Hellas Transalp Forum

Εντυπωσεις απο την εαρινη εκδρομη στην Πελοποννησο, 30/3/2014

KostasC · 29464

Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Οι εντυπωσεις μας εδω...


Online Padis

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1438
Επιστροφή στην βάση μου και με σιγουριά μπορώ να πω πως πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ !!!   
Επίσημη πρώτη για μένα και αξίζει να δώσω συγχαρητήρια σε όλους που ασχολήθηκαν στην οργάνωση και σε όλους που συμμετήχαν ...
Τι κι αν είχε λίγο κρύο, τι κι αν φύσαγε λίγο, σημασία είχε πως οι μπαταρίες μου γέμισαν στο φούλ !!
Πάντα τέτοια !!!


απο το tablet μου ...


«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»


Offline trelonis

  • D.j.
  • Μέλος HTC
  • Οδηγάρα
  • ***
    • Posts: 268
Οποίος δεν μπόρεσε η δεν ήθελε ,να έρθει  απλά Ε Χ Α Σ Ε. Τρελός καιρός ωραία εκδρομή κοντινή ξεκουράστη μερικές  μικρό αναποδιές αντιμετωπίςτηκαν μόνο με χιούμορ , όλα τέλεια  και οικονομικά ,σαν τον παλιό καλό καιρό του club μας .ευχαριστω όσους ασχολήθηκαν και την ´´έστησαν ,, όλοι είμασταν συνεργάσιμοι και υπομονετικοί πάνω από όλα γιατί το γουσταραμε πολύ αυτό που κάναμε και μας είχε λείψει. Άντε στην επόμενη σε έναν μήνα .απο αύριο τα κεφαλιά μέσα παλι ??? ???


Λώνης


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss

Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Επιστροφή στη βάση και τα κεφάλια μέσα.
Η πρώτη και για μένα (μετά την Άνω Κώμη) και πέρασα φοβερά.
Πάρα πολύ καλή δουλειά έγινε απ' τα παιδιά που ασχολήθηκαν με την διοργάνωση.
Για μένα (τον νεόκοπο, άσχετα ηλικίας) ήταν παράλληλα και μάθημα και μάλιστα δωρεάν.
Ευχαριστώ τα παιδιά που ασχολήθηκαν με την διοργάνωση της εκδρομής
Ευχαριστώ την παρέα για την παρέα αλλά και για την ανοχή και κατανόηση επειδή ήμουν ο βραδύτερος.
Τους ευχαριστώ όλους γιατί πέρασα καταπληκτικά !!!!


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline siths

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 110
  • ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΓΡΙΟΥΛΑ!!
Επιστροφη σπιτι!!!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟ αντε να περιμενεις σε κανα μηνα να ξαναπαμε :goofy:
θελω και εγω να ευχαριστισω ολους αυτους που ασχολουντε για να περναμε καλα  :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #6 on: Κυριακή 30 Μάρτιος 2014, 21:46:48 μμ
Καλή συνέχεια να έχουμε, βάλτε λεπτομέρειες!

Στάλθηκε από το HUAWEI G525-U00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline Thireftis

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 350
Μετά την ασφαλή επιστροφή μου και τη σχετική χαλάρωση μού' ρχεται να ξανακαβαλίσω και να φύγω. Να ξεσηκώσω φυσικά και τους φιλους Καψιώτη και Μανώλη με τα καταπληκτικά κεφτεδάκια τους αλλα κα το Κώστα με τη ρακί του!
Τι να πώ! Σήμερα ζήσαμε μια πολύ γεμάτη εκδρομή που τα ειχε όλα!  (εκτός απο ψίστινγκ α ρε Λευτεράκη που κουβάλαγες και τη ψησταριά, μας εμεινε αμανάτι).
Πάντα τετοια  ! Νάμαστε καλά ολοι να καβαλαμε και να γουσταρουμε!
Στο επανειδείν με την επομενη!



Offline Metallicus

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 71
Σας ευχαριστώ όλους, ήταν πολύ όμορφη εκδρομή και μακάρι να ξαναγίνει σύντομα κάτι παρόμοιο !



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC


Η εαρινή εκδρομή του συλλόγου, δε θα μπορούσε να είναι κάτι διαφορετικό.
Η Άνοιξη δειλά δειλά κάνει την εμφάνιση της, αρχικά στα πεδινά, ενώ τα βουνά ακόμα αντιστέκονται.
Πήγαμε να δούμε, να μυρίσουμε, να ταξιδέψουμε στη γνήσια ελληνική φύση που τόσο έχουμε λησμονήσει, αλλά αυτή
πάντα μας καλοδέχεται με τα καλύτερα φορέματα της.



