Hellas Transalp Forum

Εντυπωσεις απο το καρναβαλι στην Ανω Κωμη

camionero · 46512

Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Reply #50 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 23:55:04 μμ

















Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Reply #51 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 23:57:39 μμ
















Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Reply #52 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 00:00:57 πμ













Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Reply #53 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 00:04:35 πμ
















Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #54 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 10:39:35 πμ
Οι εντυπώσεις μου οι καλύτερες απο την μοναδική φιλοξενία των κατοίκων της Ανω Κώμης !
Ο Sasakos τα είχε οργανώσει όλα τόσο καλά, έτσι ώστε η εμπειρία μας να μείνει αξέχαστη.
Πολλά συγχαρητήρια του αξίζουν.
Χαιρετίσματα και στον Κώστα (KARA) απο Κοζάνη, για την υποστήριξη του !

Η επιστροφή μας με τον Μέμο, ήταν υπο συνεχή δυνατή βροχή. Ειδικά απο τη Λαμία και μετά που μπήκαμε Εθνική,
είχαμε ορατότητα 80-100μ... ευτυχώς τα αδιάβροχα έμπαζαν τόσο ώστε μέχρι τη Μαλακάσα δεν κρύωνα... μετά $%$#

Κάπου πριν τα Φάρσαλα σε σαρακοστιανές εκδηλώσεις, εννοείται οτι σταματήσαμε για 2η φασολάδα,λαγάνες κλπ κλπ...

Σάκη αυτό που έγραψες οτι ένιωσες μετά την Καισάρεια όταν φεύγαμε... το είδα στις κινήσεις σου, κοιτώντας σε κλεφτά μόλις πήραμε τη στροφή για Ριμνιο. Και είναι αναμενόμενο. 3 μέρες ένταση, κόσμος, φίλοι, γέλια... και μετά η ίδια ρουτίνα.
Υπομονή να ξαναβρεθούμε. Χαιρετίσματα στη Ρίτσα και καλή δύναμη.
 


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #55 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 10:46:42 πμ
τι ομορφα που ειναι ολα αυτα που διαβάζω !

Μπραβο ρε Σακη.
Σαν να ημουν και εγω εκει... αν και δεν τα καταφερα...   σε ευχαριστω από καρδιάς και ευχομαι να 'σαι το παραδειγμα για πολλούς!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #56 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 11:58:00 πμ
Σασάκο τελικά είσαι μεγάλη ψυχή γιατί αυτό που κατάφερες είναι άξιο σεβασμού!
Λυπάμαι ειλικρινά που δεν κατάφερα να έρθω αλλά ήταν κάτι περα απο τη θελησή μου (επαγελματικές υποχρεώσεις / φιλοξενίες)
Μπράβο και σε όσους κατάφεραν να πάνε αψηφώντας το κακό σύμμαχο καιρό.
Πολύ καλή η κίνηση της τιμητικής πλακέτας απο το σύλλογο.
Φαντάζομαι ότι το καρναβάλι στην Άνω Κώμη θα καθιερωθεί ώς  ετήσια δραστηριότητα του συλλόγου και είμαι σίγουρος ότι του χρόνου θα έχει μεγαλύτερη συμμετοχή, για την επιτυχία είναι δεδομένη.
Τελικά, αποδείξαμε ακόμη μια φορά σαν σύλλογος ότι μπορούμε να βρούμε του δρόμους που θα μας βγάλουν απο την εσωστρέφεια. Και αν κάποιοι απο μάς δεν τους βλέπουν ευτυχώς υπάρχουν μέλη σαν τον Σάκη (σασάκο) που μας τους δείχνουν.!
Και του χρόνου!
« Last Edit: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 12:00:14 μμ by Aerios »



Offline giamar4

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2025
Reply #57 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 12:30:04 μμ
Θα΄θελα επίσης να πω και ένα μπράβο στο accountant(κακό λύκο :2hysterical:).
O φίλος ταξίδεψε ολομόναχος αυθημερών(τα ρούχα του στάζαν από τη βροχή που
έφαγε) ,μόνο και μόνο για να βρεθεί μαζί μας.

