Hellas Transalp Forum

Εντυπωσεις απο το καρναβαλι στην Ανω Κωμη

camionero · 46515

Offline camionero

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 858
on: Κυριακή 02 Μάρτιος 2014, 22:27:59 μμ
Επιστρέψαμε έξι μηχανές στη βάση μας! Φωτογραφίες δεν θα ανεβάσω γιατί θα το κάνουν οι άλλοι! Δεν θα γράψω πόσο υπέροχα και όμορφα πέρασα κτλ γιατί θα το πουν τα άλλα παιδιά! Θα πω δυο λόγια μόνο ... σασακο είσαι παλικάρι και όλα τα λεφτά φιλαράκι! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


Όλα είναι διαδρομές, όλη η ζωή μας ένας δρόμος. Άλλες φορές ανοιχτός, άλλες κλειστός, άλλες μονόδρομος, μα πάντα δίνει την ελευθερία της επιλογής.


Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Reply #1 on: Κυριακή 02 Μάρτιος 2014, 22:43:23 μμ
camionero ευχαριστω για τα καλα σου λογια φτασατε ολοι καλα?



Offline camionero

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 858
Reply #2 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 00:37:32 πμ
φτασατε ολοι καλα?


Φτασαμε ολοι καλα Σακη και χωρις βροχη !!!  ;)


Όλα είναι διαδρομές, όλη η ζωή μας ένας δρόμος. Άλλες φορές ανοιχτός, άλλες κλειστός, άλλες μονόδρομος, μα πάντα δίνει την ελευθερία της επιλογής.


Offline vasko

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 766
  • ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ
Reply #3 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 09:12:42 πμ
camionero ευχαριστω για τα καλα σου λογια φτασατε ολοι καλα?

Μπραβο για την οργανωση Σακη.

Βαλτε ρε σεις καμια φωτο για μας που δεν τα καταφεραμε να ερθουμε


Ω ρε που πάμε ρε!!!


MARKOS-V

  • Guest
Reply #4 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 09:55:21 πμ
εγω επεστρεψα χτες το απογευμα ημερα κυριακη στην βαση μου,στην αθηνα,κατα τις 16.30,ενω ειχα αναχωρησει απο την κατω κωμη στις 10.00.
6.30 ωρες ταξιδι,απο την παλια εθνικη ,χωρις να δωσω σεντ στα διοδια,ουτε στο πηγαινε ,αλλα ουτε στο ελα.
να πω βεβαια οτι εριχνε ψιλοβροχο οταν ξεκινησα ,αλλα μετα απο λιγο κ πριν φτασω στην ελασσονα ο καιρος ανοιξε  τελειως κ βγηκε ο ηλιος.μια χαρα δηλαδη η επιστροφη
να ευχαριστησω ξανα κ το σασακο,αλλα και ολους τους τοπικους παραγοντες απο την κατω κωμη,για την φιλοξενια που μας προσεφεραν



Offline camionero

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 858
Reply #5 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 10:24:57 πμ
mod σε παρακαλώ να μεταφερθούν τα δυο σχόλια το δικό μου και του MARKOS-V στης " Εντυπώσεις από το καρναβάλι στην Άνω Κύμη" Ξεκίνησα λάθος και θα γίνει μπάχαλο με της εντυπώσεις εδώ. Ευχαριστώ!


Όλα είναι διαδρομές, όλη η ζωή μας ένας δρόμος. Άλλες φορές ανοιχτός, άλλες κλειστός, άλλες μονόδρομος, μα πάντα δίνει την ελευθερία της επιλογής.


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #6 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 10:49:04 πμ
Από τις καλύτερες στιγμές μας και από τις ωραιότερες εκδρομές μας.
Η επαφή με τα ήθη και έθιμα επιτεύχθηκε στον μέγιστο βαθμό, χάρις στην προετοιμασία που έκανε ο Σάκης με όλους τους φορείς και συντοπίτες του.
Πιστεύω ότι όλοι θα θυμόμαστε αυτή την εκδρομή και θα μιλάμε για την Άνω Κώμη με τα καλύτερα λόγια και δύσκολα θα μπορέσει να ξεπεραστεί, αφού πραγματικά ο Σασάκος έδωσε τη ψυχή του.
Δεν λέω άλλα τώρα, είθε να μαζευόμαστε πάντα και να εκτιμούμε αυτά που μας προσφέρονται με τόση αγάπη και ενδιαφέρον από τους ανθρώπους που μοιραζόμαστε τα χιλιόμετρα της ζωής μας.

Sent from my HUAWEI MediaPad using Tapatalk


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #7 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 11:39:12 πμ
Ειστρεψαμε και εμεις στην βαση μας μετα απο ενα υπεροχο διημερο.Η οργανωση ηταν αψογη,οι Ανθρωποι του χωριου φιλοξενοι και χαμογελαστοι,Χιλια μπραβο  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: στον διοργανωτη ΣΑΚΗ,να ειναι παντα γερος και να οργανωνει τετοιες αποδρασεις.Ευχαριστουμεγια ολα και      Παμε γι αλλα!!!!!!!!!!!       

« Last Edit: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 14:29:17 μμ by lanos »




Offline dengrafiforum

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2182
  • the dark side is here!!
Reply #8 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 12:21:49 μμ
Καμια φωτο δεν εχει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :( :( :( :( :( :( :(



Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Reply #9 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 12:25:47 μμ
μολις αναχωρησαν και τα νοτια αδερφια μας καλη σας επιστροφη.φωτο....μπορει να βαλουμε  και 3 ΤΒ θα κρασαρει το forum  ;D ;D



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #10 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 12:26:59 μμ
Καμια φωτο δεν εχει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :( :( :( :( :( :( :(
Φίλε μάλλον πως αυτοί οι κύριοι κάθονται και τρώνε και εμείς περιμένουμε φωτό!!!!

Αντε να πάμε να πιούμε κανένα ουζάκι με πάγο, να  ξηγηθούμε καμιά γαριδούλα, κανένα καλαμαράκι μικρό τώρα που είναι ζεστά ζεστά, γιατί ούτε φωτό θα δούμε, ούτε καλαμαράκια ζεστά θα φάμε!!!!



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #11 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 12:54:55 μμ
μολις αναχωρησαν και τα νοτια αδερφια μας καλη σας επιστροφη.φωτο....μπορει να βαλουμε  και 3 ΤΒ θα κρασαρει το forum  ;D ;D

Αντε παληκάρια μου!

Όμορφα όμορφα στον δρόμο, γιατί φαντάζομαι πως θα έχετε βροχή (μακάρι να βγω ψεύτης) και δεν είναι και ότι καλύτερο να έχεις να κάνεις τόσα χιλιόμετρα

Υ.Γ. Σάκη! δεν έχει σημασία αν εγώ δεν σε γνωρίζω προσωπικά και δεν ήρθα στην Ανω Κώμη, μπορώ όμως, μια και έμαθα από φίλο που έφυγε προ ολιγου από εκει, να σου πω και εγω ένα μεγάλο εύγε για οτι εκανες, και επισης ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον αγώνα που έκανες για περάσουν όσα παιδιά είχαν την τύχη να βρεθούν στην Ανω Κώμη

Πάντα τέτοια ευχάριστα γεγονότα να γίνονται, και να μπορούμε να ξεδίνουμε έστω και αυτές τις λίγες φορές που είναι δυνατόν να υπάρχουν.
Μπράβο λοιπόν σε Σένα και στους συντοπίτες σου για την όμορφη διοργάνωση!!!!   :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline eskandar

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 160
  • μοτοσυκλετιστής
Reply #12 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 13:58:17 μμ
Σάκη, είςτε οοοοόλοι εξαιρετικά φιλόξενοι! Για μερικούς από μας αυτή ήταν η τελευταία εκδρομή με τούτο το motoclub. Η μεταξύ μας Ατμόσφαιρα: άχρωμη άοσμη κ άγευστη, όπως κ στην πίττα στη λιμνη Πλαστήρα. Ξέρω ότι η απουσία μας θα μείνει αφανής, όπως προσπαθήσαμε να είναι κ η παρουσία μας τα τελευταία 3 χρόνια. Θα προτιμούςα να μην "ανοίξει" το θέμα.Ομολογώ όμως οτι γνώρισα 5-6 μέλη εδώ στη Β. Ελλάδα που νομίζω ότι αξίζουν (για τα δικά μου κριτήρια). ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ!


Ένας παλιός "μηχανόβιος" είχε πει: "Αδερφέ πρώτα θα αγοράζεις τη νέα σου μηχανή και μετά θα πουλάς την παλιά" Πόσο δίκιο είχε!!!....


Offline giamar4

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2025
Reply #13 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 15:11:03 μμ
Mόλις γυρίσαμε με τον Γιάννη(iannag)από Eλασσόνα μεριά.
Συναντήσαμε από ομίχλη μέχρι και χιόνι κατά την επιστροφη. ;D

Στην Κοζάνη ήταν όλα ΤΕΛΕΙΑ,EYXAΡΙΣΤΟΥΜΕ ΣΑΣΑΚΟ.
 Φωτό το βράδυ ή αύριο...... :-*
« Last Edit: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 19:31:57 μμ by giamar4 »



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #14 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 15:28:25 μμ
Φίλε μάλλον πως αυτοί οι κύριοι κάθονται και τρώνε και εμείς περιμένουμε φωτό!!!!

οπως τα λες ειναι :P

χαιρετισματα απο τα γκουντις πριν τη λαμια
φωτο οσονουπω




Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Reply #15 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 15:32:48 μμ
καταρχην θα ηθελα να πω ενα τεραστιο ευχαριστω μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου στους φιλους που πιστεψαν σε εμενα εβαλαν τα παντα σε δευτερη μοιρα οπως οικογενεια,λεφτα,καιρο,υποχρεωσεις,σκοτουρες .συγκατοίκησαν για 3 μερες σε κοινο χωρο κανοντας υποχωρήσεις μεταξυ τους.για μενα η μεγαλυτερη απολαβη ηταν οι αγκαλιες τα χαμογελα χαρας,ο χαβαλες μεταξυ μας τα μπραβο που μου ειπανε και μερικες φορες δεν το κρυβω οτι με συγκινησατε  :goofy:σας ευχαριστω για τα προσωπικα σας δωρα θα τα τιμησω δεόντως  ;D.ενα ευχαριστω στον συλλογο που κινηθηκε αθορυβα με στηριξε, βοηθησε οπου χρειαστηκα αναγκη και ξαφνικα στις απονομες των πλακετων στους συλλογους του δημου ακουσα και το ονομα μου και ενα συνεχομενο χειροκροτημα απο το πληθος εκει κοντεψα να λιποθυμήσω  :goofy: :goofy:πραγματικα θα το θυμαμαι για παντα αυτο θα το κρατησω στην καρδια μου (ακομα και ο γιος μου ο φωτης που τον γνωρισατε δακρυσε βλεποντας τον μπαμπα του να ειναι το επικεντρο για εκεινη την στιγμη)ενα ευχαριστω στους τοπικους αρχοντες,τους κατοικους για την πολιτιμη βοηθεια τους βρισκοταν εκει 24 ωρες σε οτι τους ζητουσα.Η μεγαλυτερη μου λυπη και το σημειο που μαγκωσε η καρδια μου οταν.....ειδα ολες τις μηχανες να με χαιρετανε κορναροντας φορτωμενες δινοντας ετσι την ληξη της εκδρομης ηταν σαν να αποχαιρετουσα πραγματικους συγγενεις. Τελειώνοντας θα ηθελα να κλεισω με τα λογια ενος αδερφου που μου ειπε φευγοντας.σακη γεμισε ο σκληρος μας απο πανεμορφα μερη και παραδοσεις σε ευχαριστουμε για ολα αααα και επιτελους λιγη βροχη να πουμε οτι βραχτηκαμε.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ (παμε για αλλα)



Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #16 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:26:48 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #17 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:32:00 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #18 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:35:00 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #19 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:37:17 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #20 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:39:27 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #21 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:41:41 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #22 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:44:12 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #23 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:46:14 μμ


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
Reply #24 on: Δευτέρα 03 Μάρτιος 2014, 16:48:16 μμ