Hellas Transalp Forum

Amber Alert - Εξαφάνιση 13χρονης στα Σπάτα

Yianni · 16181

Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #25 on: Σάββατο 01 Ιούνιος 2013, 18:24:40 μμ
σεναριο για δακρυβεχτη ιστορια το καναμε.... και μονο που ο τυπος ειναι 23, και μπλεκει με ανηλικη ειναι ενοχος! και μην μου πει κανεις για ερωτες και δεν ηξερε... δεν μπορω εγω να τα ριξω σε μια 13χρονη! δεν με ενδιαφερει αν ειναι αλβανος η ελληνας η οτιδηποτε αλλο, δεν εχει σημασια. παρεσυρε ανηλικη! την αποπλανησε! ευθυνες εχουν ολοι, και η μικρη και οι γονεις αλλα τις περισσοτερες τις εχει ο τυπας! μην τον κανουμε ηρωα λοιπον, ουτε θυμα! οταν γνωριζεις οτι παρανομεις κανοντας κατι, πρεπει να αναλαβεις και τις ευθυνες σου, το να προσπαθεις μετα κλαιγοντας να πεισεις οτι εισαι αθωος ειναι καταντια.... πιστευω οτι ολο το παραπανω αρθρο ειναι λιβελογραφημα....



Offline Specialized

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 296
Reply #26 on: Σάββατο 01 Ιούνιος 2013, 19:18:25 μμ
Στρατηγέ, την δεκαετία του 80 που ήμουν στο γυμνάσιο/λύκειο, οι μισές συμμαθήτριες μας (15χρονες, εκεί γύρω) τα "είχαν" με μεγαλύτερους (και μηχανόβιους  :D ). Τι να λέμε; Για αποπλάνηση; Να το αναγάγουμε σε πανελλαδικό επίπεδο; Δεκάδες χιλιάδων; Για αυτό λέω, να δούμε πρώτα τι γίνεται, αν είναι "ιστορία αγάπης", άστο να πάει! Να κόψουμε τα "θάνατος στον Αλβανό", "κρεμάλα" κτλ. Γράφεις ότι μεγάλη μερίδα Ελλήνων ζητά την θανατική καταδίκη, σιγά μην γίνουμε και Ταλιμπάν να πετροβολούμε, να πριονίζουμε και να διαπομπεύουμε! Ο πολιτισμός μας (όσος έχει απομείνει) επιβάλλει την ακρόαση, την δίκαιη δίκη και έχει καταργήσει εδώ και χρόνια την θανατική καταδίκη, την διαπόμπευση και την αυτοδικία.

Και να μην ξεχνάμε: ξεκίνησε ως Amber alert, έγινε απαγωγή από αλλοδαπό, καταλήγει (από ότι φαίνεται) σε παιδικούς έρωτες και παρατημένα παιδιά.



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #27 on: Σάββατο 01 Ιούνιος 2013, 21:42:21 μμ
καταρχην παιδικος ερωτας μεσω ΦΒ χωρις να εχουν ειδωθει ειναι λαλακια και μονο να το λεμε... οταν εξαφανιζεται ενας ανηλικος τοτε εχουμε Amber alert λογο εξαφανισης. το θεμα απαγωγη βγηκε μετα απο 2-3 μερες οταν βρεθηκαν στοιχεια ομιλιας μεταξυ τους που εδειχναν τι εχει γινει. το οτι ειναι μια ακομα ιστορια αγαπης δεν σημαινει οτι δεν εχουμε απαγωγη ανηλικου συμφωνα με το νομο. στις δε συμμαθητριες που λες, ναι μεν ισχυει, αλλα καμια τους δεν εφυγε απο το σπιτι ωστε να την ψαχνουν πανελλαδικα (μεγαλη διαφορα) αλλο να κανω μια σχεση με μεγαλυτερο στα κρυφα (γιατι κανεις απο τους μηχανοβιους που αναφερεις δεν θα το εδειχνε γιατι ξερει οτι θα τον πανε μεσα για αποπλανηση ανηλικου) οσο για το θεμα δικαιοσυνης, επετρεψε μου να διαφωνησω διοτι δεν μπορει ενας δολοφονος η παιδοφιλος η παιδεραστης να καταδικαζετε ισοβια και μετα απο 5 χρονια να ειναι ελευθερος ενω το δικο σου παιδι που βιαστικε να ζει μια ζωη με αυτο το τραυμα, ποσο μαλλον αν στο εχει σκοτωσει... ναι λοιπον, για μενα η θανατικη ποινη για ορισμενα εγκληματα πρεπει να επιστρεψει και ας με πουν ταλιμπαν! δεν δεχομαι τον 40χρονο απο τα πετραλωνα να τον ταιζω τζαμπα 5 χρονια στη φυλακη, και μετα να μου κυκλοφορει ελευθερος για να ξανακανει τα ιδια... και ο δολοφονος στην ξανθη με το μαναβικο που σκοτωσε την 29χρονη φυλακη ηταν και βγηκε σε πολυ γρηγορα για να (ξανα)κανει οσα εκανε (ειχε φυλακιστει για αποπειρα βιασμου και απο τα 5 χρονια καθισε τα 2...)



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #28 on: Κυριακή 02 Ιούνιος 2013, 12:51:14 μμ
Κατ'αρχήν να πώ ότι σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Στρατηγό, κατά δευτερο όμως το θέμα κινδυνευει να γίνει σαν τα τούρκικα σήριαλ, οπότε δεν έχει αξία να συνεχίσει.

Η μικρή βρέθηκε σώα. Ας την αναλάβουν οι ειδικοί.

Το παρόν κλειδώνει.
« Last Edit: Δευτέρα 03 Ιούνιος 2013, 11:07:22 πμ by Yianni »