Το ραντεβού μας τυπικό, ξεκινήσαμε σχετικά με αργό ρυθμό, αλλά ευτυχώς "ζεσταθήκαμε" μέχρι το Κιάτο και έτσι
η πορεία μας απο εκεί και πέρα ήταν απολαυστική.
Μετά την πρώτη στάση για καφέ στο χωριό Κεφαλάρι, αγναντεύοντας την απέναντι χιονισμένη βουνοπλαγιά και ρουφώντας τον
ελληνικό ήλιο ρίξαμε μια πεταχτή ματιά στο χωριό Ασπρόκαμπος.



Λίγο μακρύτερα μας περίμενε το Μουσείο Περιβάλλοντος Στυμφαλίας, ένας εντυπωσιακός χώρος απο πλευράς αρχιτεκτονικής και εκθεμάτων όπου στη μέση ενός εγκαταλελειμμένου τοπίου απο κάθε μορφή ανάπτυξης, έρχεται ένα μουσείο και ζωντανεύει ξανά την περιοχή που μόνο απο τα βιβλία της ελληνικής μυθολογίας θυμόμαστε.  :eusa_clap:







Μετά τις αναμνηστικές φωτογραφίες και με το στομάχι να μας θυμίζει οτι δε χορταίνει μόνο με εικόνες, οδηγήσαμε μια καταπληκτική διαδρομή μέχρι τον Φενεό και κόβοντας τον πλούσιο κάμπο στη μέση, σκαρφαλώσαμε τη ράχη για να αντικρίσουμε την λιλιπούτεια τεχνική λίμνη Δόξα.



Με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς ίχνος δισταγμού αδειάσανε τα μπωλάκια με το φαγητό που είχε φέρει ο καθένας μας, έτσι με γεμάτες κοιλιές ανηφορίσαμε μέχρι το μοναστήρι του Αη Γιώργη, να χαζέψουμε τη θέα στη λίμνη για τα γύρω χιονισμένα βουνά...χωνεύοντας με λιγη βοήθεια απο το γλυκό τριαντάφυλλο που προσφέρουν στους επισκέπτες.














Κατήφορος η επιστροφή μέχρι Τρίκαλα Κορινθίας. Σύντομη στάση για τον τελευταίο καφέ-γλυκό και πριν το κρύο που είχε αρχίσει να κάνει την εμφάνιση του μας διαπεράσει, κατεβήκαμε στα πεδινά... αρνούμενοι κάθε επιστροφή του χειμώνα.

Συνολικά χιλιόμετρα γύρω στα 320, αναχώρηση 08:30 επιστροφή στις 19:00





 
« Last Edit: Δευτέρα 31 Μάρτιος 2014, 10:54:14 πμ by KostasC »




Offline giamar4

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2025
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

Μιλάμε οι φωτό μιλάνε από μόνες τους,
κρίμα που δεν ήμασταν κι εμείς εκεί :rambo:



Offline aggelos

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 113
  • Japanese power
Και εγώ με την σειρά μου να πω για άλλη μια φορά ότι περάσαμε  υπέροχα και εγώ και η καλή μου καθώς διανύσαμε μαζί συνολικά 385 χλμ μέσα από απίστευτη διαδρομή που τα συνδύαζε όλα, και θέλω να πω και ένα μεγάλο μπράβο στο σύλλογο για την απίστευτη εμπειρία που μας προσφέρει ανυπομονώ για την επόμενη να είμαστε όλοι καλά!!!!!!!!!



Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Μπράβο KostasC για τις φωτογραφίες και τη περιγραφή.  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Τελικά κύριοι, με το φαγητό βολεύτηκε το γκρούπ ή αντιλαλούσε στα βουνά το γουργουρητό ?


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
1η στάση για καφέ κάπου στο Επαρχιακό δίκτυο Κιάτου Βυτίνας και λίγο έξω από την Στυμφαλία.....



Κάποιος είχε τα γυναικολογικά του ή κάποιος έσπασε τα ταπεράκια με τα παντζάρια και θα τον κυνηγάει μετά.... ; ; ;  Η αφορμή τα παντζάρια.....





Νυν και Πρώην - Πρώην και Νυν εσείς διαλέγετε.... Και οι 2 είναι υπέροχες.....




"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Κάποιος μου την έκανε σε μια στροφή και ως σκούπα σταμάτησα να τον μαζέψω...



άντε βρες την αιτία τώρα και ο καβγάς αρχίζει....

Την ξέρετε την αιτία εσείς....

Θυμάστε τα τάπερ με τα παντζάρια ; ; ;

Σιγά μωρέ με τα Παντζάρια ....


