Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις απο την εκδρομή στην Τραγάνα 20-21/7/2013

trackler · 20389

Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 00:18:21 πμ
πριν κανα 20λεπτο τα αφησα τα παλικαρια και το κοριτσι,τους εβαλα για υπνο και τους αδειασα την γωνια που λενε.

κατι για το οποιο παραξενευτηκα,γιατι τετοια καζουρα για τον διαμαντη ρε παιδια με το φαγητο? ο ανθρωπος σαν σπουργιτι τρωει.ολοκληρο βουνο ανεβοκατεβηκε,δεν δικαιολογηται να φαει και 2-3 τυροπιτες ο ανθρωπος? αλλος εχει το ονομα και αλλος την χαρη μου φαινεται.  :-X

αυτοι που γυρισαν πισω την ιδια μερα με δικαιολογιες του  :butthead: να ξερουν οτι εχασαν.

η ειδηση της ημερας
ο ekos πατησε χωμα,1,5 χλμ παρακαλω και μαλιστα το εκανε και αρκετες φορες μεσα στο αυτοκινητο του panisk  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

δυστηχως ο αερας μας τα χαλασε και λογο επικινδυνοτητας δεν ψησαμε στο σημειο που εστησαν τα παιδια αλλα στο σπιτι μου.το φαγητο ομως που ηταν σχετικα λιτο το φαγαμε στην φυση.

2-3 φωτο απο μενα


Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

για την ωρα αυτα τα ολιγα απο μενα,παω να την πεσω.
« Last Edit: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 00:23:44 πμ by trackler »




Offline Padis

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1438
Reply #1 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 07:49:52 πμ
Ωραίο παρεάκι έχετε στήσει και με ευχαρίστησε που έκανα αυτά τα χλμ για να βρεθώ κοντά σας! 
Καλή η σαλάτα,  μπράβο στον σεφ που την έφτιαξε,  τα μπριζολίδια ήταν καλούτσικα και οι μπύρες χλιαρές μεν αλλά τοπικές και αυτό εκτημήθηκε ...:P
Το μόνο που με άγχωσε ήταν το μπροστά μου λάστιχο και το "παιδί" που με περίμενε στο σπίτι (στα σκαλοπάτια)... ;D;D;D

ts -703 gr


«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #2 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 14:59:54 μμ
Ωραία ήταν!!!

Στεναχωρήθηκα που λόγω του προβλήματος στο χέρι μου, έχασα την χωμάτινη... Ελπίζω στην επόμενη φορά που θα την ξανακάνουμε... Όσοι την "πήγαν", τους ενθουσίασε η διαδρομή!!

Επίσης, το σημείο που στήθηκαν οι σκηνές, ήταν ιδανικό. Αεράκι (!) από τη θάλασσα μέσα στα πεύκα και "πριβέ" παραλία!!! Τι άλλο να ζητήσει κανείς!!!

Αυτό όμως που πρέπει να ειπωθεί είναι ένα πολύ μεγάλο Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω στον Παναγιώτη τον Trackler! Όχι μόνο σκίστηκε για να περάσουμε καλά και να γνωρίσουμε τα μέρη του, κέρασε και τους καφέδες & μπύρες που ήπιαμε στην παραλία!!!

Να είσαι καλά φίλε μου και να χαίρεσαι την όμορφη οικογένειά σου!  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

Φωτογραφίες και ...χρονικό, αύριο από εμένα. Το "φορητό" internet που χρησιμοποιώ αυτή την στιγμή δεν είναι και για πολλά...


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Padis

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1438


Αυτό όμως που πρέπει να ειπωθεί είναι ένα πολύ μεγάλο Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω στον Παναγιώτη τον Trackler!

Εγώ σε ποιόν να πρωτοπώ ευχαριστώ; σε εσένα που ήρθες και με μάζεψες; στον παναγιώτη για τις μπύρες; σε όλους για το πολύ χαλαρό κλίμα που με κάνατε να νιώσω άνετα απο την πρώτη στιγμή;

(αλήθεια όταν πέρασες απο την θήβα το είχαν σηκώσει το τουμπαρισμένο;;; )

ts -703 gr


«H ταχύτητα δε σκότωσε ποτέ κανέναν... Tο να σταματήσεις ξαφνικά είναι αυτό που βλάπτει...»


ekos

  • Guest
Reply #4 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 16:55:12 μμ
Επέστρεψα και εγώ. Μια εκδρομή στην καρδιά του καλοκαιριού που ηταν ότι πρέπει. Πολλά ευχαριστώ σε όλη την παρέα αλλά ειδικά στον trackler που έκανε για εμάς τα πάντα, αφήνοντας την οικογένεια του στην άκρη απο εχθές το πρωί εώς και σήμερα το μεσημέρι.

Φωτογραφίες δεν έχω, αναμένω τα πειστήρια των υπολοίπων.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #5 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 17:46:48 μμ
α ρε λαμογια,ας ειναι καλα το χρημα που εριξα,αλλιως ποιος ξερει τι θαψιμο θα επεφτε.

περα απο την πλακα,δεν εκανα τιποτα παραπανω απο αυτο που γουσταρα και που πιστευω ολοι θα εκαναν αν γινοταν μια εκδρομη του συλλογου διπλα στο σπιτι τους.


βαλτε καμια φωτο ρε γμτ,δεν εχω τιποτα αλλο εγω.
μονο μη ζητησετε φωτογραφιες απο τον διαμαντη,κανεις δεν ξερει ποτε θα φτασει αθηνα και απο ποιον δρομο.
ο δικαβαλος της παρεας που μαλλον εχει και τις περισσοτερες φωτο,κατι ειπε για τον γυρο της ευβοιας με μια διανυκτερευση ακομα οποτε θα αργησει να βαλει.




ekos

  • Guest
Reply #6 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 18:12:27 μμ
Ο διαμαντης έφτασε μαζί με εμένα, ο δικαβαλος εστριψε στο Σχηματαρι και έκτοτε αγνοείται.

Πάντως έχω ένα παράπονο απο τον trackler, σήμερα το πρωί δεν έφερε καφέδες, ούτε είχε ετοιμάσει πρωινό μπουφέ :P


Sent from my iPhone using Tapatalk 2



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #7 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 18:22:30 μμ



Με τετοιο φεγγαρι  διπλα στην θαλασσα μετα απο φαγοποτι καλη παρεα με μπυρα τσιγαρο και πολυ γελιο .......

αξια ανεκτιμητη ...



τα υπολοιπα αυριο  ;D




Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #8 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 18:27:09 μμ
Quiz......






ποιος οδηγησε ετσι την μοτο του ......




Offline ΓIANNHΣ

  • Γιάννης Αποστόλου
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3763
Quiz......






ποιος οδηγησε ετσι την μοτο του ......

Το παιδί που τρώει λιιιιιιιιγο παραπάνω από τους νορμάλ ανθρώπους;

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta


Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #10 on: Κυριακή 21 Ιούλιος 2013, 20:28:45 μμ
Quiz......






ποιος οδηγησε ετσι την μοτο του ......
Ειχαμε και στριπ τιζ στο κάμπινγκ?  ωραια διαγωγή ρε δείχνουν τα μέλη του φόρουμ, σαν δεν ντρεπεστε λίγο, ουυυυυυυυ.................... :2tongue: :2tongue: :2tongue: :2tongue:
 Πέρα από την πλάκα, Μπράβο παλικάρια μου ......αν και λίγο προς το παρόν το φωτογραφικό υλικό σας, σας εύχομαι πάντα να μπορείτε να κάνετε το ίδιο σε αρκετά  τακτά διαστήματα.
Δεν έκατσε  όπως ήθελα........θα με βλέπατε εκεί με το Ο.Α.Ε. (όχημα άμεσης εξυπηρέτησης) ή να το πω καλύτερα θα με βρισκατε εκεί, γιατί θα έβγαινα Πειραια Σαββάτο πρωΐ, δεν πειράζει όμως με γλύτωσε ο τυπάς από το ΙΚΑ από αρκετά έξοδα μέχρι και την τετάρτη, ας είναι όμως, πάντα τέτοια να γίνονται από όσους μπορούν να ξεφεύγουν, ας γίνουν και αλλου τέτοιες προτάσεις σαν του Πάνου (trackler), υπάρχουν πολλά ωραία μέρη και σε άλλους τόπους που να μπορουν εκτός του camping να γίνονται και κάποιες μικοροχωμάτινες διαδρομές, αλλά οι μένοντες πίσω να ετοιμάζουν τα της σίτησης να τα βρίσκουν ετοιμα όσοι επιστρέφουν, και φυσικά να απέχει από αυτής της ετοιμασίας ο Διαμαντής (εσεις τα λέτε εγώ δεν ξέρω)  :2hysterical: Εκείνο που δεν ξέρω είναι το εξής, αν βρεθούν στο ίδιο σημείο Διαμαντής και Γιώργος (georig25) αν βρουν οι παρευσκόμενοι, αλλά και οι σκύλοι ακόμα έστω και ένα κοκαλάκι  να γλείψουν  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Και πάλι μπράβο σας, και στην επόμενη με καλό

Φωτο βρεεεεεεεεεεεεεεεε...................................



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #11 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 09:01:12 πμ
Καλημερα σας κυριοι  ;D

Ηταν ενα ωραιο ΣΚ με καλη παρεα , ωραια και ηρεμη χωματινη διαδρομη , το μερος αν και με πευκα τελικα ειχε δροσια και σκια η θαλασσα καλη , το φαγητο πολυ καλο . Το βραδυ περασαμε καλα διοτι ειχε πολυ πλακα θαψαμε πολλους  :goofy: γελασαμε μεχρι δακρυων ηπιαμε και φαγαμε μεχρι σκασμου κοιμηθηκαμε σαν πουλακια  8).

Μπραβο στον Τρακλερ για το τρεξιμο , διοτι αποφασισαμε να μην ψησουμε στο σημειο που κατασκηνωσαμε για να αποφυγουμε τπτ προβληματα και ετσι ο Παναγος μαζι με Πανισκ και Δημο τα εψησαν στο σπιτι του ( και χασαμε το χαβαλε του ψησιματος ) αλλα τα φερανε ετοιμα  ;D.

Η χωματινη διαδρομη ευκολη και καλυτερα διοτι η ζεστη αρκετη και δεν χρειαζοταν παραπανω ζορι ...παρ'ολα αυτα ηταν ωραια διαδρομη μεσα στην φυση στο βουνο και την ευχαριστιθηκαμε ολοι .

Ηταν μια ωραια  και οικονομικη εκδρομη οπως προβλεπεται με βαση την εποχη που περναμε  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


Ενα μπραβο και στους μονοημερους  ( Κωστας xlv , Panisk , Padis )  :eusa_clap: :eusa_clap: που ηρθαν και εφυγαν  ειδικα ο Padis Παντελης που ηρθε μονο για δυο τρεις ωρες ....και μας εφαγε και το φαγητο  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:.



Αποψη του κολπου Τραγανας ..



Η διαδρομη










Η κατασκηνωση ...












Και εις αλλα με υγεια  ;D ;D
« Last Edit: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 09:17:04 πμ by παλτακης »




Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Reply #12 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 09:36:11 πμ
Μπράβο μπρε, κρίμα που δεν ήρθα να ...κουτσομπολέψω. Το Παλτάκη μην τον αφήνεται λάσκα, μέσα στις ξερές πευκοβελόνες έκατσε να στρίψει ο αθεόφοβος. Αφού δεν τα φούντωσε όλα πάλι καλά. 

Ωραία φαίνεται η Τραγάνα πλάκα πλάκα. Ωραιότερος ο οικοδεσπότης, βασίλισσες σας είχε και θα κακομάθετε. Το χώμα ήπιο, οι μπύρες κρύες, οι σκιές παχιές, το αεράκι δροσερό... θέλετε ένα ΦΡ άγαρμπο να στρώσετε τώρα.

ΥΓ: Ο σπασμένος καθρέφτης σε Transalp πόσα χρόνια γρουσουζά δίνει;



TEAM Αϊστοπαμπωλ


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #13 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 09:40:09 πμ

ΥΓ: Ο σπασμένος καθρέφτης σε Transalp πόσα χρόνια γρουσουζά δίνει;

:pope: :pope: :pope: :pope: :pope: :pope: :pope:


Μπράβο μπρε, κρίμα που δεν ήρθα να ...

Σε σοβαρο χωματοδρομο θα εκανες test ride  τις αλουμινοβασεις ρε γαιδουρι  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #14 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 10:16:23 πμ
μολις φτασαμε κι εμεις σπιτι με το πρωινο φερι απο στυρα...
φωτο υπαρχουν αφθονες αλλα απο βραδακι ;)




Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #15 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 10:51:29 πμ
Να γράψω και εγώ, κουλός άνθρωπος, το φωτοχρονολόγιό μου...

06:30 Ξυπνητήρι... πολλές μέρες μετά την τελευταία φορά που τ' άκουσα (αναρρωτική γαρ) και μια ματιά στη θάλασσα για καλημέρα!
07:15 Μπλε ντυμένος στη μέση του δρόμου να μου δείχνει δεξιά... Τι σκατά πρωί-πρωί και ακόμα δεν έχουμε περάσει τα Καλύβια...
-Ξέρετε πόσο τρέχατε κύριε?
-Γύρω στα 100-105...
-Χμ, ξέρετε!
-(Ναι ρε ξέρω γμτο!).
-Το όριο είναι όμως 80...
-Σίγουρα το ξέρετε εσείς, αλλά από τη διασταύρωση της Κακής Θάλασσας μέχρι εδώ, πινακιδούλα ξεχάσαμε να βάλουμε;
...

Με τα πολλά, ελεύθερος προς αναχώρηση, ευτυχώς χωρίς το ροζ χαρτάκι και το πορτοφόλι πιο ελαφρύ... Ουφ τη γλυτώσαμε!!!

Στις 8:12, παρκαρισμένος στο σημείο συνάντησης, αφού έχω προσπεράσει τον ΚώσταXLV στην Αττική Οδό, και στη ώρα τους έφτασαν όλοι οι πρωινοί!!!




Την ώρα που έφτανε ο Διαμαντής, μπροστά του είχε μπει στο parking ένα πράσινο Pegeuot με την οδηγό του σε κατάσταση πανικού και το καπώ του να ...καπνίζει!!! Είχαν αρπάξει φωτιά κάτι καλώδια και τα κολάρα του ψυγείου. Κοινωνικό έργο του HTC, αφού σαν καλά παιδιά, σβήσαμε τη φωτιά και το βάλαμε στην άκρη σπρώχνοντας για να περιμένει η κυρία την οδική βοήθεια. Παράλληλα, ξεφορτώθηκαν οι μηχανές τα βάρη τους, βάζοντας τα πολλά στο αυτοκίνητο. Έτσι με ένα τέταρτο καθυστέρηση ξεκινήσαμε!




Μετά από μία ώρα περίπου διαδρομής, φτάσαμε στον κόμβο της Μαλεσίνας όπου μας περίμεναν ο Πάνος (Trackler) και ο Σταμάτης. Καλημέρες, ξεφόρτωμα τα υπόλοιπα και τα πράγματα του Σταμάτη, υπογραφή της δήλωσης και...





...γεια χαρά μάγκες, πάμε παραλία (γμτο, τώρα βρήκε να έχω πρόβλημα στο χέρι και δεν μπορώ να έρθω μαζί σας...). Παραλία Τραγάνας ο άμαχος πληθυσμός. Δήμος, Αλεξία, Δημήτρης και εγώ να ξεκινάμε με καφεδάκι...




Μιάμιση ώρα μετά, ήρθαν και τα χωματοπαλικάρια μας!!!






Καφέδες και μπυρίτσες όλοι μαζί...( κερασμένα από τον Πάνο (trackler) - Ευχαριστούμε φιλαράκι!)




...και μετά από μια σύντομη βουτιά στη θάλασσα, ώρα για αναχώρηση για το σημείο κατασκήνωσης! Ντύσιμο ξανά ΠΑΝΤΑ με τον κατάλληλο εξοπλισμό!





Λίγες 100άδες μέτρα από την παραλία, ένα όμορφο κλικ της περιοχής...




Φλασάκι αριστερά και να η δική μου χωμάτινη... (δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές την έκανα πάνω-κάτω με το τουτου, να φέρνω διάφορα!)





Ψάχνοντας το ιδανικό σημείο κατασκήνωσης...




...βρίσκοντας το ιδανικό σημείο κατασκήνωσης.




Και ενώ κάποιοι πάσχιζαν να στήσουν το σπιτικό τους...




...ο Δήμος, γούσταρε τόσο πολύ την 1η του χωμάτινη, που δεν μπορούσαμε να τον κατεβάσουμε από την Transalp του!!!




Οικοδομικές εργασίες λοιπόν...




...με τον Bob τον μάστορα να χτίζει σπιτάκια του λαού...




...μέχρι και μεζονέτες με reception στην είσοδο!




Βέβαια, μετά το στήσιμο, χρειάζεται ένα μπανάκι, ε; Πριβέ παραλία ότι πρέπει λίγα σκαλιά πιο κάτω από το σημείο κατασκήνωσης...




Με τούτα και με κείνα, η ώρα είχε πάει 15:30 και το στομάχι κάτι ...τραγουδούσε! Βούρ στο τουτού, χωμάτινη ξανά και σε γνωστό του Πάνου μαγαζί για κανένα ...σαντουιτσάκι!




Ψιλοπράγματα... Τίποτε δεν είχε μέσα... Μόνο τα πορτοπαράθυρα της καντίνας έλειπαν από δαύτο!!! Και φυσικά η παρέα το εκτίμησε όπως πρέπει!!!




Ε, μετά το φαΐ να μην πιούμε και ένα καφεδάκι ...μερακλαντάν;




Βέβαια, υπήρχε και ένας μυστήριος στην παρέα, που μας τα ζάλιζε συνέχεια... "Θα κρυώσουν οι καθρέφτες το βράδυ... Θα κρυώσουν οι καθρέφτες το βράδυ... Κάτι πρέπει να κάνω...", και το έκανε και ησυχάσαμε!!!




Βέβαια ο τυπάς ο παραπάνω είχε ένα δίκιο. Φύσαγε κομματάκι και δεν ήταν ΑΣΦΑΛΕΣ να ανάψουμε φωτιά μέσα στα πεύκα... Σχέδιο Β λοιπόν και ο πιο καλός ο μαθητής στο θρανίο του να δίνει "εξετάσεις" στο ψήσιμο και εμάς να τον βοηθάμε (και καλά!)...




Παράλληλα, είχε πάρει τηλέφωνο και ο Παντελής (Padis) και με ...μια χωμάτινη ακόμα, έδεσε με την παρέα μέχρι να πάω το "σκονάκι" στο μαθητούδι μας... Αφού τα ψήσαμε, βόλτα στο χωριό για τις απαραίτητες προμήθειες. Ένα τελαράκι παγωμένες μπύρες και νερά ...παγοκολώνες και πάμε μια ...χωμάτινη να ταΐσουμε τον κόσμο!!! (Κάποιοι, κακοήθεις τύποι, λέγανε ότι το ΔΣ δεν είχε οργανώσει καλά την εκδρομή... Δεν γίνεται, λένε, φαγητό χωρίς οδοντογλυφίδες... Έλα όμως που το ...όχημα υποστήριξης είχε μέχρι και οδοντογλυφίδες!!! Οργάνωση, όχι παίζουμε!!!)




Φαγητό την ...κατάλληλη στιγμή με τον ήλιο να χαρίζει μοναδικές εικόνες στις τελευταίες του στιγμές στα μάτια μας...



Κατά τις 22:00, έφτασε η ώρα της επιστροφής για μένα. Ξεκινήσαμε με τον Παντελή από τον παλιό για Μαλεσίνα, γλυτώνοντας τα διόδια της Τραγάνας. Εκεί ο Παντελής έβγαλε φλας και με χαιρέτησε. Εγώ με τον πιτσιρικά, χαλαρά με τις ροκιές μας... Φτάνοντας στην ευθεία της Θήβας, φώτα, καρούμπαλα, alarm και όλα σταματημένα... Στη μέση της ευθείας ένα κόκκινο μάλλον BMW είχε "χορέψει" ζεϊμπέκικο με ...πεντοζάλη. Αφού χτύπησε και ξήλωσε τις μπαριέρες δεξιά (λες να ήταν κι' άλλο τουτου εκεί;), είχε φέρει τούμπες και έχει κάτσει καμιά 40αριά μέτρα ανάποδα στην αριστερή. Μακάρι να βγήκαν καλά όσοι ήταν μέσα στο ...κουβάρι.

Παίδες πέρασα καλά. Χάρηκα που γνώρισα τον Παντελή και ευχαριστώ τον Πάνο (Trackler) για την φιλοξενία και το κέρασμα στους καφέδες και τις μπύρες που ήπιαμε στην καφετέρια, αλλά και εσάς για την παρέα σας!!!
Ήταν όμορφα! Γνωρίσαμε ένα μέρος που συνήθως προσπερνάμε ταξιδεύοντας πλάι του στην εθνική, χωρίς να ξέρουμε την ομορφιά που κρύβει...

Να είμαστε καλά! Άντε και στην επόμενη...
« Last Edit: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 11:02:27 πμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline stamatis

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 203
  • ΜΑΓΚΕΣ.... ΚΑΒΑΛΑΤΕ ΟΣΟ ΚΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!
Reply #16 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 20:43:08 μμ
     Λοιπον , με την σειρα μου κι  εγω να πω τις εντυπωσεις μου .    ΟΛΑ ΧΑΛΙΑ ! το μερος μες τα πευκα ,ουτε λιγο μπετον ,η χωματινη κρανιου τοπος , η παρεα σκετη μαυριλα , ο Παναγιωτης ο οικοδεσποτης ουτε  να φερει ταγροτικο με καρεκλες και τραπεζι,  ουτε να μας κερασει τις μπυρες στο μπαρακι, ουτε να ψησει σπιτι του . Αμ ο αλλος ....!   παραλιγο να φυτρωσει απο την ακινησια.  φοβοταν λεει να πατησει λιγο χωμα το τουτου του μην το χαλασει ουτε να το φορτωσει  τα μπαγκαζια μας γιατι ελεγε θα πεσουν ταμορτισερ ! ΔΣ σου λεει μετα .  Η δε παρεα , για λιγο νομισα  οτι ημουν σε μνημοσυνο . Ο Παλτακης αμιλητος ,ο Δημος με τοζορι ρουφηξε μια μπυριτσα , ο διαμαντης δεν μιλιοτανε , αφου να σκεφτειτε  ,δεν τον σατυρισε κανενας , ο Αλεξης με την συμβια του ουτε μισο μινι μαρκετ δεν φερανε , ασε που ο τρακλερ καπνιζε εκεινη την εξατμιση και μυριζε γαλακτομπουρικο , ο κωστας τα ιδια , και θαθελα ναξερα κατα βαθος τι γνωμη να σχηματισε  που ηρθε κι εκεινος ο κοντουλης ο Παντελης !   Γιαυτο μετα απο ολα αυτα τι να πω ; ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ , ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΔΕΣ ΤΟΥ Δ.Σ. ......συγνωμη αλλα δεν μου βγαινει ρε παιδια !!!      Φωτο ; ναι καλα .........οοοοοοταν μαθω νανεβαζω .   :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



kostasxlv

  • Guest
Reply #17 on: Δευτέρα 22 Ιούλιος 2013, 21:47:52 μμ
Πρωτη μου χωματινη και σιγουρα οχι η τελευταια.Τι να πω παραπανω απο τους προλαλησαντες?Τιποτα απολυτως.Ολα αψογα.Η διαδρομη μεσα στα καταπρασινα βουνα της περιοχης ηταν καταπληκτικη.Πιστευω οτι ηταν οτι πρεπει για τις ΤΑ μας που μπορεσαν και ανεδειξαν ενα μεγαλο μερος των off δυνατοτητων τους στο στεγνο χωμα χωρις ακροτητες.Κατα τα αλλα η παραλια Τραγανας ειναι ενα μαγευτικο μερος.Το μερος που κατασκηνωσαν τα παιδια ηταν ιδανικο.Δυστυχως οικογενειακες υποχρεωσεις δεν με αφησαν να διανυκτερευσω εκει αλλα τουλάχιστον προλαβα να δω ολα αυτα τα φιδισια τα κορμια στην θαλασσα.
Ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΜΠΡΑΒΟ στον Trackler για την αψογη οργανωση των παντων τοσο αριστα,ωστε το αποτελεσμα να ειναι το καλυτερο δυνατο.Επισης ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και τον Panisk για τα δρομολογια και τις φορτωτικες που εκανε πασχιζοντας να μην μας λειψει τιποτα.
Προσωπικα πιστευω οτι αυτη η εκδρομη ειναι μια τρανη αποδειξη οτι δεν χρειαζονται παρα πολλα για να ειναι μια εκδρομη πετυχημενη και ας μην ειμασταν μια παρεα "κολλητων",αλλα μια παρεα με καλη διαθεση και μια κοινη αγαπη.



Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #18 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 09:36:28 πμ

Κοίτα δω καγκουριές... μοτοσικλετιστική κουλτούρα κι ασφαλής οδήγηση σου λέει μέτα... 
τσκ, τσκ. αλήτες μηχανόβιοι. :P




Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #19 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 09:47:49 πμ
βαλε ρε καμια φωτο να δουμε,τζαμπα πυροβολαγες με την μηχανη?




Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Reply #20 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 09:50:49 πμ
βαλε ρε καμια φωτο να δουμε,τζαμπα πυροβολαγες με την μηχανη?

Την παντοφλα θες να πεις  :2hysterical: :2hysterical:




Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #21 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 09:54:04 πμ
Μη νομίζεις ότι είναι κι εύκολο :P

Οι φωτογραφίες είναι σχεδόν όλες μικρογραφίες, δεν  βάζω κανονικό μέγεθος γιατί θα βαρύνει πολύ η σελίδα, ειδικά για όσους μπαίνουν από κινητά ή αργές συνδέσεις. Για το πλήρες μέγεθος χωρίς σμίκρυνση ή επεξεργασία πατήστε πάνω.

Πρώτο μέρος:



 


Από τη χωμάτινη διαδρομή:











Από τον πρωινό καφέ του Σαββάτου, αμέσως μετά τη χωμάτινη:



 



 

Μπράβο, αυτός είναι καφές!



 

« Last Edit: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 11:08:16 πμ by Goikoetxea »




Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #22 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 09:54:47 πμ
Δεύτερο μέρος:

Από την κατασκήνωση...



 











Και τώρα η στιγμή που περιμένατε με τόση αγωνία... το πριν και το μετά!




 














Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #23 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 10:12:10 πμ
Και κάποιες δικές μας, από το επιπλέον σκέλος της εκδρομής προς Εύβοια μεριά.

Εδώ, σε ψαροταβέρνα στο Λευκαντί, έξω από την Χαλκίδα:



 

Εδώ από την διαμονή μας στα Νέα Στύρα, οι συγκεκριμένες από την καφετέρια Crystal Bay:



 







Και τέλος, κάποιες από την αναχώρησή μας με φέρι για Αγιά Μαρίνα, κι από εκεί μέσω Νέας Μάκρης σπίτι στην Παλλήνη.



 



« Last Edit: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 11:06:14 πμ by Goikoetxea »




Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #24 on: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 10:19:21 πμ
Και τέλος, να πω κι εγώ κάποια πραγματάκια, όχι διαφορετικά από ό,τι ήδη ειπώθηκαν..
Πολλά συγχαρητήρια στον Παναγιώτη trackler, για τις φανταστικές επιλογές χωμάτινης διαδρομής και κατασκηνωτικού χώρου και γενικώς για όλο το οργανωτικό σκέλος όπου μας έκανε να νιώσουμε σαν το σπίτι μας χωρίς να μας λείψει τίποτα! Αλλά και στον Παναγιώτη Panisk, αφενός για τις υπηρεσίες φορτηγού, που μας βοήθησε να φτάσουμε πιο γρήγορα και άνετα στον προορισμό μας, κι αφετέρου την συμμετοχή του γενικώς, αφού λίγοι θα ακολουθούσαν με το νάρθηκα στο χέρι. Επίσης πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες για το υπέροχο κλίμα και την καταπληκτική εκδρομή που περάσαμε...

Πάντα τέτοια παίδες!