Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανελλήνια συνάντηση 2013 στην Κρήτη!

panisk · 64405

Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
ασε γιατι πηγα στο καφενειο και μου φανηκε το τσιπουρο ξυνο,το τι τραβηξα στο ρεθυμνο δεν λεγεται,δεν αφησα στανη για στανη που δεν πηγα για μασα και ρουφα εχω πιει τουλαχιστον για δυο μηνες  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
υγ πιστευω να ειναι ενταξει το βιντεο αν οχι πητε μου πως!!!!!!



Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
http://www.youtube.com/watch?v=GPaZElKa0Dc&list=FLfLokS7MzNwId2YGayZKLqA&index=1
Ωραίο !!!
ασε γιατι πηγα στο καφενειο και μου φανηκε το τσιπουρο ξυνο,το τι τραβηξα στο ρεθυμνο δεν λεγεται,δεν αφησα στανη για στανη που δεν πηγα για μασα και ρουφα εχω πιει τουλαχιστον για δυο μηνες  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
υγ πιστευω να ειναι ενταξει το βιντεο αν οχι πητε μου πως!!!!!!
Έβαλες κι απόθεμα για δύσκολες μέρες !!!  :2hysterical: :2hysterical:


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline XL700V ARCHANES

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 891
Φίλοι μου, εγώ στην Κρήτη δεν ήρθα, αλλά μυρωδιά πήρα! Ας είναι καλά ο Χρόνης και η ρακή του  ;D ;D
Ρακί μπορούμε να βρούμε και στην Αθήνα , αλλά έχει άλλη αξία αν γνωρίζεις από που προέρχεται!

Χρόνη, στην υγειά σου φίλε μου!  :2drunk:

Στήν υγειά του Χρόνη Γιάννη μου, αλλά άμα δοκιμάσεις από το δεκάλιτρο (Ντίνοοο.. ακούς...)  που έστειλα στον σύλλογο τα λέμε. ;)

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια. Όποτε θέλετε κάτι, απλά ζητήστε το.



Offline dengrafiforum

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2182
  • the dark side is here!!
Αμα ητανε η ζηλια ψωρα........ :2hysterical: : :2hysteri :2hysterical:cal: :2hysterical:



Offline ΓIANNHΣ

  • Γιάννης Αποστόλου
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3763
Χρόνη, όπως καταλαβαίνεις πρέπει να στείλεις και εσύ ένα 10λιτρο για να έχουμε μεγέθη τα οποία είναι άμεσα συγκρίσιμα  ;D


Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Εγω εύχομαι την επόμενη φορά που βρεθώ στο νησί να τα πιούμε παρέα, Νικήτα!

Το 2λιτρό που ελπίζω να φτάσει στο ΣΥΜΟΦΕ, θα το δοκιμάσουμε σίγουρα!
Μα και συ με τον Ντίνο το 'φερες??? Το μισό το 'πιε στο πλοίο....  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
..... αλλά έχει άλλη αξία αν γνωρίζεις από που προέρχεται!
Μέχρι να κοπανήσεις το τρίτο , μετά στα παπάρια σου. :5slick:

-Μιά χαρά περάσατε και ψιλοζήλεψα , αλλά....

Εκείνο τον Πάγκαλο θα τον κάνει κανένας αροπλάνο καμιά φορά  ?
Ωραίο το φούρνισμα αλλά από "ζύμωμα" έπεσε καθόλου  ?  ;)
Σε κανα μέρος με πιπίνια πήγατε έτσι γιά θεραπεία ?

Σταματάτε τις γκρίνιες όλοι , δουλειές που γίνονται με λεφτά μη τις κλαίς , εγώ γιά τα φράγγα δεν ήρθα , τι να πω ψέματα ?
Γμτ  πάντα γιά μερικούς θα κοστίζει περισσότερο όμως .

-Ορίστε νωρίς την επόμενη να μαζέψουμε κανα φράγγο και δύο μήνε πριν και μετά μόνο κοντινές .
Ας κάνουμε μιά καλή ακόμα.

- Πάντα τέτοια  :eusa_clap:, χαιρετήματα ολονούνενε   :wave:και όταν μαζευόμαστε να θυμόμαστε κι αυτούς που λείπουν   :angel10:.
Γιατί και κείνοι μας σκέφτονται. ;)


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470

- Πάντα τέτοια  :eusa_clap:, χαιρετήματα ολονούνενε   :wave:και όταν μαζευόμαστε να θυμόμαστε κι αυτούς που λείπουν   :angel10:.
Γιατί και κείνοι μας σκέφτονται. ;)

εγω σε πολλες ρακες σε σκεφτηκα παντως... να το ξερεις!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
εγω σε πολλες ρακες σε σκεφτηκα παντως... να το ξερεις!
Μα αυτά είναι τα ωραία και τα σημαντικά ρε Σωτήρη.
Τι ψειρίζουμε τη μαιμού όλοι   ?  "οι κυβερνήσεις πέφτουνε " και πολλοί από μας έχουν πλέον φίλους σ όλη την Ελλάδα , μέσα από ένα forum και μόνο.
Τι λες τώρα ? μεγαλείο....   :eusa_clap:


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
θανασακη εγω ετσι οπως τα επινα δεν σε σκεφτηκα ρε γαμοτο δεν πειραζει ομως στην επομενη ελπιζω να ειμαστε μαζι :2drunk:



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
θανασακη εγω ετσι οπως τα επινα δεν σε σκεφτηκα ρε γαμοτο δεν πειραζει ομως στην επομενη ελπιζω να ειμαστε μαζι :2drunk:
Εσύ έτσι κι αλλιώς δεν σκέφεσαι ρε παλιογερε ούτε όταν δεν πίνεις ( με τι μυαλό, έχεις?), πόσο μάλλον όταν έχεις μπροστά σου την ρακή

Εγω εύχομαι την επόμενη φορά που βρεθώ στο νησί να τα πιούμε παρέα, Νικήτα!

Το 2λιτρό που ελπίζω να φτάσει στο ΣΥΜΟΦΕ, θα το δοκιμάσουμε σίγουρα!
Μα και συ με τον Ντίνο το 'φερες??? Το μισό το 'πιε στο πλοίο....  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Είσαι σίγουρος πως έχει αφήσει την μισή ρακή στο δίλιτρο? καμιά εκατοστή γραμάρια θα έχει αφήσει μέσα για να μυρίζει, το υπόλοιπο  θα είναι νερό, έτσι εσείς που δεν  την πολυ πίνετε δεν θα το καταλάβετε........... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline ~DIMITRIS_AEK~

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 577
  • ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΤΕ.
κατι ασχετο ρε παιδια... pagalos που ειναι/???




Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
κατι ασχετο ρε παιδια... pagalos που ειναι/???
Αυτό που μπορώ να σου υπογράψω υπεύθυνα είναι το εξής: Δεν πάτησε ποτέ το πόδι του στην Βουλή των Ελλήνων, την απεχθάνεται σαν τον διάβολο το λιβάνι........... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Ειναι στην Μεγαλόνησσο.........ΚΡΗΤΗ............



Offline ~DIMITRIS_AEK~

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 577
  • ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΤΕ.
Αυτό που μπορώ να σου υπογράψω υπεύθυνα είναι το εξής: Δεν πάτησε ποτέ το πόδι του στην Βουλή των Ελλήνων, την απεχθάνεται σαν τον διάβολο το λιβάνι........... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Ειναι στην Μεγαλόνησσο.........ΚΡΗΤΗ............

ΧΑΧΑΧΑΧ

Kαιρο εχει να ακουστει :)




Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
κατι ασχετο ρε παιδια... pagalos που ειναι/???

Μάλλον ετοιμάζει αγωγή στους Γερμανούς της BMW...


Offline ~DIMITRIS_AEK~

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 577
  • ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΤΕ.
Μάλλον ετοιμάζει αγωγή στους Γερμανούς της BMW...


την πατησε και αυτος  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline dengrafiforum

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2182
  • the dark side is here!!
Μια χαρα(και δυο τρομαρες)ειναι ο Παγκαλος.Εχετε ολοι τα χαιρετισματα του αλλα εξετιας ενος τεχνεικου προβληματος με το κομπιουτερ και το ιντερνετ δεν ειναι μαζι μας τον τελευταιο καιρο(και εχουμε ηρεμιση)!!! :goofy: :goofy:Σε μερικες ημερες θα επανελθη δρημητερος(παναγια μου!!!!). :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Το να χαλάσει η BMW με τόσες Transalp που κατέβηκαν, το καταλαβαίνω. Το internet όμως ??? ??? ???

Τον "ματιάσαμε" τον φίλο μας!  8) 8) 8)


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Το να χαλάσει η BMW με τόσες Transalp που κατέβηκαν, το καταλαβαίνω. Το internet όμως ??? ??? ???

Τον "ματιάσαμε" τον φίλο μας!  8) 8) 8)

 :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:

το BMW ειχε χαλασει πριν παμε εμεις.

το ιντερνετ χαλασε αφου πηγαμε.
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Offline rastabill

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 92
εγω σε πολλες ρακες σε σκεφτηκα παντως... να το ξερεις!
Λούρε μου άλλο πράμα αυτό το παιδί ,κάθε φορά που πήγαινε να πιει με ρώταγε προς τα που βρίσκονται τα Γιαννιτσά ,σήκωνε το ποτήρι προς τα εκεί και μετά έπινε
 !!!!!



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
:eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:

το BMW ειχε χαλασει πριν παμε εμεις.

το ιντερνετ χαλασε αφου πηγαμε.
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Πάντως οι σεισμοί σταμάτησαν!!!


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Λούρε μου άλλο πράμα αυτό το παιδί ,κάθε φορά που πήγαινε να πιει με ρώταγε προς τα που βρίσκονται τα Γιαννιτσά ,σήκωνε το ποτήρι προς τα εκεί και μετά έπινε
 !!!!!

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Ελλείψει χρόνου, οι φωτογραφίες μας θα αργήσουν λίγες μέρες...

Αυτό που θα ήθελα να πω είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη και στους φίλους μας στη Κρήτη για τη φιλοξενία τους και για τις προσπάθειες που κάνανε να περάσουμε καλά.

Εάν σχολίαζα μεμονωμένα, θα αδικούσα την συνολική εικόνα.

Πιστεύω ότι βάλαμε ένα λιθαράκι ακόμα στην ιστορία μας σαν σύλλογος, αφού εν μέσω δυσχερειών, καταφέραμε αυτό που θέλουν οι καιροί να μας αποστερήσουν, δηλαδή να είμαστε μαζί, να βλεπόμαστε, να χαιρόμαστε και να ταξιδεύουμε και να κάνουμε την υπέρβαση. 

Μας έλειψαν πολύ όλοι αυτοί που θέλανε να έρθουνε, αλλά αντικειμενικά δεν μπόρεσαν.

Υγεία και δύναμη σε όλους μας  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


 
 


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline ~DIMITRIS_AEK~

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 577
  • ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΤΕ.
Μια χαρα(και δυο τρομαρες)ειναι ο Παγκαλος.Εχετε ολοι τα χαιρετισματα του αλλα εξετιας ενος τεχνεικου προβληματος με το κομπιουτερ και το ιντερνετ δεν ειναι μαζι μας τον τελευταιο καιρο(και εχουμε ηρεμιση)!!! :goofy: :goofy:Σε μερικες ημερες θα επανελθη δρημητερος(παναγια μου!!!!). :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

τα φιλια μας και την αγαπη μας του στελνουμε...




Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
κατι ασχετο ρε παιδια... pagalos που ειναι/???

  Εδώ, εδώωωωωω! Να 'μαι και 'μένααααααα! Ένα σοβαρό crash στον υπολογιστή με κράτησε χωρίς σύνδεση για καιρό.

Η μεγαλύτερη ανταμοιβή για όλο το άγχος και το τρέξιμο είναι διαβάζω ότι περάσατε καλά. Χάρηκα αφάνταστα που ξαναείδα ανθρώπους που αγαπώ και λυπήθηκα που δεν είδα και άλλους που ήθελα αλλά δεν μπόρεσαν να έρθουν. Η χειρότερη στιγμή τής πανελλήνιας για 'μένα ήταν η τελευταία μισή ώρα πριν φύγετε από το Χουμεριάκο  :'(
  Να είμαστε καλά να ξαναανταμώσουμε.


  Επιτρέψτε μου έναν μικρό απολογισμό. Νομίζω ότ, παρά τις μικρές διαφωνίες που πάντα θα υπάρχουν, η φετινή πανελλήνια ήταν επιτυχημένη.
  Καταφέραμε κάνοντας όσο το δυνατόν λιγότερα χιλιόμετρα να χωρέσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα (πράγμα εξαιρετικά δύσκολο για την τεράστια Κρήτη), μακριά από τουριστικά μέρη και όσο πιο κοντά στην παράδοση. Και όλα αυτά με το μικρότερο δυνατό κόστος.  :-\
   Αυτός ήταν ο άξονας που έπρεπε να κινηθούμε και νομίζω τον πετύχαμε. Αλλά για να γίνει αυτό, όπως καταλαβαίνετε, χρειαζόταν πολύ προσεκτικός σχεδιασμός, τρέξιμο και άγχος.
  Και έτσι υπήρχαν απ' όλα, για όλα τα γούστα: ορεινή διαδρομή, δάσος και παραλίες, παραδοσιακά χωριουδάκια, παρθένες παραλίες χωρίς τουρίστες για μπάνιο (Ψαρή Φοράδα), φαράγγι και πεζοπορία, μπαρότσαρκα στην πόλη, μπύρες στην παραλία με φεγγάρι (Πλάκα), παραδοσιακό ζύμωμα και ψήσιμο ψωμιού και γνήσια τοπικά εδέσματα στο Χουμεριάκο, τζάμπα!
 Είχαμε περιλάβει μέχρι και αρχαιολογικό χώρο στον οποίο δεν μπορέσαμε να πάμε λόγω χρόνου.
 Ακόμη και το αυτοσχέδιο τσιμπούσι με παραγγελία πάμφθηνων σουβλακίων στην Ψαρή Φοράδα είχε κάτι το γνήσιο και το αυθόρμητο πράγμα που δείχνει ότι δεν χρειάζεται και πολλή πολυτέλεια για να περάσεις καλά. Αρκεί καλή διάθεση και καλή παρέα.
  Νομίζω ότι σε τόσο μικρό διάστημα δεν γινόταν τίποτα καλύτερο. Τώρα αν κάποιου δεν τού άρεσε το χρώμα τής καρέκλας, ε, πάντα θα υπάρχουν και οι δυσαρεστημένοι.

 

 Και έτσι για την δικαιοσύνη να αποκαταστατήσω μερικά πράγματα.

Χρωστάμε πάρα πολλά στην Λύδια.  :eusa_clap:

Η ρακή που βρήκατε στα δωμάτιά σας ήταν προσφορά τού "Βιτσίλα" και το λάδι προσφορά τής "Ένωσης Πεζών".  :eusa_clap:






ΥΓ: Σώτο, δεν γλιτώνεις εύκολα από 'μένα. Θα σε νευριάζω που θα σε κάνω Τούρκο, έτσι για να σπάει η μονοτονία. :2tongue:
« Last Edit: Τρίτη 23 Ιούλιος 2013, 16:22:44 μμ by M. I. Pagalos »




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!