τους κρατάω αλλά τίποτα...



μέχρι που τους μόνιασα και έκατσαν να τους αποθανατίσω....



την γλιτώσαμε φτηνά με μια χούφτα....


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Τα μοντέλα της παρέας....



το μοντέλο της παρέας  ;D



Όλα τα μοντέλα της παρέας μαζί....  ;D



και μια κοντινή παρακαλώ....



έξω από το μουσείο Περιβάλλοντος της Στυμφαλίας




"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Ο δικηγόρος μας είχε την ιδέα να ψαρέψει



Κυπρήνους



Μέσα στο μουσείο πανηγύρι....



Και έξω από αυτό σοβαροί...



τι ανάποδα παιδιά θεέ μου....


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Με φόντο την Λίμνη Δόξας που κάτσαμε να βγάλουμε τα Ταπεράκια μας... Καλά για B.B.Q. ούτε συζήτηση μιας και ο αέρας ήταν δυνατός.... Τσάμπα κουβάλαγα τις σχάρες τόσο δρόμο......



Πανοραμική....



Τάπερ...



Ομαδική με φόντο την Λίμνη Δόξας στην Ιερά μονή του Αγ. Γεωργίου που διατηρείται τόσα χρόνια και το Κρυφό Σχολειό...







Βεβηλώσεις τούρκων...



στον εξώστη με τον κολλητό.....




"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Στο Βαρνεβό για Καφέ....











"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Σιγά μην πηγαίναμε σπίτι  από τις 18.30...
με τον αδελφό Μάνο απολαύσαμε μέχρι τελευταίων λεπτών την πρώτη μέρα με την Δύση μετά τις 19.30....

Μάνος και εγώ γουστάραμε τόσο πολύ που σταματήσαμε να παίξουμε με τον φακό και το ηλιοβασίλεμα.....
 










Αφεθήκαμε τόσο πολύ που μέχρι και ο Καψιώτης μας πρόλαβε που είναι συντηρητικός στην οδήγηση του και απολαύσαμε το υπόλοιπο της επιστροφής μαζί......





Καλά ταξίδια παίδες.....





p.s. 1: Το Varadero γέμισε το πρωί στις 7:30 και ξαναγέμισε το βράδυ στις 21:00. Όλη μέρα 360++ km την βγάλαμε με ένα ντεπόζιτο και ακόμα είχε αυτονομία σύμφωνα με την ένδειξη για άλλα 25km...... Οι ρυθμοί μας ήταν στον μ.ο. 80-100-120 km/h.

p.s. 2: Για το άλλο Σ/Κ - 5-6/04 μην ξεχάσουμε την αιμοδοσία μας παίδες....
« Last Edit: Δευτέρα 31 Μάρτιος 2014, 16:04:31 μμ by Leon »


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
...........
με τον αδελφό Μάνο απολαύσαμε μέχρι τελευταίων λεπτών την πρώτη μέρα με την Δύση μετά τις 19.30....

Μάνος και εγώ γουστάραμε τόσο πολύ που σταματήσαμε να παίξουμε με τον φακό και το ηλιοβασίλεμα.....
 





https://www.youtube.com/watch?v=31bhzxhu44Q


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas

https://www.youtube.com/watch?v=31bhzxhu44Q

Ζήλεψες ρε αγόρι το ξέρω αλλά δεν πειράζει, την επόμενη θα πάμε και μαζί.....

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Μπράβο παλικάρια! Αυτό είναι το νόημα! Μικρές αποδράσεις , το καλαθάκι με φαί και καλή παρέα. Όλα τ' άλλα είναι φούσκες. Πρέπει αυτές τις "φούσκες" να τις σπάσουμε για να ξαναβρούμε τη ζωή μας.





Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
Μπραβο παιδια!,παντα τετοια....Ζηλευω απιστευτα που δεν τα καταφερα να ερθω μαζι σας....Ατιμο διαβασμα...


HONDA ή γενόσιμο?


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
Σιγά μην πηγαίναμε σπίτι  από τις 18.30...
με τον αδελφό Μάνο απολαύσαμε μέχρι τελευταίων λεπτών την πρώτη μέρα με την Δύση μετά τις 19.30....

Μάνος και εγώ γουστάραμε τόσο πολύ που σταματήσαμε να παίξουμε με τον φακό και το ηλιοβασίλεμα.....
 




Ωραιιιοιιι!! Μανωλακημ, πολυ χαιρομαι που σε βλεπω σε εκδρομη  ;) :)


Οσο για την εαρινη εκδρομη συνολικα, αυτα ειναι, μπραβο παιδες!  :eusa_clap:


" the PouroDuro spirit "