Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανελλήνια συνάντηση 2013 στην Κρήτη!

panisk · 64418

Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
...
Ρε Μπαρμπα βαγγελη μας, ποσο πολυ μετανιωσα που δεν βγηκα απο το αμαξι εκει εξω απ το  καραβι να σε αγκαλιασω και να σε φιλησω... εσενα και το παληκάρι σου... που ηρθατε τοσο ευγενικα να μας αποχαιρετησετε... λες και μας το χρωστουσατε...  

   :'(         :'(     

Την αλλη με καλο! Θα ξανανταμωσουμε βρε!


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Βιτσίλα

  • Guest
 :moped: Να πω και εγώ ευχαριστώ στο club και σε όσους τρέξανε για την οργάνωση. Έτσι είχα την πρώτη εμπειρία ομαδικής βόλτας και ας ήρθα μόνο μια μέρα (λόγω εργασίας) μου άρεσε πολύ και μου άνοιξε η όρεξη !!!
Χάρηκα με όσους γνώρισα και καλή αντάμωση ...



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Παληκαρια απο την Κρητη...
Αυτό μου αρέσει......


Ρε Μπαρμπα βαγγελη μας, ποσο πολυ μετανιωσα που δεν βγηκα απο το αμαξι πολύ καλά έκανες και έμεινες μέσα στο αυτοκίνητο και έτσι ήμασταν ίσιος προς ίσιο, αλλιώς θα ένοιωθα πολύ άσχημα για το πως θα ανέβω εκεί πάνω να σε φιλήσω, το λάθος είναι δικό μου που δεν έκανα εγώ την κίνηση να σε φιλήσω αφου σε είχα μπροστά μου, δεν πειράζει όμως πάρε τωρα ενα μεγάλο  :xxblowkiss: εκει εξω απ το  καραβι να σε αγκαλιασω και να σε φιλησω... εσενα και το παληκάρι σου... που ηρθατε τοσο ευγενικα να μας αποχαιρετησετε... λες και μας το χρωστουσατε.....Ναι σας το χρωστούσαμε και νοιώσαμε την υποχρέωση να το κάνουμε για την χαρά που μας δώσατε έστω κι αν ο χρόνος ήταν πολύ λίγος, πιστεύω να το επιτρέψουν οι συνθήκες να μπορέσετε να μας ξανάρθετε με πολύ περισσότερο χρόνο, και τότε θα αγκαλιαστούμε με πολλη περισσότερη χαρά
  αυτη η σκεψη με στοιχειωσε ολο το βραδυ...  ηταν και η "στεναχωρια" της επιστροφης... ματι δεν εκλεισα... Ασε την σκέψη να πάει μόνο στα ευχάριστα, που δυστυχώς τελείωσαν γρήγορα για όλους μας, και η στενοχώρια πιστεύω πως ήταν η ίδια, και για σας που μας φύγατε, και για μας που μείναμε χωρίς εσάς

Σας ευχαριστουμε πολύ για όλα! περασαμε καταπληκτικά, και δεν βλεπω την ωρα να ξανα ανταμωσουμε!

ειληκρινα το λέω μέσα από την καρδιά μου, θα είναι πολύ μεγάλη η χαρά μου να μπορέσω να σας ξανα δω όλους και ακόμη περισσότερους



Ευχαριστουμε και παλι για ολα

Εμείς σας ευχαριστούμε που παρόλες τις κακές οικονομικές και τις βιοποριστικές συνθηκες το παλέψατε και τα καταφέρατε να έρθετε,έστω και αυτές τις λίγες στιγμές χαράς να είμαστε μαζί
 και πάλι σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ  από καρδιάς



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
λιγο πριν ξεκινησουμε και οι τελευταιοι για την πλακα

Uploaded with ImageShack.com

φτασαμε και βρηκαμε και τους υπολοιπους

Uploaded with ImageShack.com

το full moon
Uploaded with ImageShack.com

η μια ακρη του τραπεζιου της παρεας
Uploaded with ImageShack.com

και η αλλη

Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

καποιος ειχε λιγουρα
Uploaded with ImageShack.com
καποιος αλλος ηθελε να εκμεταλευτει το σκοταδι αλλα τα φλας του χαλουσαν τα σχεδια(να σημειωθει οτι αργησε πολυ να παει στην καμπινα του)
Uploaded with ImageShack.com

αλλος ειχε βαλει αντιμετρα για το φλας
Uploaded with ImageShack.com

αλλα εξουδετερωθηκαν

Uploaded with ImageShack.com


καποιοι ηταν πολυ χαρουμενοι

Uploaded with ImageShack.com

οχι σιγουρα ομως

Uploaded with ImageShack.com

αλλοι το επαιζαν σοβαροι

Uploaded with ImageShack.com

αλλα μαλλον νυσταζαν

Uploaded with ImageShack.com

αναμικτα συναισθηματα για αλλους

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com




Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
καποιοι ηταν πολυ χαρουμενοι,επειδη μας γνωρισαν η επειδη περασαν απο ζωνιανα οπως καποιες φημες ακουστηκαν?

Uploaded with ImageShack.com

τα κοκκινα μαγουλα απο τον ηλιο ειναι,το σφηνοποτηρο της ρακης τυχαια βρισκεται εκει

Uploaded with ImageShack.com




Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
το διδυμο της επιτυχιας

Uploaded with ImageShack.com

αν δεν κανω λαθος οι πιο μακρυνοι ταξιδιωτες
Uploaded with ImageShack.com

οσο και να επεξεργαστηκα την φωτο τα κοκκινα ματια δεν εφευγαν,μαλλον φταιει κατι αλλο  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Uploaded with ImageShack.com





Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
αν ο φωτογραφος ειναι ασχετος τραβαει τα καλυτερα(και τελειωνει σε χρονο dt τις καρτες μνημης

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

καποιοι ηρθαν τελευταιοι(ως συνηθως)
Uploaded with ImageShack.com

και μολις ειδαν φλας ζωντανεψαν

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

ενω αλλοι αδιαφορουσαν παντελως
Uploaded with ImageShack.com


ζεστος φρεσκος ντακος
Uploaded with ImageShack.com




Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
καποιοι ακομα δεν εχουν ξυπνησει(αριστερα στην φωτο)
Uploaded with ImageShack.com

Uploaded with ImageShack.com

καποιοι διαλογιζοντουσαν(τι κανουμε? που ειμαστε?που παμε κτλ)
Uploaded with ImageShack.com

λιγο ντακο μπας και συνελθω
Uploaded with ImageShack.com


αλητες μαλλιαδες μηχανοβιοι

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com




Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
τελικα συνηλθε

Uploaded with ImageShack.com

και αρχισε να σπινταρει

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

και επειδη τον ειδαμε ζωηρο ετοιμαστηκαμε να φυγουμε

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

και αργα το απογευμα αναχωρησαμε

Uploaded with ImageShack.com
Uploaded with ImageShack.com

και εις αλλα με υγεια.




Offline john.dalag

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 182
  • That's all...
Μπράβο σε όλους σας, πολύ ωραίες οι φωτό πηρα με μια είκόνα από την πανελληνια...!  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline ~DIMITRIS_AEK~

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 577
  • ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΤΕ.
μπραβο ρε παιδια πολυ σας ζυλεψα.... :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

μακαρι να μπορουσα να ημουν και εγω εκει....




Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
Και επειδη καποιος ειπε το Σαββατο πως ηταν η πρωτη πανελληνια χωρις παιδια η κορη μου την Κυριακη το αναιρεσε.

« Last Edit: Πέμπτη 27 Ιούνιος 2013, 14:58:21 μμ by georig25 »


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Φτάσαμε κι εμείς στη βάση μας μετά από μια εβδομάδα απουσίας σχεδόν!
Ήταν ή πρώτη φορά που κατέβαινα Κρήτη και για μένα ήταν ένα ακόμη όνειρο που έγινε πραγματικότητα κατά το ήμισυ (δεν μπόρεσα φυσικά να δω αρκετά μέρη)! Δεν θυμάμαι τίποτα που να με χάλασε γιατί οι ευχάριστες στιγμές ήταν έντονες!.
Η συνεύρεση για ακόμη μια φορά με φίλους καταπληκτικό συναίσθημα!. Βαθιά υποχρεωμένος προς του Κρητικούς, Μιχάλη, Χρόνη, Νικήτα και όλους όσους έτρεξαν για να τα βρούμε εμείς έτοιμα! Η ξεφουρνιά ήταν κάτι μοναδικό και η ετοιμασίες που έκαναν οι άνθρωποι εκεί ήταν πέρα από κάθε προσδοκία. Η εκδρομή στο φαράγγι της Σαρακίνας και η βουτιά στην ψαρή - φοράδα (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) μοναδικά δείγματα της άγριας ομορφιάς αυτού του τόπου!
Τελευταίο αλλά όχι λιγότερο σημαντικό το δείπνο στης Αρχάνες με την επιμέλεια του Νικήτα η πεμπτουσία της Ντόπιας κουζίνας! Όπως καταλάβατε το ΤΑ ήταν 3-4 κιλά βαρύτερο στη επιστροφή ;D
Στις επιπλέον δυο ημέρες που μείναμε κάναμε κάποια χιλιομετράκια προς Σητεία Βάι, Ζάκρο, Ξερόκαμπο, Ιεράπετρα, Κνωσσό, Ηράκλειο. 1650 χλ, έγραψε συνολικά το ΤΑ και δεν αγκομάχησε πουθενά!!
Δε θα π'ω παρά μονάχα αυτό: Χαίρομαι που είμαι μέλος αυτού του Club χάριν του οποίου έχω φίλους παντού!!
Και όπως λέει και η Κατερίνα μου κάθε φορά που επιστρέφουμε από ένα ταξίδι! "Και εις άλλα με υγεία"!!




Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Και επειδη καποιος ειπε το Σαββατο πως ηταν η πρωτη πανελληνια χωρις παιδια η κορη μου την Κυριακη το αναιρεσε.


Ναι βρε!!!!

Την κόρη σου την είδες μέσα στα παιδιά, τον πατέρα σου δεν τον είδες μέσα σ τα αγοράκια? και μην πεις όχι γιατι θα σου βάλω την φωτό, εκτος και αν μου πεις πως δεν μιλάμε για παιδιά που πάνε......προ...νήπιο, έτσι θα το δεχτώ



Offline CRISLI

  • Μόνο;
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 415
  • ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Σε όσους Κουράστηκαν, ένα μεγάλο Μπράβο. :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:Ιδιαίτερα όμως στην Λυδία για τα γεύματα.Α........................ και πιστεύω ότι η πιο ωραία παρουσία ήταν μια μικρή ξανθούλα πιτσιρίκα που πρέπει να γνωρίσει ο εγγονός μου.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΗΤΑΝ ΑΠΙΘΑΝΑ.



Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Ας γραψω και γω τις εντυπωσεις μου απο την πρωτη μου Πανελληνια...
Ετοιμοι..

Και λιγα απο το τραπεζι που μας εκανε ο τοπικος πολιτιστικος συλλογος



Αρχανες για χοχλιους και γαμοπιλαφο.Νικητα ευχαριστουμε

Το σημαντικοτερο απο ολα αυτα ομως για μενα ειναι οτι γνωρισα καταπληκτικους ανθρωπους.Θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια απο τη Κρητη που μοχθησαν για αυτην την εκδρομη.Ενα προσωπικο ευχαριστω στον Νικητα που φροντισε και βρηκα αυτα που εψαχνα.Η Κρητη θα μας ξαναδει σιγουρα.
Τα πάντα είναι φοβερά. Κράτησα τις "λιχουδιές" γιατί κάποιες δεν βρίσκονται εύκολα....
Γενικά ζηλεύω..γαμώ την γκαντεμιά μου.....
« Last Edit: Πέμπτη 27 Ιούνιος 2013, 22:03:33 μμ by Καψιώτης.... »


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #91 on: Παρασκευή 28 Ιούνιος 2013, 06:43:51 πμ
παρόλο που έφυγε, μου ήρθε εδω εχθες με άγριες διαθέσεις, και για να μην έχω παρατράγουδα αν ξανάρθει (που θα το κάνει γρήγορα) γιατί δεν τον πήρα αυτόν ΦΩΤΟ στην καλαμύκα τον διαψεύδω


Ιδού κύριοι είναι ο Ντινος αυτός ή οχι? ας βγάλει το Κράνος του



Αλλά φταίει λίγο η ηλικία του, πολύ η ρακή .........του εγώ καλούμαι να πληρώσω τα σπασμένα

Παλιόγερε............αντε τράβα τώρα για τα φιλιατρά........πρέπει να εισαι στον δρόμο προς τα εκεί τώρα.........αντε καλό δρόμο......

Υ.Γ. Α ! ξέρεις βρήκα δυο σταγόνες ρακή μεσα στο μπουκάλι, δεν το έστυψες καλά ???? :2tongue: :2tongue: :2tongue: :2tongue: :2tongue:  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #92 on: Παρασκευή 28 Ιούνιος 2013, 11:09:16 πμ
Να γραψω και εγω τωρα που εφτασα χωριο φωτο δεν εχω βγαλει (θα παρω τις δικες σας) αλλα εχω βγαλει κατι βιντεακια τα οποια θα τα ανεβασω οταν ερθω αθηνα αααα εχω βγαλει το φεγγαρι το βραδυ στην πλακα και αυτες αθηνα
αλλη μια φορα κατεβηκα κρητη και ηταν ακριβως οπως την περιμενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ καθε ωρα που περναγε ηταν καλυτερη απο την προηγουμενη τα μερη φανταστικα (η κρητη ειναι αστειρευτη σε τοπια) και τι να πω για τους κρητικους  ΧΡΟΝΗΣ  :eusa_clap: :eusa_clap:παντα με το χαμογελο και παντα να εξυπηρετησει οποιον του το ζηταγε (ααα η ρακη δεν εφτασε ποτε πειραια )ΜΗΧΑΛΗΣ  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:με η χωρις σχεδιο παντα εβρισκε τη λυση σε οτι προβλημα προεκυπτε ΝΙΚΗΤΑΣ :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: οσο ηταν εκει αψογος ΧΡΗΣΤΟΦΟΡΟΣ  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: παντα παραπονιαρης αλλα παντα με το χαμογελο (φιαξε επιτελους αυτο το πραμα που εχεις για μηχανη :2hysterical:)ΛΥΔΙΑ  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:τιποτα δεν θα πω παρα ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για οτι εκανες για μας  ΡΗΓΑΣ  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:πατηρ και υιος  για ολο αυτο το τρεξιμο,και σε ολους τους αλλους που τρεξαν λιγο η πολλυ για να βγει αυτη η πανελληνια και οπως ειπε και ο Θανασης πιο πανω η πανελληνια ειχε μονο καλα και τιποτα στραβο και αυτα θα θυμομαστε αντε και στην επομενη  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #93 on: Παρασκευή 28 Ιούνιος 2013, 22:22:13 μμ
Τωρα που βρηκα χρονο να γραψω, τα εχετε πει ολα, αλλα δεν πειραζει θα τα ξαναπω:

Περασαμε ΤΕΛΕΙΑ, η οργανωση πολυ καλη, το ξενοδοχειο επισης, η παρεα κορυφαια. Χαρηκα που ειδα ξανα παλιους φιλους και που γνωρισα νεους.

Μιχαλη, Χρονη, Λυδια σας ευχαριστουμε πολυ. Ευχαριστουμε και τα υπολοιπα κοπελια γιατι ολοι προσφερατε με τον τροπο σας.

Απιστευτη εμπειρια η ξεφουρνια στο Χουμεριακο και φοβερο το γαμοπιλαφο και οι χοχλιοι στις Αρχανες (σιγα μην το χαναμε). Ευχαριστουμε Νικητα που μας φροντισες κι ας ησουν πολυ μακρια.

Εχει πολυ ακομα για το ΦΡ; :goofy:


Παύλος Καρούμπης


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas

Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....

Ωραίο...........






Αν το ξεκλειδώσεις κιόλας, για να το δούμε.......
θα είναι καλύτερο........ :2hysterical: ;D ;D



kostasxlv

  • Guest
Μηπως θελει να πει κατι ο ποιητης?



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Μηπως θελει να πει κατι ο ποιητης?
Τι να πει Αγόρι ο ποιητής? το μόνο που θα πει τώρα ειναι βάλε μια ρακή,............αλλά δεν ειναι στην Κρητη, ειναι στην πελοπόνησσο

Ωραίο...........






Αν το ξεκλειδώσεις κιόλας, για να το δούμε.......
θα είναι καλύτερο........ :2hysterical: ;D ;D
τι ωραίο ρε φίλε, αφου τα κλειδιά τα αφησε εδώ, δίπλα στο μπουκάλι με την ρακή......... πως θα το ξεκλειδώσει?
αυριο που θα επιστρέψει στην αθήνα θα κάνει χρήση το αντικλείδι............ :2hysterical:

Ξυπνα βρε σκατόγερε και βάλε τοο βιντεο σωστά, ούτε με ρακή δεν προκειται να ξεκινήσει αυτο............. :2tongue: :2tongue: :2tongue: :2tongue: :2tongue:



kostasxlv

  • Guest
Τι να πει Αγόρι ο ποιητής? το μόνο που θα πει τώρα ειναι βάλε μια ρακή,............αλλά δεν ειναι στην Κρητη, ειναι στην πελοπόνησσο

Παντως στο τρικλινο που ημασταν ηταν φρονιμο παιδι.Τις ωρες που κοιμομουν δεν ξερω μηπως γυρναγε σε γειτονικα δωματια με ρωσιδες και εκανε ακολασιες :-X και τις βιντεοσκοπουσε κιολας να τις δειχνει στο καφενειο.



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Φίλοι μου, εγώ στην Κρήτη δεν ήρθα, αλλά μυρωδιά πήρα! Ας είναι καλά ο Χρόνης και η ρακή του  ;D ;D
Ρακί μπορούμε να βρούμε και στην Αθήνα , αλλά έχει άλλη αξία αν γνωρίζεις από που προέρχεται!

Χρόνη, στην υγειά σου φίλε μου!  :2drunk: