Τετάρτη 17 Οκτώβριος 2018, 09:17:40 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Website του συλλόγου www.transalp.gr

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ!!  (Αναγνώστηκε 5068 φορές)
diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 12:00:42 μμ »

Καθώς κοίταζα το φόρουμ όπως πάντα (χωρίς να είμαι πολύ ενεργός με απόψεις και διάφορα πόστ) έπεσε το μάτι μου εδώ και συγκεκριμένα στην ημερομηνία του τελευταίου ποστ που με σημάδεψε πολύ και για πολύ καιρό ακόμα.11/6/2014 μια μέρα μαύρη για μένα αφού το μεσημέρι της συγκεκριμένης μέρας μου στέρησαν την καλή μου που με τόσο κόπο και χρήμα είχα φτιάξει όπως την ήθελα. Καλώ φίλους και γνωστούς να βοηθήσουν με τυχών γνωριμίες μήπως και γίνει τίποτα καλό (αν δε την έχουν κάνει βίδες).
Το μαύρο κουκλί μου ( η μαύρη γαζέλα μου συνήθιζα να λέω) εκλάπη απο το Ταύρο στην Αθήνα έξω από το εργοστάσιο της NESTLE ( για όσους γνωρίζουν) το μεσημέρι με άγνωστο τρόπο και με πολύ θράσος αφού από το σημείο εκείνο πέρναγε πάρα πολύς κόσμος και ως εκ θαύματος δεν είδε κανείς καμία κίνηση  Angry Εκλιπαρώ οποιονδήποτε μπορέσει να μάθει κάτι να βοηθήσει να την ξαναβρώ. Συγνώμη που σπατάλησα το χρόνο σας με τις ανησυχίες μου  αλλά ομολογώ πως πονάει πολύ κι εύχομαι να μη το ζήσει κανείς αυτό.
Την καλημέρα μου σε όλους
Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

anaconda team is back sssssssssssssss

« Απάντηση #1 στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 12:29:51 μμ »

Βαλε αν θες καποια φωτο της μοτο και καποια ακομα στοιχεια -ιδιαιτερα σημαδια αριθμο κυκλοφοριας .

ευχομαι να βρεθει  Undecided
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
Yianni
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #2 στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 12:56:54 μμ »

Το post μετεφέρθη εδώ.

Ευχομαι να είσαι από τους τυχερούς φίλε! Μια πρόσφατη φωτογραφία θα βοηθούσε...
Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 13:13:51 μμ »

ΒΕΒΑΙΑ ξαναδιαβαζοντας το ποστ και βλεποντας την φωτο στο αβαταρ οπου η μοτο ειναι ασημι και οχι μαυρη << γαζελα >> εχω την αισθηση οτι κατι αλλο ηθελε να πει ο ποιητης 
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4 στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 19:08:38 μμ »

Φίλοι μου καλοί όπως είχα γράψει στο αρχικό μνμ την μηχανή την είχα πολύ μεράκι και με κόπο και χρήμα την έφερα εκεί που ήθελα εγώ,οπότε η μηχανή είναι αυτή που βλέπεται στο προφίλ μου όταν αγοράστηκε.Βάφτηκε μαύρη μεταλιζέ (αν το λέω καλά, που φαίνεται στον ήλιο να χρυσαφίζει συγκεκριμένα μου είχε πει ο βαφέας είναι το μαύρο το καινούριο που δουλεύει η φορντ ) όλη ακόμα και η μπαγκαζιέρα..... μπροστά η ζελατίνα της με τον πρόσθετο ανεμοθραύστη με τα καινούρια λαστιχάκια της τα anakee 3 με τα γκριπάκια της τα rizoma. Εμφανές είχα αφήσει στην μπροστινή ρόδα ένα γδάρσιμο στη ζάντα πάνω (απο το πρώτο μου ατύχημα με αυτή να το θυμάμαι) και στο κοντέρ της είχε φάει μια κατσαβιδιά και φαίνεται εκεί το σημείο να είναι ραγισμένο,ακριβώς εκεί που δείχνει τον μερικό χιλιομετρητή.Η πινακίδα της είναι/ήταν ΧΤΙ 539 κι όπως καταλάβατε φωτογραφίες δεν έχω να ανεβάσω γιατί ήμουν συνέχεια μαζί της και δε μου χρειαζόντουσαν οι φώτο. Ίσως ακούγεται χαζό αλλά τις φώτο τις έχω όταν θέλω να θυμάμαι κάτι και στην συγκεκριμένη περίπτωση δε πέρασε ποτέ απο το μυαλό μου ότι δε θα την έχω κάποτε (επιπόλαιο αυτό αλλά δυστυχώς δε το είχα σκεφτεί ποτέ)
Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #5 στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 19:18:54 μμ »

Φίλοι μου καλοί όπως είχα γράψει στο αρχικό μνμ την μηχανή την είχα πολύ μεράκι και με κόπο και χρήμα την έφερα εκεί που ήθελα εγώ,οπότε η μηχανή είναι αυτή που βλέπεται στο προφίλ μου όταν αγοράστηκε.Βάφτηκε μαύρη μεταλιζέ (αν το λέω καλά, που φαίνεται στον ήλιο να χρυσαφίζει συγκεκριμένα μου είχε πει ο βαφέας είναι το μαύρο το καινούριο που δουλεύει η φορντ ) όλη ακόμα και η μπαγκαζιέρα..... μπροστά η ζελατίνα της με τον πρόσθετο ανεμοθραύστη με τα καινούρια λαστιχάκια της τα anakee 3 με τα γκριπάκια της τα rizoma. Εμφανές είχα αφήσει στην μπροστινή ρόδα ένα γδάρσιμο στη ζάντα πάνω (απο το πρώτο μου ατύχημα με αυτή να το θυμάμαι) και στο κοντέρ της είχε φάει μια κατσαβιδιά και φαίνεται εκεί το σημείο να είναι ραγισμένο,ακριβώς εκεί που δείχνει τον μερικό χιλιομετρητή.Η πινακίδα της είναι/ήταν ΧΤΙ 539 κι όπως καταλάβατε φωτογραφίες δεν έχω να ανεβάσω γιατί ήμουν συνέχεια μαζί της και δε μου χρειαζόντουσαν οι φώτο. Ίσως ακούγεται χαζό αλλά τις φώτο τις έχω όταν θέλω να θυμάμαι κάτι και στην συγκεκριμένη περίπτωση δε πέρασε ποτέ απο το μυαλό μου ότι δε θα την έχω κάποτε (επιπόλαιο αυτό αλλά δυστυχώς δε το είχα σκεφτεί ποτέ)

Οκ φιλε κατανοητο .......τι να πω να τους κοπουν τα χερια στους πουστηδες ....αλλα μην χανεις το θαρρος σου εχουμε ζωντανα παραδειγματα που την βρηκαν πολυ κοντα στην περιοχη που εμεναν μετα απο μηνες .ευχομαι μεσα απο καρδια να εισαι τυχερος και να την βρεις .
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #6 στις: Τρίτη 17 Ιούνιος 2014, 20:06:59 μμ »

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου καλέ...ελπίζω κι εγώ για το καλύτερο.Πιστεύω έχω κάνει ότι γίνεται...τώρα απλά περιμένω και αναρωτιέμαι που θα βρώ τα χρήματα για να αγοράσω άλλη
Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #7 στις: Τετάρτη 18 Ιούνιος 2014, 08:57:00 πμ »

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου καλέ...ελπίζω κι εγώ για το καλύτερο.Πιστεύω έχω κάνει ότι γίνεται...τώρα απλά περιμένω και αναρωτιέμαι που θα βρώ τα χρήματα για να αγοράσω άλλη
Αντι αυτου κανε τπτ βολτες σε ακτινα 2 χλμ απο το σπιτι σου στενο στενο ...ελπιζω να μην ειχες πολυ καυσιμο στο τεποζιτο
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #8 στις: Τετάρτη 18 Ιούνιος 2014, 17:37:53 μμ »

Έχω αλωνίσει όλα τα στενά και κοιτάζω σα το τρελό γύρω γύρω,κι όχι μόνο σε  ακτίνα 2 χιλομέτρων αλλά και πολύ παραπάνω μιας και είχε περίπου μισό ντεπόζιτο βενζίνα μέσα. Έκανα ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατών πιστεύω. Απο δω και πέρα αναλαμβάνει η τύχη η οποία τα τελευταία χρόνια έχει ξεχάσει εντελώς τ'ονομά μου...
Καταγράφηκε
giamar4
Gelande/strasse
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #9 στις: Τετάρτη 18 Ιούνιος 2014, 22:37:40 μμ »

Μην απογοητεύεσαι ,είναι νωρίς ακόμα.
Καταγράφηκε
transalparas
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #10 στις: Πέμπτη 19 Ιούνιος 2014, 00:07:06 πμ »

Έχω αλωνίσει όλα τα στενά και κοιτάζω σα το τρελό γύρω γύρω,κι όχι μόνο σε  ακτίνα 2 χιλομέτρων αλλά και πολύ παραπάνω μιας και είχε περίπου μισό ντεπόζιτο βενζίνα μέσα. Έκανα ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατών πιστεύω. Απο δω και πέρα αναλαμβάνει η τύχη η οποία τα τελευταία χρόνια έχει ξεχάσει εντελώς τ'ονομά μου...
Σκοτωμα και τους ευχομαι οτι χειροτερο να το παθουν μεσα απο την ψυχη μου!!!Φιλε μου ευχομαι ολοψυχα να την βρεις !!Αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι τα τσουτσεκια δεν σκεφτονται το ποσο μπορει να σου εχει φυγει ο κωλος για να την παρεις και οτι μπορει να την χρωστας χωρις να την εχεις αφου σου την παρουν περαστικα παντως!!
Καταγράφηκε

Δέν θέλω μαλακά πλαστικά,δεν θέλω ανεση και πολυτελεια ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΩΜΗ ΙΑΠΩΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ!
transalparas
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #11 στις: Πέμπτη 19 Ιούνιος 2014, 00:08:58 πμ »

θα τον εχω στο νου μου τον αρ πινακιδας σου....
Καταγράφηκε

Δέν θέλω μαλακά πλαστικά,δεν θέλω ανεση και πολυτελεια ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΩΜΗ ΙΑΠΩΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ!
diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #12 στις: Δευτέρα 23 Ιούνιος 2014, 09:54:03 πμ »

Σας ευχαριστώ πολύ φίλοι μου για τα καλά σας λόγια  Smiley ακόμα περιμένω κι ελπίζω........
Καταγράφηκε
giamar4
Gelande/strasse
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #13 στις: Δευτέρα 23 Ιούνιος 2014, 10:07:32 πμ »

Για κοίτα και εδώ,το έβαλε σήμερα ο Padis:
http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,21616.msg336634.html#msg336634
Καταγράφηκε
diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #14 στις: Δευτέρα 23 Ιούνιος 2014, 21:50:45 μμ »

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ανάρτηση αυτή,ήταν πραγματικά μια ανάσα δροσιάς αναπτερώνονται οι ελπίδες πάνω που μ' έπαιρνε από κάτω. Ας ελπίζουμε ξανά....
Καταγράφηκε
transalparas
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Τρίτη 24 Ιούνιος 2014, 03:00:40 πμ »

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ανάρτηση αυτή,ήταν πραγματικά μια ανάσα δροσιάς αναπτερώνονται οι ελπίδες πάνω που μ' έπαιρνε από κάτω. Ας ελπίζουμε ξανά....
http://www.stolen-auto-moto.blogspot.gr/
δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει αλλα δεν χανεις και τπτ
Καταγράφηκε

Goikoetxea
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #16 στις: Τρίτη 24 Ιούνιος 2014, 05:49:10 πμ »

Δυστυχώς τo συγκεκριμένο ιστολόγιο είναι εμφανώς εγκατελειμένο - τελευταία δημοσίευση 9/2010...
Καταγράφηκε

diver
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Τρίτη 24 Ιούνιος 2014, 09:05:01 πμ »

Το παρατήρησα κι εγώ Sad κρίμα όμως θα ήταν μια καλή σελίδα αυτή για να γράφουμε το πόνο μας και ποιος ξέρει?Huh
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: