Παρασκευή 15 Δεκέμβριος 2017, 08:17:46 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: ..

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 2 [3] 4 | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Εκδρομή στη Μονεμβασιά 21-22 Μαρτίου 2015 - Αναμετάδοση και εντυπώσεις  (Αναγνώστηκε 10839 φορές)
Padis
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #50 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 22:03:04 μμ »

Αντε, πάντα τέτοια και να μπορέσουμε και περισσότεροι την επόμενη φορά!

Καταγράφηκε

«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»
ΤΑΚΗΣ81
Κάτσε καλά λέμε...
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

SUZUKI - JAPANESE POWER

« Απάντηση #51 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 22:22:28 μμ »

Πολύ ωραία η εκδρομή μας !
Να πώ κι εγώ ένα μπράβο στους διοργανωτές-αρχηγό/σκούπα αλλά και σε όλους όσους συμμετείχαν για την καλή παρέα.
Χάρηκα που ξαναείδα παλιούς φίλους αλλά και που γνώρισα νέους.
Είς το επανιδείν...
Καταγράφηκε

Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...
mikedob
HTC ΔΣ
οδηγός τρίκυκλου
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #52 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 22:45:02 μμ »

Ολα ηταν πολύ ωραία! Και η παρέα πολύ καλή και η οργάνωση άψογη! Πάντα τέτοια παιδιά να περνάμε ετσι καλά όποτε καταφέρνουμε και ξεκλέβουμε καμμιά βόλτα!
Καταγράφηκε
ekos
Επισκέπτης
« Απάντηση #53 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 22:54:20 μμ »

Παλτακ, Το δικο μου το εισητηριο το χαριζω στον Δημο (ekos) γιατι επεσε μεσα στην αρχικη του προγνωση, οτι θα το κερδισει μελος του ΔΣ.

Τετοιες προγνωσεις πρεπει να επιβραβεύονται...

Ευχαριστω Σωτήρη αλλα νομίζω καλύτερα να ξαναμπεί σε κλήρωση για μέλη, η απόφαση ας ειναι του ΔΣ.
Παρεπιπτόντως δεν είπα οτι θα παει σε μέλη του ΔΣ αλλα συγκεκριμένα στον Σωτήρη και στον Παλτακη 😛 και το πρώτο όνομα ηταν του Σωτήρη και μετα κληρώθηκε ο Παναγιωτης αλλα μετα της σχετικής καζουρας- χαβαλέ έγινε νέα κλήρωση και βγήκε ο Αντρέας.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Καταγράφηκε
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #54 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 23:21:25 μμ »

8:00 το πρωί στα Διόδια της Ελευσίνας άρχιζε να συγκεντρώνεται ο κόσμος μας.....

Και ξαφνικά ακούω θόρυβο... Κοιταζόμαστε με τον Παλτάκ μου λέει ο trelonis, ναι ρε εσύ, αλλά του λέω δεν κάνουν έτσι τα Varadero....

Πλησιάζει και ψαχνόμαστε από που προέρχεται ο θόρυβος...... Ούπς..... Όλο το τελικό απουσίαζε.....

Εδώ όμως, πέρα από το περιστατικό αξίζει ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στον Λώνη.... Ενώ οι περισσότεροι θα ξενέρωναν και θα γύριζαν πίσω, όχι μόνο πήγε πίσω και βρήκε το τελικό του, αλλά πήγε κούμπωσε τα μαμά τελικά και μέχρι να κατέβουμε το κάστρο του Μυστρά μας είχε συναντήσει..... 

Προς το τέλος ήρθαν και τα Ευρωπαϊκά  Grin
Andy με την Χρυσούλα του, Παύλος με το KTM του, Μιχάλης με το 800xc του....

Λίγο πριν μπούμε στον Αχλαδόκαμπο κάναμε την πρώτη μας στάση στους Μύλους όπου εκεί ενσωματώθηκε στο Group μας και ο Sotos με την Κατερίνα του....

Τάκης 81 με το πολεμικό του V-Strom.....

« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 01:14:52 πμ από Leon » Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #55 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 23:22:00 μμ »

Ο πρώτος μας προορισμός στο κάστρο του Μυστρά όπου και ξεκινήσαμε την περιήγηση μας από την Πάνω Πύλη, με βόλτα στο κάστρο και την Αγία Σοφία

Όταν φτάσανε οι μηχανές στην είσοδο και παρκάραμε, η ζέστη ήταν αρκετή και με τις Cordures και τα κράνη θα ήταν λιγάκι δύσκολο να κάνουμε την περιήγηση μας στο κάστρο, οπότε εκεί ήρθε η λύση του μικρού αλλά θαυματουργού Vehicle support που είχαμε καθ όλη την διάρκεια της εκδρομή μας και δεν ήταν άλλο από το αυτοκίνητο του Στάθη και της Μαριαλένας...

Τίγκα στα κράνη και τον εξοπλισμό...

Εδώ η ομαδική μας λίγο πριν την είσοδο μας στον Αρχαιολογικό χώρο....

Εισιτήρια παρακαλώ...

και αρχίζει η άνοδος μας στο οχυρωμένο λόφο του Μυζηθρά αποδεσμευμένοι από περιττά φορτία με ξεναγό τον ένα και μοναδικό Paltak.......

κάτσε να βγάλω και μια selfie μέχρι να ανέβουν με φόντο τον κάμπο και την Σπάρτη....  Grin

Σιγά σιγά το πλήθος στήνεται να ακούσει τον ξεναγό μας...

Η ξενάγηση μας στην πάνω πύλη ολοκληρώνεται με την επίσκεψη μας στον Ναό της Αγίας Σοφίας. Ο Ναός αυτός αποτελούσε καθολικό μονής και απο την αρχιτεκτονική του σύνθεση  εντυπωσιάζει η μνημειώδης παράσταση του Χριστού στην κόγχη...

Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #56 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 23:22:40 μμ »

Σειρά είχε η κάτω πύλη με την επίσκεψη μας να ολοκληρώνεται στην Μητρόπολη (Άγιος Δημήτριος) καθώς επίσης και στο Μουσείο....

Η είσοδος του Παύλου στην Μητρόπολη...

Οι παραπάνω τοιχογραφίες χαρακτηρίζονται από ποικιλία τεχνοτροπιών και σχημάτων που από τι μάθαμε οφείλονταν στις διαφορετικές χρονικές περιόδους κατασκευής και στους διαφορετικούς ζωγράφους που τις σχεδίασαν... (τέλη 13ου με αρχές 14ου αιώνα)..

Παρακάτω στο μικρό σε έκταση Μουσείο εκτίθενται έργα της καλλιτεχνικής και της καθημερινής ζωής των κατοίκων του Μυστρά από κομβία μέχρι φορέματα και τμήματα γυναικείας κόμης... Επίσης οι χειρόγραφοι κώδικες των Ευαγγελιστών και της Διαθήκης...

Το οικόσημο της οικογένειάς του πρώτου δεσπότη του Μυστρά Μανουήλ Καντακουζηνού σε Επιστύλιο τέμπλου.

Αφού ολοκληρώσαμε τις προγραμματισμένες μας επισκέψεις και ενώ η ώρα είχε πάει 15:00, επιστρέψαμε 5 Km πίσω στην Σπάρτη να τσιμπήσουμε κάτι στα γρήγορα και πρόχειρα...

Ο δρόμος για την ολοκλήρωση του προορισμού μας μετά την ανάκτηση των δυνάμεων ήταν πλέον ανοιχτός....

από μακριά η Μονεμβασιά...

και το άψογο ξενοδοχείο μας Φιλοξενία με παρατεταγμένες όλες τις μηχανές μας...

Ξεφορτώσαμε τα πράγματα και ετοιμαστήκαμε για έναν περίπατο μέχρι την γραφική παλιά πόλη της Μονεμβασιάς....

Καφές και ξεκούραση σε ένα από τα όμορφα cafe της πόλης....

Το γέλιο, τα πειράγματα και το κέφι άφθονο......

και μετά τον καφέ σειρά είχε το δείπνο στην ταβέρνα Ματούλα....

όλα τα φαγητά ήταν νοστιμότατα και οι παρέες γεμάτες κέφι....

Το αποκορύφωμα της βραδιάς ήταν οι βόλτες στα μπαράκια της παλιάς πόλης.... χωρίς φωτό παρακαλώ....  Wink

« Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 23:24:25 μμ από Leon » Καταγράφηκε

African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #57 στις: Κυριακή 22 Μάρτιος 2015, 23:23:58 μμ »

Πάλι πρωινό ξύπνημα και στις 8:00 η θέα από το δωμάτιο μας

Αφού πήραμε το πρωινό μας ετοιμαστήκαμε για μια τελευταία βόλτα με το φως της ημέρας και να επισκεφθούμε το σπίτι του Γιάννη Ρίτσου

Πάρης

Η ιστορία γράφει πως ύστερα από μία σεισμική δόνηση στα νοτιοανατολικά της σημερινής Λακωνίας απέκοψε τη χερσόνησο γνωστή ως «Άκρα Μινώα», δημιουργώντας ένα βράχο που αποτέλεσε και το φυσικό φρούριο, το οποίο χάρη στη μία και μοναδική πρόσβαση (μόνη έμβαση) που τον ενώνει με την Πελοπόννησο ονομάστηκε Μονεμβάσια.

Αμυντικό Κανόνι και ο Ναός του Ελκόμενου

βγάλαμε αρκετές φωτό στο σημείο αυτό, ιδιαίτερα με τον αγαπητό μας Παλτάκη και το Sexy κοντάρι του που ήθελε να επιδίδεται σε συνεχόμενες Sielfie  Grin....

Αυτή είναι ζωή....

Και αφού κάτσαμε για τον τελευταίο μας καφέ βγάλαμε και μια φωτό με την φίλη μου την Κατερίνα ως γενιά του 81'.... Για να μην αρχίσετε να λέτε ο κ. Κρασοπατέρας μας αποθανάτισε.....  Grin

Κάπως έτσι λοιπόν αφήσαμε την "Μονή Έμβαση" μέσα στην διαχρονική της μαγική ηρεμία....

Η απαραίτητη ομαδική μας που άλλου....

Συνολικά χιλιόμετρα που έγραψε το μηχανάκι μου 640Km...... περίπου 2 ντεπόζιτα.....

Να προσθέσω πως σήμερα κλείσαμε και τα 95.000km Grin

Αυτό που μου άρεσε στο σύνολο της εκδρομής ήταν η απόλυτη συνοχή που είχαμε σαν παρέα και πως λειτουργούσαμε όλοι μα όλοι σαν ένα μικρό παρεάκι.....

Όλοι μαζί για φαγήτο, όλοι μαζί στα αξιοθέατα, όλοι μαζί για καφέ, όλοι μαζί κινηθήκαμε χωρίς ούτε στιγμή να διασπαστεί το Group μας......

Απλά πανέμορφα......

Ευχαριστίες εννοείται στον παν μέγιστο Παλτάκη που κάθε φορά βγάζει τον καλύτερο του εαυτό και χαίρεσαι να τον έχεις στην συντροφιά σου....

αλλά και σε όλο το Team:

Μιχάλης mveliss - Βίκυ
Δήμος ekos  - Άρτεμης
Στάθης ιχνηλάτης - Μαριαλένα
Σωτήρης Sotos - Κατερίνα
Γιάννης Κρασοπατέρας - Κατερίνα
Δημήτρης Jimmymolos - Κατερίνα
Παύλος - Ραχήλ
Αντρέας Andy - Μαργαρίτα
Μιχάλης mikedob 
Κώστας CheGuevara
Δημήτρης Dimitris(honda)
Τάκης ΤΑΚΗΣ81
Γιάννης Surfer     
Λώνης trelonis
Γιάννης jon t   
και τον συγκάτοικο μου Πάρις Fparis
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 01:14:31 πμ από Leon » Καταγράφηκε

CheGuevara
Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Ηasta la Victoria Siempre

« Απάντηση #58 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 00:06:57 πμ »

Μια εκδρομή που θύμισε παλιές καλές επόχες. Χάρηκα ιδιαίτερα που συνάντησα παλιούς γνώριμους αλλά και που γνώρισα νέα πρόσωπα. Το μέρος ήταν ούτως η άλλως μια πολύ καλή επιλογή. Η παρέα είναι όπως πάντα υψηλού επιπέδου. Είμαστε λίγο φωνακλάδες βέβαια και αυτό ίσως θα πρέπει να το βελτιώσουμε!  Wink 

Μοναδική παραφωνία ο καιρός σήμερα ο οποίος μας άλλαξε λίγο τα πλάνα, αλλά δεν βαριέσαι! Η πρώτη φορά είναι, ή η τελευταία;

Τέλος θα πρέπει να αποδώσουμε τα εύσημα στον Παλτάκη και σε όλους όσους δούλεψαν για αυτή την εκδρομή. Η πρώτη εκδρομή του νέου ΔΣ έχει ξεκάθαρα θετικό πρόσημο. Εύχομαι ανάλογη και καλύτερη συνέχεια!

Να είμαστε καλά να ανταμώνουμε.

Υ.Γ. Θα μιλήσω άμεσα με τον σ. Ξυδάκη να λύσει το θέμα "με το παραφλού"  του ποιητή της Ρωμιοσύνης όπως πολύ σωστά τόνισε ο σ. Βαγγέλης.  
Είναι όντως άσχημο το θέαμα. Angry
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 00:10:39 πμ από CheGuevara » Καταγράφηκε

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.
azwros
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Ερωτας με την πρώτη ματιά!!

« Απάντηση #59 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 00:18:24 πμ »

Μπράβο παιδες πολυ ωραια εκδρομή. τι μου θυμίσατε
την ειχαμε κανει αυτη την εκδρομη πριν απο χρόνια και ειχαμε μεινει σε δωμάτιο μεσα στο κάστρο
και η περιοχή ειναι γενικα φανταστική για βόλτες.
πάντα γεροι και πάντα τέτοια
Καταγράφηκε

Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]
trelonis
D.j.
Μέλος HTC
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #60 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 01:04:32 πμ »

Τεσπα ολα καλα θα την κρατησω για ενθυμιο της επιμονης μου να ερθω παση θυσια σ αυτην την εκδρομη με τα φιλαρακια μου εστω και με μικρη μου  καθυστερηση εχθες.
Αντε και παμε για την επομενη 67 και σημερα...
Παράθεση
Για οποιον δεν καταλαβε, ερχομενος στο ραντεβου ο Λωνης εχασε το ενα τελικο της εξατμηςης στην αττικη οδο...

Χωρις να χασει χρονο γυρισε σπιτι... Ελυσε την μιση μηχανη ωστε να βαλει πανω τις μαμα εξατμισεις, και σφαιρα μας προλαβε στο Μυστρα....

Τετοιο παθος ρε φιλε.... Σπανιο!
Μπραβο σου! Εισαι η προσωποποιηση της θετικης σκεψης! Σου βγαζω το καπελο!
Εστάλη στις: Σήμερα στις 20:16:48 Στάλθηκε από: Sotos
Σαν dj του συλλογου ,τι αλλο ενα τραγουδι μου ηρθε εκεινη την στιγμη που η μηχανη με ´´κοιταζε,, με ξεκολημενο το τελικο απο πανω της... Και τραγουδωντας το χωρις δευτερη σκεψη πηγα κοντρα στην ατυχια μου...
...Αχ ναξερες τι δυναμη ,μου  δινει η δυναμη σου ,αυτη η Επιμονη σου...2 ωριτσες δουλεια γιά 2 μερες διασκεδασης.
Σιγουρα. Α ξ ι ζ ε.  ,!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 09:46:37 πμ από Sotos » Καταγράφηκε

Λώνης
fotisalp
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

To καλό με τα ταξίδια είναι οι νέες γνωριμίες :)

« Απάντηση #61 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 09:24:55 πμ »

Αυτός είσαι! 
Καταγράφηκε

ΚΤΜ 950 Adv '05
Yianni
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #62 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 10:40:36 πμ »

Τεσπα ολα καλα θα την κρατησω για ενθυμιο της επιμονης μου να ερθω παση θυσια σ αυτην την εκδρομη με τα φιλαρακια μου εστω και με μικρη μου  καθυστερηση εχθες.
Αντε και παμε για την επομενη 67 και σημερα...

Τι να πω ρε φίλε.... Υποκλίνομαι! 

Όπως είπε και ο Σώτος είσαι η προσωποποίηση της θετικής σκέψης!
Καταγράφηκε
Kat
Οδηγός αγώνων με καροτσάκια λαϊκής
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

Νιάου

« Απάντηση #63 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 12:35:22 μμ »

Αν και ξύπνησα λίγο σαν τη Βλαχοπούλου με το σωληνάκι στο χέρι, από τις βόλτες στα κατσάβραχα και τα χιλιόμετρα στη σέλα μετά από τόσο καιρό, νιώθω σαν να είχα πάει μία εβδομάδα διακοπές. Πολύ ωραία εκδρομή.
Ανυπομονώ για την επόμενη (ελπίζω όχι σε δυο χρόνια πάλι :-)

Καταγράφηκε

Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα
Αρκάς
παλτακης
η anaconda team..
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

anaconda team is back sssssssssssssss

« Απάντηση #64 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 13:27:11 μμ »

Αφού αυτή η εκδρομή είχε σαν αποτέλεσμα να δούμε να ξαναγράφει η Κατ στο φόρουμ
Συν βέβαια ότι ξαναήρθαν και φίλοι που είχαν χαθεί  είμαι πλέον πεπεισμένος ότι αυτό το ΔΣ κάνει καλά την δουλειά του

Sent from  TA  PALTAK
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
mveliss
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

Carpe diem...

« Απάντηση #65 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 15:32:01 μμ »

Ένας από αυτούς νομίζω πως είμαι κ εγώ! Smiley

Παρότι είχαν περάσει τρία χρόνια από την τελευταία εξόρμηση μου με το κλαμπ, ήταν σα να μην πέρασε μια μέρα! Όμορφοι προορισμοί, καλή οργάνωση, καλοί παλιοί (και νέοι) φίλοι!
Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους για το όμορφο αποτέλεσμα μα πάνω απ'όλα σε εκείνους που το οργάνωσαν! Τέλος, περαστικά στην Μαργαρίτα! Smiley
Καταγράφηκε

Spritmonitor.de" border="0 [/url]
Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #66 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 15:44:25 μμ »

Μιχάλη άλλαξε τη φωτό στο προφίλ σου, γιατί είσαι αγνώριστος αδελφάκι μου
Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
παλτακης
η anaconda team..
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #67 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 15:44:55 μμ »

Ένας από αυτούς νομίζω πως είμαι κ εγώ! Smiley

Παρότι είχαν περάσει τρία χρόνια από την τελευταία εξόρμηση μου με το κλαμπ, ήταν σα να μην πέρασε μια μέρα! Όμορφοι προορισμοί, καλή οργάνωση, καλοί παλιοί (και νέοι) φίλοι!
Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους για το όμορφο αποτέλεσμα μα πάνω απ'όλα σε εκείνους που το οργάνωσαν! Τέλος, περαστικά στην Μαργαρίτα! Smiley
να σου πω αλλαξε και την φωτο στο αβαταρ ...βαλε μια νεα με το μακρυ μαλακι που σου παει κι'ολας  Wink Grin Grin Grin Grin Kiss
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
παλτακης
η anaconda team..
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #68 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 15:46:05 μμ »

Παυλο με 30 δευτερολεπτα διαφορα και τον ιδιο λογο ....ουτε δίδυμα   
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
TASOS
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....

« Απάντηση #69 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 20:28:58 μμ »

Μπράβο παιδιά..
Πάντα τέτοια...και στο μέλλον καλυτερα ακόμα....

Λώνη.....
Καταγράφηκε
Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #70 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 22:05:07 μμ »

Είχα πει ότι θα επανέλθω, έτσι δεν είναι; Smiley

Ήταν η πρώτη σου σαν ΥΠΕΚ και τα πήγες θαυμάσια

Σκαρφαλώστε εσείς εκεί πάνω, εγώ θα ξεκουραστώ στη σκιά

Έχει πολύ ακόμα;

Άξιζε η ανάβαση όμως

Είπαμε τα έκανε όλα αυτός ο ΥΠΕΚ

Πάμε προς τα κάτω πάλι να δούμε και καμία εκκλησία

Άντε να φεύγουμε σιγά σιγά

Φτάσαμε στο ξενοδοχείο και να τι αντικρίζουμε από το μπαλκόνι μας

Κι αυτό όμως είναι ωραίο θέαμα

Απογευματινή βόλτα στο Κάστρο

Πρωινή βόλτα στο κάστρο

Ωχ πάλι ανηφόρα;

Άλλοι πίνουν καφέ (ψάξτε τους καλά) κι άλλοι πάνε κορυφή

Κι αν κάνουμε λίγο ζουμ...πάλι ο ΥΠΕΚ

Τελικά σε αυτή η εκδρομή όσες ώρες οδηγήσαμε, άλλες τόσες περπατήσαμε. Ωραία πράγματα
Με το καλό να ξαναβρεθούμε
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 22:07:55 μμ από Παύλος » Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #71 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 22:44:20 μμ »

Παρά λίγο να το ξεχάσω...
Στην επιστροφή κάναμε στάση στα Olympus Plaza πριν το Αρτεμίσιο κι εκεί ο υπεύθυνος μας είπε ότι υπάρχει προσφορά για όλους τους μοτοσυκλετιστές που ανήκουν σε κάποιο Σύλλογο.

Έτσι με την επίδειξη της ταυτότητας του HTC κερδίσαμε έκπτωση 20% στα τρόφιμα και 10% στα ροφήματα. Έψαξα στο site τους και δε βρήκα κάτι, οπότε δε γνωρίζω αν ισχύει για όλα τα καταστήματα. Ας το ψάξουν οι φίλοι από την επαρχία να μας ενημερώσουν.
Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
ekos
Επισκέπτης
« Απάντηση #72 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 22:54:40 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=I1z5DnYNxHk&feature=youtu.be
Καταγράφηκε
Surfer
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Γιάννης

« Απάντηση #73 στις: Δευτέρα 23 Μάρτιος 2015, 23:32:32 μμ »

Και εγώ ήθελα να ευχαριστήσω με την σειρά μου για το υπέροχο Σ/Κ που πέρασα.
Η παρέα, τα γέλια, και τα πειράγματα έδωσαν και πήραν.
Είδα φίλους που είχα καιρό να δω αλλά και τα τοπία που δεν περιγράφονται.
Η διοργάνωση ήταν άψογη, μπράβο στον Υπ. εκ.
Σαν οδηγός σε τέτοια μέρη έχει την μαγεία του αλλά ως συνεπιβάτης για πρώτη φορά είδα τις διαδρομές από άλλη οπτική γωνία. Ηθελα επίσης να ευχαριστήσω τον Che που με πήγε και έφερε άψογα.

Οι φωτογραφίες και το βίντεο που ανεβάσατε σε ταξιδεύουν πράγματι.

Αντε και στα επόμενα!!!
Καταγράφηκε
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #74 στις: Τρίτη 24 Μάρτιος 2015, 13:24:47 μμ »

2η μέρα ανάρρωσης και το μυαλό μου είναι ακόμα γαντζωμένο στην όμορφη διαδρομή μας, στα όμορφα τοπία και στην αγέρωχη Μονεμβασιά....

Λες και είχαμε πάει 3-4 μέρες.....

Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3] 4 | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: