Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανελλήνια συνάντηση 2013 στην Κρήτη!

panisk · 64420

Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Ανοίγω το νήμα νωρίς, μιας και όλο και κάποιος από τους συμμετέχοντες όλο και κάτι θα θέλει να "μοιραστεί" μαζί μας (για να κοπανάμε πιο πολύ το κεφάλι μας στον τοίχο που δεν καταφέραμε να πάμε...)

Με ΜΑΝΤΙΝΑΔΑ λοιπόν, ξεκινάμε

Παρηγοριά στον άρρωστο
ν' ανοίξω αυτό το νήμα,
αφού εγώ δεν μπόρεσα,
στην Κρήτη εγώ δεν πήγα.

Μα η καρδιά μου είναι μαζί
με όλα τα κοπέλια,
που τούτη την καλή στιγμή
πίνουν ρακές με γέλια.

Μα τη γεύση της ρακής
δεν έχω εγώ στο στόμα
αυτό το Άγιο το πιοτό,
να το γευτώ το λαχταρώ,
πατώντας το δικό του χώμα.

Να 'ρθουν καλύτεροι καιροί
το προσδοκώ με θέρμη,
μαζί να ανταμώσουμε
στα όμορφα τα μέρη.


Αφιερωμένη από καρδιάς τούτη η μαντινάδα, στους φίλους μας στην Κρήτη που κόπιασαν για να πραγματοποιηθεί η Πανελλήνια συγκέντρωση του Hellas Transalp Club για το 2013.
Φίλοι μου, προσμένω να έρθουν καλύτεροι καιροί και να μπορέσω να έρθω και εγώ για άλλη μια φορά στον αγαπημένο για μένα τόπο σας. Δυστυχώς αυτή την περίοδο, για καθαρά οικονομικούς λόγους, ήταν ανέφικτο να έρθω όσο και αν το λαχταρούσα εχθές που χαιρετούσα τους ταξιδιώτες μας στον Πειραιά...

Σας ευχαριστούμε!!!
« Last Edit: Σάββατο 22 Ιούνιος 2013, 11:03:46 πμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Το πρωτο μπουκαλι (μικρο του νερου ) τσιπουρο εφυγε  και εχουμε τοσο δρομο ακομα
τες πα το ταξιδι ειναι θαυμασιο ειμαι στο μπροστινο σαλονι και βλεπω μονο θαλασσα Αξια ανεκτιμητη ,τελικα το σαρακι δεν εχει φυγει
εχω χαθει απο τους αλλους αλλα δεν με πειραζει θα τους βρω αυριο
Συνεχιζετε

Αναμένουμε για την συνέχεια, εδώ.


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Ε μωρε... Ποια συνεχεια... Χάλια...

Καποιοι τρανσαλπαδες κανουν ακουα αερομπικ...



Καποιοι αλλοι κανουν γιογκα...



Ειναι αντρικια πραγματα αυτα τωρα ;
Που ηρθαμε;


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
τους αλλους που τα πινανε στο μπαρ δεν τους εβγαλες προβοκατσια :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Ε μωρε... Ποια συνεχεια... Χάλια...

Καποιοι τρανσαλπαδες κανουν ακουα αερομπικ...



Καποιοι αλλοι κανουν γιογκα...



Ειναι αντρικια πραγματα αυτα τωρα ;
Που ηρθαμε;
:2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
θα ελεγα κατι αλλα αστο να παει στο  :-X :-X :-X :-X




Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
τους αλλους που τα πινανε στο μπαρ δεν τους εβγαλες προβοκατσια :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Μωρε παλιόγερε γιατι δεν πήγες και συ εκεί που ήταν οι άλλοι? το έλεγε ο :asshaking:? αλλά φοβόσουν, πρώτο ποιός θα σε σήκωνε πάλι όρθιο, και δεύτερον  φοβόσουν μήπως και σε  :humping: ετσι που ήσουν σκυυμμένος, αλλά μήπως θα το καταλάβαινες και καθόλου?

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
:2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
θα ελεγα κατι αλλα αστο να παει στο  :-X :-X :-X :-X
:fingers: :fingers: :smackbottom: :smackbottom: :alright: :alright: :2drunk: :2drunk: :2dizzy: :2dizzy:




Offline dengrafiforum

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2182
  • the dark side is here!!
Επερασαμε ομορφα  :band: :band:ομορφα,ομορφα, :band: :band: :band: :band:Επερασαμε ομορφα ια ια ιοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1



Offline Babstaz

  • Ε όχι και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 634
Φωτό θα ανεβάσει κανένας.....;

 :'(


Στο άπειρο κι ακόμη παραπέρα.....                                                                                          "Επί αμφιβολίας, άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μην δώσει λύση, αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία"


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Φωτό θα ανεβάσει κανένας.....;

 :'(
Να περιμένεις να επιστρέψουν τα παιδιά (οχι όλα) από την Μεγαλόνησσο   :-* :-* :-*



Offline ΓIANNHΣ

  • Γιάννης Αποστόλου
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3763
Ότι και να πούμε είναι λίγο.Οι περισσότεροι είμαστε πλέον στο καράβι της  επιστροφής.Τα υπόλοιπα αύριο


Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας


Offline dengrafiforum

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2182
  • the dark side is here!!
Καλο ταξιδη να εχετε ολοι σας.Δεν καταφερα να σας δω πριν φυγετε αλλα η σκεψη μου ηταν και ειναι μαζι σας.Ελπιζω να σας ξαναδω ολους απο κοντα αλλα και αυτους που δεν καταφεραν να ερθουν.Αυριο τα υπολοιπα.Στην υγεια σας παιδια!!!



Offline Ταξιδευτής

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2067
  • Κυνηγός ηλιοφάνειας.
δέν κατάφερα τελικά νά ξανασμίξουμε λόγω δουλειάς. :(

χάρηκα πού είδα πάλι τούς "μαθουσάλες" τής παρέας καί γνώρισα καί τό καινούργιο αίμα.
άξιο τό ΔΣ.
νάστε όλοι καλά.

περιμένω φωτογραφίες.

καί ενώ ταξιδεύατε γιά Πειραιά έγινε ένα θαύμα στήν Ελλάδα μας

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες από τη ΚΩ, η προτομή του πατέρα της ιατρικής Ιπποκράτη δάκρυσε !!!

Αυτόπτες μάρτυρες δηλώνουν ότι το γεγονός συνέβη ευθύς μετά την ανακοίνωση του νέου υπουργικού συμβουλίου από τον σφαγέα της ΕΡΤ, Σίμο Κεδίκογλου, και πιο ειδικά μετά την ανακοίνωση του ονόματος του νέου υπουργού Υγείας.

Σύμφωνα με τις μαρτυρίες, ο Ιπποκράτης ευθύς μετά το άκουσμα του ονόματος του τηλεοπτικού βιβλιοπώλη Μπουμπούκου, άρχισε να κλαίει με μεγάλα δάκρυα.

Το γεγονός είναι εξαιρετικά σπάνιο, και ήδη αρχαιολόγοι και άλλοι επιστήμονες συρρέουν στην γενέτειρα του Ιπποκράτη για να εξετάσουν το γεγονός.

Σύμφωνα με αρχικές επιστημονικές πραγματογνωμοσύνες, ο Ιπποκράτης φαίνεται να κλαίει από λύπη για την κατάντια της Ιατρικής, ενώ σύμφωνα με άλλους, κλαίει από τα γέλια με τα χάλια των Ελλήνων που ανέχονται τον κάθε Αντώνη να τους επιβάλει τον κάθε Ευάγγελο και τον κάθε Μπουμπούκο.

ΝΕΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ αναφέρουν ότι και το άγαλμα του Ποσειδώνα έχει σκάσει από τα γέλια, μετά την ανακοίνωση του…θαλασσόλυκοι νέου υπουργού ναυτιλίας Μ. Βαρβιτσιώτη. Αμ πως….το Γλυφάδα – Μύκονο το έχει κάνει γραμμή πιο συχνή και από το Κυψέλη-Παγκράτι, δεν θα  έπαιρνε το Ναυτιλίας δικαιωματικά;

Άντε και εις άλλα με υγεία…


Όλοι θά πεθάνουμε , λίγοι όμως θά ... ζήσουμε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΕΛΑΓΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ......

Κυνηγός ηλιοφάνειας.

Η καλύτερη δουλειά.
Ούτε όπλα χρειάζεσαι, ούτε άδειες και έχεις και το θήραμα χωρίς να το σκοτώσεις.


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
επιστροφη στο σπιτι! αφου ταισω τα ζωντανα, συμμαεψω τα πραγματα, ξεκουραστω λιγο, θα κατσω να γραψω και αλλα και να ανεβασω και βιντεακι.....στην αναμονη λοιπον....



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Αν και περιμέναμε κάποιοι στο λιμάνι για να ευχηθούμε καλό ταξίδι στα παιδιά που μας κάνανε την τιμή να έρθουν να περάσουν δυο μέρες μαζί μας , εν τούτοις μόνο τον Σάκη (Στρατηγός), τον Γιάννη (Αποστόλου), Τον Σώτο, και τον Πάνο (trackler), καταφέραμε να αποχαιρετίσουμε, δεν πειράζει όμως, να είναι πάντα καλά, όρθιοι και να ταξιδεύουν, θέλω να πιστεύω πως κάπως θα γέμισαν οι μπαταρίες τους μέχρι την επόμεν..........

τώρα στο δια ταύτα......
υπάρχει κάποιος τρόπος να ανεβαίνουν τα βίντεο κάπως γρήγορα, και να μην με παίρνει ο υππνος μέχρι να ανεβουν???

Ενω δεν εχω κοιμησμένο υπολογιστή, έχω την εντύπωση πως ο τρόπος που ανεβάζω τα βίντεο δεν ειναι ο σωστος εκτός αν είναι ετσι σε όλους

Δωστε φωτα..........



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Πάντα το ανέβασμα μεγάλων αρχείων καθυστερεί... Είναι θέμα ταχύτητας σύνδεσης κε Βαγγέλη. Σου λένε μέχρι 24mbps και εννοούν το download και είσαι ευχαριστημένος. Δεν βλέπεις όμως το μέχρι 1Mbps upload... Οπότε υπομονή...


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Africaptan

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 643
Εγω μαστροΒαγγελη, ημουν στο λιμανι στις 8 και περασαν καμια δεκαρια, δεκαπενταρια ετοιμοι για το πλοιο.

Φυσικα τους χαιρετησα, αλλα φυσικα δεν με ξερουν...


Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Πάντα το ανέβασμα μεγάλων αρχείων καθυστερεί... Είναι θέμα ταχύτητας σύνδεσης κε Βαγγέλη. Σου λένε μέχρι 24mbps και εννοούν το download και είσαι ευχαριστημένος. Δεν βλέπεις όμως το μέχρι 1Mbps upload... Οπότε υπομονή...
Οκ παλικάρι

Ας κάνω εγώ γνωστη την Αφιξη και να ακοόυθησουν οι υπόλοιποι μετά
για να δω τι κατάφερα



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Εγω μαστροΒαγγελη, ημουν στο λιμανι στις 8 και περασαν καμια δεκαρια, δεκαπενταρια ετοιμοι για το πλοιο.

Φυσικα τους χαιρετησα, αλλα φυσικα δεν με ξερουν...
και γιατι δεν ηρθες διπλα που ημουν εγώ με τον Ξενοφωντα τον Γιώργο και τα άλλα παιδιά ?



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
η αφηξη στην Κρήτη :

Σαββάτο πρωΐ 22-6-2013


« Last Edit: Τρίτη 25 Ιούνιος 2013, 11:53:26 πμ by Βαγγέλης »



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Και Αναχώρηση για το ξενοδοχείο τους .......χωρίς εμένα φυσικα
Με ξεχάσανε στο Ηράκλειο



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
στην βαση μου και εγω.

αργοτερα τα υπολοιπα.




Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Καλώς ορίσατε.
Άντε να δούμε τι άλλο κάνατε εκτός από τεντώματα στις ξαπλώστρες.



Offline Africaptan

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 643
και γιατι δεν ηρθες διπλα που ημουν εγώ με τον Ξενοφωντα τον Γιώργο και τα άλλα παιδιά ?



Δεν ημουν διπλα σας μαστροΒαγγελη. Περιμενα στην ανατολικη προβλητα το παπορι απο Σαντορινη κι ημουν στο λεωφορειο...


Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...


Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Άλλο ένα βιντεάκι από την άφιξη. Ανοίχτε το βρε χάκερς !!!

https://plus.google.com/u/0/photos/112267496858612012706/albums/5893387415971759857/5893387416049874130?authkey=COy1qsCP3KfLhQE


Keep riding !!!