Πέμπτη 18 Οκτώβριος 2018, 15:37:26 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Αν είναι η πρώτη σας επίσκεψη στο Forum, ειναι σημαντικό να δείτε πρώτα  αυτό

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Θησείο - ξεγύμνωμα  (Αναγνώστηκε 2819 φορές)
Specialized
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« στις: Κυριακή 08 Σεπτέμβριος 2013, 22:44:48 μμ »

Τυχερός-άτυχος, πήγα για επαγγελματικό δείπνο στο Θησείο (είχαμε ξένο). Λέω από μέσα μου, "δεν βγάζεις την μπαγκαζιέρα γιατί κλέβουν και αυτή και κράνη;" και τελικά την έσωσα. Πρώτη φορά που τη βγάζω. Μου πήραν όμως από το CBFάκι μου τους καθρέπτες και τον ανεμοθώρακα της Givi που είχε.

Προσέξτε γιατί μάλλον παίρνουν ότι βρουν για στοκάρισμα. Φυσικά και δεν ξαναπηγαίνω στο τρίγωνο Μοναστηράκι-Θησείο-Ψυρρή και πέριξ με μηχανή.

Αν έχει κανένας παλιούς καθρέπτες Χόντα (φαντάζομαι ότι είναι universal) με ενδιαφέρει ή αν έχει πρόταση για κάποιο μαγαζί με after-market ("μεταχειρισμένους" από μαγαζί δεν παίρνω γιατί μάλλον θα καταλήγω να αγοράζω τους δικούς μου!) 
Καταγράφηκε
transalpblack
Djkostas
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 08:01:21 πμ »

Εντάξει, δεν το συζητάμε περαστικά και να τους κουλαθούν τα χέρια, αλλά που το είχες παρκάρει?
Δεν είχε κόσμο?
Καταγράφηκε

Οταν πεθανω θελω να με θαψουν οι φιλοι μου, δεν θα ειναι η πρωτη φορα αλλωστε...
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

anaconda team is back sssssssssssssss

« Απάντηση #2 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 10:34:15 πμ »

Κωστα εχω ενα ζευγαρι για τρανσαλπ αν θες δικοι σου
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
Johnny_Nik
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 11:44:39 πμ »

Τυχερός-άτυχος, πήγα για επαγγελματικό δείπνο στο Θησείο (είχαμε ξένο). Λέω από μέσα μου, "δεν βγάζεις την μπαγκαζιέρα γιατί κλέβουν και αυτή και κράνη;" και τελικά την έσωσα. Πρώτη φορά που τη βγάζω. Μου πήραν όμως από το CBFάκι μου τους καθρέπτες και τον ανεμοθώρακα της Givi που είχε.

Προσέξτε γιατί μάλλον παίρνουν ότι βρουν για στοκάρισμα. Φυσικά και δεν ξαναπηγαίνω στο τρίγωνο Μοναστηράκι-Θησείο-Ψυρρή και πέριξ με μηχανή.

Έχω ακούσει ότι "ξαλαφρώνουν" μπαγαζιέρες, και φροντίζω όποτε πηγαίνω να μην αφήνω τίποτα μέσα, με την ελπίδα ότι αν με βάλουν σημάδι θα γλυτώσω με μια κλειδαριά μόνο.

... αλλά που το είχες παρκάρει?
Δεν είχε κόσμο?

Έχω όμως την ίδια απορία. Όταν πηγαίνω φροντίζω να παρκάρω εκεί δίπλα στις άλλες μοτό πάνω στον πεζόδρομο γύρω από το σταθμό και το περίπτερο στο Θησείο, εκεί έχω δεί αρκετές φορές να κυκλοφορούν πεζοί αστυνομικοί αλλά και ΔΙΑΣ, και πιστεύω ότι υπό προυποθέσεις είναι ασφαλής. Βέβαια θα μπορούσαν να τους έγραφαν όλους όσους παρκάρουν στον πεζόδρομο (μαζί και μένα δεν διαφωνώ), αλλά στην τελική που να παρκάρει και ο άλλος?. Τις προάλλες μάλιστα είδα δύο αστυνομικούς να έχουν κάνει την μπαγαζιέρα μου τραπεζάκι με τα καφεδάκια τους πάνω,  , αλλά δεν με ένοιζε μιάς και έτσι σίγουρα κάποιος δεν θα πλησίαζε να την ανοίξει...!  Φαίνεται λειτουργούν αποτρεπτικά προς τους επίδοξους "ξαλαφρωτες" γι αυτό και προτιμώ το σημείο.

Η αλήθεια είναι ότι πιο πάνω, προς Μοναστηράκι και πλατεία, εκεί που είναι τα ταξί είναι λίγο πιο περίεργα τα πράγματα αν και έχει συνήθως πολλές μοτό. Έχει τόσο κόσμο, (και περίεργο κόσμο), από τους οποίους δεν νομίζω να κάτσει κανείς να ασχοληθεί με έναν που ξηλώνει μια μοτό. Πιο μέσα προς Ψυρρή και στα κάθετα στην Ερμού στενά απλά δεν πλησιάζω κάν, ούτε με αυτοκίνητο

Όπως και να χει περαστικά και μακριά από όλους τέτοια φαινόμενα!!
Καταγράφηκε
Specialized
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 12:00:44 μμ »

Στην Ερμού την είχα και δίπλα είχε και μια ταβέρνα-ουζερί. Μου είπε ο μηχανικός μου ότι του έρχονται τελευταία πολλές μηχανές, από πολλά σημεία που τους κλέβουν εξαρτήματα. Γι αυτό και το έβαλα, να έχουμε το νου μας.

Ευχαριστώ Παναγιώτη, θα επικοινωνήσω μαζί σου.
Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #5 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 12:02:40 μμ »

Ευχαριστώ Παναγιώτη, θα επικοινωνήσω μαζί σου.
εχεις πμ  Grin
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
trelomhxmhx
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #6 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 12:30:47 μμ »

ρε παιδιά επειδή λόγω ανταλλακτικών που έχω, τελευταία έχω μιλήσει με ανθρώπους που ενός του έκλεψαν τον έναν καθρέφτη ή άλλου (και μάλιστα από επαρχία ήταν αυτός) του έκλεψαν τον λεβιέ των ταχυτήτων,

μάλιστα επειδή είναι τόσο στοχευμένα εμένα οι κλέφτες μου κάνουν ή κάτοχοι ίδιας μηχανής (με πρόβλημα στο αντίστοιχο ανταλλακτικό) ή μάστορες που ψάχνουν συγκεκριμένο ανταλλακτικό για πελάτη τους
Καταγράφηκε

Padis
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #7 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 16:01:09 μμ »

ή κάτοχοι ίδιας μηχανής  ή μάστορες

Εμένα πάλι μου κάνει το ίδιο. Δεν με ενδιαφέρει ποιό τσογλάνι βάζει το κουλό του πάνω στην περιουσία μου, ούτε που ανοίκει ο παλιοκλέφτης, ούτε τι θα κάνει ο *&^$%^ το ανταλλακτικό μου.
Με ενδιαφέρει πως χάνω κάτι που με κόπο απέκτησα. Ότι και να είναι αυτό, απο καπάκι βαλβίδας ελαστικού μέχρι και όλη την μοτοσυκλέτα.
Καταγράφηκε

«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»
ΓIANNHΣ
Γιάννης Αποστόλου
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #8 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 18:13:21 μμ »

Τελικά είναι επικίνδυνο εκείνο το μέρος.Εγώ παραλίγο να μείνω χωρίς μαρσπιέδες εκεί. Τελικά φαγώθηκε μόνο το λάστιχο του ενός (προφανώς δεν πρόλαβαν να κάνουν άλλη δουλειά)
Καταγράφηκε

Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας
zami
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #9 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 18:56:03 μμ »

Εγω εχασα κρανος εκει....Τοποθετημενο στην κλειδαρια κρανους κατω απο την σελα...
Καταγράφηκε

HONDA ή γενόσιμο?
Καψιώτης....
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #10 στις: Δευτέρα 09 Σεπτέμβριος 2013, 19:45:27 μμ »

Γ@μ%&ε τα. Ξάδελφος ήλθε από Ικαρία που μένει, κι είπε να πάει τα πιτσιρίκια βόλτα. Του γ@μ%σανε το αυτοκίνητο. Τί μου λές. Είναι απ' τα μέρη που αποφεύγω.

Έχω ακούσει ότι "ξαλαφρώνουν" μπαγαζιέρες, και φροντίζω όποτε πηγαίνω να μην αφήνω τίποτα μέσα, με την ελπίδα ότι αν με βάλουν σημάδι θα γλυτώσω με μια κλειδαριά μόνο.

Έχω όμως την ίδια απορία. Όταν πηγαίνω φροντίζω να παρκάρω εκεί δίπλα στις άλλες μοτό πάνω στον πεζόδρομο γύρω από το σταθμό και το περίπτερο στο Θησείο, εκεί έχω δεί αρκετές φορές να κυκλοφορούν πεζοί αστυνομικοί αλλά και ΔΙΑΣ, και πιστεύω ότι υπό προυποθέσεις είναι ασφαλής. Βέβαια θα μπορούσαν να τους έγραφαν όλους όσους παρκάρουν στον πεζόδρομο (μαζί και μένα δεν διαφωνώ), αλλά στην τελική που να παρκάρει και ο άλλος?. Τις προάλλες μάλιστα είδα δύο αστυνομικούς να έχουν κάνει την μπαγαζιέρα μου τραπεζάκι με τα καφεδάκια τους πάνω,  , αλλά δεν με ένοιζε μιάς και έτσι σίγουρα κάποιος δεν θα πλησίαζε να την ανοίξει...!  Φαίνεται λειτουργούν αποτρεπτικά προς τους επίδοξους "ξαλαφρωτες" γι αυτό και προτιμώ το σημείο.

Η αλήθεια είναι ότι πιο πάνω, προς Μοναστηράκι και πλατεία, εκεί που είναι τα ταξί είναι λίγο πιο περίεργα τα πράγματα αν και έχει συνήθως πολλές μοτό. Έχει τόσο κόσμο, (και περίεργο κόσμο), από τους οποίους δεν νομίζω να κάτσει κανείς να ασχοληθεί με έναν που ξηλώνει μια μοτό. Πιο μέσα προς Ψυρρή και στα κάθετα στην Ερμού στενά απλά δεν πλησιάζω κάν, ούτε με αυτοκίνητο

Όπως και να χει περαστικά και μακριά από όλους τέτοια φαινόμενα!!
Μακάρι να την κάνουν μόνιμο τραπεζάκι οι ΔΙΑΣ.
Καταγράφηκε

Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....
Specialized
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #11 στις: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2013, 18:37:33 μμ »

Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια και θερμά τον συναγωνιστή Παναγιώτη Παλτάκη που μου χάρισε ένα ζευγάρι καθρέπτες Τρανσάλπ. Επιτέλους βλέπω και πίσω από την πλάτη μου! Κι έχω κάνει ένα βήμα προς την μετατροπή του CBF μου σε Τρανσάλπ Smiley

Με την ευκαιρία θα ήθελα να κάνω διαφήμιση στον Παναγιώτη, έχει μαγαζί με συμβατά μελάνια εκτυπωτών και άλλα χαρτικά. Δεν έχω εκτυπωτή, μου έρχεται όμως να αγοράσω για να τον προτιμήσω Smiley Γιατί να τα δίνω στις πολυεθνικές για μελάνια ενώ ο Παναγιώτης τα φέρνει στην πόρτα μου;

Ίσως ήταν μάλιστα καλό να είχατε τα μέλη του φόρουμ και σελίδα ώστε να παρουσιάζετε τη δουλειά σας προς τους υπόλοιπους.
Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #12 στις: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2013, 18:56:54 μμ »

Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια και θερμά τον συναγωνιστή Παναγιώτη Παλτάκη που μου χάρισε ένα ζευγάρι καθρέπτες Τρανσάλπ. Επιτέλους βλέπω και πίσω από την πλάτη μου! Κι έχω κάνει ένα βήμα προς την μετατροπή του CBF μου σε Τρανσάλπ Smiley

Με την ευκαιρία θα ήθελα να κάνω διαφήμιση στον Παναγιώτη, έχει μαγαζί με συμβατά μελάνια εκτυπωτών και άλλα χαρτικά. Δεν έχω εκτυπωτή, μου έρχεται όμως να αγοράσω για να τον προτιμήσω Smiley Γιατί να τα δίνω στις πολυεθνικές για μελάνια ενώ ο Παναγιώτης τα φέρνει στην πόρτα μου;

Ίσως ήταν μάλιστα καλό να είχατε τα μέλη του φόρουμ και σελίδα ώστε να παρουσιάζετε τη δουλειά σας προς τους υπόλοιπους.

Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
Βαγγέλης
Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #13 στις: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2013, 19:04:19 μμ »

Η σελίδα νομίζω πως ξεκίνησε, ή αν κάνω λάθος κάποιοι άλλα δηλώνουν και άλλά μας δείχνουν φίλε μου, και πέφτω από τα σύνεφα βλέποντας αυτά που γράφεις. εκτός και αν φταίει η ρακή που δεν βλέπω τι διαβάζω.
Παιδιά δεν νομίζω πως είναι διαφήμηση  να πώ με τι ασχολούμαι, ή να δηλώσω ότι έχω κάποιο μαγαζί με κάποιο συγκεκριμένο αντικείμενο.
Μήπως θα πρέπει να το δούμε ζεστα το συγκεκριμένο θέμα?
δεν νομίζω πως θεωρείται διαφίμηση το να δηλώσεις με τι ασχολείσαι, αν και από όσο ξερω υπάρχει στο προφιλ του καθενος μας με τι ασχολούμαστε εκτός φόρουμ, νομίζω πως είναι σε λάθος θέση, θα πρέπει να ορισθεί μια συγκεκριμένη σελίδα, συγκεκρμένο νήμα, να ξέρει ο καθένας με τι αντικείμενο ασχολείται ο κάθε συμφορουμήτης εδω μέσα.
Οριστε εγώ που θέλω 2 μαύρα και 2 έγχρωμα μελάνια γιατί να πάω αλλού να δώσω τα λ7 μου και να μην του δώσω σαμπρέλες να πάρω μελάνια? όχι πεστε μου έχω άδικο? 
Πιστεύω πως δεν θα πάει στον κάδο μέχρι να ξυπνήσω το πρωΐ, προσέξτε γιατί ξυπνάω περίπου κατα τις 2-3 ξημερώματα......
« Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη 11 Σεπτέμβριος 2013, 19:07:10 μμ από Βαγγέλης » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: