Hellas Transalp Forum

Βεντιλατερ

klearxos · 3634

Offline klearxos

  • Θά θελα πάλι να πηγαίνω σαν
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 138
  • ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος
on: Τρίτη 02 Ιούνιος 2015, 21:57:05 μμ
Ζηταω να βρω βεντιλατερ 400 γιατι μαλλον θα το χρειαστω. Ανακαινησα το ΤΑ400 μου , και νομιζω οτι εχω προβλημα με το βεντιλατερ .... Αν εχει καποιος,,, ας μου πει...400-600 ειναι τα ιδια...Ευχαριστω.....απαντηση η pm,,


οχτώ τα πόδια του καβρού που παν ομπρώς κ πίσω τόσες αγάπες ήκαμα μέχρι να σ'αποκτήσω...


Offline giwrgos karistos

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 66
  • TRANSALP ΚΑΙ ΠΑΛΗ TRANSALP!!!!!!!!!!!
Reply #1 on: Πέμπτη 04 Ιούνιος 2015, 17:11:58 μμ
αν κανει απο το 650 υπαρχει!



Offline klearxos

  • Θά θελα πάλι να πηγαίνω σαν
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 138
  • ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος
Reply #2 on: Πέμπτη 04 Ιούνιος 2015, 18:08:49 μμ
Γιώργο δεν το γνωρίζω αν κάποιος από το φόρουμ μπορεί να μας πει ??
περιμένω απάντηση, και θα το ψάξω και εγώ... και θα σου απαντήσω.....
έχεις πμ
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση...


οχτώ τα πόδια του καβρού που παν ομπρώς κ πίσω τόσες αγάπες ήκαμα μέχρι να σ'αποκτήσω...


Offline geoa

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 133
Reply #3 on: Πέμπτη 04 Ιούνιος 2015, 23:24:09 μμ
Καλημέρα.
Έχω ένα από ΤΑ 400, αλλά πρίν βιαστείς να πάρεις άλλο λύσε το δικό σου και τσέκαρε το μήπως δεν είναι χαλασμένο. Για να βεβαιωθείς ότι φταίει το μοτέρ του ανεμιστήρα και όχι η βαλβίδα του ψυγείου δώσε παροχή 12v κατευθείαν από τον συσσωρευτή αου στον ανεμιστήρα. Αν δεν το κουνήσει ρούπι τότε θέλεις μοτέρ  ανεμιστήρα.



Offline klearxos

  • Θά θελα πάλι να πηγαίνω σαν
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 138
  • ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος
Reply #4 on: Δευτέρα 08 Ιούνιος 2015, 17:58:49 μμ
Γιώργο, τελικά το βεντ. δούλεψε, το ΣΚ το ζόρισα λιγάκι για να ζεσταθεί το μοτέρ
( έχομε ακόμη Χειμώνα :goofy: εδω, σήμερα βρέχει πάλι) να ανεβάσει θερμο, και είδα οτι πήρε μπροστά,
2-3 φορές και κατέβηκε η θερμό κανονικά, άρα δουλεύει κανονικά (πιστεύω), με 15αρα ασφαλεια αντί για 10αρα, απάνω,
τώρα γιατι την είχε κάψει ? ένας  :pope: ξέρει.... θα περιμένω ακόμη τις ""ζεστές μέρες"" αν έρθουνε, :xxsunsmile: να δω τι θα κάνει.
Πάντως σ'ευχαριστώ. Αν υπάρξει πρόβλημα, κ δεν τοχεις δώσει, θα σε ενοχλήσω.


οχτώ τα πόδια του καβρού που παν ομπρώς κ πίσω τόσες αγάπες ήκαμα μέχρι να σ'αποκτήσω...


Offline geoa

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 133
Reply #5 on: Σάββατο 13 Ιούνιος 2015, 17:49:07 μμ
Χάρηκα που βρήκες λύση γιατί και εγώ από χρόνο για να το στείλω δεν ήμουν και στην καλύτερη εβδομάδα.
Στο δικό μου το βεντιλατέρ δεν ανάβει ποτέ μετά την υοθέτηση της λύσης του ψυκτικού prohonda που μου είχε προτείνει ο φίλος stoneman. Πόλη ή και έξω, φορτίο - ανηφόρα και μη ο δείκτης δεν ξεπερνά στο μέγιστο ποτέ την μέση. Εχω να δω ανεμιστήρα να δουλεύει κάτι μήνες! Καλά και πολλά χιλιόμετρα να έχεις.