω την 300αρα για την Πανελλήνια συγκέντρωση  στις 18-19-20 Ιουνίου , κ πάλι ελπίζοντας ...
Μακάρι!  ;)

 
Quote
 Ενα ακόμα θέμα που θα θα ήθελα να συζητηθεί είναι αυτό των ας πούμε ''μικρών'' συναντήσεων.
Εδώ και πολύ καιρό δεν ανακοινώνονται ''μικρής κλίμακας''  :2hysterical: συναντήσεις , μετά απο πρόταση μελών όμως για κοντινές καφεδούμπες.
Μιλάω για καφεδάκια Σαβατοκύριακου η αργιών αφού μερικοί σίγουρα δουλεύουν (οσοι μπορούν ακόμα τουλάχιστον  :goofy:) καθημερινές  η ακόμα και απογεύματα.
Οι ανεπίσημες μικρές συναντήσεις που λες, και που συμφωνώ είναι πολύ χρήσιμες, δεν "ανακοινώνονται" από μόνες τους. Κάποιος πρέπει να πάρει την πρωτοβουλία και να το κάνει. Σαν ΔΣ όταν αναλάβαμε, σας είχαμε καλέσει να παίρνετε πρωτοβουλία για τέτοιες ανεπίσημες συναντήσεις. Οι μόνοι που το έχουν κάνει είναι εγώ (2μερη στη Μεσσηνία πέρσι) , ο XL George, ο Παλτάκης, δεν ξέρω αν ξεχνώ και κανέναν άλλο. Δηλαδή από τους 3 οι 2 είμαστε μέλη του ΔΣ.  Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα λοιπόν, και δεν προσκαλώ μόνο εσένα να κανονίσεις τέτοια βόλτα, αλλά και όλους τους υπόλοιπους.

Quote
Γνώμη μου , πάντα.
Εκτιμώ πολύ που την παρέθεσες. Πολύ σωστά τα είπες.  :)



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #38 on: Τετάρτη 06 Απρίλιος 2016, 19:10:39 μμ
Είμαστε μοτοφόρουμ κ σύλλογος παρείτσα.
Είμαστε και καμπόσοι ...
Ε! δεν είναι δυνατόν πάντα οτι προγραμματίζεται να ικανοποιεί τους πάντες.

Δεν σ αρέσει δεν συμμετέχεις, ετσι απλά, δεν χρειάζεται να σχολιάζεις τι θα ηθελες να γίνει.

Κα για να προσθέσω κατι προσωπικό, δεν μπορώ να πώ πώς η εκδρομή εγινε νωρίς κ με αστατο καιρό, αν εγώ τόσο καιρό δεν έχω φροντίσει να έχω χειμερινό εξοπλισμό της προκοπής.

Τώρα σε οτι αφορά τις ''ανεπίσημες μικρές συναντήσεις''   συμφωνώ κ εγώ οτι είναι χρήσιμες, κ πως πρέπει κάποιος να πάρει την πρωτοβουλία κ ελπίζω σύντομα να μπορέσω να προτείνω κάτι.

τα λέμε. :thumbright:



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #39 on: Τετάρτη 06 Απρίλιος 2016, 21:57:56 μμ
 :thumbup:



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Ορισμένες φωτό και από εμάς.



Κλικ στις μικρογραφίες για την μεγάλη εικόνα. Οι τελευταίες 5 είναι πανοραμικές.

 



 
















 






~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Πολύ καλές εντυπώσεις από την εκδρομή, σίγουρα υπήρχαν ορισμένα μελανά σημεία, αλλά γενικά άξιζε τον κόπο. Πάντως ειδικά στο θέμα φαγητό προσωπικά έχω να πω ότι ήταν μακράν η καλύτερη εξόρμηση που έχουμε συμμετάσχει με το κλαμπ. Πολύ ωραίες διαδρομές, ωραία τοπία κτλ και ειδικά όσον αφορά εμάς, ήταν σημαντική εκδρομή καθώς ήταν το «βάπτισμα του πυρός» για το νέο μέλος του στόλου οχημάτων μας, τον πορτοκαλί πύραυλο που βλέπετε στην πρώτη φωτό. Πρώτη πραγματικά μεγάλη διαδρομή, 1200 χιλιόμετρα σε 3 μέρες, πρόβλημα κανένα, κατανάλωση γύρω στα 4,2/100. Έχει πολύ μέλλον μπροστά του.

Φυσικά ευχαριστούμε όλους τους ιθύνοντες της εκδρομής καθώς και τον Κώστα_βφρ για την πολύτιμη συνεισφορά και καθοδήγησή του!
« Last Edit: Τρίτη 12 Απρίλιος 2016, 23:10:22 μμ by Goikoetxea »




Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #41 on: Τετάρτη 13 Απρίλιος 2016, 07:11:55 πμ
............ ήταν σημαντική εκδρομή καθώς ήταν το «βάπτισμα του πυρός» για το νέο μέλος του στόλου οχημάτων μας, τον πορτοκαλί πύραυλο που βλέπετε στην πρώτη φωτό. Πρώτη πραγματικά μεγάλη διαδρομή, 1200 χιλιόμετρα σε 3 μέρες, πρόβλημα κανένα, κατανάλωση γύρω στα 4,2/100. Έχει πολύ μέλλον μπροστά του.
Φυσικά ευχαριστούμε όλους τους ιθύνοντες της εκδρομής καθώς και τον Κώστα_βφρ για την πολύτιμη συνεισφορά και καθοδήγησή του!
Προδότη !!!! Κι εσύ "σκουτέριασες"  :2hysterical: :2hysterical:


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #42 on: Τετάρτη 13 Απρίλιος 2016, 09:22:31 πμ
Προδότη !!!! Κι εσύ "σκουτέριασες"  :2hysterical: :2hysterical:

Δεν σκουτέριασα εγώ :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:

Άλλωστε όπως βλέπεις δεν στέκομαι εγώ περήφανα δίπλα του  ;D

Στην επόμενη λογικά πάλι με το ΤΑ θα έρθουμε ή και με τα δυο.







Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #43 on: Τετάρτη 13 Απρίλιος 2016, 12:17:14 μμ
Πολύ καλές εντυπώσεις από την εκδρομή, σίγουρα υπήρχαν ορισμένα μελανά σημεία, αλλά γενικά άξιζε τον κόπο.
Χαίρομαι που περάσατε καλά. Αν τα μελανά σημεία που αναφέρεις έχουν κάποια σχέση με την οργάνωση της εκδρομής, καλό θα ήταν να γίνεις πιο συγκεκριμένος, ώστε να τα λάβουμε υπόψιν μας την επόμενη φορά. Αν πάλι δεν έχουν σχέση με την οργάνωση τότε πάλι καλό θα ήταν να το αποσαφηνίσεις (χωρίς να μπεις σε λεπτομέρειες σε αυτή την περίπτωση) ώστε να μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.


Quote
Φυσικά ευχαριστούμε όλους τους ιθύνοντες της εκδρομής καθώς και τον Κώστα_βφρ για την πολύτιμη συνεισφορά και καθοδήγησή του!

Παρακαλούμε.  :)



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #44 on: Τετάρτη 13 Απρίλιος 2016, 13:14:30 μμ
Δεν τα θεωρώ και τόσο σημαντικά αλλιώς θα έγραφα περισσότερα, τώρα δεν υπάρχει λόγος να χαλάσουν οι γενικά καλές εντυπώσεις που έμειναν, έτσι δεν είναι; Δεν έχουν να κάνουν με την οργάνωση όχι. Προσωπικά δεν είχα παράπονο, ακόμα και για αυτό που γράφτηκε για την ταβέρνα δεν μπορώ να το εκλάβω ως παράπονο, καθώς σε ψαροταβέρνα δεν θυμάμαι να έχω φάει ποτέ περισσότερο και καλύτερα με μόλις 19 ευρώ. Σε όποιον το είπα αυτό με κοίταγε με γουρλωμένα μάτια, δεν με πιστεύανε.
« Last Edit: Τετάρτη 13 Απρίλιος 2016, 13:16:28 μμ by Goikoetxea »




Offline kostas vfr800f

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 90
Reply #45 on: Σάββατο 16 Απρίλιος 2016, 21:16:54 μμ
Με τη σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήρθαν στην εκδρομή και να γνωρίζετε ότι όλα τα μέλη του φόρουμ που θα έρθουν προς τα δω έχουν ένα φίλο που θα βοηθήσει σε ότι χρειαστεί.



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #46 on: Δευτέρα 18 Απρίλιος 2016, 08:41:34 πμ
Με τη σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήρθαν στην εκδρομή και να γνωρίζετε ότι όλα τα μέλη του φόρουμ που θα έρθουν προς τα δω έχουν ένα φίλο που θα βοηθήσει σε ότι χρειαστεί.

Εισαι ωραίος Κώστα!
Ευχαριστούμε για όλα!

Επίσης ευχαριστούμε πολύ τον Δημήτρη (Omega) για το μπουκάλι με το καυσιμο!
Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων (εξωτερικο) δεν εχω αδειάσει ακόμα να το πάω Συμοφε να το καταναλώσουμε. Ελπίζω να τα καταφέρω αυριο!
Ευχαριστούμε πολύ!

 


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #47 on: Δευτέρα 18 Απρίλιος 2016, 10:27:17 πμ
Με τη σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήρθαν στην εκδρομή και να γνωρίζετε ότι όλα τα μέλη του φόρουμ που θα έρθουν προς τα δω έχουν ένα φίλο που θα βοηθήσει σε ότι χρειαστεί.

Και πάλι μπράβο για τη βοήθειά σου Κώστα, να είσαι καλά!



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #48 on: Δευτέρα 16 Ιανουάριος 2017, 15:57:22 μμ
Με τη σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήρθαν στην εκδρομή και να γνωρίζετε ότι όλα τα μέλη του φόρουμ που θα έρθουν προς τα δω έχουν ένα φίλο που θα βοηθήσει σε ότι χρειαστεί.

Διά του παρόντος θέλω και δημόσια να ευχαριστήσω τον Κώστα για την ανεκτίμητη βοήθεια που που πρόσφερε όταν σε πρόσφατη εξόρμησή μου από την περιοχή του, βρέθηκα προ ανυπέρβλητου τεχνικού προβλήματος. Μετά από 150 χλμ χώμα χτύπησε το ρουλεμάν πίσω τροχού και η μηχανή ακουγόταν σαν να είχε στραγάλια μέσα. Αν δεν ήταν ο Κώστας θα έπρεπε να συνεχίσω το ταξίδι με λεωφορείο. Κώστα σ' ευχαριστώ, είσαι τεράστιος σε όλα και φίλος όχι στα λόγια και στο φαίνεσθαι αλλά στην πράξη. Άργησα να ποστάρω το ξέρω, αλλά δεν έχω ξεχάσει τίποτα.