Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από το τριήμερο 25ης Μαρτίου στη Πρέβεζα .

Sotos · 30520

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Τρυφος
Ετοιμοι για αναχωρηση





Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #1 on: Παρασκευή 25 Μάρτιος 2016, 18:38:48 μμ
Στο ξενοδοχειο







Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline D.Charisis

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 35
Reply #2 on: Παρασκευή 25 Μάρτιος 2016, 20:02:03 μμ
Μπράβο ρε παλικάρια!!!!! Καλά να περάσετε. Δυστυχώς δεν θα καταφέρουμε να σας βρούμε αύριο. :-\



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #3 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 11:42:07 πμ
Ζαλογγο





Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #4 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:24:07 μμ
Νεκρομαντειο





Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #5 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:25:27 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #6 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:33:02 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #7 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:46:30 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #8 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:47:26 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #9 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:49:51 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #10 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 12:55:28 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #11 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 13:02:06 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #12 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 13:06:57 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #13 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 13:21:31 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline gnik

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 149
    • Jeeping
Reply #14 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 13:23:58 μμ
Δωστε χαιρετισματα και στην γιαγια μου στο νεκρομαντειο .... :D



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #15 on: Σάββατο 26 Μάρτιος 2016, 13:25:14 μμ


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #16 on: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 17:39:27 μμ
Η επιστροφή ολοκληρώθηκε με ελάχιστη βροχή.
Περάσαμε κάλα.  Στο επανειδείν!


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline Παύλος Α

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 905
Reply #17 on: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 18:59:35 μμ
Και εγώ 16:30 ήμουν σπίτι, με βροχή από διόδια Ελευσίνας και μετά... όλα καλά.

Ναμαστε καλά και σε άλλες εκδηλώσεις του συλλόγου, ήταν πολύ καλά.
Καλό το ξενοδοχείο, καλή η ξενάγηση, για την Πρέβεζα είμαι ουδέτερος... περίμενα περισσότερα από την πόλη.

Όπου φάγαμε, εκτός Πρέβεζας, ήταν καλά, με κορυφαίο τον Τρυφό.


Παύλος Αγγελίδης


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #18 on: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 19:56:43 μμ
Η επιστροφή και για μας ολοκληρώθηκε με σύντομες διαδικασίες κάνοντας μια στάση μόνο στα Μετέωρα μια που ο απειλητικός και κρύος καιρός που συναντήσαμε στο Μέτσοβο μας έκανε να ακυρώσουμε την προγραμματισμένη για εκεί στάση. Στα Μετέωρα οι καιρικές συνθήκες ήταν πολύ πιο ήπιες και αποφασίσαμε να σταματήσουμε για ένα καφεδάκι κλείνοντας έτσι το κύκλο του ταξιδιού που ξεκίνησε την Παρασκευή το μεσημέρι.
Την Παρασκευή λοιπόν το μεσημέρι μαζί με την Κατερίνα μου ξεκινήσαμε με δύσκολες συνθήκες (αέρα και βροχή) αλλά ευτυχώς λίγο έξω από την Λάρισα οι συνθήκες άλλαξαν λίγο προς το καλύτερο αφού η βροχή είχε σταματήσει και ο ήλιος έκανε την εμφάνισή του χωρίς όμως να είναι και πολύ ζεστός. Οι επενδύσεις όμως σε συνδυασμό με τα ολόσωμα αδιάβροχα μας προστάτευσαν 100% κάνοντας το ταξίδι σχεδόν άνετο. Στον πηγεμό είχαμε μαζί μας και τον Πάνο (Trackler) ο οποίος επέλεξε να οδηγήσει επιπλέον 2,5 ώρες κάτω από δύσκολες συνθήκες για να έρθει στα Τρίκαλα και να ταξιδέψουμε παρέα μέχρι το Καλαμίτσι. Ευχαριστώ για την παρέα Παναγιώτη!. Στο Καλαμίτσι τώρα φτάσαμε σχεδόν όλοι την ίδια ώρα κάτι που ήταν ιδιαίτερα ευχάριστο μια που συναντήσαμε ταυτόχρονα τους φίλους μας που είχαμε δούμε από το ΦΡ αλλά και κάποιους που είχαμε να δούμε ακόμη πιο παλιά. Το ξενοδοχείο άνετο και καθαρό, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. Από κεί και μετά η παρέα αλλά και ο καιρός σε συνδυασμό με τις ομορφιές της περιοχής στις οποίες μας οδήγησε ο Κώστας (800vfr) μας πρόσφεραν ένα όμορφο τριήμερο και μας δημιούργησαν ακόμη μεγαλύτερη προσμονή για την επόμενη οργανωμένη συνάντηση. Καλά να είμαστε όλοι και εύχομαι πραγματικά σε όσους δεν μπόρεσαν να έρθουν στην συνάντηση αυτή να μην έχουν κανένα εμπόδιο για να έρθουν στην επόμενη. Και εις άλλα με υγεία λοιπόν. Παραθέτω και κάποια στιγμιότυπα του τριημέρου:

Χιονισμένη Εγνατία στο ύψος του Μέτσοβου. Ο δρόμος αλατισμένος φούλ οπότε στο ξενοδσχείο έκανε μπάνι και η Χοντρή να ξαρμυρίσει.


Μια φωτό για το ημερολόγιο του 2017 καλά να είμαστε:


Τα Ζάλογγο. Εκεί πρέπει να ανεβούμε!


Ανεβήκαμε:




Ο υπόγειος χώρος του Νεκρομαντείου:



Ο καφές και το γλυκό στην Πάργα






« Last Edit: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 20:02:04 μμ by Aerios »



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #19 on: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 21:17:58 μμ
στην βαση μου και εγω
περισσοτερα αυριο που θα αναπολω.




Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #20 on: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 21:28:47 μμ
Από βροχή στην επιστροφή άλλο τίποτα. Θέλαμε βουνό βλέπεις  :o

Τώρα ξεκούραση και από αύριο οι εντυπώσεις. Ελπίζω να επέστρεψαν όλοι καλά  :)


Keep riding !!!


Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Reply #21 on: Κυριακή 27 Μάρτιος 2016, 21:35:47 μμ
Επεστρεψα κι εγω Καλαματα αλλα επειδη δεν εφαγα πουθενα βροχη και κινηση, καβαλησα αμαξι και ανεβηκα Αθηνα!!! Φωτογραφιες και λοιποες εντυπωσεις οταν επιστρεψω στη βαση και στο λαπτοπ!!
Καλη ξεκουραση!!


Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #22 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 09:07:13 πμ
Κι εμείς επιστρέψαμε καλά με βροχή από Ν. Πέραμο και μετά, η οποία φυσικά δεν μας χάλασε τις καταπληκτικές εντυπώσεις της εκδρομής. Ευτυχώς ούτε την Παρασκευή φάγαμε βροχή αφού φύγαμε αργά.

Περάσαμε καταπληκτικά αφού το ΔΣ τα είχε κανονίσει όλα με την παραμικρή λεπτομέρεια. Μπράβο σας και ειδικά στον Παλτάκη που μας έλειψε πολύ. Ευχαριστούμε και για τη χορηγία του Συλλόγου για την γλυκύτατη ξεναγό στο νεκτρομαντείο

Ευχαριστούμε και τον Πρεβεζάνο Κώστα για την ξενάγηση και για την νοστιμότατη τούρτα του Σαββάτου. Να 'σαι καλά Κώστα και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.


Δωστε χαιρετισματα και στην γιαγια μου στο νεκρομαντειο .... :D

Ρε συ η γιαγιά σου ήταν αυτή που μου μίλαγε; Μα άκουγα συνέχεια μια φωνή να λέει: "που είναι αυτό το ρεμάλι ο εγγονός μουυυυυυυ;" και αναρωτιόμουν σε ποιον αναφέρεται. Λύθηκε λοιπόν το μυστήριο... :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #23 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 09:59:13 πμ
ειχα αποφασισει οτι θα φτασω πρεβεζα μεσω καλαμπακας παρεα με τον aerio αντι να κανω μονος την κλασικη διαδρομη αραχωβα-ιτεα-ναυπακτο που την εχω κανει αρκετες φορες.την παρασκευη λοιπον το πρωι πινωντας καφε,κοιτουσα μια τον ουρανο,μια το poseidon στο κινητο και μια την ΤΑ στην αυλη ελπιζωντας ο θεος να εχει την ιδια ακομα και να μην βραχω.
ξεκινω λοιπον και νωρις νωρις πριν τον αγιο κωνσταντινο σταματησα για αδιαβροχα,καθως οι πρωτες ψιχαλες επεφταν.εξω απο την λαμια εγιναν βροχη και λιγο πρι ν τον δομοκο εχασα την ορατοτητα.στον δομοκο σταση για καφε ελπιζωντας να σταματησει.οντως εκοψε λιγο και ξεκινησα παλι αλλα πριν την καρδιτσα αρχισε παλι δυνατη βροχη και απο καρδιτσα μεχρι τρικαλα σκεφτηκα πολλες φορες να περασω το ΣΚ στα τρικαλα.μιλαμε για τρελη βροχη,αερα και σπρευ απο τα ΙΧ.αν με ρωτουσε καποιος το ονομα μου θα ελεγα οτι ειμαι ο ισπανος Χοσε Εκλασα Μεντες.
τι αλλο εμενε λοιπον για την πρωτη μερα? λιγο παγωνια και λιγο χιονι. ε αυτο μας περιμενε με τον θαναση με το που πιασαμε εγνατια.
στην εγνατια κινηθηκαμε σβελτα και λιγο πιο σβελτα απο γιαννενα μεχρι πρεβεζα αφου ο θανασης τον ειχε ξανακανει τον δρομο.αν τον ηξερε καλα ο θανασης θα ηταν στο ξενοδοχειο και εγω ακομα στην αρτα.το ευχαριστηθηκα παντως.  ;)

φτασαμε σχεδον ολοι μαζι και η χαρα εγινε μεγαλυτερη.τι ωραια να βλεπεις αγαπημενους ανθρωπους να χαιρονται με την παρουσια αλλων.

το βραδυ της παρασκευης επρεπε να εξερευνησουμε την νυχτερινη ζωη της πρεβεζας ξεκινωντας με την επιβεβαιωση οτι ολοι οι ταριφες στην επαρχια οδηγουν το ιδιο.  :2hysterical:
ποσο γρηγορα περναει η ωρα στην επαρχια οταν περνας καλα ρε γμτ,ποτε φτασαμε ποτε πηγε 4 το πρωι χαμπαρι δεν πηραμε.παρασυρθηκα μικρο παιδι και ξεφυγα.  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


το πρωι παροτι ξυπνησα νωρις (καψονι της γυναικας επειδη την εκανα ΣΚ  :goofy: ) σιγα μην ανεβαινα 400 σκαλια οποτε ενας εντονος πονοκεφαλος με κρατησε στο ξενοδοχειο.  :P
βρεθηκαμε με τους υπολοιπους στο νεκρομαντειο με την εκπληκτικη ξεναγο να μας λεει ενα παραμυθακι.πυροβολο το στομα της,δεν θελω να φανταστω τι κρεβατομουρμουρα μπορει να κανει αυτη η γυναικα.  :2hysterical: :2hysterical:
βολτες απο εδω,βολτες απο εκει και γυρνωντας στο ξενοδοχειο πηρα και μια ταραχη αφου ενα περιπολικο με περιμενε σε ενα φαναρι για να με σταματησει.και εδω με ψαχνουν ρε γμτ?τι εκανα? σηκωνω το τζαμι του κρανους
-εισαι απο το κλαμπ?
-ναι
-εισαι ο τρακλερ?
-.......οχι ρε πουστη μου,κατι εκανα χτες το βραδυ και δεν το θυμαμαι! :2hysterical: :2hysterical:

τελικα ηταν ο δημητρης Omega μελος του κλαμπ/φορουμ που ηξερε οτι ο συλλογος ειναι στα μερη του και μας την ειχε στησει για να μας δει.

το βραδυ χαλαρα για φαγητο οπου μια ψιλομανουρα πηγε να γινει,αλλα ειδα καποια φαση ενα ψηλο αγορι να σηκωνεται και να πηγαινει μεσα στους υπευθυνους του μγαζιου.πρεπει να τους ειπε ποια ειναι η ειδκοτητα του και τι μπορει να τους κανει και ολα τελειωσαν ομαλα. :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

κυριακη η μερα της επιστροφης η οποια οπως παντα γινεται κατα βουληση (λογικο) και ξεκινωντας με τον προεδρο μεχρι την ναυπακτο ηταν ολα αψογα και σταματησαμε για καφεδακι.
στην συνεχεια τον πηρα στον λαιμο μου και τον εσυρα στην δικια μου διαδρομη για να νιωσει λιγο περιπετεια,τι adventoure ειμαστε αν δεν εχει λιγο σασπενς το θεμα.απο ναυπακτο μεχρι λιβαδεια ειχαμε ολων των συχνοτητων τις βροχες.επελεξα να παμε απο την ωραια διαδρομη της δεσφινας για να ειμαστε κοντα στην θαλασσα μηπως και.......αλλα τιποτα.για μια ακομα φορα λοιπον βρεγμενος και κρυομενος εφτασα στον προορισμο.


ευχαριστιες

-το ΔΣ και τον οργανωτη της εκδρομης
- την ξεναγο για το ωραιο παραμυθακι
- τον κωστα vfr για το τρεξιμο που εκανε για εμας
- τον θαναση για την παρεα στο πηγαινε και το ξεκαυλωμα μετα τα γιαννενα
- τον προεδρο για την παρεα στην επιστροφη,κωστα πρεπει να την ξανακανουμε αλλα υπο αλλες συνθηκες,πιστεψε με θα το ευχαριστουμε πολυ.
- τον παυλο για την συγκατοικηση,πραγματικα δεν καταλαβα οτι ειχα συγκατοικο.
- την χαρα -αν θυμαμαι καλα- γυναικα του φωτη για την ωραια ολιγολεπτη συζητηση μας.

ΟΛΟΥΣ οσοι βρεθηκατε στην πρεβεζα το ΣΚ σε μια βολτα του συλλογου και περασαμε ομορφα.
να ειμαστε ολοι καλα,να μπορουμε να βρισκομαστε οσο συχνοτερα γινεται και εις αλλα με υγεια.

πολλα  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* σε ολους.




οσοι δεν μπορεσατε,χασατε αλλα ευχομαι να μπορειτε την επομενη φορα,μας λειψατε.



ΥΓ. ξεχασα να πω

ο δημητρης Omega οταν εγω εψαχνα για να παρω μηχανη,ειχε ερθει απο το σπιτι μου στου ζωγραφου να με παρει και να συναντηθυμε με τον υπερηχητικο γιωργο και τον παναγιωτη panisk για να παμε να δουμε ενα ΤΑ που ειχα βαλει στο ματι τοτε και τελικα δεν πηρα και μετα με γυρισε κιολλας σπιτι αν θυμαμαι καλα.αλλα ειχα να τν δω απο τοτε και για αυτο δεν τον γνωρισα αμεσως.εισης να τον ευχαριστησουμε και για μια μπουκαλα υδωρ της φωτιας που αφησε στο ξενοδοχειο αλλα η τυχη της αγνοειτε.το σωστο ειναι να φτασει στο συμοφε και να πιουν ολοι απο ενα σφηνακι στην υγεια του δημητρη.
« Last Edit: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 10:44:48 πμ by trackler »




Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #24 on: Δευτέρα 28 Μάρτιος 2016, 13:58:01 μμ
Προς το παρόν:

Το βασικότερο: Καιρό είχα να ρίξω τόσο γέλιο ;D! Να είστε όλοι καλά!

Λεπτομέρειες και φωτό όταν προλάβω!  ;)