Γιάννη ελπίζω το μύνημα αυτό να μην το δει η κυρά :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #58 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 14:33:42 μμ
Η ώρα του παιδιού έφτασε  :D

Στο δρόμο


το φιλόξενο κατάλυμμά μας


Και η μάσα ξεκινάει ...




Ο φανός ανάβει και οι ετοιμασίες συνεχίζονται

έτοιμος !!!














Κυριακή


Ωραίος τόπος



Παλιός Μύλος



Η κυρία Προέδρου συνεχίζει να δίνει χαρά!!! Η ψυχή της παρέας  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:





Κυριακή βράδυ κάποιοι πήγανε Κοζάνη. Εμείς πιστέψαμε στην Άνω Κόμη και δικαιωθήκαμε. ΧΑΜΟΣ !!!






Δευτέρα, μετά τα κιχάκια και το ρυζόγαλο, πήγαμε κατά τις 10 για φασολάδα. Αφού κουμπώναν τα μπουφάν ...

Τρία καζάνια έβαλα. Θα φτάσουν;

Ο μαγικός ζωμός έχει σίγουρα ζάχαρη


Και εμείς στενοχωριόμασταν που φεύγαμε  :-[


Και του χρόνου να είμαστε καλά.
Σασάκο και πάλι μπράβο για την ιδέα και την υλοποίηση. Ευχαριστούμε !!! Ήταν αξέχαστα, όπως το είχες πει.
Πολλά συγχαριτήρια και πάλι  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Πολλά ευχαριστώ στους ανθρώπους του Πολιτιστικού Συλλόγου, του Αθλητικού Συλλόγου, στους υπέροχους Ανωκομιώτες και τους Καισαριώτες !!!
Η φιλοξενία τους μας ζέστανε, μας χόρτασε, μας διασκέδασε. Θα μας μείνουν αξέχαστοι  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Φίλοι, πάντα είναι ωραία να βρισκόμαστε, να μοιραζόμαστε, να διασκεδάζουμε, και ας μη χορταίνουμε ύπνο. ;)
Η παρέα σας δεν παίζεται. Και το πιο ωραίο είναι πως όλο και γνωριζόμαστε καλύτερα και όλο και πιο ωραία γίνεται η κατάσταση !!!
Άντε με το καλό και στα επόμενα.
Καλή μας αντάμωση με το καλό  :)


Keep riding !!!


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!

ekos

  • Guest
Reply #60 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 14:52:49 μμ
Εμενα 2 πραγματα πραγματικα με συγκινησαν.
α) Εμαθα οτι ο "τρανός" εκανε προβες για να μας τραγουδησει τα Μπρε μπρε μπρε,μπρε μπρε μπρεεεε.
β) Οτι ακομα και απλοι κατοικοι του χωριου (που δεν ειχαν καμμια σχεση με την διοργανωση) ερχοντουσαν, μας μιλουσαν, ηθελαν να μας φιλέψουν κρασια και τσιπουρα και μας ξανακαλουσαν και του χρονου. Αυτα τα πραγματα δεν γινονται



Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Reply #61 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 15:06:09 μμ
δεν υπαρχουν λογια για να απαντησω σε οτι γραφετε προς εμενα ,αυτη ειναι η καλυτερη πλακετα απο ολες,σας χαζευω στις φωτο και ξαναζω τις στιγμες,τα πειραγματα,το γελιο.Ολες οι φωτο ειναι με χαμογελαστα προσωπα και αυτο με κανει ακομα πιο ευτυχισμένο,οι κατοικοι και οσοι με στηριξαν απο εδω εκει να δειτε τι λενε.αψογοι οι μοτοσυκλετιστες,κυριοι,καλα παιδια,εφτασαν ολοι καλα?ειναι ενταξει?μας εδειξαν πως πρεπει να ειναι ο σωστος μοτοσυκλετιστης,ο μεμος ξεμεθυσε? :2hysterical: .ο Στελιος και ο θυμιος του γηπεδου με πηρανε τηλεφωνο σημερα και μου λενε ...σακη αδειασε το γηπεδο μας κακοφαίνεται ξαναφερε τους ειχαμε καλη παρεα.χτες μας εδειξε και το τοπικο καναλι σαν πρωτο θεμα ολοι ειμασταν τελειοι και η συνεντευξη αριστη,αν εξαιρεσουμε τα πλανα στον φανο που επιασε το παντελονι του μεμου στο επιμαχο καφε σημειο  :2hysterical: :2hysterical: .ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΑΤΕ και οπως σας ειχα πει στην πιτα ¨΄μεσα στην κριση μπορουνε να γινουν πανεμορφα πραγματα χωρις χρηματᨴμου λειπετε..και θα με αναγκασετε να σας βγαζω ατομικες προσκλησεις καθε μηνα  ;D.ειστε ολοι σας φανταστικοι.



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #62 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 15:10:55 μμ
Εμενα 2 πραγματα πραγματικα με συγκινησαν.
α) Εμαθα οτι ο "τρανός" εκανε προβες για να μας τραγουδησει τα Μπρε μπρε μπρε,μπρε μπρε μπρεεεε.
β) Οτι ακομα και απλοι κατοικοι του χωριου (που δεν ειχαν καμμια σχεση με την διοργανωση) ερχοντουσαν, μας μιλουσαν, ηθελαν να μας φιλέψουν κρασια και τσιπουρα και μας ξανακαλουσαν και του χρονου. Αυτα τα πραγματα δεν γινονται.....
[/size]

Γίνονται....γίνονται!!!!!

Ακόμα μια φορά.....Σάκη...εισαι ΑΞΙΟΣ  συγχαρητηρίων, ακόμα μια φορά ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την Ανθρωπιά και την Λεβεντιά σου.......μακάρι να υπάρχουν μιμητές σε αυτού του είδους, και όχι μόνο, του τρόπου και του Αγώνα , τον οποίο έκανες, και εσύ και οι συναθρώποι/ συγχωριανοί σου, για να περάσουν όλοι αυτοί που βρέθηκαν κοντά σας, τόσο όμορφα, τοσο υπέροχα!

Μπράβο και πάλι μπράβο, δεν θα βαρεθώ να το λέω, μακάρι να βρεθούν κι άλλοι να μιμηθουν αυτό το οποίο τόσο θαυμάσια έκανες εσύ!!!!       :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
« Last Edit: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 15:13:00 μμ by Βαγγέλης »



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #63 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 15:47:12 μμ
μπραβο παιδια που πηγατε με τετοιες καιρικες συνθηκες .....ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στον Σακη για την ολη οργανωση που εκανε  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

..........
ΑΛΛΑ ......

Εδω υπαρχει ενα προβλημα και δεν ξερω πως να το λυσω .......θα πρεπει ο Συλλογος να μεριμνησει  για την επιλυση του αλλοιως θα πρεπει να προσφυγω σε ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ .




Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #64 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 15:49:29 μμ
Μπράβο στην όμορφη παρέα!!!!
Εγω δεν μπορεσα να ακολουθήσω διότι τέτοιες μέρες είμαι στο καρναβάλι του Τυρνάβου και απο την Πέμπτη μέχρι και χθες τραγουδάμε κάθε βραδυ μέχρι πρωί-πρωί!!!
Εχω πάει πολλές φορές προς κοζάνη μερια αυτες τις μέρες και πραγματικά όλοι οι άνθρωποι σε αυτα τα μέρη απλα δεν παιζοντε!!!!
Σασάκο είσαι λεβεντόπαιδο!!!!!  :eusa_clap:


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


ekos

  • Guest
Reply #65 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 16:03:23 μμ
ΑΛΛΑ ......

Εδω υπαρχει ενα προβλημα και δεν ξερω πως να το λυσω .......θα πρεπει ο Συλλογος να μεριμνησει  για την επιλυση του αλλοιως θα πρεπει να προσφυγω σε ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ .

Τι εννοεί ο ποιητής;



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #66 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 16:07:20 μμ
Τι εννοεί ο ποιητής;

Η εν λογω κυρια προσπαθει να μου πριονιση την καρεκλα ......και επειδη ειναι και Κυρια Προεδρου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ



Αυτα απο μενα και την επομενη να φωναζετε να τραγουδαει η Προεδρινα


 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Reply #67 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 16:11:55 μμ
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.707314995988177&type=1  (φωτογραφιες του πολιτιστικου συλλογου Ανω Κωμης)



ekos

  • Guest
Reply #68 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 16:28:51 μμ
Η εν λογω κυρια προσπαθει να μου πριονιση την καρεκλα ......και επειδη ειναι και Κυρια Προεδρου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ



Αυτα απο μενα και την επομενη να φωναζετε να τραγουδαει η Προεδρινα


 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Να είσασταν εκεί κύριε. Έτσι ειναι στην Ελλάδα, μόλις σηκωθείς απο την καρέκλα αμέσως να στην πάρουν


Sent from my iPhone using Tapatalk 2



Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #69 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 17:13:03 μμ
Μπράβο παιδιά! Και του χρόνου να είμαστε καλά!


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline makisaris

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 427
Reply #70 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 17:40:14 μμ
οσα συγχαριτιρια κ μπραβο να γραψεις για τον Σακη ειναι λιγα.χρονια ειχα να δω τετοιο μερακλη ανθρωπο με τοση πολυ θεληση κ φαντασια για δραση.αξιος φιλε!
κ ακομη ενα τεραστιο ευγε σε οσουν σε πιστεψαν στο ενχειρημα σου,το στιριξαν κ ταξιδεψαν για να το ζησουν!
εγω δυστηχως δε μπορεσα να παρευρεθω,αν κ βρισκομαι 10 λεπτα απο την ανω κωμη(βαντσα!) για λογους που ειδαν πριν λιγες μερες ο Σακης κ ο Μεμος,στο τη γινεται αυτες τις μερες στη πολη της κοζανης.
στην επομενοι λοιπον κυριοι!
Σακη δε χανομαστε!



Offline sakis

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 87
  • η φιλη μου ΝΑΡΑ J
Reply #71 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 18:33:34 μμ
Μπραβο Σασακο
Από αυτά που διαβάζω όλοι πέρασαν υπέροχα.
Δυστυχώς ( ευτυχώς )  εκείνες τις ημέρες γεννήθηκε η κορούλα
μου και δεν μπόρεσα τελικά να ξεκλεψω ουτε χρόνο για καφέ
διότι  παραδοσιακά αυτές οι μέρες για εμάς τους ταξιτζήδες
είναι πολύ δυνατές.
Και παλι Χίλια μπράβο.
Τελικά είμαστε τυχεροί που έχουμε τέτοιο αρχηγό .

Σακης


:-)


Offline Padis

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1437
Reply #72 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 18:58:22 μμ
Πραγματικά ένα μεγάλο μπράβο και στους διοργανωτές και στους παρευρισκόμενους !
Λυπάμαι που δεν μόρεσα να είμαι εκεί και ζηλεύω που δεν είμαι σε καμία φωτογραφία...
Και πάλι μοράβο !  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Reply #73 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 19:21:45 μμ
Μπρε μπρε μπρε, μπρε μπρε μπρεεε
και τεχνικό σεμινάριο παραδόθηκε από ειδικούς, με μεγάλη επιτυχία : αλλαγή ντίζας συμπλέκτη σε ΤΑ 650


ο ευτυχής ιδιοκτήτης. Ευχαριστούμε το Σταμάτη για την παραχώρηση της καλής του για το σεμινάριο  ;D


Keep riding !!!


Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Reply #74 on: Τρίτη 04 Μάρτιος 2014, 19:36:11 μμ
και μην ξεχναμε οτι διπλα στον δικο μας νικο ηταν η τεχνικη μας υποστιρηξη ο Νικος Μαρουδης που μολις του τηλεφωνησα σε 3 λεπτα στεκοταν διπλα μου με καινουρια ντιζα  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: